In ce consta "fenomenul 2012"??

in opturi, coane. in opturi. lent si leganat .

am fost plecata opt zile. asta voiam sa zic
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 15:43
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 15:43:52in opturi, coane. in opturi. lent si leganat .

am fost plecata opt zile. asta voiam sa zic


presupun ca ai fost 'plecata in fatza... altfel n-aveai cum lasa fundu'afara...:P
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 15:49
brava, puiule
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 15:54
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 15:54:49brava, puiule


ti-am trimEs mesaj in pvt... cica n-a plecat... acu sa nu zici ca m-ai si blocat...:D

:))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 15:59
mai...ce drag mi-e mie de voi......
walkiria
Postat pe 30 August 2010 16:06
De la: walkiria, la data 2010-08-30 16:06:42mai...ce drag mi-e mie de voi......


adik stai si chibitzezi, da?!...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:09
De la: eu_geminy, la data 2010-08-30 16:09:13
De la: walkiria, la data 2010-08-30 16:06:42mai...ce drag mi-e mie de voi......


adik stai si chibitzezi, da?!...:P
:))


na....si tu....
walkiria
Postat pe 30 August 2010 16:19
a plecat, coane. nu eram eu la calculator ca sa-ti raspund.aici cand scrie ca nu pleaca, inseamna ca vine
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 16:20
deci asa, walki. pandesti
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 16:21
s-o fi blocat prin munti....si shade agatat de-o craca....sau crac.....
....de mesaj era vorbaaaaaaaaa
walkiria
Postat pe 30 August 2010 16:22
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:20:40a plecat, coane. nu eram eu la calculator ca sa-ti raspund.aici cand scrie ca nu pleaca, inseamna ca vine


mmmmm... nu stii ce fericit sunt ca ti-a venit!...:P

:))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:22
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:21:23deci asa, walki. pandesti


pai da, ca a invatzat de la mine meseria de voyeurist(a)...perversa rau munca asta...:P

:))))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:23
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:21:23deci asa, walki. pandesti


deh....ma chinuiam sa desprind mesajul ala din cracan.....
walkiria
Postat pe 30 August 2010 16:26
De la: walkiria, la data 2010-08-30 16:26:00
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:21:23deci asa, walki. pandesti


deh....ma chinuiam sa desprind mesajul ala din cracan.....


si cand ai vazut ca nu poti, te-ai cocotzat pe pancarda...:)))))))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:26
si pana la urma, cu 2012 cum ramane?
asta ca sa nu mor prost chiar de tot... nu de alta, da nici nu stiu daca-l mai prind...:D

:))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:43
De la: eu_geminy, la data 2010-08-30 16:43:19si pana la urma, cu 2012 cum ramane?
asta ca sa nu mor prost chiar de tot... nu de alta, da nici nu stiu daca-l mai prind...:D

:))


coane....ramane de vazut.Pana una alta....tu traieste ca si cum maine ar fi ultima zi....
walkiria
Postat pe 30 August 2010 16:45
De la: eu_geminy, la data 2010-08-30 16:22:59
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:20:40a plecat, coane. nu eram eu la calculator ca sa-ti raspund.aici cand scrie ca nu pleaca, inseamna ca vine


mmmmm... nu stii ce fericit sunt ca ti-a venit!...:P

:))


ce prieten bun esti matale !!! mai era una pe aici care se intreba daca o fi ramas insarcinata . iote ca eu nu mai am motiv de ingrijorare
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 16:50
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:50:13
ce prieten bun esti matale !!! mai era una pe aici care se intreba daca o fi ramas insarcinata . iote ca eu nu mai am motiv de ingrijorare


eee, n-am mers cu gandu' pana acolo... ca si altele pot veni si sa te faca fericit(a)...:P
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:53
n-auzi ca vine fenomenul 2012? acu-i bataia pestelui.
si_totusi
Postat pe 30 August 2010 16:54
De la: si_totusi, la data 2010-08-30 16:54:36n-auzi ca vine fenomenul 2012? acu-i bataia pestelui.


nu cred ca am noroc, ca nu prea cred in astfel de traznai... eu cred in kestiile palpabile, nu in alea visate la ceas de nesom...:p
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 16:56
coane...e drept ca am insomnii de la o vreme....si m-am apucat de cetit in stele!
Nu stiu ce va fi...sau nu va fi....da io ma pregatesc neica....ca si cum maine ar veni....napasta !!!
walkiria
Postat pe 30 August 2010 17:06
De la: walkiria, la data 2010-08-30 17:06:25coane...e drept ca am insomnii de la o vreme....si m-am apucat de cetit in stele!
Nu stiu ce va fi...sau nu va fi....da io ma pregatesc neica....ca si cum maine ar veni....napasta !!!


uite asa ai inteles si cum fac io de te astept in fiecare zi... ca nu se stie a doua zi daca mai urmeaza...:D
da'e o asteptare activa, ca sa nu ma ofilesc de pomana...:PPPP
=))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 17:09
bun, oricum o sa astept si cea de-a 4-a dimensiune, ca poate e mai lunga decat celelalte, cu varsta...:PPP
=)))
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 17:10


auzi...ca e tridimensionala......
walkiria
Postat pe 30 August 2010 17:13
hai...va pupez.....ca azi nu am pus mana pe carte deloc....si nici spaniol sa ma ajute cu limba nu gasesc!!!

dupa amiaza faina.....
walkiria
Postat pe 30 August 2010 17:16
De la: walkiria, la data 2010-08-30 17:16:38hai...va pupez.....ca azi nu am pus mana pe carte deloc....si nici spaniol sa ma ajute cu limba nu gasesc!!!

dupa amiaza faina.....


da'ce... romanii crezi ca nu s-ar mai descurca?!...:P
=))

O seara faina, pup!:X
eu_geminy
Postat pe 30 August 2010 17:22
De la: walkiria, la data 2010-08-30 00:59:05
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-30 00:53:29AM CITIT CA SE VOR INVERSA POLII MAGNETICI SI V-OM TRECE IN ALTA DIMENSIUNE. OM TRAI SI OM VEDEA


daca e si acolo de ciocnit....va fi bine......


HAI NOROC SI LA MAI MARE
KNIGHT_31
Postat pe 30 August 2010 17:44
lectura de dupa amiaza:

"Analiza astrologica de
Barbara Hand Clow,

autoarea multor carti, dintre care Intelepciunea codului mayas: accelerarea timpului si trezirea constiintei colective, este aparuta la Editura For You, iar Alchimia celor noua dimensiuni, in curs de aparitie la aceeasi editura.
Solstitiul de Vara 2010:
Luni, 21 iunie 2010
 HYPERLINK "http://www.handclow2012.com/summersolstice.htm" t "_blank" View Chart

 HYPERLINK "http://www.handclow2012.com/astroflash.htm" t "_blank" http://www.handclow 2012.com/ astroflash. htm


A sosit Solstitiul de Vara, asa ca e timpul sa respiram, sa ne relaxam, sa fim senzuali; este timpul sa devenim total intrupati. Deoarece primavara a fost caracterizata de o evolutie atat de exponentiala, in aceasta vara incetinirea va fi dificila, cu exceptia cazului in care evaluati marile schimbari din viata voastra si din lume. Altminteri, veti fi foarte derutati, intrucat se petrec atat de multe lucruri, chiar atat de multa flecareala. Ar putea fi atat de usor sa ratati potentialul din aceasta vara, care sa contribuie la extinderea lucrurilor pe care le-ati creat. Uitati-va la intentiile voastre din momentul Echinoctiului de Primavara, ca sa vedeti cum stati si, de asemenea, aveti grija de celelalte lucruri in care sunteti implicati, pe care nici macar nu le-ati planificat. Ceva cu totul nou se petrece: avand in vedere triplarea din aceasta primavara a accelerarii timpului, incepeti sa sesizati ca voi si lumea de pe intreaga planeta sunteti capabili de salturi decisive, pe care nu vi le-ati imaginat niciodata pana acum? Incepeti sa simtiti ca sunteti capabili sa inaintati spre niveluri mai presus de ceea ce ati considerat anterior, ca ar fi posibil?

Nu se poate sa nu va intrebati daca aceasta mare accelerare din timpul primaverii 2010 o sa creasca si mai mult? Astrologic vorbind, datorita eclipselor ce se apropie, cu aspecte de Mare Cuadratura [sau Cruce Mare, adica patru planete despartite prin cuadraturi. N.tr], se pare ca expansiunea unica din primavara se va fixa in forme cu totul noi, pe durata acestei veri. Fiecare creatie speciala careia ii dam nastere, va irupe din interior si va aparea in configuratii geometrice de o mare frumusete; aceste tipare vor forma noi matrici in cadrul realitatii, putand detine un nou potential evolutiv. Aceasta va fi vara extatica a artei origami (arta plierii hartiei colorate in modele de creaturi vii, obiecte neinsufletite sau forme decorative abstracte. N.tr.), perioada in care 6D coboara in 3D, in toate domeniile vietii in care fiecare dintre noi am cultivat un potential nou.

Pentru cei care urmaresc Calendarul Tzolkin de 260 de zile, acest Solstitiu este un anotimp favorabil. Al doilea de pana la sfarsitul ciclului de 260 de zile, inainte de sfarsitul Calendarului, el incepe cu Unu Manik (Cerb), pe 22 iunie. Apoi, ultimul ciclu de 260 de zile incepe pe 22 martie 2011, in timpul Ciclului Universal, cu Unu Ahau, si se incheie cu legendarul Treisprezece Ahau, in 28 octombrie 2011. Ciclul Tzolkin care incepe pe 22 iunie, este un ciclu de 260 de zile, in timpul caruia putem avea acces la libertate individuala, prin depasirea neajunsurilor personale, iar apoi, ultima Runda, care incepe in martie 2011, constituie ciclul Iluminarii. Noile forme din mintea noastra, ce s-au activat in timpul primaverii, vibreaza in Materiile cetoase din Platonia (vezi Alchimia celor noua dimensiuni), iar aceasta vara este perioada in care sa le atragem in jos, prin specia noastra, in forma fizica. Nu am vazut niciodata ceva asemanator astrologiei formative de ordin cosmic, atat de creativ si de extraordinar, ca pe durata acestui sezon de vara (ca dealtfel si sincronicitatea Ciclului Tzolkin). In orice caz, ca orice salt evolutiv important (cum ar fi Epoca Renasterii, cu ale carei etape timpurii rezonam acum!), trebuie sa suportam durerea mortii vechilor forme, pe masura ce lumina se intensifica. In lungul sonet al creatiei, inceput in urma cu 16,4 miliarde de ani, toate punctele analoage din timpul Noptilor a Sasea anterioare vibreaza si transforma toate nivelurile vietii. Rolul nostru este sa stim ce e in mintea noastra. [In prezent, am trecut de mijlocul Noptii a Sasea din Ciclul Galactic; vezi Clow, Intelepciunea codului mayas: accelerarea timpului si trezirea constiintei colective.]
walkiria
Postat pe 30 August 2010 18:51
De la: walkiria, la data 2010-08-30 10:27:53vuvu...iti multumesc de apreciere,dar sincer nu-mi place sa fiu gratulata.
Se spune despre femei ca au 3 varste:cea pe care o simt,cea pe care o arata si cea oficiala.
24....este varsta la care ma simt eu.Toti prietenii mei stiu ca atunci cand sunt intrebata ce varsta am....raspund instantaneu 24,in gluma...bineinteles.Pentru ca arat mai "batrana" de 24....ceea ce nu-mi convine....dar arat mai tanara decat varsta oficiala.Se mai spune ca chipul omului(in mod deosebit ochii)este oglinda sufletului sau.Iar eu....in suflet ma simt ca la 24.Tinerica la 24 de ani...cu 2 copii marisori,cine mai e ca mine????




Walki sunt persoane care arata tinere pt ca inima le este tanara.sa-ti traiasca copiii,la toti le doresc,si bucura-te de gena ta tanara.cu sufletul bun si inima tanara,cu ingrijire pt corpul tau si interna si externa,nu vom imbatrani.intotdeauna sa spui 24 de ani,caci este o informatie pe care ti-o induci,si asa va fii.sa iti spun ceva,cu stiinta de azi,ma refer in medicina,poti intinerii subit.de aceea ma bucur, ca te-am "cunoscut" virtual.intotdeauna am fost de principiu ca viata sufleteasca tanara,iti tine si varsta reala ramana la acelasi nivel.si ma bucur ca nu te bazezi numai pe tinerete si frumusete ci si pe inteligenta.viata lunga iti doresc.nici mie nu imi place sa fac sa gratulez fara ceva real,dar in schimb imi place sa recunosc adevarul despre oricine merita.
vuvuzela
Postat pe 30 August 2010 18:51
Atunci cand familia de Medici a inceput sa introduca arta in lumea medievala obscura, la inceputul perioadei Renascentiste (anii 1450), Europa se lupta sa creeze state viabile iar aceasta este perioada de timp din Ciclul National, cu care rezonam acum. De asemenea, rezonam cu perioada timpurie, de supravietuire, din Ciclul Regional, ce a urmat cataclismului din anul 9.500 i.Ch. Aceasta a fost atunci cand Pamantul aproape ca murise iar in prezent, oceanele noastre se lupta sa ramana in viata. Eruptia petroliera din Ciclul Planetar dezvaluie adevarul: iresponsabilitatea corporatista patriarhala trebuie sa dispara altfel Pamantul piere. Ce se va intampla? Pentru ca eruptia de petrol a avut loc exact atunci cand eram pregatiti sa ne amintim si sa procesam cataclismul de acum 11.500 de ani, eruptia cumplita a sondei petroliere face ca memoria colectiva sa devina constienta de necesitatea de a supravietui, prin co-crearea comunitatii cu Gaia. Trebuie sa ne reamintim cum sa auzim glasul si sa vedem viziunile planetei noastre. Dezastrul de la BP ne ajuta pe toti sa intelegem ca fundamentul de baza al patriarhiei care distruge planeta in interese personale este disfunctional. Dupa cum veti vedea, astrologia arata ca acest dezastru oribil obliga specia noastra sa faca o schimbare radicala, in aceasta vara.
Pe masura ce cautam modalitatea prin care sa revenim la echilibru, sa incepem prin a analiza harta Solstitiului. Datorita intensitatii nebunesti a acestei astrograme, va intreb: simtiti cu adevarat ca va veni, in mod potential, un viitor mai bun? Daca nu simtiti, va voi oferi mai tarziu un exercitiu care sa va ajute sa vedeti de ce sunteti un pesimist. Analiza Solstitiului 2010 contine mesajele cele mai amenintatoare, provocatoare si influente pe care le-am vazut vreodata, in vreo astrograma de sezon si retineti ca influenta ei dureaza pana la Echinoctiul de Toamna. Acestea sunt vremurile ce ne provoaca sufletul, desi nu am nici o indoiala ca maretia va iesi la iveala.

Daca va simtiti pesimisti, cum puteti ajunge la maretie, daca, inainte de toate, nu vi-o puteti imagina? Cum vi-o imaginati? Trebuie sa cautati adanc in interiorul vostru, potentialul despre care ati stiut dintotdeauna ca vine, iar apoi trebuie sa creati imagini pentru noua lume ce apare si pe care le puteti simti efectiv. De exemplu, Carl Calleman ne-a oferit istoria adevarata a lungii noastre calatorii evolutive si a demonstrat ca aceasta este calauzita in mod divin; traim, cu adevarat, intr-un
Univers care are un Scop. Carl le solicita oamenilor sa descopere calauzirea divina, prin participarea la Convergenta Constientei din 17 iulie.
[Vizitati  HYPERLINK "http://www.calleman.com/" t "_blank" www.Calleman. com pentru mai multe informatii despre aceasta zi speciala. si Newsletterul editurii nr 3487 pe care il gasiti aici  HYPERLINK "http://groups.yahoo.com/group/editura_foryou/msearch?query=calleman&submit=Search&charset=windows-1252" t "_blank" http://groups. yahoo.com/ group/editura_ foryou/msearch? query=calleman&submit=Search&charset=windows- 1252]
Trebuie sa ne lasam in voia acestui proces si sa ne incredem in acum. Din fericire, astrologia curenta este un minunat si important sut in fund!

In astrograma Solstitiului de Vara, Soarele se deplaseaza in Rac si face opozitie cu Pluton, in timp ce Pluton este in cuadratura cu Jupiter/Uranus, care sunt in opozitie cu Saturn. Aceasta inseamna ca intensificarea verii soseste in campul de frecventa a unei Mari Cuadraturi, in primele grade din semnele cardinale (cu exceptia lui Saturn, aflat in ultimele grade din Fecioara si care alearga spre semnul cardinal al Balantei). Pe durata acestui Solstitiu, demareaza Testul Cardinal care atinge apogeul in timpul urmatoarei Luni Noi din 11 iulie, cand are loc o eclipsa totala de Soare. Atunci cand planetele se afla in primele grade ale semnelor cardinale, incepem o faza creativa cu totul noua, pe masura ce formele vechi se destrama, iar Marea Cuadratura fixeaza aceasta faza noua. Cuadraturile Mari sunt configuratii astrologice rare, ce ne obliga sa ne schimbam in totalitate, prin integrarea marelui potential creativ adus de opozitii. Mi-au placut dintotdeauna Marile Cuadraturi, chiar daca sunt extraordinar de greu de inteles si de trait. In august 1999, am avut o serie de Cuadraturi in T in semne fixe, ce au implicat Saturn in Taur, Uranus in Varsator, Marte in Scorpion si care au dat nastere la o Mare Cuadratura fata de Luna Noua in Leu. Cu ajutorul intelegerii ulterioare a acestui aspect, pot vedea ca aceasta Mare Cuadratura a fixat manifestarea programului Ciclului Galactic. Iar acum, Marile Cuadraturi din iunie/iulie 2010 pregatesc campul de frecventa planetara pentru Ciclul Universal din 2011.

Pe masura ce ne apropiem de Ziua a Saptea din Ciclul Galactic (3 noiembrie), aproape ca suntem maturati de paradigmele ce se destrama, ale Ciclurilor Planetar si National. Marile Cuadraturi cardinale din aceasta vara vor macina ramasitele, astfel incat sa se poata deschide noi cai. Ce anume vreau sa spun? Ei bine, un set de credinte colective a creat toate planurile din Ciclurile National si Planetar, iar in prezent toate aceste credinte se destrama. De exemplu, cele trei mari religii ale lumii se prabusesc, intr-un vortex al razboiului si abuzului sexual. Elementele care raman, cum ar fi spiritualitatea empirica a Gaiei, vor constitui semintele unei lumi noi, ce asteapta sa ia nastere in 2011 si sa se cristalizeze in 2012. Asadar, haideti sa analizam aceasta Mare Cuadratura uimitoare, ce descrie fondul general al intregii veri. Marea Cuadratura in sine infatiseaza o forma noua, iar planetele ce nu sunt implicate in ea arata modul in care am putea realiza aceasta forma. Este de folos sa ne gandim la Marea Cuadratura a Solstitiului, ca la un plan arhitectural din 6D, ce reformuleaza lumea fizica. Planul 6D este produs in mintea noastra, pe masura ce ne dedicam lucrurilor care ne fascineaza si ne eliberam de atasamente. Apoi, deoarece eclipsa de Luna din 26 iunie va atrage planul in jos, in 3D, si-l va fixa, elementele de opozitie (Elita) nu vor putea schimba planul.
walkiria
Postat pe 30 August 2010 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Martisoare 1 De la: Buni_Buni 23 Februarie 2016 08:44
stie cineva.....? 1 De la: andrutza448 27 Septembrie 2009 03:26
Vand patut din lemn masiv 16 De la: garbo_400522 6 Decembrie 2015 13:24
Banc Politik 2 De la: elodia 24 Aprilie 2010 21:33
Ce faci in acest moment ?? 206 De la: fleurdelis 4 Iulie 2010 06:26
Setari Cookie-uri