Biserica americana vrea sa arda Coranul..Ce parere aveti?

xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:16
numa' titluri d-astea pagane pui,deranjata mica...
iasomia
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:21
eu una sunt de acord ca sa se arda coranul ca poate atunci muslim isi vor schimba atitudinea fata da femei...si ca ii deranjeza pe crestini....pai fiecare crede in ce vre el nu in ce vor altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:30
nu mai arde nimic,stai linistita
ameno
Postat pe 10 Septembrie 2010 11:50
pai de ce nu se mai arde? Asta ii rau de tot....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 11:53
asculta si tu stirile sectanto!
ameno
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:02
De la: ameno, la data 2010-09-10 12:02:27asculta si tu stirile sectanto!
Eu sunt crestina..Tu esti sectant
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:31
daca tu crezi ca americanii aia sunt atat de tampiti incat sa provoace un razboi cu musulmanii....arzandu-le coranele in bisericile ortodoxe.....esti dusa.....si chiar ca esti toanta rau.....


sau staaaai...ca acuma m-am prins.....ai un amantlac musulman si nu stii cum vei fi vazuta????
tutankhamon
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:35
sunt cateva sute de "Biserici" in America, ma refer la culte. nu stiu despre care dintre ele e vorba.

pai ce sa zic... sa-l arda, n-am nimik impotriva, dar le-as propune sa-si dea foc si la valiza...ca sa fie din timp. :DDD

:))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:35
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 10:30:09 eu una sunt de acord ca sa se arda coranul ca poate atunci muslim isi vor schimba atitudinea fata da femei...si ca ii deranjeza pe crestini....pai fiecare crede in ce vre el nu in ce vor altii


da, stii ca ai logica? de fier , nu alta.
si_totusi
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:37
De la: tutankhamon, la data 2010-09-10 21:35:29daca tu crezi ca americanii aia sunt atat de tampiti incat sa provoace un razboi cu musulmanii....arzandu-le coranele in bisericile ortodoxe.....esti dusa.....si chiar ca esti toanta rau.....


sau staaaai...ca acuma m-am prins.....ai un amantlac musulman si nu stii cum vei fii vazuta????
Doamne fereste sa ma incurc cu vreun musulman...Ca doar si barbatii romani gandesc ca niste barbati musulmani,,,sa nu zicem suta la suta....dat 80 la suta tot ca barbatii musulmani gandesc....Vor ca femeia sa fie sclava lor....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:39
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 21:39:30
De la: tutankhamon, la data 2010-09-10 21:35:29daca tu crezi ca americanii aia sunt atat de tampiti incat sa provoace un razboi cu musulmanii....arzandu-le coranele in bisericile ortodoxe.....esti dusa.....si chiar ca esti toanta rau.....


sau staaaai...ca acuma m-am prins.....ai un amantlac musulman si nu stii cum vei fii vazuta????
Doamne fereste sa ma incurc cu vreun musulman...Ca doar si barbatii romani gandesc ca niste barbati musulmani,,,sa nu zicem suta la suta....dat 80 la suta tot ca barbatii musulmani gandesc....Vor ca femeia sa fie sclava lor....


inseamna ca intr-adevar, inca nu ai trait cu un musulman... :D:D:D :)))))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:41
Deci:
"Biserica" (americana[?]) arde Coranul. Prin urmare, muslimii vor respecta femeile... si concluzia care se desprinde de aici este ca toti crestinii deranjati (la stomac, cred!) nu vor mai fi deranjati iar canalizarile vor putea astfel sa faca fata mai bine "efluviilor" tot mai mici...
Na, ca am deviat de la firul rosu expus de irinelu!

Cum era?
Thor_again
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:43
De la: eu_geminy, la data 2010-09-10 21:41:15
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 21:39:30
De la: tutankhamon, la data 2010-09-10 21:35:29daca tu crezi ca americanii aia sunt atat de tampiti incat sa provoace un razboi cu musulmanii....arzandu-le coranele in bisericile ortodoxe.....esti dusa.....si chiar ca esti toanta rau.....


sau staaaai...ca acuma m-am prins.....ai un amantlac musulman si nu stii cum vei fii vazuta????
Doamne fereste sa ma incurc cu vreun musulman...Ca doar si barbatii romani gandesc ca niste barbati musulmani,,,sa nu zicem suta la suta....dat 80 la suta tot ca barbatii musulmani gandesc....Vor ca femeia sa fie sclava lor....


inseamna ca intr-adevar, inca nu ai trait cu un musulman... :D:D:D :)))))
Pai eu cred ca muslimii sunt rai ca si sectarii care nu respecta poruncile si care sarasaila loveste cu ura in ei....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:46
Cred ca stiti ce inseamna secatant? Un sectant este acela care se da ca este crestin dar el nu respecta poruncile.....Sectant poate exista si biserica ortodoxa....pt ca ei asculta dupa mintea din capul lor,,nu asculta de oameni curati la suflet si nu duc o viata curata sufleteste si trupeste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:48
pai, tot o irina e si ala caruia i-a venit ideea asta tembela, thoru. mama, sa se apuce si sa faca asta.....ce-ar mai zbura niste bloace de prin america.
obama l-a si chemat pe nebun la apel.
si_totusi
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:48
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 21:46:21 Pai eu cred ca muslimii sunt rai ca si sectarii care nu respecta poruncile si care sarasaila loveste cu ura in ei....


or fi, dar ei sunt cam 2 miliarde, si considera ca noi suntem de-ai lui sarsaila... ai idee cum ii executam pe toti? ca aia sunt fanatici, nu le scoti amenintarea cu o sperietura, ca la noi.
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:52
De la: si_totusi, la data 2010-09-10 21:48:40pai, tot o irina e si ala caruia i-a venit ideea asta tembela, thoru. mama, sa se apuce si sa faca asta.....ce-ar mai zbura niste bloace de prin america.
obama l-a si chemat pe nebun la apel.


eu cred ca derbedeii aia de muslimi asteapta sa termine noul WTC... ca sa aiba o tzinta mai de doamne-ajuta...:PPP
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:53
mai lucitoare si cu mai mult sticla...
tutankhamon
Postat pe 10 Septembrie 2010 21:58
coane, si eu cred la fel. si n-ar fi chiar asa de rau
si_totusi
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:00
De la: si_totusi, la data 2010-09-10 22:00:46coane, si eu cred la fel. si n-ar fi chiar asa de rau


pai imi tot zvacneam acuma mintea... au dreptate sa le arda acuma coranu', ar fi mai bine... ca (,) ce dracu sa loveasca la aia, de stau numai in bordeie si in biserici americanesti.
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:03
Nu ai inteles stirea papusa.
Si apoi care dintre bisericile americane ar face asta?
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2010 05:35
nU EXISTA BISERICA UNUI STAT Nici ortodoxismul care e si in mauritania nu e romanesc Cine mai crede in religie? Poate ca sperantzaD-zeu e in siecare om daca vrea sa aiba o sperantza[DEAGEABA]
garbo004422
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:05
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 10:16:14

numai
angin
Postat pe 19 Septembrie 2010 22:40
ACEASTA DISCUTIE PLEACA DE LA O INFORMATIE PARTIAL FALSA ! INTR-O ANUME ZI A SAPTAMANII TRECUTE A APARUT STIREA CA INTR-UN ORAS DIN AMERICA, "ENORIASII" - DUMNEZEU STIE AL CARUI CULT - AU PROPUS SA SE ARDA CORANUL ! ACEASTA STIRE NU INSEAMNA CA "BISERICA AMERICANA VREA SA ARDA CORANUL...." IN PLUS, IN AMERICA SUNT O GROAZA DE CULTE, NU SE POATE VORBI DE "BISERICA AMERICANA " !!!!
IOANA_DRAGAN
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:10
ioana, nu tre sa strigi... am auzit si noi...:P
eu_geminy
Postat pe 20 Septembrie 2010 00:16
Vrei sa castigi un salariu minim in cateva zile? Aceasta este sansa ta. Iti ofer sansa sa castigi sume substantiale de bani din confortul casei tale. Tot ce trebuie sa faci este sa trimiti mail-uri petrecandu-ti 2 -3 ore pe zi in fata calculatorului. cu cat muncesti mai mult cu atat castigul va fi mai mare. 100-300$/ SAPTAMANA. pt detalii trimite un e-mail cu textul job la adresa : cristina.viorela.popa@gmail.com
garbo158841
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:28
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 10:30:09 eu una sunt de acord ca sa se arda coranul ca poate atunci muslim isi vor schimba atitudinea fata da femei...si ca ii deranjeza pe crestini....pai fiecare crede in ce vre el nu in ce vor altii




Irinuca,rusine!esti crestina sau nu?nici un crestin adevarat nu ar gandi ca tine.nu vrei sa le dam foc si celor care respecta coranul?
vuvuzela
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:44
Foarte proasta,fiecare sa se uite in ciorba lui.
daniilia
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:50
Musulmanii vor sa arda Biblia...ca parere aveti...?
Nu e acelasi lucru..?
Deosebirea e ca noi suntem crestiini ...si altii sunt de alte confesiuni...
Ceeace nu reprezinta deosebiri esentiale...
Popii nostrii au o retorica asemanatoare...si-n practica nu reprezinta exemple de urmat...ei sunt mai mireni decat mirenii...
Inainte popa ...era o autoritate...morala de care se tinea seama...si prin exemplul personal....

Noi nu putem fi ce acord cu arderea unei carti...oricare ar fi ea...e un gest neavenit...cu intentia de-a limita accesul la cunoastere...si dialogul...
Dialogul are menirea de-a dezlega noduri...de-a detensiona conflicte latente...
Bruce_Lee
Postat pe 21 Septembrie 2010 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:43
premergator 3 De la: ludmilaachile 18 Mai 2012 17:57
masina de facut paine 36 De la: eu_geminy 20 Decembrie 2011 23:29
Terapie de cupu 15 De la: garbo_489388 16 Mai 2018 01:01
De ce oare barbatilor nu le plac plac lucrurile spirituale,,,dar in schimb le plac lucrurile materiale fara munca si minciunile,,si sa faca dragoste cu mai multe femei,,nu le ajunge doar o femeie 1 De la: ingerasulluptator 13 Decembrie 2011 23:06
Setari Cookie-uri