Cum sa il fac sa adoarma???

mersi k ai scris de treaba astaa cu manutele in pantaoni k deja ameno zicea ceva de abuz,park as fii o nebuna,nu o las toata noapte cu manutele in pant,doar o ora doua.
iulianas
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:28
nu am zis ca esti nebuna am zis doar partea cu abuzul care DA imi sustin idea...de ce?
pentru ca el este mic si parintii decide ce si cum pentru el.Daca barbatu sforaie ce faci???ii prinzi o clama pe nas in idea ca se obisnuieste pana la urma?
Sau mai sunt si mame(nu-i cazul tau!) duse cu pluta, ii pedepsesc pe cei mici de la varste fragede inchiznd-ui in camera(ca sa nu zic dupal ca-n filme) ...se obisnuiesc si cu asta doar mama a decis.
sunt n alte metode sa faci un copil sa doarma dar fiecare decide cum e mai bine pentru el!
ameno
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:36
sau care-si leaga copii de calorifer si ele stau pe net, da da da, stim cazuri
blondy_made_to_love
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:41
De la: ameno, la data 2010-10-19 09:24:19vuvu ai un baiat de 14 ani
sa-ti traiasca![/quote


multumesc la fel Ameno.si este singura persoana pt care eu mi-as da viata,daca trebuie.
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:43
sper ca glumiti...........
jeanette40
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:45
multumesc k ai scris si tu de bagatul manutelor in pantaloni ,k ameno ma cam supara a inceput sa spuna k e abuz sa bagi manutele in pantaloni .si mie mi-a spus cineva si am incercat am vazut k doarme mai usor ,dar asta nu inseamna k o tin toata noaptea cu manulele in pantalonidoar 2 -3 h,
iulianas
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:50
De la: vuvuzela, la data 2010-10-21 11:43:34
De la: ameno, la data 2010-10-19 09:24:19vuvu ai un baiat de 14 ani
sa-ti traiasca![/quote


multumesc la fel Ameno.si este singura persoana pt care eu mi-as da viata,daca trebuie.


Haide, bre, ca ieri aveai 19 ani si erai studenta... Da-o dreaq de treaba!




Tylly
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:51
blondy_made_to_love
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:52
nu m-am gandit nici o secunda k asta e o pedeapsa pt fetita mea,doar k ea asa se linisteste si k este foarte bine k sa mai incerce si alte mamici,dak eu am scris cum se linisteste fata mea nu inseamna k trebuie sa faceti si voi la fel asa cum nici eu nu fac ce scriu unele persoane.
iulianas
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:55
De la: Celleste_, la data 2010-10-21 11:51:12
De la: vuvuzela, la data 2010-10-21 11:43:34
De la: ameno, la data 2010-10-19 09:24:19vuvu ai un baiat de 14 ani
sa-ti traiasca![/quote


multumesc la fel Ameno.si este singura persoana pt care eu mi-as da viata,daca trebuie.


Haide, bre, ca ieri aveai 19 ani si erai studenta... Da-o dreaq de treaba!






la mintea ta daca pui un catel,miauna sigur.si fii atenta cum vb de baiatul meu.ai mare grija.sper ca vei fii destul de inteligenta sa nu te bagi in kkt .nu amesteca merele cu perele.viata mea familiara si cu munca mea ,nu te intereseaza pe tine.baiatul meu are 14 ani.si pt el fac rau de tot.ok?ai familie?vezi-ti de ea.eu nu am vb de familia nimanui.din contra ii invat de bine,caci sunt cu legea in mana.stai linistita pe cour-ul matale Cellesto.
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 12:07
Sa-ti traiasca Vuvu!

iulia_na_s nu am zis-o cu suparare dar nu-i OK, ii iei un drept al copilului tau.
Fiemea dadea din manute inainte de somn pentru ca descopera lumea asta mare a ei.E un drept al ei sa le vada sa le observe si sa invete ce poate face cu ele.Le ridica in sus si le privea cu mare interes iar curiozitatea o indemna sa le aduca aproape de fata sa le guste si sa le simta....in fine pentru mine subiectul e inchis.
ameno
Postat pe 21 Octombrie 2010 12:45
Ameno,datorita muncii mele,sunt f dura.dar cand e vb de copii devin zana zanelor.de aceea iti dau dreptate,cand vb asa frumos de copii care descopera lumea,prin diferite simturi,metode si daca ai observat si noi descoperim o lume minunata,cea a copiilor.ramai uimit de ce este in stare sa faca un bebe,ti se pare ca descoperi ceva nou,viata vietilor.uite iti fac o declaratie,poate trece nevazuta totusi,de altii.intr-o zi la munca am lasat deschis netul,aveam o colega destul de rautacioasa.dar nu era ea vinovata.a murit copilasul ei si a ramas un pic aiurea mental.am observat niste lucruri scrise despre blesteme vizavi copii.am strigat in birou cu groaza,cine a facut asta.sigur ca pana la urma am aflat.era ea saraca.apoi s-a pensionat.dar mi-a cauzat mult in munca.am suportat de la multi cv jignitoare,reale.dar cred ca intelegi sensul acestui secret.am aparat-o pt ca ii murise un copil.si ca sa nu fie data afara,am fost prima care am declarat ca are probleme psihice.si cu totii am ajutat-o sa iasa la pensie.si azi ma gandesc ca eu o fire impulsiva,cum am tacut acceptand blagosloveniile altora,pe buna dreptate.azi nu mai traieste,s-a sinucis.fie-i tarana usoara.sunt trista si azi cand ma gandesc la ea.uite ca ma simt mai bine .m-am usurat.
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 13:20
vuvuzelo, postarea asta a ta e iarasi un prilej de a ne arata ce mare sefa esti tu, ce hotarari ai luat si ce cuvant ai avut in a schimba destinului unor oameni, cat de mult contezi intr-o colectivitate.

in realitate, ce spui tu nu are logica . daca are cineva rabdarea sa disece ce ai scris, il umfla rasul. deraiere totala.

incearca sa fii tu si lasa lauda si minciunile astea de doi bani.
si_totusi
Postat pe 21 Octombrie 2010 13:43
De la: si_totusi, la data 2010-10-21 13:43:00vuvuzelo, postarea asta a ta e iarasi un prilej de a ne arata ce mare sefa esti tu, ce hotarari ai luat si ce cuvant ai avut in a schimba destinului unor oameni, cat de mult contezi intr-o colectivitate.

in realitate, ce spui tu nu are logica . daca are cineva rabdarea sa disece ce ai scris, il umfla rasul. deraiere totala.

incearca sa fii tu si lasa lauda si minciunile astea de doi bani.



'"numai boul este consecvent".a vb cineva cu tine?te macina rautatea?intra pe medicii@canalD.ro.trateaza-te fata ,esti incarcata de energie malefica.mergi in mijlocul naturii sa te aeriseti,sa vezi si sa simti natura.e un mod de incarcare cu energie pozitiva.cei care sunt rautaciosi isi imbolnavesc ficatul,inclusiv alte organe si functii ale organismului.sanatate!
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 14:11
vuvuzelo, trage si tu o minciuna cat de cat credibila si nu o sa am nimic cu tine. numai un gugustiuc poate crede tampeniile scrise de matalutza.crezi tu, ca porcarioarele astea ale tale sunt luate in serios?

schimba minciunica, pune pe cineva destept sa scrie postarile unde esti cineva,si o sa fie bine. te alegem sefa
si_totusi
Postat pe 21 Octombrie 2010 14:25
in 2008 cand am aparut pe garbo, cele mai multe postari pe user erau de maxim 25. am stat la usa cand a intrat fiecare user nou. pe unii i-am salutat cu placere, pe altii nu. . asa ca, nu-mi spune mie ca ratza-mpunge. sunt satula de minciuni si de oameni cu doua fete ca de mere paduretze. nu incerca sa faci cu mine instructie, ca o iei pe cocoasa
si_totusi
Postat pe 21 Octombrie 2010 14:28
asa e ameno draga si pt mn e subiect inchis,o ora doua inainte sa adoarma de seara nu vad de ce e asa grav chiar trebuie sa comentezi atat?
dar in fine,o zi buna in continuare.
iulianas
Postat pe 21 Octombrie 2010 14:30
De la: si_totusi, la data 2010-10-21 14:25:08vuvuzelo, trage si tu o minciuna cat de cat credibila si nu o sa am nimic cu tine. numai un gugustiuc poate crede tampeniile scrise de matalutza.crezi tu, ca porcarioarele astea ale tale sunt luate in serios?

schimba minciunica, pune pe cineva destept sa scrie postarile unde esti cineva,si o sa fie bine. te alegem sefa



'"numai boul este consecvent".a vb cineva cu tine?te macina rautatea?intra pe medicii@canalD.ro.trateaza-te fata ,esti incarcata de energie malefica.mergi in mijlocul naturii sa te aeriseti,sa vezi si sa simti natura.e un mod de incarcare cu energie pozitiva.cei care sunt rautaciosi isi imbolnavesc ficatul,inclusiv alte organe si functii ale organismului.sanatate!
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 15:47
De la: si_totusi, la data 2010-10-21 14:28:45in 2008 cand am aparut pe garbo, cele mai multe postari pe user erau de maxim 25. am stat la usa cand a intrat fiecare user nou. pe unii i-am salutat cu placere, pe altii nu. . asa ca, nu-mi spune mie ca ratza-mpunge. sunt satula de minciuni si de oameni cu doua fete ca de mere paduretze. nu incerca sa faci cu mine instructie, ca o iei pe cocoasa



'"numai boul este consecvent".a vb cineva cu tine?te macina rautatea?intra pe medicii@canalD.ro.trateaza-te fata ,esti incarcata de energie malefica.mergi in mijlocul naturii sa te aeriseti,sa vezi si sa simti natura.e un mod de incarcare cu energie pozitiva.cei care sunt rautaciosi isi imbolnavesc ficatul,inclusiv alte organe si functii ale organismului.sanatate!
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 15:49
vuvu, boul si cu tine, ca vad ca simti nevoia sa te repeti
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2010 15:57
De la: zambila, la data 2010-10-21 15:57:19vuvu, boul si cu tine, ca vad ca simti nevoia sa te repeti



care este problema ta?si tu suferi de rautate?trateaza-te.simplu nu?lasa site-ul acestor dulci copilasi,si treci pe site garbo.acolo e de voi si tu si cealalta ,careia ii tii tira.nu aduceti rautatea si aici.pffff ce specimene unineuronale.
vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:08
tanti, n-am cerut eu sa fuzioneze site-urile, intelegi?
nu ma intereseaza subiectele de pe kids, sunt convinsa ca nici pe tine!

da' ai dreptate, ia sa trec eu pe garbo, su poti sa ramai aici...sau, mai sigur, sa mergi la gataia!
zambila
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:11
cantecel

in casuta cu alune

s-aveau casa doi pitici


vine pupaza si spune

vreau sa stau si eu aici

pup pup puuup

pup puppuuup

vreau sa stau si eu aici

a venit si o broscuta

oac oac oac

sarind de zor


vreau sa stau si eu in casuta

oacoac oac

oac oac oaaac
vreau sa stau si eu cu voi


a venit si iepurasul

tup tup tup

sarind de zor

daca aveti loc in casuta

as dori sastau si eu

tup tuptup.....si continuati cu orice animalut,jucandu-va cu degetelele bebelusilor sau cu jucarii.


vuvuzela
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:20
vuvulica, nu fi suparata... lumea asta e rea, las' ca-i dau eu ei... ete ce ti-a adus Conu': un ursuletz de plus si niste bombonici...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:55
mey mamy... si tu, zambi... ce-aveti cu copilu'?...
nu vedeti ca fetitza e cumintzica, bate din palme si canta frumos?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:57
vuNvu... gata, pleacasi deja in misiune?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:28
"deci pana la doi trei ani uitati de luxul de a dormi o noapte intreaga cap coada...vine si timpul asta dar mai incolo.
Bafta!"


Asa este!
Pe fi-mea, v-am spus, a trebuit sa o cresc cu ..."sapte moase", fiecare venea cu ideile ei si mai ales ca stateam in casa socrilor ... va cam inchipuiti!
Cu fi-miu n-a mai fost asa! Cum am spus eu, asa s-a facut! Si ala micu nici nu se uita in ochii altcuiva decat la mine. Dormea si in patutul lui, mai dormea si cu mine (ca mi-era tare drag sa il tin langa mine, desi eram constienta ca "il stric"; dar sotul era plecat in misiune si profitam). Dar nu facea nazuri cand il culcam in patut. Parca stia ca a venit tac-su acasa. Dar....!!! Cam pe la 9-10 luni am fost in vizita la niste prieteni, in alt oras. Am stat la ei vreo trei zile. Timp in care oamenii, normal, ne-au dat o camera pentru toti trei. Ei bine, s-a invatat al meu baietel ca se poate dormi si intre ma-sa si tac-su! Si de aici .. circ! Pana la vreo 6 ani greu il dadeam dus dintre noi.
adnana66
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:39
Asa cum au zis si celelalte mamici ar fi bine sa ii faci un( ritual). Fetita mea de 7 luni are un program al ei facem baie,apoi ne mai jucam un pic cu tata, bem lapticul si apoi la mama in brate sau in pat langa mine o leagan si cant ceva cu care sa obisnuit si in 5-10 min adoarme. Ora noastra de somn este pe la 22-22.30 si dormin pana maine zi pe la 10-10.30 fara intrerupere,pe la 5-5.30 primeste o sticla cu lapte,dar si ala in somn.bafta!!
florina77_ar
Postat pe 22 Octombrie 2010 13:12
PUNE-I MUZICA,SA SE INVETE CU ZGOMOTUL SI NU MAI AI TREABA CU BEBE STRUMF.!
tamango_007
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:25
De la: beautylicious, la data 2010-10-13 16:55:04De astea cu levantica nu stiam. Eu am folosit doar samponul Johnson. Ala cu extract de grau

Am fost cu el la medic. Iti dai seama! E sanatos tun numai ca nu are chef sa doarma:0)


Levantica este indicata pentru insomnii.
Nirvana
Postat pe 26 Octombrie 2010 08:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Centru de limbi straine pentru copii Timisoara 2 De la: kidz008266 23 Mai 2010 16:53
va rog in dimineata asta 9 De la: daniilia 14 Mai 2012 13:57
DECALOTAREA LA BAIETEI 14 De la: garbo212867 7 Iulie 2011 22:28
Copilaria dureaza cat crezi in Mos Craciun 1 De la: Mosul_tau 30 Octombrie 2009 16:41
Buna:D 3 De la: garbo267365 23 Aprilie 2012 02:43
Setari Cookie-uri