Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

da de ce, mey totusi... vuNvu se ocupa si cu chestii din astea?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:15
nu erai pe aici coane cand a fost distractia. voia vuvu sa-l cucereasca pe pikan. isi si gasise omul ce a iesit, cred ca-ti imaginezi
si_totusi
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:25
eeee... badia (Dzeu sa-l ierte!)... cand isi facea de lucru, avea treaba multa rau...:))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:41
mie unu'..,mi sa parut lipsit de bun simt ce a facut el atunci..,si i-am si spus-o..
nene..,ce e in privat..,acolo sa ramana..
parerea mea..
roby_cado
Postat pe 17 Octombrie 2010 01:57
corect, roby. ai dreptate...
nici mie nu mi se pare absolut deloc normal/etic sa scoti corespondenta privata pe forum. indiferent ce contine ea.
inseamna ca s-a enervat rau, atunci.
ori efectiv nu i-a pasat, si si-a asumat criticile.
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2010 02:07
"..inseamna ca s-a enervat rau, atunci.
ori efectiv nu i-a pasat, si si-a asumat criticile.."

ceea ce sa intamplat atunci..,trebuie sa recunosc,ca,pe mine unu' m-a bulversat..
de ce..?,pentru ca nu m-as fi asteptat nici macar din partea irinucai la asa ceva..
cu atat mai putin din partea pikanului..
in ciuda intepaturilor reciproce pe care le-am suportat unul altuia..,am avut un mare respect pentru el..
in orice caz..,nici nervii..,nici nepasarea,nu justifica un asemenea gest..
si daca a existat ceva care sa ma deranjeze si mai tare..,a fost lipsa de reactie a celorlalti utilizatori, cu privire la asta..
in fine..,a fost..
roby_cado
Postat pe 17 Octombrie 2010 02:38
mey roby...

oricat de mult am putea noi sa fim de severi ori de indulgenti, sa presupunem (in mod relativ corect) ca azi stim ce e cu noi.
maine, in mod sigur, nu stim ce va fi. inclusiv cu capul.

fiecare om poate avea momentele lui de nebunie.
sau poate sa nu le aiba deloc.

oricum, e prea tarziu si absolut inutil ca sa-l mai judece cineva pe badia.
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2010 03:02
absolut inutil!
asta mai ales ca in urma lui au ramas cativa frustrati de faptul ca el i-a pus la colt....
cu argumente! so...
fleurdelis
Postat pe 17 Octombrie 2010 08:21
Spun raspicat ca sunt pentru din toate motivele enumerate.Mi exista ca punct forte si problema socio-psihologica pentru multe categorii de persoane, avind in vedere educatia precara in acest domeniu. Poti avea situatii in care este imperios necesar sa nu te implici sentimental. Sa nu mai vorbim de experienta acestor ;angajate;ce pot face minuni cu persoane ce au diverse probleme.
garbo100167
Postat pe 17 Octombrie 2010 10:14
legalizarea ar putea duce la salvarea multor cupluri ,barbatului care ii este teama de boli si alte minuni cauta mai degraba o amanta iar asta inseamana in 90 %din cazuri divort sau probleme ,macar in felul acesta intru-n club de la colutul strazi curat si legalizat isi rezolva omul fantezilie intr-o relatie de 1 ora fara semnificatie si se intoarce fericit la nevasta fara a o mai stresa sa incerce lucruri pe care saraca le detesta sau etc.
marinela_223
Postat pe 17 Octombrie 2010 18:40
SI TOTUSI de pe targa catre infirmieri :
- Unde ma duceti ?
- La morga.
- Dar inca n-am murit.
- Pai, inca n-am ajuns...
KNIGHT_31
Postat pe 17 Octombrie 2010 18:45
zambila
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:40
De la: marinela_223, la data 2010-10-17 18:40:57legalizarea ar putea duce la salvarea multor cupluri ,barbatului care ii este teama de boli si alte minuni cauta mai degraba o amanta iar asta inseamana in 90 %din cazuri divort sau probleme ,macar in felul acesta intru-n club de la colutul strazi curat si legalizat isi rezolva omul fantezilie intr-o relatie de 1 ora fara semnificatie si se intoarce fericit la nevasta fara a o mai stresa sa incerce lucruri pe care saraca le detesta sau etc.



....si uite asa traiesc ei ,,fericiti "( partenerii de relatie ) pana la adanci batraneti....compromis...compromis ....compromis= multimea vida :-))
reyya
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:20
cu legalizarea sunt de acord...dar ca tipa sa-l astepte pe ala dupa ce se intoarce de la courve ..sa se minta pe ea si..sa se dezamageasca ( tot pe ea) crezand ca are o RELATIE in sens autentic..ei asta chiar mi se pare curat cretinism.
reyya
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:24
auch, mami...azi esti directa, este?
michelle_
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:56
da' de ce sa-l astepte, reyya?... e chiar absurd...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:08
De la: KNIGHT_31, la data 2010-10-17 18:45:24SI TOTUSI de pe targa catre infirmieri :
- Unde ma duceti ?
- La morga.
- Dar inca n-am murit.
- Pai, inca n-am ajuns...


speri mata, dar speri degeaba
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:22
hehehe... mamy, esti sadica!...:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:30
John: Sir, avem un hot ? In biblioteca...
Sir: Si ce citeste, John ?
KNIGHT_31
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:07
Oare mi-i se pare mie sau majoritatea PRO e cea feminina ??!! Oare de ce isi doresc mai mult femeile prostitutia legalizata ?!
GlaMourios
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:24
poate nu ai observat, dar forumul e format cu precadere din useri la feminin

ma rog, nu pun la socoteala clonele
michelle_
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:29
Nu ma refer numai la forumul asta ....
Oare barbatii nu voi sa li-i se taie chitanta ?!
GlaMourios
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:35
..gresii emoticonul : *********
GlaMourios
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:36
De la: me_reloaded, la data 2010-10-18 21:29:32poate nu ai observat, dar forumul e format cu precadere din useri la feminin

ma rog, nu pun la socoteala clonele


mamy, barbatii m-au delegat pe mine si cred ca i-am reprezentat cu succes.
bun, e clar ca nu reprezint si imbecilii... macar dreptul de a alege pe cine reprezint, il am.:P
:))
eu_geminy
Postat pe 19 Octombrie 2010 00:10
Nu am citit nici o postare anterioara,voi citi dupa si poate chiar voi face ceva comentarii de voi fi in stare...asa ca orice asemanare de idei pe subiectul asta este fireasca si de loc intamplatoare...
Convingerea mea este ca prostitutia trebuie legalizata si ca mai devreme sau mai tarziu se va face...de altfel in Constitutia Europeana nu exista nici o recomandare la aceasta problema lasand legiferarea la latitudinea fiecarei tari.
De ce cred eu ca trebuie legalizata?Principalul motiv este ca atata timp cat nu poate fi eradicata este ma sanatos sa fie controlata...nu cred ca-i trece cuiva prin cap sa incerce sa eradicheze prostitutia,s-ar intampla ca in timpul prohibitiei bauturii din America cand s-a baut cea mai mare cantitate de alcool si cand s-au facut cele mai mari evaziuni fiscale...de altfel pe Capone doar pt evaziune fiscala au reusit sa-l condamne...
Ca si drogurile, prostitutia aduce castiguri uriase cu costuri minore...legalizand-o, pestii si-ar pierde obiectul muncii, fetele ar lucra in cadru organizat,cu analize si dari catre stat la zi...ceea ce n-ar fi rau nici pentru cei ce trec pe la fetite...

Germania,Olanda,Austria,Danemarca,Grecia si Noua Zeelanda si-au legalizat prostitutia...
Norvegia, Suedia nu si-au legalizat si nici nu tolereaza prostitutia...dupa cum simt ca bate vantul cred ca Bulgaria ne-o va lua inainte.
In Olanda,prostitutia e considerata o meserie ca toate celelalte si fetele platesc dari dar au si pretentii la conditii igienice de munca.Politia patruleaza la fiecare ora in zona "red lights" din Amsterdam si Haga.
Spania nu si-a legalizat prostitutia dar este tolerata si controlata,se practica in baruri special amenajate,dar si prin intermediul netului...ca o picanterie, in Madrid,cele care practica sexul stradal,in sensul ca isi racoleaza musterii de pe strada,isi au locul chiar langa sediul politiei, la 50 de metri...si nimeni nu le zice nimic...ba sunt si in siguranta...tu nu prea esti in siguranta ca sunt destule care vin sa te mangaie fara vreo jena...
In Germania,in Hamburg, strada cu bordele este tot langa sediul politiei...
Cu alte cuvinte,politia e cu noi...
In Marea Britanie daca fata lucreaza fara sa tulbure ordinea publica...si pe sabia ei...nu este in afara legii...
O sa va surprinda,dar prin Emirate se vorbea pe la colturi ca prostitutia este gestionata de unul din fii raposatului...si nu avea decat freo17...
In America, unde biserica este foarte puternica, prostitutia este legala numai in cateva state...dar asta nu inseamna ca nu se practica si in celelalte...spre ex,in New York ni s-a spus ca pe anumite strazi,la ore tarzii, apar fetele...

Intrebandu-l pe prietenul Google am aflat ca povestea bordelurilor se duce pana in antichitate..."Bordelurile sunt la fel de vechi ca i istoria uman. Primele bordeluri au fost temple de prostituie din rile mediteraneene i din estul mijlociu. n timpul Greciei i Romei antice bordelurile erau binescute i uneori funcionau ca instituii cu licen de funcionare. Prima nregistrare a unui bordel cu licen de funcionare dateaz din 594 .e.n. n Atena. De asemenea nc din antichitate au fost create coli pentru pregtirea profesional a diverselor clase de prostituate, de la scalve la curtezane."

Unii spun ca legalizarea prostitutiei "intensifica degradarea morala a societatii, contribuie la proliferarea diferitelor boli si la cresterea numarului divorturilor, iar femeilor prinse in aceasta sclavie li se afecteaza iremediabil sanatatea psihica si fizica, precum si demnitatea sociala". Deocamdata,degradarea morala a societatii romanesti este la culmi maxime,bolile n-ar creste prin practicarea in cadru organizat...cat despre demnitate,sanatate psihica si fizica,ce sa mai vorbim? ca le-am pierdut de mult pe toate de cand suntem impinsi sa traim la limita subzistentei umane...

Patriarhia romana zice ca ar fi o forma de slavie moderna...sa ma ierte onorata patriarhie,dar mai sclavi decat suntem acum,ce mai poate fi? de ce nu zice nimic de starea natiunii? ce face in ajutorul femeilor?sau face si nu aflam noi?
Si chiar nu stiu cata putere si cat interes are sa opreasca legalizarea...

NEXT (picanterii)
garbo166122
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:43
corect

iar in privinta bisericii ortodoxe romane, am aceleasi intrebari, inafara de ultima. aici am raspuns. nu face nimic. de fapt, face ce nu stim noi. adica, obliga episcopiile din teritoriu sa vanda un numar impresionant de lumanari. asa de multe si de scumpe, ca preotii trebuie sa le cumpere ei. astia de la oras, mai treaca-mearga. se mai strecoara. dar un necajit ,dintr-un sat sarac, ajunge sa fie hranit de enoriasi pentru ca si-a dat leafa pe lumanarile scumpe ale preafericitului. asta, asa, ca picanterie
si_totusi
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:56
Si acum ceva povesti adevarate adunate de pe la baietii care au avut ocazia sa discute cu aceste fete...
Cea mai veche meserie din lume este si cea mai dezumanizanta, si cea mai dezonoranta...oare? ce ziceti de prostitualtele de lux? astea accepta sa fie fotografiate ,filmate de paparazi...dau interviuri peste interviuri,ca doar reclama e sufletul comertului...sunt probabil o categorie privilegiata in aceasta bransa...ati incercat vreodata sa fotografiati o prostituata care lucreaza pe strada? nu v-as sfatui...daca scapati teafar, nu va spala nici Dunarea...
Si nu este o meserie fara riscuri...nu bolile sunt totdeauna cel mai mare necaz, toate se protejeaza si doar ghinionul le pune sanatatea in pericol...cei mai de temut sunt pestii,le bat si sunt f duri cu ele ca sa le poata tine sub control...prin Asia de sud indienii sunt recunscuti pentru sadismul lor...le musca de sani pana la sange...fetele care stiu ii ocolesc .
Si ghinionul tine si de alte aspecte...imi povestea cineva o scena de una care se intorcea in strada obosita si nesigura pe mersul ei...si-a aprins o tigara ,s-a asezat pe bordura si a inceput sa injure si sa vorbeasca singura...
Englezii sunt printre cei mai mari betivi din lume dar au si cele mai mari salarii dintre mercenari...se duc in grup la barurile unde se culeg fetite, isi umplu masa cu sticle de bere si nu-i intereseaza nimic pana nu termina toata bautura, 1-2 din noapte...ii intalnesti in postura asta in special prin Asia de sud...fetele stiu si-i asteapta rabdatoare caci negocierea cu ei este lesne...taman cand ajung acasa efectul alcolului ii face parteneri ideali...
Prin Asia de sud,chiar si prin Emirate,englezii si australienii sunt cautati de fete si pentru alt motiv...cele frumoase reusesc sa-si intemeieze casnicii si scapa de saracia natala...problema lor este ca mentalitatea le obliga sa nu isi uite familia dupa ce s-au capatuit ceea ce putini europeni agreeaza...
Femeile din toate natiile practica prostitutia chiar daca sunt din tari dezvoltate...olandeze,frantuzoaice,nemtoaice, spaniole, se numara si astea printre ele...nici araboaicele nu fac exceptie...citeam odata intr-un ziar ca in New Dehli sunt peste 200 000 de prostituate...la o populatie a capitalei de 3.6 milioane de locuitori...
Rusoaicele sunt printre cele mai deosebite ...sparg piata pe unde ajung...pe langa faptul ca sunt frumoase,blonde, bine facute, cu o carnatie aparte si piele catifelata,isi respecta intelegerea si nu-si fac meseria de ras...iar daca le mai pui pe masa si o sticla de vodca toata lumea pleaca fericita...cred ca sunt singurele care fac sex de placere...doamne fereste sa nu mai poti...astea au ajuns pana in Vietnam, mafia rusa e f puternica si bine organizata...
Ei...si acum despre romancutele noastre...sunt printre cele mai frumoase prostituate...ca te intrebi,cum dracul astfel de femei nu reusesc o casatorie din interes in locul acestei meserii...dar sunt si cele mai carcotase...in sensul cel mai rau al cuvantului...poate este o caracteristica a femei romance,ce credeti?
De cand incepe negocierea nu accepta nimic,trage de pret,face fitze de parca tu esti cel ce ai nevoie de bani...si la sfarsit zici ca te-ai inteles...aiurea...cand ajungi acasa o iei de la inceput,tot ce ai discutat nu mai are valoare...nu-ti ramane decat sa acepti conditiile ei sau s-o dai afara pe usa...unele o mai si incaseaza...
si asta nu-i ot,ori stai toata noaptea treaz si nebaut,ori incui usa cu cheia si o pitesti fara sa vada...altfel,te trezesti la ziua singur si cu multe lipsuri...asa ceva nu se intampla cu asiaticele...

De fapt,prostitutia este cel mai mic dintre vicii...drogurile omoara...bautura omoara...tutunul omoara..prostitutia arareori aduce victime...societatea omeneasca nu a reusit sa eradicheze nici unul din aceste vicii...
Ce le impinge pe aceste fete sa se apuce de meseria asta? in majoritatea cazurilor, saracia si lipsa unui mijloc de trai...
Cine e devina? toata lumea stie:parintii...societatea...biserica...din pacate nu-ti poti schimba nici parintii...nici societatea...


garbo166122
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:37
Oricum prostituatele cunosc cel mai bine barbatii ca asta le e meseria si e normal ca barbatii sa mearga la cineva care-i intelege si le ofera placeri. Celelalte femei nu se prea descurca cu barbatii iar acestia devin niste bombe de nervi. Cu prostituatele se simt in largul lor.
All_right
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:51
De la: All_right, la data 2010-10-19 20:51:18Oricum prostituatele cunosc cel mai bine barbatii ca asta le e meseria si e normal ca barbatii sa mearga la cineva care-i intelege si le ofera placeri. Celelalte femei nu se prea descurca cu barbatii iar acestia devin niste bombe de nervi. Cu prostituatele se simt in largul lor.


Cunosc o mica parte dintr-un barbat . Si nu cred ca te duci la o prostituata ca sa te descarci de nervi ...poate de altceva ,da
GlaMourios
Postat pe 20 Octombrie 2010 03:04
De la: All_right, la data 2010-10-19 20:51:18Oricum prostituatele cunosc cel mai bine barbatii ca asta le e meseria si e normal ca barbatii sa mearga la cineva care-i intelege si le ofera placeri. Celelalte femei nu se prea descurca cu barbatii iar acestia devin niste bombe de nervi. Cu prostituatele se simt in largul lor.


hehehe, abia acum vazui traznaia asta cu barbatii care devin niste "bombe de nervi"...foarte tare!...:))))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 03:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multe intrebari 26 De la: garbo193766 26 Iunie 2011 22:56
Cu ajutorul vostru am reusit sa incep o viata noua! Va multumesc! 1 De la: femeiadesucces 24 Martie 2010 17:58
Povestea mea... 543 De la: byby2 12 Martie 2010 10:53
A iubi cu adevarat! 8 De la: TaniaTita 18 Aprilie 2012 15:51
alte opinii 23 De la: Jojolin 21 August 2010 22:54
Setari Cookie-uri