Acum ce sa fac?

cand acum??
chiar acuuuum??
fleurdelis
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:40
tu puisor!!
las ca ai timp sa tot iubesti de acu incolo!! pune mana pe carte ca e capacitatea pe tine si intra la un liceu bun si apoi, petru ani trai pe vatrai, poti iubi pana-ti pocnesc urechile...ca daca e iubire adevaratam asta tine, sa stii!!
da-i bataie cu studiul!!
H_N_
Postat pe 8 Octombrie 2010 21:18
Buna.....ooooofffffff si mai ,mai ce iti este si cu iubirea asta , nu face o tragedie din asta la 20 de ani nici nu iti vei mai amintii de existenta lui iar la 40 te vei intreba ,,oare ce iubeam la 14 ani? pe cine? ''....
garbo036863
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:57
Of draga mamei, nu lasa pe nimeni sa te conditioneze, tu esti indragostita si vulnerabila si esti prea mititica sa iti dai seama cat de rea este lumea. Sa iti incepi viata sexuala la 14 ani e ffff devreme, ai mare grija, eu zic ca dupa 18 ani dupa ce termini liceul ai tot timpul sa ai relatii pana te mariti. Acum daca vrei iesi cu un baiat plimba-te, tineti-va de mana, mergeti la un suc la un film, dar nu uita tine-te de carte sa-ti croiesti un viitor frumos si sa fii pe picioarele tale ! Ai mare grija scumpa....te-am sfatuit ca pe fetita mea .
garbo031192
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:59
lasa lucrurile sa decurga d ela sine, nu poti spune ca la 14 ani ai gasit marea si unica iubire...
rupt_de_realitate
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:02
Uite ce e draga mea Laura M...nu cred ca tu la varsta mea erai mai coapta la minte..nustiu ce varsta ai dar imi dau seama din ceea ce scrii ca ai peste 25 de ani.Iubita mea vremurile s-au schimbat mult, eu zic ca inainte sa arunci cuvintele asa peste om mai intai sa iti analizezi criticile.Vreau sa tin cont ca am deschis acest blog pentru niste sfaturi nu pt niste critici din partea unor persoane ca tine.Nu cred ca sunt singura fata in postura mea si mai sunt zeci in tara aceasta care poate ele au facut greseala de a ceda in fata baiatului.
Si faza cu 52 este doar un nick.
miha52
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:02
Buna
Gata am terminat-o cu el de 14 zile.Sincer am plans mult la inceput dar mi-am dat seama ca nu valoreaza nici 2 bani.A vazut ca nu ii satisfac placerile gata a zis pa acum s-a dus in bratele la alta.
Va multumesc pentru sfaturi si sper ca fetele care se alfa in postura mea sa nu cedeze.Mai intai sa aveti o relatie solida cu baiatul respectiv de un an doi, sa aveti incredere unul in altul si sa fiti amn2 pregatiti pentru asa ceva.Cunosc cazul unui cuplu care atunci cand au inceput relatia aveau in jur de 13 ani, au stat impreuna un an jumate iar dupa au simtit nevoia sa isi inceapa viata sexuala iar acum au 18 ani si inca sunt impreuna.:)
miha52
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:13
asa si? crezi ca tu ai descoperit marea dragoste, mersul pe jos si apa calda?

1. nu ai deschis un blog, ai deschis un topic, blogul e una, topicul e altceva
2. sfaturile vin la pachet si cu cricile. nu te astepta ca noi sa te mangaiem pe capsorul blond si sa-ti spunem ca ai facut bine, sau ca e ok.
3. vremurile nu s-au schimbat. voi, astia de 14 ani sunteti cei care vreti sa le faceti pe toate, cat mai repede si la o varsta cruda.
4. nimeni nu are de ce sa isi analizeze criticile. cand ti-ai postat povestea, trebuia sa te astepti si la asta. aici nimeni nu o sa-ti spuna ce vrei tu sa auzi
5. tu, la 14 ani habar nu ai ce e aia o relatie. relatia este o chestie care se petrece intre doi adulti, presupune maturitate, responsabilitate, angajament, ceea ce nu e cazul la tine la varsta pe care o ai
6. sfaturi ai primit, dar ti-au intrat pe o ureche si ti-au iesit pe amandoua

so, du-te la scoala, si lasa prostiile si cuvintele mari..."relatie", "cuplu", "iubire", etc, etc...
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:17
Pei eu nu am luat aceasta relatie in serios am luat-o drept o o copilarie de asta nici nu am cedat in fata lui.Si te rog scuteste-ma cu du-te la scoala... ma duc la scoala, imi este gandul la carte, invat bine, dar daca o fata sau un baiat de 14 ani are o relatie asta nu inseamna ca acela nu invata sau ca ii sta capul numai la dragoste.Si faza cu vremurile s-au schimbat este ft adv multi psihologi sustin asta, asa ca daca iti vei educa copii si le vei zice mereu invata invata invata va fi cam greu pt ei.Tine cont ca pe zi ce trece lumea evolueaza si copii vor sa incerce cat mai multe la o varsta frageda dar nu trebuie sa ii critici pt lucrul asta ci doar sa stai de vorba cu ei.Am vorbit adesea cu parintii despre chestii de genul si am inteles.Nu am deschis acest topic doar pt a imi rapsunde mie la intrebare pentru ca stiam, dar nu sunt singura care trece prin asa ceva ci sute de fete din aceasta tara care poate au facut greseala de a ceda.
miha52
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:24
Ei, as!
sora_ilsi
Postat pe 10 Octombrie 2010 15:34
14 ani am si eu.. prin asa ceva am trecut si eu nu de mult.. si eu seara knd ma pun la somn ma gandesc la el si il iubesc.. dimineata knd ma trezesc.. dak vorbesc cu el si cv e in neregula k sa zic asa.. il urasc.. si zic k nu mai vorbesc cu el..
tu il iubesti cu adevarat?.. nu'i arata k nu ti'e bine fara el.. fa invers.. dak si el te iubeste se va intoarce la tine.. knd ramaneti singuri incearca sa te apropi de el.. fi sigura k si el sufera dupa tine,,
da baietii asa isi ascund sentimentele.. sa se dea smecheri.. privestel in ochi si vezi dak minte,, iti dai seama dak mai tine la tine si dp felu in cae se comporta.. te priveste...
incearca sa;ti asculti inima.. o perioada lasa'l dak intr'adevar vr sa fiti impreuna sa faca el primu pas.. da nu'l astepta vezi'ti de viata;)
dracusor_impielitat
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:13
deci miha draga m-ai certat degeaba
Laura_M
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:20
Mai, fara suparare. Se vede ca Miha merge la scoala si mai si invata. Nu numai dupa cum scrie ci si ca stie sa lege o fraza, o idee.
Doara
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:31
n-a zis nimeni ca nu stie, poate sa-mi puna si mie o virgula pe ici pe colo...
Laura_M
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:37
ziceam la general. Ca o tot trimite lumea la scoala.
Doara
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:38
pana una alta vad ca ma pune pe mine la punct, loaza

auzi la ea, "asa ca daca iti vei educa copii si le vei zice mereu invata invata invata va fi cam greu pt ei"

ploua cu prostie in capul ei...

michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:20
Asta n-am observat.
Doara
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:37
De la: Doara, la data 2010-10-10 17:31:19Mai, fara suparare. Se vede ca Miha merge la scoala si mai si invata. Nu numai dupa cum scrie ci si ca stie sa lege o fraza, o idee.



dupa modul in care raspunde, hai ca nu are 14 ani
si_totusi
Postat pe 10 Octombrie 2010 21:49
pe mine ma amuza cum ii trage ea cu cea relatie, si cuplu

la paishpce ani ai o relatie...bre, ma leshi?

iote ici sha perla de perla:

"Cunosc cazul unui cuplu care atunci cand au inceput relatia aveau in jur de 13 ani, au stat impreuna un an jumate iar dupa au simtit nevoia sa isi inceapa viata sexuala iar acum au 18 ani si inca sunt impreuna"
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 21:53

wifo,wifo...
in 6 luni fatuca asta iti da lectii de viata bre..
pamantul(a se citi vremurile sunt altele) se invarte din ce in ce mai repede...
roby_cado
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:38
nush roby...fiica-mea a fost normala...la paishpce ani inca dormea cu un iepuras de plush

ma rog, asta a fo' acu' 12 ani, da' parca totusi...
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:42
12 ani...,eheee..
acu' la 12 ani raman gravide bre..
repet...,pamantuuu'...
roby_cado
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:06
De la: roby_cado, la data 2010-10-10 23:06:2212 ani...,eheee..
acu' la 12 ani raman gravide bre..
repet...,pamantuuu'...


deci fii-miu avea 12 ani, abia isi facuse cont de messenger, si niste pipitze de la el din clasa purtau niste discutii de te durea capul (monitorizam arhiva messengerului:D)... plus ca-si faceau reclama la pagini personale de web unde au pus si ele ce-au gasit. niste poaze erotice rau, bre... deh, si ele "colosha"...:DDD
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:17
oho..,e maricel al tau..
al meu are doar 10 si...
roby_cado
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:19
da'avea 12 ani... unei prietene i-a venit copila urland de la gradi ca "toate fetitele sint mai SEXY ca ea..."

quasaria
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:20
wifooo...
intelegi dece la 14 ani au astfel de probleme..?
de neanchipuit..,asa-i..,dar...
roby_cado
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:24
De la: roby_cado, la data 2010-10-10 23:19:53oho..,e maricel al tau..
al meu are doar 10 si...


sa-ti traiasca... al meu are 16 deja, si e cu vreo 5 cm mai inalt decat mine...
am mai zis: ca sa-l carpesc, ar trebui sa urc pe scaun...daca mai apuc.:D
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:31
pe de alta parte, cre'ca nu virsta e principala problema: modelele pe care le au sint principala problema. De exemplu, toate fripturistele sau retarzii de la televizor.
quasaria
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:31
oh doamne, oh doamne...te doare mintea, nu alta

copiii astia vor sa manance experienta cu lingura, ce dreaq or sa faca cand or avea 30 de ani?

vor ajunge blazati inainte de vreme

mie tot imi vine sa rad de cum ii tot trage fata asta cu relatia
michelle_
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:32
Q, dar vorba lui Mircea Badea... nici "Capra cu 3 iezi", sau "Alba ca Zapada" nu ofera niste modele demne de urmat...:P
eu_geminy
Postat pe 10 Octombrie 2010 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hey, am si eu nevoie de un sfat cum sa trec peste o despartire! 58 De la: garbo_410447 8 Iunie 2015 17:36
Fostul...in prezent! 20 De la: garbo_7796 11 Ianuarie 2013 12:54
nu stiu ce sa fac..... 29 De la: dor72_ 28 Decembrie 2011 20:48
forum 6 De la: garbo193766 23 Iulie 2011 11:46
Descurajata, descurajata si jignita ce mai urmeaza 31 De la: Freya__ 26 August 2011 23:20
Setari Cookie-uri