Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti.

reyya, ma fac eu ca mai dau cu presupusul "CA_CIne-o fi"...
dar in realitate, nici macar nu stiu daca e femeie sau barbat.:D
si nu conteaza, fiindca pentru mine prostia infatuata, tupeul, si nesimtirea nu au sex.

nici nu cred ca mi-as dori sa cunosc o astfel de persoana, care ma face cu obstinatie sa-mi pun intrebarea "o fi avand oare unghiile taiate,...sau macar scoase din nas?"... :PPP

=))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 01:42
acu pe bune, eu in locul ei/lui as fi zis invers:

ca "sAnt din SUA(STATE)", adica...

ca despre SUA n-or fi auzit toti prostii...

dar cand ai zis ca esti din STATE... apai din DOROBANTI pana-n FERENTARI toata lumea pricepe...;)

:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 01:49
De la: me_reloaded, la data 2010-10-05 01:38:12aha...deci bagam un top 5? din putzu gandirii?


neah... corect se zice "din poutzA gandirii"...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 01:55
parc-o si vaz cum apare acusica si ne tine o polologhie fara punct si fara virgula, copiata din nishte "ceasloave" numai de dansa "stiute", in care ne explica faptu'ca suntem complexati de "stiintza ei de carte"... fara a omite sa ne masoare IQ-urile - evidentiind ca sunt infime pe langa al ei(de parca ne-am scoate niste organe la interval:PP),... incheind cu amenintarea ca nus-h ce ne face (de ne scutura de praf), si ca, desigur, avem "ignore" (a cata oare, oare?:D)...:P

:))))))))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:03
De la: eu_geminy, la data 2010-10-05 01:49:04acu pe bune, eu in locul ei/lui as fi zis invers:

ca "sAnt din SUA(STATE)", adica...

ca despre SUA n-or fi auzit toti prostii...

dar cand ai zis ca esti din STATE... apai din DOROBANTI pana-n FERENTARI toata lumea pricepe...;)

:))))


ce conteaza unde esti sau de unde vii....conteaza doar ce duci cu tine , cine esti ..dincolo de locatie.....chiar e asa de putin important aspectul asta...daca ai ceva de dovedit o poti dovedi ..dar ca sa faci din faptul ca traiesti la Munchen , New -York , Milano , Barcelona , etc..un motiv de ,,mandrie de snob " asta e cu adevarat tupeu si badaranie crasa.
Cu ceva timp in urma ,ma aflam intr-un camping, la 12 km de Munchen ....langa mine se aflau 2 cupluri intinse pe iarba ..cu multe hartii in jur ascultand o ,,cantare"l manelistica ...m-am indreptat spre ei ,i-am rugat respectuos sa dea muzica putin mai incet , am facut-o in in limba germana si raspunsul a fost ,,cat de nazisti sunt rahatii astia ." ( in limba romana) :-)))au continuat : ,,.ei nu stiu ca noi traim peste tot in lumea asta "
M-am facut ca nu stiu limba romana si ca nu am inteles...insa in urmatoarele 10 minute au disparut din camping ..si nu pt ca-si doreau , sa spunem ca au fost ,,ajutati " :-)) Revin spunand :ce conteaza UNDE suntem..conteaza doar CUM SUNTEM :-) Nimik mai mult...
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:06
adica ce spui acolo, reyya... crezi ca-i totuna sa fii din Dorobanti, ori din Adunatii Copaceni?...:PPPP
=))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:10
:-)))))) Dorobanti nu, nu am poseta si nici nu o port pe antebrat ,,intr-un mare fel ":-))..ma primesc cu rucsac si role pe Dorobanti ??:-)))
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:16
si o pereche de blugi taiati , altii nu am
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:18
nu cred... cu alea poti merge eventual in excursie la Valu'lui Traian... da'nici la Valu' nu te primeste cu role, ca in padure nu e asfalt...:PP:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:19
ba da , am ...dar tot taiati
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:19
eeee.. blugi taiati... pai nu mai bine aveai "gipan"??
te spargeai si tu in figuri...)))))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:22
dar curse de lamborghini pot sa fac??i
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:22
dah... cu conditia sa n-ai studii superioare...:PP
=))=))=))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:23
iar cand intri la umbra, nu uita sa-ti pui okelari de pitzipoanka...:)))))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:25
aici pic testul
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:25
pai sunt "niJte" metode si proceduri de integrare, intreab-o pe kkleidoscoapa, ca le-a studiat ïn "facultati"...
=))=))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:30
noapte buna ! acum am vazut cat e ora...
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:31
da, ar fi cazul sa fug si eu la somn,... ca mi-a trecut esecu'...:P
:)))

Somn usor!:)
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:33
De la: eu_geminy, la data 2010-10-05 02:33:04da, ar fi cazul sa fug si eu la somn,... ca mi-a trecut esecu'...:P
:)))

Somn usor!:)

Oare de ce atunci cand incep discutiile - cele adevarate- nu se arata "mintile luminate"?
eu_geminy mai clar nici ca se putea. Insa ar trebui uneori sa mai cobori si tu standardele ca nu te intelege "lumea" - "Frateee!"
Macar ultima parte a discutiilor m-a relaxat.

P.S. FILOZZZZOAFOOOOO! Sa stii ca nu se da minte in schimbul diplomelor. Degeaba te-ai asezat din nou la rand.
Si "A propos" de ce nu raspunzi la intrebari? Monologurile sunt valabile la oglinda. (sic)
dor72
Postat pe 5 Octombrie 2010 22:09
dor... cu scuze, daca imi permiti, o corectie mica:

mintea nu se da la pachet cu diploma...:P

:))
eu_geminy
Postat pe 5 Octombrie 2010 22:19
Merci Geminy, fara scuze, suplimentul la diploma contine cu totul altceva, ai dreptate dar deja am impresia ca vrei sa deschizi o discutie " mult prea filosofica" pentru puterile mele.
Ai mila, te rog, "io mi-s de la tara si ma rusinez" daca nu stiu sa raspund la unele provocari.....
Sa aveti o zi superba!
dor72
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:35
Dor, eu doar am cujetat, atat cat ma duce mintea, dar niciodata nu cer cuiva sa-mi raspunda, decat daca vrea SI ii face placere...
Fiindca de regula nici eu nu ma simt obligat sa raspund, mai ales daca nu-mi gasesc cuvintele, daca nu-s in apele mele, daca nu am chef, sau pur si simplu, daca nu-s in stare sa raspund...
Multumesc, in orice caz!...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:41
De ce esti suparat Geminy, eu am glumit. Nu aveam ceva sa iti reprosez tie. Imi pare rau ca nu a sunat suficient de retoric. Si a propos : parca am fi gemeni... Si eu procedez la fel.
Daca am intrat in aceasta discutie si am vorbit cu tine este pentru ca am vrut eu, pentru ca mi-a facut placere sa-ti vorbesc si pentru ca apreciez felul in care te exprimi nicidecum din prea multa politete ( nu am probleme cu gasitul cuvintelor)
dor72
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:56
Doamne-fereste, nu-s suparat pe tine, dor... nu-s suparat chiar pe nimeni. Am eu problemele mele, si am mult de lucru, si nu am chef de treaba deloc... ma tot trezesc ca o lli,... si daca macar o lli, de ce sa nu o fac aici?...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Octombrie 2010 18:04
Sa-ti spun drept si eu as cam avea multe de facut, dar sunt prea multe si zau daca stiu cu ce sa incep. Asa ca mai bine fac ceva ce imi place si nu cere prea mult efort si concentrare.
Iti doresc o seara placuta.
dor72
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:25

PT CALEIDOSCOP -citat
in viata nu conteaza cine esti, conteaza ca cineva sa te pretuiasca si sa te iubeasca neconditionat.........din postarile de pana acum am observat ca nu de multe ori am fost luata in balon de voi, pe nedrept, lucru care-mi displace...deci, adio !.....si va las cu bine !
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
TU esti cea care contezi cu adevarat in viata!!, TU trebuie sa ajungi sa pretuiesti si sa iubesti neconditionat in primul rand pe TINE, si apoi pe ceialalti....TU trebuie sa fii atenta ce gandesti, ce3 spui si cum te comporti..........de altfel esti exact reflexia a ceea ce TU imprastii in jur, atragi prin rezonanta exact oamenii si trairile pe care esti capabila sa le dezvolti..
.....................................................................................................................
esti vinovata de ceea ce ti se intampla, de faptul ca atragi remarci rautacioase la adresa ta....
incearca o auto-analiza, cred ca o poti face avand in vedere ca ai atatea studii inlate...incearca sa fii OM, sa iubesti si sa respecti pe cei din jur, cu adevarat, sa vezi apoi ce-ti vine tot prin rezonanta...
succes, caleidoscop
H_N_
Postat pe 7 Octombrie 2010 11:44
da' chiar mey, pe unde o mai fi caleidoscoapa... iar e cu vuvu in echipaj pe tura de noapte, cred...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
Cum să procedez? 15 De la: garbo_408862 27 Aprilie 2015 20:57
cine doreste e bine venit 1 De la: floris15 12 Septembrie 2010 12:13
Cum e cand te culci cu cineva prima data ? 50 De la: pik_nik 20 Ianuarie 2010 10:06
as dori si eu un sfat 8 De la: bombonyk 21 Iulie 2011 01:08
Setari Cookie-uri