femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii.

pentru mine inca e cv ciudat cand aud asta. chiar asa e? poate e doar o vorba. din cat am trait eu pana acum nu mi sa parut deloc asa. si va rog sa ma lasati cu studiile SF ca io nu cred o iota din ele. vreau parerile voastre personale. hai ne vedem la comenturi.
icezero69
Postat pe 26 Octombrie 2010 18:57
Daca a te maturiza inseamna...a deveni responsabil a sti ce vrei de la viata...da poate fem sunt cu un pas in fata....depinde prin ce experiente trec in copilarie...am vazut copii mai maturi si cu o gindire mai dreapta ca multi barb si fem la un loc.
rapsody33
Postat pe 27 Octombrie 2010 02:05
Pai cum sa se maturizeze barbatii...daca mama lor le face totul de-a gata...Apoi nu ii invata ca sa respecte o femeie..Pt ca eu cred,,ca daca ele au avut experiente neplacute cu barbatii lor...De ce altor femei sa le mearga mai bine.De asta cred ca nici nu prea isi dau interesul ca sa isi educe baiaetii ca sa isi iubeasca nevestele si sa le ajute..Eu cred ca s-a ajuns in stadiul asta pt ca nu mai exista iubirea pt oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:28
Daca barbatii au ajuns asa este vina si a femeilor si a barbatilor....Femeile ca nu si-au educat copiii si barbatii ca au luat-o pe cai gresite,au suferit si s-au inrait...asa ca nu trebuie sa judecam un om dupa fapte,,,ci sa il judeci ca sa se indrepte,,,dar fara rautate.....Ci doar sa ai demnitate si iubire si sa fii hotarat...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:32
koala
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:34
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-11-06 12:32:02Daca barbatii au ajuns asa este vina si a femeilor si a barbatilor....Femeile ca nu si-au educat copiii si barbatii ca au luat-o pe cai gresite,au suferit si s-au inrait...asa ca nu trebuie sa judecam un om dupa fapte,,,ci sa il judeci ca sa se indrepte,,,dar fara rautate.....Ci doar sa ai demnitate si iubire si sa fii hotarat...


ai o parere cam proasta despre barbati. si te si contrazici putin. :P si oricum topicu, nu e despre cine e mai nenorocit dintre sexe. uscaturi sunt de ambele parti. ;)) bunul simt si omenia sunt una si maturizarea e alta.
icezero69
Postat pe 6 Noiembrie 2010 21:29
De la: icezero69, la data 2010-11-06 21:29:58
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-11-06 12:32:02Daca barbatii au ajuns asa este vina si a femeilor si a barbatilor....Femeile ca nu si-au educat copiii si barbatii ca au luat-o pe cai gresite,au suferit si s-au inrait...asa ca nu trebuie sa judecam un om dupa fapte,,,ci sa il judeci ca sa se indrepte,,,dar fara rautate.....Ci doar sa ai demnitate si iubire si sa fii hotarat...


ai o parere cam proasta despre barbati. si te si contrazici putin. :P si oricum topicu, nu e despre cine e mai nenorocit dintre sexe. uscaturi sunt de ambele parti. ;)) bunul simt si omenia sunt una si maturizarea e alta.
Pai eu gandesc doar mai profund..Si am zis ca barbatii nu se maturizeaza,majoritatea niciodata pt ca femeile le fac toate de-a gata....Barbatii trebuie sa munceasca,,,,sa faca manacare cot la cot cu femeia..si sa se ocupe de copiii cat face si femeia......Barbatul nu trebuie protejat de munca,ca uite maunca ajuta pe barbat sa se maturizeze......Si femeia sa nu mai fie asa toleranta..Pt ca daca esti tolerant,,esti prost si considerat fraiera..Asa cum sunt femeile considerate de barbati..Fraiere
xenaprintesarazboinica
Postat pe 7 Noiembrie 2010 10:19
ceia ce spui tu depinde de fiecare in parte. am vazut barbati care muncesc cot la cot cu femeile dar si femei care muncesc cot la cot cu barbatii. maturizarea nu consta neaparat in a face barbatul ce face femeia sau invers. ci consta in felul de a gandii la o anumita varsta. ca degeaba te ajuta barbactu la dat cu aspiratoru si la sters copii de muci la nas, dar cand vine vorba de lucruri importante nu poate lua decizii avantajoase sau mai rau deloc. depinde de comportamentul si modul de a gandi al lui sau al ei la o vasta.
icezero69
Postat pe 7 Noiembrie 2010 17:45
De la: icezero69, la data 2010-11-07 17:45:33ceia ce spui tu depinde de fiecare in parte. am vazut barbati care muncesc cot la cot cu femeile dar si femei care muncesc cot la cot cu barbatii. maturizarea nu consta neaparat in a face barbatul ce face femeia sau invers. ci consta in felul de a gandii la o anumita varsta. ca degeaba te ajuta barbactu la dat cu aspiratoru si la sters copii de muci la nas, dar cand vine vorba de lucruri importante nu poate lua decizii avantajoase sau mai rau deloc. depinde de comportamentul si modul de a gandi al lui sau al ei la o vasta.
Pai barbatul trebuie sa fie muncitor sa aduca bani in casa...Si femeia sa se ocupe de educatia copiilor,,sa nu iasa niste destrabalati..Pt ca femeile muncesc.vin rupte de la munca si nu maiau timp sa isi educe copiii....Pt ca vrei si tu sa te odihnesti....De asta consider,,daca barbatul nu este harnic si sa poata munci sa poata intretine o familie,mai bine nu te incurci cu el...Apoi sa faci niste copii care sa iasa niste destrabalati pt ca femeia nu are timp sa se ocupe de educatia copiilor,pt ca munceste mult apoi vrea sa odihneasca si ea,,,Pt ca femeia nu este asa rezistenta fizic ca un barbat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:28
hai ca-i nostim...icezero chiar o ia in serios pe irinuca, he, he, he...
michelle_
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:31
De la: icezero69, la data 2010-11-07 17:45:33ceia ce spui tu depinde de fiecare in parte. am vazut barbati care muncesc cot la cot cu femeile dar si femei care muncesc cot la cot cu barbatii. maturizarea nu consta neaparat in a face barbatul ce face femeia sau invers. ci consta in felul de a gandii la o anumita varsta. ca degeaba te ajuta barbactu la dat cu aspiratoru si la sters copii de muci la nas, dar cand vine vorba de lucruri importante nu poate lua decizii avantajoase sau mai rau deloc. depinde de comportamentul si modul de a gandi al lui sau al ei la o vasta.
Apoi barbatul trebuie sa ia decizii priviind intretinerea familiei..,castigarea existentie.Si femeia trebuie sa ia decizii in privinta educatie copiilor..Fiecare are rolul lui in familie si atributiile lui.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:32
si tot femeia tre sa ia decizii in privinta barbatului... ai uitat, irinooka...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:33
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 20:33:11si tot femeia tre sa ia decizii in privinta barbatului... ai uitat, irinooka...:P
:))
Da..Femeia are cam multe atributii...Pt ca nu a stiut sa isi educe copiii,baiaetii...Educatia asta egoista a barbatilor,,care s-a trasmis,,,din tata in fiu,,si tot asa....Barbatii au fost lideri si au facut regulile in favoarea lor..De asta au si inrait femeile si le-au facut ca ei,,,Apoi se plang ca au femei rele.Pai culeg ce au semanat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:36
pai tu crezi ca saraca fumeie poate fatza la atatea atributii?...
se duce naibii productivitatea, mey irinooka...:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:39
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 20:39:09pai tu crezi ca saraca fumeie poate fatza la atatea atributii?...
se duce naibii productivitatea, mey irinooka...:))
Pai un barbat mi-a spus odata..Ca daca nu ar fii existat femeile nici nu ar fii existat lumea asta..Pt ca barbatii pun toate in carca femeilor,,,si femeia tace,,este sensibila.Pt ca copiii,sufera ,,,Pt ca asa le-au invatat popiii parlitiii....Pt ca uite asa s-a tramis prostia de la mama la fiica....Si s-a ales praful de lumea asta...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:44
irinooka,
in carca lu' nevasta mea acuma e un tricou... azi toata ziua asa a stat.
ieri la fel. si cam tot asa...
ar trebui sa mai fie si altceva?...:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:46
eventual tu
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:51
si nu ma cheama irina... dar nu m/am putut abtine...
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:52
nu dadea....
dar esti prea seriosssss
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:53
De la: cricat, la data 2010-11-08 20:52:06si nu ma cheama irina... dar nu m/am putut abtine...


stiu ca nu te cheama irina...
sa inteleg ca ai fost pofticioasa?:O
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:54
Barbatii sunt mai rezistenti psihic ca femeile...daca barbatul nu vrea sa se schimbe,nu se schimba...Asa ca mai intai sa se schimbe el,sa se maturizeze..De ce sa isi bata femeia capul sa il educe? maicasa ce are de facut? Femeia trebuie sa isi gaseasca un barbat educat si care stie ce vrea de la viata.Barbatul se poate educa singur..Nu sa imi mananc eu nervii ca sa il educ...daca barbatull ii dracos si nu vrea sa se schimbe,,,pana la urma se schimba femeia dupa ce este terminata psihic,,si se da dupa barbatul dracos si devine ca si el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:57
ei si tu.... chiar vrei sa recunosc :P
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:58
irinooka, nevasta-mea e mult mai rezistenta psihic decat mine.
ca ma suporta...:P
:)))

PS: stiu, o sa zici ca daca nu-s de acord cu tine, sunt un "dezaxat"...
da' o sa supravietuiesc si cu ideea asta, ca nici n-am mai auzit-o demult...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:59
irina ..... am un deja vu...... parca ai mai postat asta undeva.....
duci lipsa de inspiratie???
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:00
da de ce sa recunosti, mey cri?!...
ce, suntem aciulea la MElitzie, la Parchet, la TrEbonal?...:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:01
De la: cricat, la data 2010-11-08 21:00:44irina ..... am un deja vu...... parca ai mai postat asta undeva.....
duci lipsa de inspiratie???


deci ai umor...:)))))

unde ai mai vazut tu ca irinooka sa se repete?:PPP
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:02
nu prea citesc postarile irinucai....
doar din doi n doi.....

si atunci cand citesc .... descopar ca citesc acelasi lucru....
cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:04
unde mey cri??? poate ti s-a parut!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:05
http://www.youtube.com/watch?v=HCLwznIsOXA&feature=related

mod de educatie.....

scuze.... nu este conform mintilor elevate de pe aici....

cricat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:07
cri... la cine te referi?...:D
de curiozitate intreb...:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prostitutie? 2 De la: dor72 22 Mai 2011 07:35
Prietena la 15 ani? 24 De la: garbo789 24 Noiembrie 2014 22:10
CREDETI IN DESTIN? 59 De la: garbo_1443 25 Iunie 2012 23:07
Hai sa va mai dau un subiect nou de analizat: poate exista intre un barbat si o femeie numai o relatie simpla de prietenie? Daca "da" pentru cit timp iar daca"nu" , de ce? 111 De la: crina_iuli 14 Ianuarie 2010 18:26
ciudat 3 De la: barbi 23 Aprilie 2010 22:17
Setari Cookie-uri