In ce consta "fenomenul 2012"??

Se vehiculeaza fel si fel de idei legate de anul 2012.Cum ca va fi o mare rascruce in istoria omenirii.Dar nimeni nu da detalii concrete in ce consta aceasta rascruce.Se vehiculeaza fel si fel de idei,exista mai multe interpretari.Eu chiar cred ca e un subiect interesant....si poate exista minti mai luminate care ne pot spune ce se va intampla de fapt in 2012.Ce inseamna de fapt acest "fenomen"???(spun fenomen pentru ca nu stiu cum sa-i spun).
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:29
dap... anul 2012 va fi al 2012-lea an pamantesc din anul precesional nr. 667. Cine stie ce inseamna miscarea de precesie a Pamantului (aia care dureaza aproximativ 25800 de ani terestri), stie si la ce anume ma refer .

PS: Anul precesional 667 este a 667 perioada de cate 25800 de ani de la data conventionala considerata a fi - atat de catre ezoterie cat si, mai nou, de stiinta- data aparitiei omului pe pamant...
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 16:38
"Oracolele au prezis o apocalipsa care va avea loc in timpurile noastre, centrata in jurul anului 2012. Toate sugereaza ca ceva se va intampla in acea zi. Chiar daca majoritatea au fost scrise in urma cu sute de ani, acuratetea lor intereseaza in mod special lumea moderna, deoarece previziunile apocaliptice pe care le contin se refera in mod special la perioada pe care noi o traim in prezent. Este o profetie sau doar o coincidenta?"

walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:39
"Oracolele" au mintit. Asa cum au mintit si in cazul anului 1000, si in cazul anului 2000... si exemplele pot continua.
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 16:40
Bun ,bun....asta am inteles si eu....darrr...intrebarea mea este....ce se va intampla ???
(am ceva planuri pe 2012....si chiar ma intereseaza)....
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:41
Nu stiu ce se va intampla in lume in anul ala, dar stiu exact ce se va intampla in Romania. Vrei sa iti spun?
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 16:43
De la: Thor_again, la data 2010-08-26 16:43:35Nu stiu ce se va intampla in lume in anul ala, dar stiu exact ce se va intampla in Romania. Vrei sa iti spun?


da.....
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:44
asa Thorele . ...spune-le tu , ca doar ai trecut prin astea ...., de mai multe ori......
jeanette40
Postat pe 26 August 2010 16:45
In anul 2012, bizonul romanesc, recunoscut si sub denumirile generice de "pulime" sau "mamaligari", va fi manat din nou cu turma la urnele de votare, unde isi va pune copita pe diferite desene situate pe buletinele de vot, in functie de ce anume a primit de la partidele politice (mici si bere, galeti bune la adapat vaca, cizme de cauciuc etc).
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 16:45
sarumina ...stiu io......o sa pivce curentu......o sa cada toate calculatoarili......a lu banciliiii.....si ma scapa pa moa da creditori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 26 August 2010 16:46
ma scuzati....
nazirra
Postat pe 26 August 2010 16:47

iote la nazirra ce de malai viseaza!
breee... bancili or sa se intoarca la abace, si tot n-o sa scapi tu de datorii, asa sa stii!
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 16:48
haidi bre!!!!!!!!ce io i am pus sa ma sune sa mi dea bani chees in minutili mele?????
nazirra
Postat pe 26 August 2010 16:51
nazira...tu imi dai vesti bune!!!

thorutz...tu ma intristezi....deci tre sa-mi lustruiesc copitele pana atunci????

hai mai...radem,radem....dar daca stam sa ne gandim....poate sa fie tzeapa...poate sa nu fie.
Daca stai sa citesti toate predictiile,care de fapt sunt contradictorii.....intri intr-o ceata.
Varianta cea mai favorabila....este ca cica se va trece in alta dimensiune....voi va dati seama ce dezastru va fi???Sau nu???Intreb si io ca sunt mica si curioasa.
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:51
bre taica thorelu......io stiu ca cica din 2012 o sa mai fie o dimensiune......
nazirra
Postat pe 26 August 2010 16:52
De la: nazirra, la data 2010-08-26 16:52:33bre taica thorelu......io stiu ca cica din 2012 o sa mai fie o dimensiune......


tridimensionala???? wawwww......
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:53
cam cat,cam cat nazzi????
eladaela
Postat pe 26 August 2010 16:55
Aa e, walki, TOI vom trece n alt dimensiune... o dimensiune cu vreo 2 enti mai mare... din pcate, deoarece toi o vom face, nu se va simi nici o diferen... c dac berbaii trec la dimensiunea cu 2 enti mai mare, la fel vor face i fomeile, ca s nu se sim mai prejos...

Ori voroveai de alt dimensiune?
De la XL la XXL???
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 16:56
iote...ce zic astia......
"In ciuda imensei publicitati si discutiilor care se desfasoara pe seama acestui eveniment ce se apropie, Susan Milbrath, curator la Muzeul de Istorie Naturala din Florida, a declarat in numele comunitatii arheologice ca nu a fost descoperit, pana in prezent, vreun document care sa ateste ca maya credea ca lumea se va sfarsi in 2012, ci doar ca in acel moment se va incheia un mare ciclu calendaristic, care fara indoiala va avea si urmari la nivel planetar, dar nu neaparat apocaliptice. "Pentru vechii maya, data reprezinta o mare sarbatoare de incheiere a unui intreg ciclu", declara Sandra Noble, director executiv la Foundation for the Advancement of Mesoamerican Studies din Florida. In viziune acesteia, intreaga isterie mediatica declansata in jurul acestui eveniment, nu este decat o ocazie de castig pentru anumite parti. Parerea acestora este sustinuta si de E. Wyllys Andrews, director la Universitatea Tulane:"Va fi un alt ciclu. Stim cu siguranta ca civilizatia maya stia ca mai fusese un astfel de ciclu inainte, ceea ce implica si faptul ca stiau ca va urma un altul."
de ar vorbi si astia mai pe-ntelesul nostru.....
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:56
walki...n o sa fie nimik mai ....stai cumintica!!!!!!!!! dupa cum se comporta soarele ,ar ,mai putea fi niste explozii solare....uriase.,iar fluxul magnetic declansat de eceste explozii,ar putea afecta cimpul magnetic terestru,de acolo defestiuni in sistemul energetic ,bla bla.bla.....probabil desi nu cred zic cercetatorii nasa ca o sa fie ars tot ce inseamna electronica....hai Dzeu sa ne impinga in bine!!!!!!!!!!!!!!!!! :
nazirra
Postat pe 26 August 2010 16:56
De la: Thor_again, la data 2010-08-26 16:56:09Aa e, walki, TOI vom trece n alt dimensiune... o dimensiune cu vreo 2 enti mai mare... din pcate, deoarece toi o vom face, nu se va simi nici o diferen... c dac berbaii trec la dimensiunea cu 2 enti mai mare, la fel vor face i fomeile, ca s nu se sim mai prejos...

Ori voroveai de alt dimensiune?
De la XL la XXL???


eee...pasarea malai viseaza!!!!!de care o fi.....numa mai mare sa fie!!!
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:58
walky....talky....acu traim intr o lume tridimensionala!!!!!!!!!!!atunci for fi 4 dimensiuni!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 26 August 2010 16:58
De la: nazirra, la data 2010-08-26 16:56:52walki...n o sa fie nimik mai ....stai cumintica!!!!!!!!! dupa cum se comporta soarele ,ar ,mai putea fi niste explozii solare....uriase.,iar fluxul magnetic declansat de eceste explozii,ar putea afecta cimpul magnetic terestru,de acolo defestiuni in sistemul energetic ,bla bla.bla.....probabil desi nu cred zic cercetatorii nasa ca o sa fie ars tot ce inseamna electronica....hai Dzeu sa ne impinga in bine!!!!!!!!!!!!!!!!! :


deci.....inseamna ca revenim la betisoare,scobitoare,abace.....
vai de cei ce nu stiu matematica....tre sa-si faca stocuri de betisoare!!!
walkiria
Postat pe 26 August 2010 17:00
De la: nazirra, la data 2010-08-26 16:58:47walky....talky....acu traim intr o lume tridimensionala!!!!!!!!!!!atunci for fi 4 dimensiuni!!!!!!!!!!


Dap... le-om npdi pi fantomili dintr-a patra dimensiune

Walki, or fi bune beioarele alea cu bumbac n capete_
Thor_again
Postat pe 26 August 2010 17:03
va pup copii!!!!!!acu intru io in a 4 dimensiune ....ma duc acasa........ii nebunie ce i la intrare in sibiu!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 26 August 2010 17:03
te astept in turnisor cu ceva rece
eladaela
Postat pe 26 August 2010 17:04
iar 2012
tusi_Oli
Postat pe 26 August 2010 17:04
De la: Thor_again, la data 2010-08-26 16:45:57In anul 2012, bizonul romanesc, recunoscut si sub denumirile generice de "pulime" sau "mamaligari", va fi manat din nou cu turma la urnele de votare, unde isi va pune copita pe diferite desene situate pe buletinele de vot, in functie de ce anume a primit de la partidele politice (mici si bere, galeti bune la adapat vaca, cizme de cauciuc etc).
vuvuzela
Postat pe 26 August 2010 17:05
De la: nazirra, la data 2010-08-26 16:58:47walky....talky....acu traim intr o lume tridimensionala!!!!!!!!!!!atunci for fi 4 dimensiuni!!!!!!!!!!


din informatiile mele....vor ramane tot 3 dimensiuni....si se va face trecerea intr-o alta dimensiune.Se spune ca de fapt toate dezastrele care sunt...de fapt au scopul de imputinare a entitatiilor de pe pamant....si ca trecerea o vor face doar cei care au un anumit nivel de evolutie spirituala.
Sunt niste curiozitati ale mele...mai radem mai glumim....dar chiar am incercat sa inteleg anumite fenomene care se intampla in jurul nostru.Si chiar sunt curioasa sa aflu amanunte.

Acuma....ca ne mai si radem....e normal...ca e convenabila chestia cu...dimensiune TRIDIMENSIONALA.... hm.....parca chiar imi convine:))))
walkiria
Postat pe 26 August 2010 17:05
De la: tusi_Oli, la data 2010-08-26 17:04:53 iar 2012


dar cand a mai fost????
walkiria
Postat pe 26 August 2010 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Banc 1 De la: adrianna 27 Ianuarie 2010 07:05
FORMATOR-curs acreditat ANC (CNFPA),Sibiu, 5-10 iunie 2012 1 De la: Centrul_DOCTUS 11 Mai 2012 14:00
ce parere aveti despre barbatii de pe garbo? 507 De la: ingerasulluptator 8 Iulie 2013 10:26
urgent!! 20 De la: hermosa20 10 Februarie 2013 13:35
Legalizarea prostituției 3 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 11:32
Setari Cookie-uri