SALARIUL DE BUGETAR

labora, nu stiu de ce te agiti, ai inteles total gresit ce a vrut Thor sa spuna
nu te grabi cand citesti
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:41
esti imbecil,..
labora
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:55
Iar te-ai uitat in oglinda in timp ce scriai?
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:57
Thooor daca nu-i zici lu' asta vreo una nu esti barbat, n-ai sange
imi vine s-o plesnesc
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:58
Ei, uite ca nu sunt. Si n-am nici sange. E ok asa?

Tu chiar ai impresia ca eu voi insista sa imi pun mintea cu cine nu-l duce capul nici pana la toaleta?
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:04
De la: labora, la data 2010-11-14 17:55:20esti imbecil,..


iar tu esti o vaca proasta, Thor avea dreptate, la "privat" adica companii straine, bujetarii imbuibati si aroganti n-ar rezista nici macar o ora, acolo trebuie muncit , nu intins mana la cersit, cum cerseste jumate din tara asta, stii, bai jena-balena, ca daca n-am fi cei care lucram la firme private cu capital strain , sa ne platim taxele voi a-ti lua...la-n brate, jeg penal
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:07
bineinteles ca nu, dar merita scuturata putin
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:08
bre, hartistu di la cluj.......poti folosi si alte cuvinte???? .
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:14
Casper, las-o-n amarul ei, ca e destul de defavorizata de soarta. Acum nu zic, pe undeva poate ca are si ea dreptate, cine stie ce somitate o fi, careia i-au micsorat salariul cu 25%, dupa ce ca nici ala intreg nu ii ajungea...
Dar eu nu pot sa uit o faza cu un bugetar din asta, mare "manager general", care a aplicat la un anunt de angajare... Cand l-am chemat la interviu, n-avea habar decat de sanctiuni si caracterizari de sfarsit de an. Ce planning, ce bussinesplan, ce bugetare si conducere prin bugete? Chestii pe care el ar fi trebuit sa le supervizeze, unele sa le si faca... Nu mai zic de principiile de management, cand am vazut ca o scalda cu practica, m-a mancat in cour sa il intreb de astelalte. La final am tras concluzia ca mi-am pierdut jumatate de ora degeaba cu el.
Exemple ca el am muuuulte, as putea deschide un topic separat, pe care sa postez cate unul pe zi, si nu mi-ar ajunge doi ani sa le zic pe toate

PS: casper, daca ea nu stie decat de bici si limbaj "de dupe blocuri", hai sa nu ii dam noi apa la moara
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:15
faci angajari,thorele?
da' salaru'? cat e salaru'?
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:17
hop si io!!!!!!!!1
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:19
preci, salariul e mare. da' inca nu iti dau job-description-ul, ca e confidential pana in momentul semnarii contractului. iote d-aia, ca e mai special
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:19
haidi,bre,ca la valoarea mea care este,macar doo mii de coco as merita...
nespa?
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:22
taticu poci sa aplic si io??????????//mie imi place intrebarea aia din chestionar:
unde va vedeti peste cinci ani????????/
nazirra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:22
imi cer scuze fata de voi , prieteni, pentru limbaj, dar am motive sa fiu suparat, muncesc si-mi platesc cinstit darile, si umblu dupa cai verzi pe pereti pen'ca handicapatii de bejetari ma trimit de colo-colo, dupa cate-o semnatura, si zic ca-s functionari publici si-s niste mojici ingalati care tipa la oamenii sarmani si-i fac in toate felurile, , recunosc nu-s cine stie ce bengos, dar imi cunosc meseria perfect, la un privat strain , nu te tine nimeni sa stai de povesti ca pe garbo, si mai mult, dintr-un job la privat dotat cu calculator si acces la internet, daca esti prins pe Garbo, zbori si-n secunda 2 ai si uitat ca ai lucrat acolo
casperphantom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:27
Jeguri penale sunteti voi , habar nu aveti ce inseamna munca de bugetar . Daca vreti sa stiti (voi fraierilor si cocalarilor ce sunteti) se munceste mai mult si mai bine la stat dar nu se plateste...Si daca nu am fi noi bugetarii sa veniti in fiecare vara sa cersiti sa va dam ceva de lucru prin scoli, gradinite si spitale, atunci ce a-ti face voi, privatii, a-ti murii de foame. Iar la sfirsit faceti niste scoruri umflate de te doare mintea. Voi de pe urma noastra traiti, si nu invers.
garbo175062
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:50
iote nene...
care-si mai foutu un cont p'acilea,ai?
jeguri penale?
tu cu ma-ta,bre!
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:54
lasa-l, mai, ca si asta era cu oglinda in fata...
nea asta, 036, cand te va jigni cineva pe aici, esti liber sa scrii ce vrei. Numai cu referire la cel/ cea care te-a insultat asa cum ai facut-o tu la modul general. O singura data, ca pe urma iti iei si adio de la cont
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:58
ba io l-am jognit,thorele...IO l-am jignit!
asa ca bring it on,062,bring it on!
sa te vad in plenitudinea ta jegoasa!
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:00
mai, mie mi-a placut mult de tot faza cu "se munceste mai mult si mai bine la stat dar nu se plateste"...
Thor_again
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:01
s-a dat drumul la vidanja p-acilea..
Freya_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:01
dap...
ma reprofilez...
vidanjorii or fi bujetari,maica?
preci
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:12
De la: garbo175062, la data 2010-11-14 21:50:44Jeguri penale sunteti voi , habar nu aveti ce inseamna munca de bugetar . Daca vreti sa stiti (voi fraierilor si cocalarilor ce sunteti) se munceste mai mult si mai bine la stat dar nu se plateste...Si daca nu am fi noi bugetarii sa veniti in fiecare vara sa cersiti sa va dam ceva de lucru prin scoli, gradinite si spitale, atunci ce a-ti face voi, privatii, a-ti murii de foame. Iar la sfirsit faceti niste scoruri umflate de te doare mintea. Voi de pe urma noastra traiti, si nu invers.




.esti suparat pe societate,pe politic,pe FMI.poti sa iti spui parerea ,pe care ti-o sustin ,din unele puncte de vedere.insa daca vei folosi un limbaj adecvat locului unde lucrezi ,ai fii mai respectat.poate nu iti pasa acest lucru,dar respctandu-te pe tine,ii vei respecta si pe altii.in rest ai dreptate.multi traiesc din ce vi se retine voua,bugetarilor.mai ales ca nu prea mai exista clasa de mijloc,care merge spre falimentare ,in totalitatea ei.
vuvuzela
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:12
Nu sunt bugetari dar apartin de primarii ,
garbo175062
Postat pe 15 Noiembrie 2010 17:44
De la: Thor_again, la data 2010-11-14 21:58:34lasa-l, mai, ca si asta era cu oglinda in fata...
nea asta, 036, cand te va jigni cineva pe aici, esti liber sa scrii ce vrei. Numai cu referire la cel/ cea care te-a insultat asa cum ai facut-o tu la modul general. O singura data, ca pe urma iti iei si adio de la cont


Nu mai pot eu de cont. Asi vrea sa nu fi facut niciodata acest cont ca sa nu mai citesc aceste inepti ale voastre. Voi habar nu aveti ce in seamna munca cu adevarat. Si inca ceva am lucrat intradevar in sistemul bugetar, asta pana la restructurare, iar acum lucrez la patron, cum ziceti voi la "privat", pai nu se compara munca care am avut-o acolo cu cea de aici. Aici este boierie curata. Singura nemultumire este programul 10 - 12 ore iar banii sunt aceiasi ca si la stat cand lucram 8 ore
garbo175062
Postat pe 15 Noiembrie 2010 17:51
Cred si eu, mai! Umplutul sifoanelor la privat e chiar boierie curata!
Da' matale de ce te bagasi ca prostu-n targ, te simtisi cumva? Ca eu m-am adresat cu totul altcuiva acolo... sau nici cifrele nu le stii citi? Ca de scris, m-ai lamurit bustean!
Thor_again
Postat pe 15 Noiembrie 2010 17:57
Nu stiu cine umple sifoane aici.
garbo175062
Postat pe 15 Noiembrie 2010 17:59
Guritza...
exista "munca" si MUNCA, fara discriminare intre "bugetari" si "privati", asa cum exista "privati" si intreprinzatori adevarati care chiar investesc timp, bani si MULTA MUNCA in afacerile lor. Acum, ca tu ti-ai gasit un fraier pe care nu il intereseaza aspectele astea, bravo tie. Cum "te-ai descurcat" dincolo, te vei descurca si in partea astalalta.
Daca intr-adevar stii sa citesti, vei intelege si ce am scris eu in postari. Daca nu -si pana acum exact asta ai dovedit- vei continua sa te bagi in seama, vorbind fara sa spui nimic
Thor_again
Postat pe 15 Noiembrie 2010 18:10
De la: Freya_, la data 2010-11-14 22:01:32s-a dat drumul la vidanja p-acilea..

eu am incercat sa-i temperez sa nu se mai improaste cu rahat unii pe altii.... da n-ai cu cine!
Ma simt ca-n filmul ala cu Stan si Bran cand s-a iscat bataia cu tartele cu frisca!
marceltuky
Postat pe 16 Noiembrie 2010 10:30
Si tu stai in mijloc, mai, Marcelica? Ce naiba, fa un pas inapoi sa iesi din colimator. Altfel vom crede ca tie chiar iti place!
Iote-te la el, unde statea, mediatorul!
Thor_again
Postat pe 16 Noiembrie 2010 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani la toti,,cu numele de Gheorghe 1 De la: luptatoareacurajoasa 23 Aprilie 2010 17:35
de ce inseala barbatii si te jignesc 4 De la: mariana39 7 Iulie 2009 15:40
Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume 62 De la: garbo265966 10 Iunie 2012 21:54
Financiar mereu pe 0 35 De la: vuvuzela 20 Ianuarie 2011 18:12
Femeia varsator se potriveste ccu un capricorn sau cu un leu?? 50 De la: iulianbiciclist 17 Decembrie 2010 11:00
Setari Cookie-uri