Cand certurile in familie sunt tot mai dese...Va-ti gandit vreodata la o relatie extraconjugala?

nopee

tim...nu te compara cu hbo-ul...
fleurdelis
Postat pe 21 Septembrie 2010 19:37
fleur esti moldoveanca?
tymbark
Postat pe 21 Septembrie 2010 21:37
ce curiozitati ai si tu bre!
fleurdelis
Postat pe 21 Septembrie 2010 21:38
cel mai usor e sa renunti....cel mai usor e sa inseli....cel mai greu e sa lupti pentru familia ta si sa o tii aproape.....sa incerci sa reinvii iubirea asta care duce la dezastre....asta e cel mai greu....pentru cateva minute de extaz,de placere.....risti sa pierzi ce ai construit in ani....oare merita?
brunette
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:15
deci muey..
io vreau sa-l vad pe ala (sau aia) care-a reusit faza cu reanvierea iubirii...asta primo.
secundo - cum e cu riscu' ala? no pain - no gain,he,he...
tertzo - cu ce m-am ales in viata? ce-am baut,ce-am mancat si cu cine m-am riscat,he,he...
preci
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:01
imdaaa....aia cu riscatul....chiar a fost o metafora
fleurdelis
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:03
Sa lupti, da, dar sa lupte si el! Si cu aceleasi arme, pentru aceeasi cauza!
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:08
poi cum?
luptam conditionat?
si-n cazul asta - de ce sa nu iubim conditionat?
este ca-i o contradictie in termeni?

daca-ti convine sa te imbeti cu apa rece,gandind ca si ala (aia) lupta cu aceleasi arme,pt aceeasi cauza,treaba ta...
parerea mea-i ca fiecare o face din motive diferite...
preci
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:13
izact...
roby_cado
Postat pe 23 Septembrie 2010 21:36
cel mai usor e sa renunti....cel mai usor e sa inseli....cel mai greu e sa lupti pentru familia ta si sa o tii aproape.....sa incerci sa reinvii iubirea asta care duce la dezastre



Daca n-ai inselat, nu este usor sa inseli! Daca n-ai iubit, nici de renuntat nu este usor! Esti prins, pentru catva timp, intre doua lumi ... in fine, mult de spus, greu de inteles pentru cine nu a trecut prin asta. Sa lupti pentru familia ta ... asta nu inteleg, ca el nu a inselat familia si nici familia intreaga nu se culca cu el. Deci sunt eu cu el! TOTUL este intre mine si el! Dar asta cu "sa reinvii iubirea asta care duce la dezastre" nu am inteles-o. Iubirea duce la dezastre? Si daca este asa, pentru ce s-o reinvii?
Doinita201
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:02
Na, ca-l citez si eu pe Roby: ... izact!
adnana66
Postat pe 23 Septembrie 2010 22:06
uneori ai nevoie de un raspuns, de o confirmare, ca mai esti acea femeie turbata si nebuna care baga in boli orice pervers. dincolo de cratite, de rufe si servici, de certuri cu "iar ai cheltuit banii aiurea" ai nevoie sa fii tu. si DAAAA, nu doar ca m-am gandit, dar mi-am si incarcat bateriile cu cate o nebunie torida, furata, habar nu aveti ce mult conteaza acest raspuns nerostit. nu inseamna ca iubesc mai putin sau ca sunt mai putin directoare acolo unde sunt. e fantastic sa te rasfeti cu cate o artificie din can in cand. sexul matrimonial de multe ori rutineaza. asta e parerea mea, o sotie iubitoare care nu si-ar risca statutul nici pentru George Clooney. mai ganditi-va, va pup.
gavroche
Postat pe 24 Septembrie 2010 01:07
1.iubirea care duce la dezastre ....nu eu am spus`o,am citat`o,sunt noua pe acest site...si nu ma prea descurc sa .....s`a spus`o aici pe site... de catre cineva....
el nu a inselat familia????depinde ce intelege fiecare prin familie.....din moment ce te duci pan` la colt o jumate` de ora si iti lasi copilul in casa cu sotu`.....cat timp ai u putina treaba....nu inseamna ca se implica si familia....e ok atunci,iti respect punctul de vedere.....
eu cred asa...oricine poate sa insele....oricine pe lumea asta.....doar ca unii dintre noi mai si gandim inainte de a o face....rasp pt Doinita201



iar pentru restu eu sunt una dintre cele care au reinviat iubirea si o sa o fac de fiecare data cand este nevoie....cate o artificie din cand in cand,cate o nebunie....o schimbare de ceva cumva...sunt metode si le pot face cu sotul meu....nu trebuie sa caut in alta parte.....trebuie doar sa cautam mai bine in ceea ce avem langa noi
brunette
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:00
certurile in familie nu inseamna intotdeauna,ca exista relatii extraconjugale.si nici ca exista doar de o parte si de cealalta nu.pot fii multe alte motive,de cearta intr-o familie.cel care gandeste imediat la motivul-relatie extraconjugala intr-o cearta familiala,consider ca are o gandire limitata .
vuvuzela
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:20
sau dimpotriva..
roby_cado
Postat pe 24 Septembrie 2010 21:47
De la: roby_cado, la data 2010-09-24 21:47:05sau dimpotriva..
brunette
Postat pe 25 Septembrie 2010 11:41
oare ce-o fi vrand vuvu sa spuna cu poaza aia a ei?
preci
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:27
ca are "gandire limitata"...?
roby_cado
Postat pe 25 Septembrie 2010 23:32
nu,bre...
ca arata inspre noi cu dej'tu ala...
preci
Postat pe 25 Septembrie 2010 23:35
pai, din cauza gandiri aleia,zice cam asa...,baby..you are next..
roby_cado
Postat pe 25 Septembrie 2010 23:52
madita
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:46
Hopa! Roby are o admiratoare. Roby are o admiratoare. Roby are o admiratoare.
Doara
Postat pe 13 Octombrie 2010 06:37
De la: brunette, la data 2010-09-22 11:15:50 cel mai usor e sa renunti....cel mai usor e sa inseli....cel mai greu e sa lupti pentru familia ta si sa o tii aproape.....sa incerci sa reinvii iubirea asta care duce la dezastre....asta e cel mai greu....pentru cateva minute de extaz,de placere.....risti sa pierzi ce ai construit in ani....oare merita?


Asta cu luptatul ma depaseste clar... Lupti sa ce? Sa faci din rahat bici? Succese...
Pur si simplu sint momente cind e timpul sa intelegi ca realitatea despre viata ta e aia pe care o vezi in jurul tau. Nu aia care ai vrea sa fie. Iar daca ai cautat o iubire care a dus la dezastre... ei bine, poate ca pe aia ai avut-o. SI poate ca a dus.
In concluzie, cind certurile sint din ce mai dese, nu inseli. Pleci.
quasaria
Postat pe 13 Octombrie 2010 08:14
De la: Doara, la data 2010-10-13 06:37:53Hopa! Roby are o admiratoare. Roby are o admiratoare. Roby are o admiratoare.


da?? si cine e bre??
madita
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:53
De la: quasaria, la data 2010-10-13 08:14:27
De la: brunette, la data 2010-09-22 11:15:50 cel mai usor e sa renunti....cel mai usor e sa inseli....cel mai greu e sa lupti pentru familia ta si sa o tii aproape.....sa incerci sa reinvii iubirea asta care duce la dezastre....asta e cel mai greu....pentru cateva minute de extaz,de placere.....risti sa pierzi ce ai construit in ani....oare merita?


Asta cu luptatul ma depaseste clar... Lupti sa ce? Sa faci din rahat bici? Succese...
Pur si simplu sint momente cind e timpul sa intelegi ca realitatea despre viata ta e aia pe care o vezi in jurul tau. Nu aia care ai vrea sa fie. Iar daca ai cautat o iubire care a dus la dezastre... ei bine, poate ca pe aia ai avut-o. SI poate ca a dus.
In concluzie, cind certurile sint din ce mai dese, nu inseli. Pleci.
chiar asa! lupti sa ce?! sa te prefaci ca faci parte dintr-o familie minunata, demna de invidiat?! o familie in care `afara-i gardu` si inauntru leopardu`?!` ori, si mai rau, un mare si implacabil vid?!... sa fim seriosi, daca exista vreo lupta sau `se pune la cale` vreo lupta in sensul asta, motivatia e in general una singura: vanitatea, de care scapa prea putini: cei lucizi, capabili a se obiectiva, perfect constienti de realitatea lucrurilor, adica, de imposibilitatea de a reface vasul de cristal lipind cioburile cu guma de mestecat. acea vanitate care tipa ca o gaita : `de ce sa mi se intample mie, tocmai mie una ca asta?! cum sa-mi faca mie una ca asta?! nenorocitul/ nenorocita!`, si care te pacaleste, prostindu-te in asa hal, incat sa ai credinta ca lupti in numele unei cauze morale, onorabile si onorante. ...si apoi, cum rezolvi o cearta inseland?! nu exista niciun raspuns valid, pertinent, caci intre aceste `cunoscute` ale `ecuatiei` nu vad niciun raport posibil, nicio proportie acceptabila. ... nici macar una iluzorie...
esme
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:54
ai dreptate, sint prea putini cei care realizeaza ca da, visele se pot sfarima - si,fie ca vrei sa accepti, fie ca nu, tot sfarimate ramin.
Un om care te-a inselat, fie si o singura data. e un om care te-a inselat. Un om care nu mia iubeste nu mai iubeste si gata - sigur, poti sa il retii cu alte schimburi reciproc convenabile: dar vrei?

Mi-a placut ce am citit undeva, apropo de lupta asta de a-ti pastra familia: It breaks your heart to see the one you love is happy with someone else, but it's more painful to know that the one you love is unhappy with you.
Sau, cel putin, asa ar trebui sa fie - cind iubesti suficient cit sa intemeiezi o familie.....
quasaria
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:07
bai,ce chef stiti voi sa faceti la lume...
chef de taiat vena,adica...

behind blue eyes,Q,ai?
preci
Postat pe 13 Octombrie 2010 20:43
depinde ,intro casnicie de multe ori unul trage si altul risipeste apar neajunsurile ,vin si certurile mai ai si copii ,alte discutii! si tot asa astea pot fi depasite mai usor fara sa te gindesti ca poti fi mai fericit in bratele altcuiva e absurd sa fugi ,sa minti si sa inseli numai ca te-ai impiedicat de citeva probleme viata e o lupta pentru toti
166116maryeta
Postat pe 13 Octombrie 2010 20:51
e-o lupta viata,deci te lupta
cu dragoste de ea,cu dor...
ca din pozitia de tuta
nu te trezesti asa usor!

ziceam si io,asea...
preci
Postat pe 13 Octombrie 2010 20:58
asa, asa..
sigur n-am nimerit la "lumea cuvintelor ..."??
bluelight
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 45 De la: tutankhamon 12 Iunie 2009 23:40
Buna! am o relatie de mai bine de un an si el spune sa ne mutam impreuna...vreau un sfat?sau mai multe pls 59 De la: garbo032800 7 Ianuarie 2010 17:46
Povestea mea cutremuratoare 211 De la: alfheim 8 Mai 2011 00:54
Stau cu el dar nu il iubesc 12 De la: garbo_485032 29 Aprilie 2018 02:31
COMITETUL PENTRU SITUATII DE UTGENTA 135 De la: elodia 18 Septembrie 2010 16:14
Setari Cookie-uri