femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii.

da .....daca ma gandesc bine ...... culoarea banilor este compatibila cu lungimea contului.......
iar lungimea contului este invers proportionala cu varsta .............si , de cele mai multe ori de ce e contul mai mare de aia nu mai conteaza varsta detinatorului......
jeanette40
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:12
pana la urma, lungimea conteaza a?

O_K, fii pe pace, nu mananc papagali, imi plac prea mult, am avut si eu vreo 12 perusi si un Alexander
pofta deja mi-am pus-o in cui, ce sa fac, o sa ma uit la vecina care are casa langa blocul meu si poate dau cu prastia intr-o gaina, sa pun de-o supa, asa ca pupici pe cioc toucanului

mai fetele, ninge la mine de n-ati vazut asa ceva, puneti-va o dorinta :D
Laura_M
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:47
si daca ne punem... o dorinta... se indeplineste?

uite imi pun dorinta... sa ninga si la mine....
cricat
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:51
mie imi place mult zapada .............in poze.....
brrrrrrrrr mi s-a si facut frig...........acum , eu vorbesc serios , la pensie ma mut intr-o tara calda .......
jeanette40
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:55
am citit in mare parte mesajele. si se pare ca toate duc la aceiasi concluzie la care am ajuns mai demult. adica ficecare se maturizeaza in functie de experientele pe care le traieste, dar mai ales il maturizeaza caracterul. pentru ca, dupa parerea mea cu caracterul infruntam problemele si bucuriile in viata si modul de cum le percepem. multora le place sa inchida ochii la anumite etape din viata. etape care duc la maturizare. si aici ma puteti face nebun, dar cred ca suferinta ne maturizeaza mai mult ca orice alt sentiment. insa revin la ce ziceam mai devreme. depinde cum o percepem. suferind putem devenii mai atenti, mai selectivi, mai hotarati. sau putem devenii doar egoisti si mai imaturi ca inainte. multumesc pentru mesaje si va rog nu va opriti. . tot aici am intalnit explicatii care m-au ajutat sa mai inteleg cate cv. si cum zicea cineva pe la pag. 4 (nu stiu sigur daca sa referit la mn) ca vad femeia ca pe un obiect. dimpotriva. femeile pot face lucruri pe care barbati nu le-ar putea face nici cu toata tehnologia din lume, si invers. nu am facut si nu voi face niciodata discriminari intre sexe. dicriminari fac cei care sufera de frustrari. si aici nu ma refer doar la barbati. si femeile fac discriminari. femei care se simt inferioare barbatilor folosesc aceasta fraza "noi ne maturizam mai repede decat batrbatii" , iar barbatii care se simt amenintati intelectual de o femeie fac tot posibilul sa o faca sa se simta penibil pentru a-si scoate superioritatea (care e doar in mintea lor) in evidenta. pana la comentul urmator.....maturizare placuta.
icezero69
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:16
acuma sa trag si eu ca ursu la miere.....maturizarea este ceva relativ la urma urmei. experientele in general, si da oameni buni, si educatia care in conceptia mea ar trebui sa se plieze peste caracterul persoanei, pot sa duca la o maturizare mai timpurie sau mai inceata a unei persoane.....femeile se maturizeaza mai devreme ca barbatii? asta e o prostie fiindca sunt foarte multe fete de varsta mea care sunt mai imature ca baietii...asa k..........totul este relativ in viatza asta
Domnisoara_Christina
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:30
ce va mai tutuiti................
dia1984
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:13
haideti sa fim copiii cu totii sa uitam de grji sa fim mai buni
Mihai55
Postat pe 4 Decembrie 2010 21:17
De la: jeanette40, la data 2010-12-04 13:12:18da .....daca ma gandesc bine ...... culoarea banilor este compatibila cu lungimea contului.......
iar lungimea contului este invers proportionala cu varsta .............si , de cele mai multe ori de ce e contul mai mare de aia nu mai conteaza varsta detinatorului......


Tu esti cea mai buna dovada ca femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii...
Cred ca se maturizeaza chiar mai repede decat vor ele insele...
Si uite' asa ajungi la concluzia ca nu conteaza decat...tot lungimea...varsta si culoarea sunt nesemnificative...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:46
De la: Domnisoara_Christina, la data 2010-12-04 14:30:51acuma sa trag si eu ca ursu la miere.....maturizarea este ceva relativ la urma urmei. experientele in general, si da oameni buni, si educatia care in conceptia mea ar trebui sa se plieze peste caracterul persoanei, pot sa duca la o maturizare mai timpurie sau mai inceata a unei persoane.....femeile se maturizeaza mai devreme ca barbatii? asta e o prostie fiindca sunt foarte multe fete de varsta mea care sunt mai imature ca baietii...asa k..........totul este relativ in viatza asta
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:49
De la: Laura_M, la data 2010-12-04 13:47:46pana la urma, lungimea conteaza a?

O_K, fii pe pace, nu mananc papagali, imi plac prea mult, am avut si eu vreo 12 perusi si un Alexander
pofta deja mi-am pus-o in cui, ce sa fac, o sa ma uit la vecina care are casa langa blocul meu si poate dau cu prastia intr-o gaina, sa pun de-o supa, asa ca pupici pe cioc toucanului

mai fetele, ninge la mine de n-ati vazut asa ceva, puneti-va o dorinta :D


O_K isi pune o dorinta...sa ninga doar la tine...la mine sa ninga laaa ...vara...

O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:51
sa va luati si de la mine zapada...
eu nu o veau!!!!!
eladaela
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:55
ela mami, trimite la mine cateva tone
sau poti sa vii cu tot cu ea
zambila
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:57
zambilut...
io vreau fara zapada...
eladaela
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:58
toata zapada sa vina la mine!
pana la etaju 3 sa fie!
zambila
Postat pe 5 Decembrie 2010 00:02
si ce daca
edy_sword
Postat pe 5 Decembrie 2010 13:27
In toata chestia asta gasesc un singur raspuns logic si nume: raportat la nr. persoanelor de sex feminin care e cu mult mai mare fata de cel masculin e foarte clar ca asa e.
daniqitar
Postat pe 5 Decembrie 2010 18:49
esme....ai perfecta drepatate,iti multumesc mult pt sfat si chiar o sa mai astept sfaturi de la tine
garbo069165
Postat pe 5 Decembrie 2010 18:51
De la: zambila, la data 2010-12-05 00:02:38toata zapada sa vina la mine!
pana la etaju 3 sa fie!


vrei concediu?
cricat
Postat pe 7 Decembrie 2010 02:24
De la: rapsody33, la data 2010-10-27 02:05:38Daca a te maturiza inseamna...a deveni responsabil a sti ce vrei de la viata...da poate fem sunt cu un pas in fata....depinde prin ce experiente trec in copilarie...am vazut copii mai maturi si cu o gindire mai dreapta ca multi barb si fem la un loc.







Maturizarea unei femei seamana cu construirea unei case: are nevoie de o fundatie solida.....
sophia1971
Postat pe 15 Decembrie 2010 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul meu are 150 kg si eu 60. 9 De la: dennissa 4 Martie 2012 09:22
operatie de micsorare de sani 2 De la: alfheim 27 Septembrie 2011 17:06
Sf.Andrei 46 De la: matza_blanda 31 Octombrie 2011 19:45
Am nevoie de un sfat 32 De la: me_reloaded 2 Aprilie 2011 18:52
prietena psiholog? 41 De la: lorey01 9 Aprilie 2013 12:21
Setari Cookie-uri