SCRISOARE CATRE PRIETENA MEA

auzi, reyya... acu apare si reversul medaliei, cu psihologii astia...

in scoala, am avut un prof de psihologie charismatic.
sustinea cursurile fara nicio fitzuica a indemana, dezbatea cazuri concrete, era genul care te fura, nu aveai cum sa nu fii atent. daca ajugeai in cabinetul lui, te radiografia, indiferent ce problema aveai, si nu te lasa pana nu te descosea un pic, si pana nu-ti lua un pic neuronii la masaj.

numai ca a dat de dracu, cu o colega.
tocmai el, despre care aveam mereu impresia ca tine totul sub control, si de la care primeam lectii tzapene de psihologie aplicata,

s-a pus madmoazela aia pe el cu toti nurii, si psihologia lui teroretica si practica nu a mai facut nici doi bani...
l-a facut mititica harcea-parcea dupa ore, in cabinet, pana la sesiune.
venea si noaptea dom'profesor, la ea, la camin, de ziceai ca-i teleghidat...:))))

au fost prinsi, au fost sanctionati.
fara folos, insa.
fumeea si dracu.:P

iar don'soara a luat si 10 cu brio. bravo ei!:))))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:14
mai, unu si cu unu fac mai multe. mi se pare de prost gust sa ti-o tragi la propriu cu sotul unei prietene, si pe urma sa pretinzi ca nu suportai sa auzi ca ala o barfeste. si sa mai faci si pe prietena devotata, asteptand o medalie pentru asta

toata povestea asta e promiscua si sordida
michelle_
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:15
da, mamy... nu vezi ca io-s de-a dreptu'indignat?:P:)))))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:18
vad, vad...te doare la bashcheti
michelle_
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:21
Pai am zis ca decat sa plang de mila nemeritata, mai bine ma distrez...:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:24
cate sunt M ..genul asta ! am avut o ,,pretena" ...de asta..buna fata.....,,devotata" ..in sensul ca mereu era acolo unde eu nu puteam sa ajung din lipsa de timp..dar unele cum au timp ..si nu numai ...
reyya
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:25
fete bune, mami...fete bune...
michelle_
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:26
ce sa faci reyya, mai sunt si de astea, si din pacate sunt cam multe... hai la munca, nu la intins mana
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:29
De la: eu_geminy, la data 2010-10-27 14:39:04cred ca deja a devenit o moda ca sa te tii de tot felul de bazdacuri (pe care nici macar nu ai bun simtz sa le gandesti indeajuns), dupa care sa pozezi in... "floricica nevinovata"...:D...

deh, asa o fi trendu'... moda toamna-iarna...:P
:))



Uite unde era perfectiunea in prsoana si nu stiam.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:56
ti se pare amuzant, mami? intreb si io...
michelle_
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:00
fata de altii... ESTE
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:00
De la: eu_geminy, la data 2010-10-27 15:30:54acuma serios vorbind, povesti cu soti infideli, indiferent de sex, se intampla de cand e lumea.

insa o astfel de femeie poate fi extrem de periculoasa.

tocmai gandirea ei rudimentara o impiedica sa ramana o Doamna, la final, si sa-si vada de treaba si de viata ei.

iar scrisoarea asta de "amar" nu e nimic altceva decat etapa unui alt plan al ei legat de respectivul: planul de a-l recastiga, sau de a se razbuna crunt pe el, indiferent de consecinte.

mi-as dori sa gresesc, dar nu prea cred.



Gresesti amarnic. Nu am nici un plan, nu vreau sa il recastig nu am de ce.

Dar te las sa vorbesti, chiar imi place sa stii.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:01
De la: reyya, la data 2010-10-27 15:37:33eu am intalnit genul asta...erau crunte..veneau la ,,consiliere"( credeau ele ca in asta consta consilierea :-) intreband cum ar putea sa fie cu X in condintiile in care acela intre timp avea alta viata , se recasatorise ..familie si restul ..la intrebarea asta, bineinteles ca ii raspunzi ca ar trebui sa-si vada de viata ei si sa nu incerce sa strice si vietile altora. Insa insistenta combinata cu rautate plus lipsa inteligentei si diplomatiei duce la consecinte catastrofale. Nu il vrea pe el ..vrea doar sa distruga indiferent de consecinte pe principiul ,,daca tot nu e cu mine ...de ce sa fie cu altcineva" Dupa aia, se mira de ce se e amenintata si iese pe strada cu bodyguard :-))


Da? offf chiar imi pare rau pt ele, dar nu este cazul meu. Pur si simplu acest om s-a trezit ca exist si nu m-a lasat in pace.

Dar... in fine oamenii sunt liberi sa spuna orice si sa judece cum vor.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:04
De la: reyya, la data 2010-10-27 15:44:56eu nu acord circumstante atenunate nici lui dar ..genul asta ,,caracatiza" pe care o iei vreo ,trei, patru,, ture" si dupa aia te urmareste 5 ani mi se pare crancen...de fapt a hartui pe cineva cere timp si ,,implicare" ...plus o marja de rautate , frustrare considerabila.


Nu am urmarit pe nimeni 5 ani am avut o relatie cu el vreme de 5 ani.
Dar.. in fine tu intelegi ce vrei.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:08
tu asa esti de parere, ca s-a trezit ala si te vrea inapoi?
mda, ca vrei tu sa crezi treaba asta e alta mancare de peste
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:09
De la: reyya, la data 2010-10-27 16:12:13
De la: Laura_M, la data 2010-10-27 16:07:01astea-s rebuturi reyya


ok..dar eu nu pot sa le spun asta , ar insemna ca nu pot empatiza cu ele...cum draku sa empatizezi cu una de-l fugareste pe unu de 5 ani?? :-))) Eventual ii spui ca nu o poti ajuta , sa mearga la altcineva :-)



Ma repet, poate bagi la cap, nu am urmarit pe nimeni, nu aveam de ce?

Sunt perfect sanatoasa din punct de vedere psihic doar ca am mai mult tupeu asa m-a facut mama.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:15
Ti s-a citit si tie Scufita rosie cand erai mica chiar are un efect dezastruos asupra psihicului
Bine ca stiu ARD CARTEA
ameno
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:18
De la: Laura_M, la data 2010-10-27 17:09:55tu asa esti de parere, ca s-a trezit ala si te vrea inapoi?
mda, ca vrei tu sa crezi treaba asta e alta mancare de peste


Nu ma intereseaza ce vrea si am spus ca s-a trezit ca exist si nu ma lasa in pace , ma terorizeaza.

Cat timp am fost lasata in pace asa cum am si cerut, totl a fost ok.
Dar.... ce sens are sa dau 'nspe mii de explicatii cand deja am fost pusa la zid si aproape impuscata.

no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:20
daca scrii o scrisoare prietenei tale si o pui pe un forum care trebuia sa i-o trimiti ei de fapt, nu inseamna ca ai tupeu, ca ai umblat cu sotul ei, de asemenea, nu inseamna ca ai tupeu...
mai stiu si eu pe unele, daca li se da putin nas sau vezi doamne ii zice unu ca e nu stiu cat de stralucita, ea deja e uda toata si umbla cu plapuma si cu oala de sarmale dupa el... chiar daca ai fost 5 ani cu el... te-ai complacut in situatie chiar daca sotia lu ala era buna prietena cu tine
si dupa 5 ani iti dai seama ca ala e un nenorocit? inseamna ca si tie ti-a placut... mult chiar
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:23
fi serioasa ............ce draq ....nu te sperii tu doar din atata lucru.........
jeanette40
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:24
fi serioasa ............ce draq ....nu te sperii tu doar din atata lucru.........
jeanette40
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:24
ce sunt cinci ani pfff au zburat asa de repede ca nu si-a dat seama
ameno
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:25
si ai facut contract doar pentru un anumit timp sa te lase in pace?
inca 5 ani ce-are?
Laura_M
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:28
am iesit
sa va jucati frumos....nu fiti agresivi
ameno
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:31
De la: Laura_M, la data 2010-10-27 17:23:50daca scrii o scrisoare prietenei tale si o pui pe un forum care trebuia sa i-o trimiti ei de fapt, nu inseamna ca ai tupeu, ca ai umblat cu sotul ei, de asemenea, nu inseamna ca ai tupeu...
mai stiu si eu pe unele, daca li se da putin nas sau vezi doamne ii zice unu ca e nu stiu cat de stralucita, ea deja e uda toata si umbla cu plapuma si cu oala de sarmale dupa el... chiar daca ai fost 5 ani cu el... te-ai complacut in situatie chiar daca sotia lu ala era buna prietena cu tine
si dupa 5 ani iti dai seama ca ala e un nenorocit? inseamna ca si tie ti-a placut... mult chiar


In sfarsit ceva pertinent.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:46
mai, mai, mai...ce de-a discutii pe-aici...

ce faceti, copii? socializati?

no_...lasa mama...ai gresit si tu...a gresit si prietena, si barbatul cela...macar tu ai iesit din poveste, da' aia inca isi manaca ficatii cu el...peste 10 ani, nici n-ai sa mai stii cum il cheama
michelle_
Postat pe 27 Octombrie 2010 18:06
De la: me_reloaded, la data 2010-10-27 18:06:53mai, mai, mai...ce de-a discutii pe-aici...

ce faceti, copii? socializati?

no_...lasa mama...ai gresit si tu...a gresit si prietena, si barbatul cela...macar tu ai iesit din poveste, da' aia inca isi manaca ficatii cu el...peste 10 ani, nici n-ai sa mai stii cum il cheama




Asta e tare rau nu gasesc emoticoanele cu tavalitul de ris
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 18:11
auzi, aaaa... duduie fara identitate...

nu esti deloc nevinovata precum vrei sa pari...

daca nu ai mai urmari nimic, te-ai lasa dracului de jalbe in protap la public si la nevasta, si ai sta in banca ta.

bine ca i-a venit omului mintea la cap si a fugit de tine.
ca a avut de cine.

ai primit exact ceea ce meriti.

ai vrut sa mulgi sotzul prietenei, acum platesti pretul.
ca nimic nu-i pe gratis, pe lumea asta... "oropsito"...

:))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 18:42
De la: no_identify, la data 2010-10-27 18:11:25
Asta e tare rau nu gasesc emoticoanele cu tavalitul de ris


simplul fapt ca vii si te dai "impuscata in aripa", dar totodata cauti iconuri cu "tavalitul de ras", atunci cand ti se pare ca iti ofera cineva satisfactie, spune multe despre tine...

pe mine nu ai cum sa ma pacalesti, si nici pe altii.

ti-ai dat singura cu firma in cap, de la inceput.

:))
eu_geminy
Postat pe 27 Octombrie 2010 18:52
De la: eu_geminy, la data 2010-10-27 18:42:42auzi, aaaa... duduie fara identitate...

nu esti deloc nevinovata precum vrei sa pari...

daca nu ai mai urmari nimic, te-ai lasa dracului de jalbe in protap la public si la nevasta, si ai sta in banca ta.

bine ca i-a venit omului mintea la cap si a fugit de tine.
ca a avut de cine.

ai primit exact ceea ce meriti.

ai vrut sa mulgi sotzul prietenei, acum platesti pretul.
ca nimic nu-i pe gratis, pe lumea asta... "oropsito"...

:))



Tare as fi dorit eu sa ramana 'fugitsa cum redai tu .

Offf ce ineptii emiti.
no_identify
Postat pe 27 Octombrie 2010 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubesc pe mama logodnicei mele 87 De la: garbo_1341 6 Mai 2012 15:54
inselam ....daca suntem femei intotdeauna suntem de vina? 3 De la: quasaria 16 Ianuarie 2010 10:48
Cat de mult conteaza diferenta de varsta intre 2 parteneri? 59 De la: Anouk 27 Noiembrie 2009 18:38
ce trista e viata! 158 De la: buna01 20 Ianuarie 2010 21:38
Minciuni albe... 338 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:54
Setari Cookie-uri