mihai eminescu si veronica miclea

reya, ai dreptate. si eu m-am intrebat. probabil ,nu l-a interesat sau e obisnuit cu asa ceva. da, vezi? suntem oameni cu pretentii. daca cineva ne spune ceva, nu insiram la tot mapamondul din simplu motiv ca simpatizam pe x sau y sau vrem sa intram in gratiile lui z. exista alte metode pentru asa ceva. daca tu mi-aispus ceva, apoi eu nu am dreptul sa spun nimanui
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:13
De la: eu_geminy, la data 2010-11-14 18:51:26mey irinooka... miclea nu era un securist celebru cumva?:P
:))
ei, ge, era, dar umbla sub acoperire, dar nu oricum, travestit! vezi cum se rescrie istoria?
esme
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:20
si_totusi, era vorba de popularizarea unui succes al cuiva, prieten de-al mai multora de aici -indiferent de parerea unuia sau a altuia vis a vis de continutul respectiv. Pentru Dumnezeu, nu era un site in care sa fi aparut cineva in posturi indecente!
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:22
pretentiile le aveam eu, dar se pare ca asa se intampla cu cei de la care ai pretentii, daca nu sunt atenti dupa cine beau apa
daca tu ai impresia ca eu sau preci am avea nevoie de "validarea" lui zambil sau a iasomiei pe aici, te inseli.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:27
ba nu!
io am nevoie de validarea lu iasomia,ca altfe nu capat validarea lu zambil!
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:28
taci, aplaudaco! vorbesc eu acum, al cu doo fetze
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:32
De la: esme, la data 2010-11-14 22:20:16
:))
ei, ge, era, dar umbla sub acoperire, dar nu oricum, travestit! vezi cum se rescrie istoria? [/quote]

si se repeta, esme... daca nu e invatzata, ca si lectie...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:33
thor, se vede ca nu percep eu normalul. uite, tu stii mai bine.ai dreptate.

anakin apare si intreaba cine a dat linkul, spunand ca el la 2 oameni l-a desconspirat. parea chiar interesat de acest fapt

apar 6 sau 9 si spun ca il au unul de la altul.

vasile zice ca l-a dat doar leanei , ca era aia curioasa si nastea prematur daca nu-l afla, veta zice ca l-a dat lui ion ca nu putea ala sa se hodineasca daca nu cetea, gheorghe ne zice ca l-a aflat de la birt si nea gica de la scularie, ca l-a stiut de la ma-sa mare. uite asa.

acu, nu ma pun pentru cea adresa .s-a dovedit ca era foc de paie.toata lumea era fericita. anakin nu s-a ofensat si nici nu a fost deranjat de situatie, veta a fost bucuroasa ca nu a ratacit scrisorica si nenea nu are dubii. , vasile ca e detinator de secrete, nea gica ca a mestesugit mesajul si tot asa

da, ca cetateanul turmentat, ma intreb: suntem oameni sau ne prefacem ca am fi?
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:38
frate, unii l-au avut dintr-o postura care n-are nici o legatura cu garbo.. zici ca site-ul asta e ombelico del mundo !

cum e cazul meu...
de-asta nu va spune nimeni mai mult, tocmai pentru confidentialitate. si nici n-o sa spuna.
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:51
ti-am mai spus o data, dar tu chiar nu percepi sensul a ceea ce ti-am spus eu: AICI a dat linkul la doua persoane. ALTELE decat eu si preci, care il aveam tot de la el, dar pe alte medii...

In alta ordine de idei: intrebarea a plecat pentru ca se gasisera niste idioti care sa spuna ca si ei il au. E clar ca habar nu aveau despre ce vorbesc, se aflau doar in treaba. Eu am spus clar, raspicat, cui i l-am dat, tocmai pentru ca nu ma feream de nimic. Puteam sa ii spun doar lui, in particular. Dar asta ar fi insemnat ca ma feresc de ceilalti, ca sa nu fiu "dat in gat", vorba unei clasice.

Pe de alta parte, era vorba de sustinerea lui Anakin in ziua cu pricina, sustinere pe care chiar a primit-o prin accesarea acelui link. El a lamurit clar lucrurile inca de atunci, dar tu continui s-o tii langa cu cameleonismul si cu nu stiu cate fetze, cu toate ca ti s-a confirmat ca linkul respectiv a fost dat cuiva caruia i l-a dat si el. Ti-am mai spus: lovesti fara sa te uiti, crezand ca aperi nu stiu ce principiu. E doar o parere de-a ta. Ca sa ti-o spun p-aia dreapta, il cunosc destul de bine pe Anakin -si nu de aici- ca sa fi stiut fara a-mi spune el ca pot sa dau linkul lui zambil sau iasomiei, ca si tie de altfel

Si mai stii ceva? Mi se rupe mie in paishpe de meciurile pe care le ai cu zambil sau iasomia. Dar nu incerca sa profiti acum, pe motiv ca "ai prins momentul", ca sa strecori de fapt "subtilitati" catre cei doi, insultand in stanga si in dreapta. In seara asta chiar nu mai sunt dispus sa fiu gentleman.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:52
Freya, exact aia ziceam si eu: nu pe garbo mi-a dat linkul, ci in cu totul alta parte.
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:54
nu e nici un meci, thoru. cine m-a citit pe aici pricepe asta.

am zis ce era de zis. in rest, spuneti ce vreti.

eu sunt eu pe acest site. cu bune si rele. insa, nu accept sa ma ia cineva in caruta, ca fac urat. daca sunteti albi, fiti albi.eu nu va vad asa. si-mi pare rau
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:04
E problema strict a ta cum ma vezi tu pe mine. Am mai spus-o, si nu o singura data: ma doare fix la cinci metri in fata de cum ma vad cei de aici. Nu traiesc de pe urma aprecierilor pe care le primesc pe garbo. Dar te rog sa incetezi cu insultele la adresa mea. Punct.

Nu inteleg: cum si cand te-am luat EU in caruta?
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:06
deja mergi prea departe.nu trebuie sa ma justific nimanui. si nici nu admit ca cineva sa-mi puna cinstea la indoiala, atata vreme cat nu ma cunoaste.
punct si de la mine.
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:12
a spune ce gandesc nu e o insulta si te rog ceva. nu-mi mai pune tu pumnul in gura. oi fi tu thor, omul acceptat pe garbo, te simpatizez, te respect dar, nici eu nu-s aici o oarecare. asta asa, sa nu crezi ca nu discutam de la egal la egal

si inca ceva. nu incepe razboi cu mine, ca nu-s usor de pus cu botul pe labe
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:13
buna seara.

intervin si eu putin, nu va suparati.

pe cei de pe garbo nu am avut ocazia sa ii cunosc foarte bine. din cate observ cand cineva deschide un subiect va place sa va indepartati de la tema subiectului..de cele mai multe ori iese cu scandal.

de ce nu intrati pe cafenaua forumului sau pe useri online?

repet, nu vreau sa impun reguli, dar asa ar fi frumos sa se respecte putin tema si tiparul unui topic. multumesc.
aly_fab
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:14
eu unul nu intentionez nici sa "te pun cu botul pe labe", nici sa iti "pun pumnul in gura", nici sa "incep vreun razboi" cu tine. Tu ai fost cea care a inceput.
Respectul (inca) mai e reciproc. Simpatia insa incepuse de cateva zile sa lase de dorit, cel putin in ceea ce ma priveste...
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:16
aly..se mai intimpla, n-ai de ce sa superi pe nimeni, e un forum public.
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:20
lasa, veve, stim cum ai reactionat. nu mai fa scenete si joc de glezne. te-am simpatizat. nu am nimic cu tine, te simpatizez in continuare insa, vreau sa te zgaltan putin. tine minte de la mine. nu toti cei ce te lauda iti vor binele. e necesar si un ghita contra care sa te ia de guler si sa-ti arate ca ai gresit.cum era? " nene, nu dadea" dupa ce ala te-a dat de gol. tot tu iti cereai scuze. si cum mai era?" viata e in real, nu in virtual". pai, cine se certa cu barbat-sau aici? eu?parca tu, nu?
si_totusi
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:21
xena, interesanta tema. din cate stiu eu, si veronica micle si eminescu s-au nascut si au murit in acelasi an. au fost suflete pereche si s-au iubit mult, au scris unul pentru celalalt. Nu s-au casatorit, insa s-au logodit si ea a ramas insarcinata... Din pacate copilul moare la nastere.
aly_fab
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:21
ia zi, aly, si ce idee ai tu ca sa fii "on topic"?
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:22
thor, io` zise-i .
din partea mea puteti sa faceti bors pe toate topicurle
aly_fab
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:24
pai de cine ai mai rade aly?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:25
laurici, azi sunt mai in ceata putin. dar imi revin io` ...
aly_fab
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:27
eh, aly, am postat cam in acelasi timp, d-aia nu am vazut. Numai ca aici e o buba mare de tot: uita-te la cine a deschis topicul si vezi ce enormitati scoate din taste
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:28
De la: aly_fab, la data 2010-11-14 23:21:51xena, interesanta tema. din cate stiu eu, si veronica micle si eminescu s-au nascut si au murit in acelasi an. au fost suflete pereche si s-au iubit mult, au scris unul pentru celalalt. Nu s-au casatorit, insa s-au logodit si ea a ramas insarcinata... Din pacate copilul moare la nastere.


da, au murit in acelasi an, aly... insa veronica s-a sinucis cu arsenic, la Varatec.
nu ca ar fi fost o coincidentza.
ei nu mai erau impreuna din 1882.
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:28
frate p-asta cu copilu` n-o stiam ! e pe bune ?
parca nu-mi vine a crede..
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:29
stiti care-i una dintre probleme maxime in romania ?

va zic eu. prea multa caterinca...toti au impresia ca sunt cei mai cei si se ia in deradere totul.

nu zic, e bine sa ai simtul umorului, dar sa nu cazi in partea ailalta... cand o dai pe jigniri si ironii ieftine ~(nu fac aluzie la nimeni, zic in general asa)
aly_fab
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:31
asta-i simpatie,totusoaico?
nah,am mai aflat inca un mod de manifestare a simpatiei...
asta dupa ce ma faci aplaudaca,tzarcovnica si mai stiu io ce...

multzam,da' ma lipsesc...

"nu dadea!" se incadreaza la scuze?(ma rog,pe langa faptul ca-i scoasa din context remarca)
nici p'asta n-o stiam...

in fine,cele cateva replici intr-un colt de topic nu se pot compara (cred eu) cu un topic intreg dedicat persoanei dumitale...
da' ma rog...

eu pun punct aici si acum.
la buna vedere!
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:31
Freya, si eu stiu ca e o vrajeala...
dar poate ca nu-s bine informat:D

ma mai interesez... cine stie...
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bancurile cu ' blondele sunt proaste'-o frustare? 5 De la: anakin 8 Octombrie 2010 15:27
Il vreau inapoi. Ce sa fac? 15 De la: miruna_1630 6 Februarie 2017 08:40
De ce credeti ca la patroni nu le pasa de angajati? 6 De la: blondy_made_to_love 7 Septembrie 2010 10:00
madalina manole 38 De la: ghelene_06 9 August 2010 20:11
Prostitutie? 2 De la: dor72 22 Mai 2011 07:35
Setari Cookie-uri