femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii.

A te maturiza nu inseamna atat a aduna ani peste ani, cat a acumula experienta intr-o serie de domenii: profesional, spiritual,sexual, etc, etc.....

sophia1971
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:10
mda, sofia, si a aduna si riduri odata cu anii, mai ales femeile......de asta industria cosmetica a prins aripi de zici ca-s UFO
casperphantom
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:25
Da insa sunt unele femei care si ,,acumuland'' cate-un rid odata cu trecerea timpului, raman frumoase. Au o anume sclipire-n priviri care te capteaza. E important sa sti sa imbatranesti frumos.
m_ada
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:40
De la: sophia, la data 2010-12-03 22:10:47A te maturiza nu inseamna atat a aduna ani peste ani, cat a acumula experienta intr-o serie de domenii: profesional, spiritual,sexual, etc, etc.....


mult prea adevarat...
Mihai55
Postat pe 3 Decembrie 2010 22:46
De la: sophia, la data 2010-12-03 22:10:47A te maturiza nu inseamna atat a aduna ani peste ani, cat a acumula experienta intr-o serie de domenii: profesional, spiritual,sexual, etc, etc.....




Daa...cu domeniul sexual ai nimerit-o bine de tot...
Soficoo...o fi inconstientul de vina?!?
Iti dai seama cat de mature sunt fetitele alea de pe centura
markon
Postat pe 4 Decembrie 2010 00:01
markon, alea nu sunt femei
chiar tu ai zis, "fetitze"
Laura_M
Postat pe 4 Decembrie 2010 00:27
Nu stiu ce varsta ai , sigur , dupa parerea mea esti foarte tanar , de aceea gandesti ca asa ceva e SF ... Poate faci parte din acea categorie de barbati care considera FEMEIA doar o unealta , nu OMUL de langa tine . Citeste lucrari , eseuri , despre psihologia lor , si iti vei schimba parerea ... Imi pare rau , mi se pare ciudat , ca sunt barbati care inca nu au , incercat macar , sa cunoasca acea fiinta care este langa noi , barbatii . Dar , un lucru cert , si mai patrunzator ar fi sa ... incerci sa cauti sa inveti sa intelegi ... Sunt barbat , si nu ma consider injosit ca iubesc si - mi dau silinta sa inteleg omul , femeia , de langa mine !
timoktikaran
Postat pe 4 Decembrie 2010 03:24
Salut baieti si fete,numele meu e Ady.Vreau sa va spun si eu parerea mea despre maturitatea femeilor si a barbatilor si cu asta inchei.Eu nu sunt prea matur la 28 de ani,ci dimpotriva,sunt foarte copilaros de felul meu si imi place sa fac multe nebunii iar asta nu inseamna ca nu sunt cat de cat matur,dar va spun un lucru cert:toate iubitele mele de pana acum au fost imature,ultima fiind de aceeasi varsta cu mine,28 de ani,iar noi cunoscandu-ne anul trecut,eu nu am observat chiar de prima data ca e foarte rece si egoista,ci pe parcurs.Am facut tot ce se putea pt ea,lumanari si petale de trandafiri cu sampanie si muzica in surdina,inel in paharul de sampanie si pandantiv intr-un ultim trandafir pe care i l-am daruit ei pana sa intram in camera,toate astea s-au intamplat anul trecut in octombrie intr-un hotel din Iasi,tot datorita ei mi-am luat si licenta,tot datorita ei dar si pt ea am compus si 2 poezii la care dupa ce i le-am trim pe mail si am intrebat-o daca i-au placut sa-mi spuna ca-s prea siropoase,si eu zic,da ma dar si Eminescu tot poezii siropoase a scris,la care ea imi zice ca eu nu sunt Eminescu,deci m-a facut sa ma simt ultimul om de pe pamant in mom. ala,plus ca anul trecut tot in preajma craciunului,pro tv a difuzat HOME ALONE si imi zicea la tel ca ii place de bebe ala(Mckauly Kaulkin) si ca vrea si ea un bebe,zic bn,nici-o prob,facem,la care ea imi zice ca nu vrea asa,ci vrea sa-l faca cu creionul pe hartie.Asta seara o intrebai si eu pe mess unde facem rev,la care ea zice,tu nu stiu unde-l faci dar eu il fac cu prietenii,pai zic hai sa ne lasam prietenii,si sa mergem aman2 intr-un loc romantic,la care ea zice,nu ca nu merg cu tine,zic de ce,pt ca nu vreau imi rasp.Iar daca pe mess deschid un subiect si nu-i convine ei discutia pe care o purtam,imi da ignore,se poarta pueril,plus ea nu vede altceva in fata ochilor decat servici,non-stop numai servici si normal ca e stresta,i-am spus de nu stiu cate ori sa nu mai fie asa,dar vad ca nu vrea sa ma asculte,i-am zis sa fie mai degajata,mai relaxata,sa nu se mai gandeasca la nimic si sa nu mai fi asa egoista,dar eu vb-esc,eu aud.Deci baieti si fete asta e chestia cu maturizarea femeilor,au uitat sa mai fie si copilaroase in sensul bun al cuvantului,nu asa cum e fosta mea iubita,de imi inchide telu si va zisai si mai sus,imi da ignore cand are ea chef.Pur si simplu unele femei chiar nu ne merita,iar cu asta pusai punctul pe i.Si zisai "pusai" ca sa isi dea lumea de pe aici seama ca sunt din Craiova.Nu cred ca o sa-l cititi pe tot dar asta e,riscul meseriei.Va pup fetelor,va salut baieti,respectele mele,si va multumesc pt intelegere.
garbo069165
Postat pe 4 Decembrie 2010 04:58
cea care e in poza cu mine este fosta mea iubita de care va povesti mai sus
garbo069165
Postat pe 4 Decembrie 2010 05:08
da, asa este :)) barbatii nu cred ca se maturizeaza vreodata , eu am vazut cazuri concludente ... si ma uit in jurul meu si majoritatea dintre EI sunt la fel . nu stiu si nici nu am de gand sa aflu cand si daca se vor maturiza vreodata ! ideea e ca afecteaza cealalta comunitatea - numita FEMEI care au o gandire mult mai dezvoltata si merita ceva mai bun decat niste simpli COPII numiti BARBATI doar in actul de nastere , ca de fapt nu ii duce mintea la nimic . ma rog , nu vreau sa atac pe majoritatea dintre ei , dar poate mai exista 1 la o mie sau un milion care sa fie rational .
Roxana14
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:26
vina o poarta indeobste si femeile ,din ideea de concurenta ,iar barbatii din inconstienta
ankoram
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:40
De la: garbo069165, la data 2010-12-04 04:58:40Salut baieti si fete,numele meu e Ady.Vreau sa va spun si eu parerea mea despre maturitatea femeilor si a barbatilor si cu asta inchei.Eu nu sunt prea matur la 28 de ani,ci dimpotriva,sunt foarte copilaros de felul meu si imi place sa fac multe nebunii iar asta nu inseamna ca nu sunt cat de cat matur,dar va spun un lucru cert:toate iubitele mele de pana acum au fost imature,ultima fiind de aceeasi varsta cu mine,28 de ani,iar noi cunoscandu-ne anul trecut,eu nu am observat chiar de prima data ca e foarte rece si egoista,ci pe parcurs.Am facut tot ce se putea pt ea,lumanari si petale de trandafiri cu sampanie si muzica in surdina,inel in paharul de sampanie si pandantiv intr-un ultim trandafir pe care i l-am daruit ei pana sa intram in camera,toate astea s-au intamplat anul trecut in octombrie intr-un hotel din Iasi,tot datorita ei mi-am luat si licenta,tot datorita ei dar si pt ea am compus si 2 poezii la care dupa ce i le-am trim pe mail si am intrebat-o daca i-au placut sa-mi spuna ca-s prea siropoase,si eu zic,da ma dar si Eminescu tot poezii siropoase a scris,la care ea imi zice ca eu nu sunt Eminescu,deci m-a facut sa ma simt ultimul om de pe pamant in mom. ala,plus ca anul trecut tot in preajma craciunului,pro tv a difuzat HOME ALONE si imi zicea la tel ca ii place de bebe ala(Mckauly Kaulkin) si ca vrea si ea un bebe,zic bn,nici-o prob,facem,la care ea imi zice ca nu vrea asa,ci vrea sa-l faca cu creionul pe hartie.Asta seara o intrebai si eu pe mess unde facem rev,la care ea zice,tu nu stiu unde-l faci dar eu il fac cu prietenii,pai zic hai sa ne lasam prietenii,si sa mergem aman2 intr-un loc romantic,la care ea zice,nu ca nu merg cu tine,zic de ce,pt ca nu vreau imi rasp.Iar daca pe mess deschid un subiect si nu-i convine ei discutia pe care o purtam,imi da ignore,se poarta pueril,plus ea nu vede altceva in fata ochilor decat servici,non-stop numai servici si normal ca e stresta,i-am spus de nu stiu cate ori sa nu mai fie asa,dar vad ca nu vrea sa ma asculte,i-am zis sa fie mai degajata,mai relaxata,sa nu se mai gandeasca la nimic si sa nu mai fi asa egoista,dar eu vb-esc,eu aud.Deci baieti si fete asta e chestia cu maturizarea femeilor,au uitat sa mai fie si copilaroase in sensul bun al cuvantului,nu asa cum e fosta mea iubita,de imi inchide telu si va zisai si mai sus,imi da ignore cand are ea chef.Pur si simplu unele femei chiar nu ne merita,iar cu asta pusai punctul pe i.Si zisai "pusai" ca sa isi dea lumea de pe aici seama ca sunt din Craiova.Nu cred ca o sa-l cititi pe tot dar asta e,riscul meseriei.Va pup fetelor,va salut baieti,respectele mele,si va multumesc pt intelegere.
ankoram
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:43
De la: Roxana14, la data 2010-12-04 09:26:02da, asa este :)) barbatii nu cred ca se maturizeaza vreodata , eu am vazut cazuri concludente ... si ma uit in jurul meu si majoritatea dintre EI sunt la fel . nu stiu si nici nu am de gand sa aflu cand si daca se vor maturiza vreodata ! ideea e ca afecteaza cealalta comunitatea - numita FEMEI care au o gandire mult mai dezvoltata si merita ceva mai bun decat niste simpli COPII numiti BARBATI doar in actul de nastere , ca de fapt nu ii duce mintea la nimic . ma rog , nu vreau sa atac pe majoritatea dintre ei , dar poate mai exista 1 la o mie sau un milion care sa fie rational .


Eu cred ca ori ai avut tu ghinion intalnind numai imaturi...ori atragi tu numai d' astia...
Atunci cand spui ca " ma rog,nu vreau sa atac pe majoritatea dintre ei" de fapt pe cine vrei sa ataci ?!? ca mai sus exact asta spui, "majoritatea dintre EI sunt la fel"...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 10:55
Ady draga, si eu am 28 de ani, sunt foarte copilaroasa si nebuna, in sensul bun al cuvantului, permite-mi sa-ti spun ca daca prietena ta se comporta asa, asta nu inseamna ca e imatura sau copilaroasa, eu una, m-as comporta asa daca nu te-as iubi sau n-as mai vrea nimic cu tine

cam departe cuvantul copilaros in povestea ta, n-are nici o treaba iubita ta si cu felul de a fi copilaros
Laura_M
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:06
Ce te faci cu una atat de copilaroasa incat pe orice pune mana duce la gura...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:21
De la: garbo177765, la data 2010-12-04 10:40:17vina o poarta indeobste si femeile ,din ideea de concurenta ,iar barbatii din inconstienta
ady, nu cred ca e vorba de vina aici ori, cel putin, cuvantul nu-si are locul in acest `registru` sau context, intrucat e vorba de legi nescrise si nebatute in cuie, care, in reprezentarea perceptiv-afectiva pur personala (la nivel individual), capata cu totul alte nuante. e vorba de acel sistem de asteptare-intampinare, pe care-l avem noi toti. atata vreme cat nu exista un feedback constructiv si pliat pe o relationare eficienta, emitere-receptie, atata vreme cat nu exista o empatie si un acord net in a gestiona corect aceeasi realitate, nu putem vorbi de `cine-i de vina?!`. oamenii reactioneaza diferit la stimuli din varii motive, printre care si cel despre care spuneam mai sus: intelegerea proprie conform unor reprezentari personale a lucrurilor (iar aici putem include mai multe considerente), iar daca fosta ta iubita nu e capabila sa-ti spuna sincer si deschis ca nu-si mai doreste aceasta relatie si recurge la tot felul de `initiative` caraghioase ce tradeaza un om cu toane, poti da vina si pe asta. e-adevarat ca e al naibii de frustrant, intrucat asta demonstreaza o lipsa de asumare a responsabilitatii, asa cum se cuvine unui om in toata firea si, in consecinta, capabil sa infrunte o situatie. si, da, poti numi asta lipsa de maturitate, caci si capriciul este o manifestare a acestui... neajuns.
esme
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:30
nu rade O_K, nu tot ce zboara se mananca, nu chiar tot
poate daca as vedea o pasare asa faina si-mi face cu ochiul, m-as gandi la un grill
Laura_M
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:42
sau la un rotisor!
esme
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:51
neata! fetele

nu va este mila de saracele pene?
cricat
Postat pe 4 Decembrie 2010 11:53
ah, cri, uneori imi e mult mai mult mila de propriile pofte! asadar... off with the feathers!
esme
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:00
Buna Eu zic ca maturizarea tine de experientele pe care le traiesti, asta de fapt te maturizeaza, nu educatia , nu familia, si deci nu pot sa sustin ideea ca femeile se maturizeaza ,mai repede decet barbati doar ca gandesc diferit,
codiral
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:01
De la: Laura_M, la data 2010-12-04 11:42:31nu rade O_K, nu tot ce zboara se mananca, nu chiar tot
poate daca as vedea o pasare asa faina si-mi face cu ochiul, m-as gandi la un grill


Ai dreptate si tu...nu toate pasaricile sunt de mancare...unele e pentru joaca...unele e frumoase pentru companie, cum e toucanul meu...altele nu e bune de nimica...
Asa ca...ti-ar fi bun un cui unde sa-ti agati pohta...daca salivezi la toucanul meu...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:12
De la: cricat, la data 2010-12-04 11:53:07neata! fetele

nu va este mila de saracele pene?


Multumesc de intelegere...o sa-ti trimit o pana cand i-o pica toucanului...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:19
De la: esme, la data 2010-12-04 11:51:23sau la un rotisor!


esme...toucanul meu nu este matur...mai copilareste...
eu zic ca cea mai buna pasare tot porcul ramane...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:26
pofticioaso! esme.... vezi ce gasesti sub ambalajul stralucitor
cricat
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:29
OK ... multam !
vezi .... trimite si tu o pana mai lunga .....


i-am gasit o utilizare
cricat
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:32
De la: cricat, la data 2010-12-04 12:32:42OK ... multam !
vezi .... trimite si tu o pana mai lunga .....


i-am gasit o utilizare


Sigur...ti-o trimit pe cea mai lunga...bine ca mi-ai adus aminte ca nu culoarea conteaza ci lungimea...
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:44
de obicei..... culoarea este compatibila cu lungimea.....
cricat
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:47
De la: cricat, la data 2010-12-04 12:47:53de obicei..... culoarea este compatibila cu lungimea.....


Gura pacatosului adevar graieste...
Da' mai ca as fi tentat sa cred ca lungimea face culoarea compatibila...ce zici???
O_K
Postat pe 4 Decembrie 2010 12:54
nu pot sa te contrazic.....:P

is buna la teorie.... practica.......

cricat
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neincredere 40 De la: garbo115329_camy 21 Mai 2010 09:22
PREVIZIUNILE ANULUI 2012 43 De la: mariachim 30 Ianuarie 2012 06:16
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 2 De la: DD_BB 30 Ianuarie 2012 18:39
Cadouri 1 De la: garbo184159 19 Martie 2011 17:32
Un sfat va rog ! 20 De la: AlexandrWho 23 Ianuarie 2016 17:37
Setari Cookie-uri