In ce consta "fenomenul 2012"??

Soarele, care se deplaseaza in Rac, radiaza dorinta de a hrani si a fi hranit, pe masura ce Zeita din Pamant se trezeste. Supraveghind acest cuib, asemanator unui pantec, cuadratura apropiata de la Jupiter/Uranus in Berbec arata ca, in prezent, avem resursele (Jupiter) si creativitatea (Uranus) de a imagina o lume noua; si, intrucat aceste planete se afla in Berbec, vom actiona in conformitate cu aceasta viziune. Nu pot exista minciuni fata de noi insine sau eschivare, cu Jupiter/Uranus intr-o cuadratura atat de apropiata fata de Soarele Solstitiului, mai ales intrucat Soarele face cuadratura exacta cu Uranus in timpul serii Solstitiului. Aceasta cuadratura intensa ii va scutura pe oamenii furiosi, care opun rezistenta la schimbarea lumii noastre. Pluton in Capricorn, conducand cu curaj transformarea fundamentala a lumii noastre, pe urmatorii douazeci de ani, se afla chiar acolo, in opozitie cu Soarele Solstitiului; Pluton solicita acum schimbare profunda. In acelasi timp, Pluton este impulsionat la maxim de cuadratura Uranus/Jupiter. Bombanind din Pamantul interior, Pluton spune: "Acum nu puteti supravietui decat daca sunteti onesti si aveti grja de viata de pe aceasta planeta." Saturn, in noua sa miscare directa in Fecioara, sprijina total noua structura ce apare si ajuta la gasirea cailor care sa o consolideze. Saturn alearga spre Balanta, ca sa initieze lucruri noi, alaturandu-se celorlalte planete din semnele cardinale. In momentul in care Saturn revine in Balanta, pe 21 iulie, lumea va reprezenta un plan complex de fire lungi ale dominourilor aliniate; iar apoi, Saturn va rasturna liniile de domino, in caderi libere ce se revarsa in cascade. Astrogramele Solstitiului si eclipsei dezvaluie geometria schitei dominoului din 2010.

Acum, haideti sa privim la celelalte planete, ca sa primim calauzire privind modul in care ii putem supravietui acestei mari tranzitii, pe masura ce incepe sa se produca; ele ne pot ajuta sa ne imaginam cum sa ne interpretam propriile roluri in aceasta drama cosmica. Chiron/Neptun, care continua sa se deplaseze in formatie apropiata in cer, tot timpul anului, fac trigon cu Soarele Solstitiului; ele constituie minunate cantece de vindecare spirituala, asemenea diafanelor zeite ce canta din lira, la iesirea din templele grecesti. Influenta conjunctiei Chiron/Neptun asupra fiecaruia dintre noi, in ultimii doi ani, este motivul pentru care suntem pregatiti pentru aceasta Mare Cuadratura; aceste doua planete fac un trigon majestuos cu Soarele Solstitiului, pentru a fi cu voi. Cu totii ne dorim cu ardoare forme noi si sa stim cum va fi lumea noastra, astfel ca, Chiron/Neptun sunt cu noi, oricat de mult s-ar ingreuna lucrurile. Cum ne vom simti in vara aceasta? Luna, aflata in ultimele grade din Balanta, pregatita sa intre in Scorpion, face trigon exact cu Soarele Solstitiului si formeaza al treilea unghi al unui frumos Trigon Mare Soarele in trigon exact cu Chiron/Neptun in trigon exact cu Luna constituind darul cel mai hranitor, fluid, poetic si fermecator din aceasta astrograma. Vom simti forta marinimiei verii, in timp ce ne transformam continuu. Iar Marte, aflat in ferma si demna de incredere Fecioara, face o opozitie mare cu Chiron/Neptun, de parca i-ar conferi Marelui Trigon un influx de constanta energie terestra.

Cea mai distincta planeta din astrograma Solstitiului este Mercur, care nu are aspecte apropiate in Gemeni, o amplasare contrarianta, avand in vedere analiza pentru Luna Noua in Gemeni. Amintiti-va ca Luna Noua anterioara a determinat transformarea constanta si rapida, pe masura ce a deschis caile de acces catre ghizii nostri spirituali, daca le-am cerut sa ne calauzeasca. Chiar am oferit o tehnica usoara pentru a face acest lucru, care este inca postata. In astrograma Solstitiului, intrucat Mercur se afla inca in Gemeni, aceasta rapida propagare de putere continua sa se desfasoare neabatura de-a lungul verii. Aceasta inseamna ca va veti putea invoca in mod constant ghizii si ajutoarele spirituale si, pe masura ce lucrati cu ei, le croiti calea de a visa in lumea voastra. Dupa cum vedeti ca s-a intamplat cu dezastrul petrolier, putem fi distrugatori, sau ii putem invita pe ghizii spirituali sa vina in lumea noastra, ca sa creeze impreuna cu noi. Ei ne pot indruma sa solutionam marile erori ce ne-ar putea distruge planeta, atata timp cat consimtim sa facem lucrarea, prin intermediul propriilor noastre corpuri. Cu un Mercur in Gemeni lipsit de aspecte apropiate, presimt ca lumescul Mercur iese din priza in vara aceasta. Este chiar posibil ca acest rol mai neinsemnat al lui Mercur sa ne poata amplifica comunicarea cu lumea spirituala, mai ales pentru ca il avem pe Uranus (mentalul superior) in Berbec, in conjunctie cu Jupiter. Acest lucru indica faptul ca multi oameni isi vor reduce timpul alocat canalelor mass mediei si computerului si vor petrece mai mult timp cu intuitia reala.

In acest moment, s-ar putea sa va simtiti coplesiti si sa va intrebati de ce ati luat in consideratie acest material. Ei bine, inca nu ati vazut nimic! Asa cum am mentionat mai inainte, trebuie sa aruncam o privire si la Eclipsa in Capricorn din 26 iunie [nu este ilustrata harta], deoarece aceasta are loc la 5 zile dupa Solstitiu si deoarece ea va fixa fortele Marii Cuadraturi a Solstitiului de Vara. Aceasta eclipsa de Luna va amplifica exponential forta Solstitiului; este aproape imposibil sa ne imaginam ce anume va crea aceasta, desi este probabil sa se intensifice exploziile solare si constienta colectiva asupra durerii provocate de eruptia petroliera. [Sper ca cei mai multi dintre voi puteti sa va puneti pe computer aceasta astrograma sau sa verificati revistele de astrologie ca sa o vizualizati. ]

Desigur, la cinci zile dupa Solstitiul de Vara, Marea Cuadratura cardinala se afla inca in formatiune stransa, astfel ca multe lucruri din analiza Solstitiului vor continua sa fie de actualitate. Insa, ca si cand ar sublinia importanta acestei Mari Cuadraturi, Luna Plina la 5 grade in Capricorn face conjunctie cu Pluton (din Marea Cuadratura), iar Mercur aflat la 2 grade in Rac redevine aspectat, deplasandu-se aproape de opozitia Soarelui la 5 grade in Rac. Aceasta inseamna ca in timpul Eclipsei de Luna, Marea Cuadratura are 12 cuadraturi si sase opozitii, iar acestea sunt foarte apropiate. Intrucat este o eclipsa, opozitiile Rac/Capricorn includ si nodurile lunare. Aceasta este astrograma cea mai rascolitoare si avand cel mai mare potential de iluminare, pe care am vazut-o vreodata. Ea vesteste si tot vesteste frecvente ale transformarii, schimbari personale intentionate si forte cosmice uimitoare.

Am scris despre Exopolitica revenirea Pamantului in societatea Universului, in anul 2011 - in cartea Intelepciunea codului mayas, iar aceasta eclipsa indica contactul si comunicarea cu alte taramuri o posibilitate delicata, in cel mai bun caz. Singura voastra scapare este sa stiti cand sunteti confruntati cu lumea cealalta, iar aceasta eclipsa va poate da posibilitatea sa intelegeti multe adevaruri despre voi insiva. Amintiti-va mereu ca suntem suverani in dimensiunea noastra - 3D iar fiintele din afara planetei ne pot doar influenta prin intermediul gandurilor si emotiilor noastre. Voi oferi imediat cateva sugestii simple pentru a privi in interior, insa, mai intai, haideti sa ne cufundam mai adanc in astrologie. [Ca o remarca facuta in soapta, as sugera ca ar fi intelept din partea voastra sa stati acasa pe 26 iunie. Orice distragere a atentiei va va diminua capacitatea de a fixa in memorie aceasta configuratie extraordinara. ]

Asadar, iata aspectele eclipsei de Luna/Luna Plina din 26 iunie: Soare/Mercur pe Nodul Sud, in opozitie cu Pluton/Luna pe Nodul Nord, si Saturn in opozitie cu Uranus/Jupiter in cuadratura cu opozitia Luna Plina. Luna Plina, cu Pluton in Capricorn, este foarte puternica si activeaza emotiile profunde si curate. Capricorn poate ridica munti, cu toate acestea, starnit de Pluton si in opozitie cu Soarele/Mercur in Rac, vom simti o stare de disperare fata de destinul actual al Pamantului.

In planeta noastra va fi transmisa, prin intermediul speciei noastre, o intelegere coplesitoare a pericolului pe care Gaia il gestioneaza; intr-un fel, oamenii ii vor submina pe distrugatori. Pe masura ce oamenii simt emotiile cumplite, cauzate de animalele sacrificate si de apa decimata, ei vor vedea razboaiele drept ceea ce sunt jocuri patriarhale ale lacomiei de a obtine putere pentru Elita. Nu spun ca aceste lucruri se vor schimba pe loc, insa, pana in toamna, mintea oamenilor se va schimba, iar apoi aceasta va schimba turnura evenimentelor. Uranus/Jupiter in cuadratura cu Luna Plina vor indrepta aceste raspunsuri coplesitoare fata de criza majoraspre o forma transformativa necontenita. Saturn, in opozitie cu Uranus/Jupiter, va impamanta aceste frecvente foarte inalte in Pamant, prin intermediul constiintei noastre individuale. Lunile Pline arata modul in care ne simtim chiar acum, iar atunci cand Luna este eclipsata, calea de acces pentru a afla motivele din care ne simtim cum ne simtim este inchisa pentru scurt timp. Acest lucru ne determina sa fim capabili sa ne pese profund de toate, mai putin de noi, pentru ca egoul este moderat. Cu alte cuvinte, aceasta eclipsa ii va obliga pe cei mai multi oameni sa-si inteleaga rolul avut in aceasta distrugere curenta. Avand Luna eclipsata, in conjunctie cu Pluton intr-o Mare Cuadratura, aceasta criza nu mai poate fi evitata. Indivizi si grupuri de pe intreaga planeta vor revendica mai multe lucruri si vor lupta ca sa supravietuiasca.

Eclipsa de Luna din 26 iunie va atata planurile Solstitiului. Aceasta focalizare va fi foarte puternica si utila oamenilor aliniati cu spiritul si va fi foarte amenintatoare pentru oamenii care nu pot intelege ce se intampla. Acum s-a incheiat cu vechile stiluri de viata, ideile ce au creat aceste stiluri au fost deja date uitatii si, cu totii, trebuie sa ne abandonam acestei transformari marete. Cu totii vom avea nevoie de indrumare, iar aceasta ne este accesibila, daca o solicitam pur si simplu. Daca cerem, planeta va fi coplesita de cunoastere, iar aceasta se va revarsa chiar prin noi. Ghizii vostri spirituali stiu ca acesta este lucrul pe care l-ati asteptat, astfel incat va vor ajuta sa fiti ingrijiti, in siguranta si plini de bucurie. Simtiti Pamantul pe masura ce se trezeste, iar unii ati putea avea nevoie de o tehnica prin care sa deveniti mai receptivi fata de aceste forte noi ce apar.

In conformitate cu sincronizarea Calendarului mayas, ne aflam in punctul culminant al unei tranzitii evolutive pe Pamant. Singurul lucru care o blocheaza in prezent suntem noi, iar modul prin care ne obstructionam pe noi insine este vechi de cand lumea. Ati auzit vreodata despre Cele Sapte Pacate capitale? Toate culturile si religiile au cate o versiune despre cele sapte pacate si cred ca aceste "pacate" au devenit o problema atunci cand s-a dezvoltat religia, in timpul Ciclului National. Am ajuns la concluzia ca aceste sapte pacate sunt numitorii comuni falsi ai comportamentului uman, care exprima modalitati fundamentale, prin care tindem sa ne abatem de la potentialul nostru. Din perioada copilariei noastre si in urma diferitelor altor influente, majoritatea oamenilor au o mare problema cu unul sau doua dintre aceste pacate si poate cu toate cele sapte. Dupa cate inteleg eu, aceste deviatii ne impiedica sa activam semnalizatoarele ce ne pot face total liberi. Faptul ca ne agatam de ele ne separa de Pamant si de creativitatea lui, deoarece ideea acestor pacate ne face sa ne simtim vinovati si blamati. Asadar, o sa va cer sa va revizuiti problemele personale cu aceste forme-gand implantate, in speranta ca analizarea in intregime a acestui lucru va purifica multa energie la nivel colectiv.

Cele sapte pacate de moarte sunt: furia, invidia, lacomia, zgarcenia, lenea, desfraul si ingamfarea. In timpul Solstitiului, luand in considerare fiecare dintre aceste pacate, vedeti daca puteti simti punctul in care va judecati. Punctul in care va judecati poate fi, intr-adevar, un loc in care aveti nevoie sa va ameliorati, insa este mai verosimil sa fie un loc in care vechile paradigme religioase v-au pus pe cruce. Crucea si rastignirea divinitatii, modelul pretins pentru omenire, nu va ajuta pe nimeni sa-si atinga potentialul asa ca haideti sa ne eliberam de el!

Daca puteti indeparta aceste aparente mici controverse, in timpul Solstitiului, capacitatea voastra de a absorbi puternicele forte ale eclipsei de Luna din 26 iunie se va mari considerabil. Acest lucru v-ar putea da posibilitatea de a atrage forte spirituale puternice, chiar in interiorul Gaiei. Nu este vorba despre a va face sa va simtiti prost cu privire la voi insiva, este vorba despre a intra in contact cu obiceiurile pe care le aveti sicare va diminueaza accesul la spirit. Deseori, aceste obieciuri va provoaca sa ratati ocazii extraordinare ce se afla chiar sub nasul vostru, pentru ca evitati intensitatea contactului spiritual real. Asadar, ganditi-va la acest lucru si simtiti modul in care gestionati fiecare dintre aceste tipare de reactie emotionala si, in momentul in care vedeti ca sunteti deficient undeva, ganditi-va la cum l-ati putea schimba. Pur si simplu intentionati sa-l schimbati, intr-un mod foarte asemanator cu sustinerea intentiilor la Echinoctiul de Primavara iar prin intentia voastra din timpul acestui Solstitiu de Vara influent, va veti schimba.

De exemplu, in loc sa deveniti furiosi, intelegeti ca aveti puterea de a schimba lumea; in loc sa cadeti prada invidiei, recunoasteti ca sunteti cei mai mareti; in loc sa fiti nesatiosi, savurati cu bucurie mancarea; in loc sa fiti zgarciti, bucurati-va de binecuvantarile voastre; in loc sa fiti lenesi, fiti de neoprit; in loc sa fiti desfranati, faceti sex indelungat cu partenerul vostru; si, in loc sa fiti infumurati, iubiti-va pe voi insiva! Cu totii ne pierdem o mare cantitate de energie, luptandu-ne cu balaurii personali, iar unii dintre noi chiar ne ruinam viata in acest fel. Insa, in prezent, dupa Calendar, ne pregatim sa canalizam prin noi forte cu mult mai intense, forte galactice ce ne vor reconecta cu intreg Universul. Ne-am incheiat jocul despre moralitate, iar cele 260 de zile de eliberare din el, a fiecaruia dintre noi, incep pe 22 iunie, cu Unu Manik [Cerb].

Suntem gata sa depasim micile erori, pentru ca suntem chemati sa ne angajam cu forte avantate. Luna Noua din 11 iulie continua ciclul de eclipse, cu o eclipsa de Soare la 19 grade in Rac. Acea Luna Noua ne va da posibilitatea sa concretizam cateva cai cu totul noi, asa ca pregatiti-va pentru acest eveniment, schimband partile mici insa foarte nesanatoase ale sinelui vostru personal, astfel incat sa puteti fi un canal de Lumina Divina."

Barbara Hand Clow


walkiria
Postat pe 30 August 2010 18:52
De la: vuvuzela, la data 2010-08-30 18:51:23
De la: walkiria, la data 2010-08-30 10:27:53vuvu...iti multumesc de apreciere,dar sincer nu-mi place sa fiu gratulata.
Se spune despre femei ca au 3 varste:cea pe care o simt,cea pe care o arata si cea oficiala.
24....este varsta la care ma simt eu.Toti prietenii mei stiu ca atunci cand sunt intrebata ce varsta am....raspund instantaneu 24,in gluma...bineinteles.Pentru ca arat mai "batrana" de 24....ceea ce nu-mi convine....dar arat mai tanara decat varsta oficiala.Se mai spune ca chipul omului(in mod deosebit ochii)este oglinda sufletului sau.Iar eu....in suflet ma simt ca la 24.Tinerica la 24 de ani...cu 2 copii marisori,cine mai e ca mine????




Walki sunt persoane care arata tinere pt ca inima le este tanara.sa-ti traiasca copiii,la toti le doresc,si bucura-te de gena ta tanara.cu sufletul bun si inima tanara,cu ingrijire pt corpul tau si interna si externa,nu vom imbatrani.intotdeauna sa spui 24 de ani,caci este o informatie pe care ti-o induci,si asa va fii.sa iti spun ceva,cu stiinta de azi,ma refer in medicina,poti intinerii subit.de aceea ma bucur, ca te-am "cunoscut" virtual.intotdeauna am fost de principiu ca viata sufleteasca tanara,iti tine si varsta reala ramana la acelasi nivel.si ma bucur ca nu te bazezi numai pe tinerete si frumusete ci si pe inteligenta.viata lunga iti doresc.nici mie nu imi place sa fac sa gratulez fara ceva real,dar in schimb imi place sa recunosc adevarul despre oricine merita.


multumesc vuvu...si la multi ani inca odata!
walkiria
Postat pe 30 August 2010 18:55
De la: walkiria, la data 2010-08-30 14:42:20
De la: vuvuzela, la data 2010-08-29 20:23:06maine am sa schimb pisicutele de la avatar,si imi pun poza mea.fac acest lucru in cinstea santei Alexandra.macar de ziua mea sa fiu eu la avatar.La multi ani Alexandra!


Alexandra....uitashi....La multi ani!!!Cu multa sanatate,intelepciune si tot ce-ti doresti.Si nu uita...cateodata e bine sa fim mai docili....



multumesc mult pt urari si ti le intorc cu drag.
vuvuzela
Postat pe 30 August 2010 19:00
De la: walkiria, la data 2010-08-30 14:42:20
De la: vuvuzela, la data 2010-08-29 20:23:06maine am sa schimb pisicutele de la avatar,si imi pun poza mea.fac acest lucru in cinstea santei Alexandra.macar de ziua mea sa fiu eu la avatar.La multi ani Alexandra!


Alexandra....uitashi....La multi ani!!!Cu multa sanatate,intelepciune si tot ce-ti doresti.Si nu uita...cateodata e bine sa fim mai docili....



multumesc mult pt urari si ti le intorc cu drag.
vuvuzela
Postat pe 30 August 2010 19:00
Din cate stiu Alexandra e doar un nick si nu numele tau. Acum astepti sa te felicite lumea si pentru ca e ziua nick-ului tau?
Doara
Postat pe 30 August 2010 20:32
Dorutza, nimic nu stii, atit iti spun!
Ciresica
Postat pe 30 August 2010 20:35
Zici tu?
Doara
Postat pe 30 August 2010 20:37
De la: Doara, la data 2010-08-30 20:32:53Din cate stiu Alexandra e doar un nick si nu numele tau. Acum astepti sa te felicite lumea si pentru ca e ziua nick-ului tau?


nu o cheama alexandra?
totusi...ar fi prea mult.......
walkiria
Postat pe 30 August 2010 20:40
ahaaa, gata walkiria, m-am prins de ce nu ma placi: credeai ca ma dau la vuvu si ti-o fur...

neah, am inceput sa fiu mai activa pe Garbo de cand am facut contu' asta si zau ca nu mi-a luat mai mult de 2 postari sa-mi dau seama ce-i poate pielea. Ma joc si io ca am jucarie noua, nu te supi pe mine
aliceintaraminunilor
Postat pe 30 August 2010 21:04
De la: aliceintaraminunilor, la data 2010-08-30 21:04:52ahaaa, gata walkiria, m-am prins de ce nu ma placi: credeai ca ma dau la vuvu si ti-o fur...

neah, am inceput sa fiu mai activa pe Garbo de cand am facut contu' asta si zau ca nu mi-a luat mai mult de 2 postari sa-mi dau seama ce-i poate pielea. Ma joc si io ca am jucarie noua, nu te supi pe mine


am spus eu ca nu te plac????E doar o chestie de nepotrivire de gandire...cred eu!!
walkiria
Postat pe 31 August 2010 02:09
De la: eu_geminy, la data 2010-08-30 14:51:22
De la: pantera_neagra, la data 2010-08-29 23:54:06Pazeaaaaaaaaaa, Geminy!
Daca i se pune pata, e ca scaiul



de walky nu ma tem. chiar o astept!...:P
:))


Nu de Walki era vorba ci de un "balaur" cu n capete - si, da, teme-teeeeeeeeee!
panty_C
Postat pe 31 August 2010 02:34
panterutzo.....ce faci draga la ora asa tarzie???

auzi....oare exista imblanzitori de balauri????Daca nu functioneaza metoda cu taiatul capetelor...poate functioneaza imblanzirea!

.......nu te uita la mine....ca nu ma bag!!!!
walkiria
Postat pe 31 August 2010 02:38
Nu sunt o artista in ale vorbelor....dar va redau din chestiile pe care le primesc de la o foarte buna prietena.Sunt chestii care ne pot ajuta sa fim mai bun....mai realisti....

Iubirea aceasta pamanteasca este doar o alta Capcana, o emanatie a Egoului care, dorind sa Controleze un alt egou, a nascocit sintagma te iubesc, lantul cel mai fin, dar si cel mai rezistent cu care poti tine o fiinta prizoniera, prin intermediul caruia poti conditiona pe oricine sa faca ceea ce doresti, sau poti constrange, limita si anula orice libertate personala.
Cati oameni ati intalnit capabili sa nu inlantuiasca persoana iubita sa nu o limiteze, sa nu o conditioneze, sa nu vrea sa o schimbe? De obicei cand iubim celelalt devineal meu a mea proprietate, obiect, trofeu, recompensaAcesta este iubirea mica si pamanteasca, cea care se limiteaza la prezent si uita de vesnicie, cea care vrea atingerea trupurilor, dar se sperie de atingerea sublima a sufletelor, cea care vrea sa controleze nu sa elibereze, sa coboare pe pamantul concretului, nu sa zboare spre stele.

Ne cautam jumatatea uitand ca suntem de fapt oameni intregi care nu au nevoie de o alta jumatate pe care sa o schimbe dupa chipul si asemanarea sa pentru a i se potrivi, ci are nevoie de o alta fiinta intreaga in care sa isi poate vedea dorurile si bucuriile, tinta si calea.

Te iubesc este deocamdata un simplu contract, prin care ne dam inima la schimb, doar in anumite conditii. Daca cealalalt nu mai respecta contractul si se comporta asa cum simte sau are nevoie, atunci ne putem retrage iubirea, caci omul respectiv nu mai merita iubirea noastra si nici nu ne merita

Inca ne dorim sa intalnim oameni care sa fie iubire, care sa nu ceara iubire, care sa nu se piarda in cuvinte si sa nu ceara nimic in schimb, care sa fie capabili sa isi hraneasca unul altuia zborul si care sa se bucure de orice bucurie a celuilalt indiferent langa cine este simtita, indiferent daca celalalt isi gaseste fericirea langa ei sau langa o alta fiinta

Inca ne dorim sa intalnim oameni care din doi sa faca plus infinit si care prin unirea lor sa bucure tot universul si sa lumineze veacurile, inca ne ma dorim sa intalnim oameni care prin iubire se elibereaza de orice conditionare, care fiind iubire raspandesc iubire, care creeaza cot la cot cu Dumnezeu lucrurile acelea care fac lumea un miracol si miracolul o lume de zi cu zi.

Deocamdata vedem in jur doar anti-iubire, doar antidotul acela cu gust amar de lacrimi pe care invatam sa il luam ori de cate ori iubirea ne bate la usa inimii, Ne ferim de iubirea adevarata ca de o boala, cand vine spre noi credem ca e cel mai mare pacat sa o primim, cand ne deschide ochii ii inchidem repede la loc preferand confortul nesigur al intunericului de noi insine, cand ne face inima sa tresalte de viata, ne ascundem in cotloane stramte ale mintii si asteptam sa treaca pe langa noi

Inca nu am intalnit oameni care sa se iubeascavoi ati intalnit? Povestiti-ne aici despre ei.demonstrati ca era iubire adevarata nu doar un lant cu care un suflet tinea in sclavie alt suflet!...........



(Autor : G. Caciuleanu )


Eu spun ca din toate astea. putem sa luam ceea ce ne este folositor.
walkiria
Postat pe 31 August 2010 02:41
ce m-ai speriat

am intrat si io sa mai vad ce se mai intampla - si m-am blocat pe acilea...

nici io (nu ma bag)

noapte buna!
panty_C
Postat pe 31 August 2010 02:42
De la: pantera_neagra, la data 2010-08-31 02:42:16 ce m-ai speriat

am intrat si io sa mai vad ce se mai intampla - si m-am blocat pe acilea...

nici io (nu ma bag)

noapte buna!


noapte buna si tie...si somn lin!
walkiria
Postat pe 31 August 2010 02:45
este foarte mare pacat ca unii oameni chiar nu stiu sa analizeze singuri caracterul unui om.Au nevoie de pareririle altora pentru a putea sa contureze imaginea unui om.Si cel mai grav....este ca se lasa condusi de aparente....fara sa incerce macar sa stie cate ceva despre persoana respectiva.Viata m-a mai invatat ceva..sa nu judec pe nimeni....pt ca niciodata nu se stie in ce postura te poate pune viata.
Un om cu ceva inteligenta,chibzuieste inainte sa faca o afirmatie.Dar...inteligenta unui om se citeste in cateva ganduri asternute....profumzimea gandirii...sau superficialitatea.Nu toti avem parte de iluminarea interioara....dar macar putem sa avem mintea deschisa....sa percepem in jurul nostru lucruri care tin de etica.....care denota caracterul.
Acum spre disperarea unora....am sa spun doar atat:
Nu judeca o carte dupa coperti,macar rasfoieste-o.....citeste cateva randuri...inainte de a-ti face o parere....
Va doresc numai bine!

Si inca ceva....respectul si onoarea intr-o societate....nu ti le impui tu....ci ti le castigi ,prin comportament,exprimare....si fapte!!!
walkiria
Postat pe 31 August 2010 13:19
Salutare la toata lumea.....o noapte cu vise placute sa aveti.....
walkiria
Postat pe 2 Septembrie 2010 01:34
De la: Doara, la data 2010-08-29 18:15:43Da bre. O sa murim cu totii.



Se vorbeste de o selectie naturala...

Vom trai si vom vedea...

dar eu o sa va salut si de Craciun si de Anul Nou...
anca_53
Postat pe 2 Septembrie 2010 12:21
bine bine...selectie naturala....dar dupa ce criterii?????
Asta e partea interesanta.....sa stim daca ne incadram sau nu!!
walkiria
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:42
imteresant subiect ,frumoase raspunsuri ! dar eu cred ca tot ce se spune de anul 2012 sunt doar presupuneri am urmarit documentare tv am citit pe net dar nui nimic sigur cred ca lumea va merge mai departe ,cu bune cu rele,tot ce se speculeaza nu are nimic real la baza
166116maryeta
Postat pe 11 Septembrie 2010 10:42
in ce consta??
fenomenul asta???
in neavand ce face!
parea mea...umila...
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 15:35
De la: walkiria, la data 2010-09-05 20:42:15bine bine...selectie naturala....dar dupa ce criterii?????
Asta e partea interesanta.....sa stim daca ne incadram sau nu!!


CE E ROSU SI VINE REGULAT ?

KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:20
INTERCITY...:DDD
:)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Septembrie 2010 19:24
mai cititi si voi cartile sfinte asa macar de curiozitate :biblia . tauratul evreesc si coranul musulman , le gasiti traduse in limba romina in compitar ca tot se spune ca...: Vai am citit nustiu ce .......si nustiu cite ....... nu strica sa mai cititi 3 carti in plus .si egzact ce scrie acolo asa va fi . maria .
memo
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:32
De la: memo, la data 2010-09-12 17:32:09mai cititi si voi cartile sfinte asa macar de curiozitate :biblia . tauratul evreesc si coranul musulman , le gasiti traduse in limba romina in compitar ca tot se spune ca...: Vai am citit nustiu ce .......si nustiu cite ....... nu strica sa mai cititi 3 carti in plus .si egzact ce scrie acolo asa va fi . maria .

tot de curiozitate:
1) taurat inseamna cumva Talmud? - deci cum l-ai citit daca nici titlul lu i-l scrii corect? ai intrebat un prieten, sau... il confunzi cumva cu cartea de Tarot?:PPP
2) compiter ce inseamna? o alta limba in care sunt traduse?:PPP

:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:43
D-lor..stiice e "frumos"aici?ca toti neavenitii care -sa ma scuze restul lumii- nu mai pot sa-si infunde capul cu prostie, se apuca si fac glume aiurea..fara sa fi citit nimic..2012..Terra intra in centura fotonica si se apropie tot mai mult de planeta Nibiru,cunoscuta si de sumerieni..nu ma intrebati cum..in aceasta centura,de energie -mult mai puternica decat cea care anima omul in mod obisnuit,adica nu numai curentulelectric din noi ci energie spirituala..Datorita acestui flux aproape insuportabil energetic,se pareca nu vom mai avea,cei care vor scapa, doar 2 nuclee de ADN ci..mai multe..conditia ca sa rezistiin a 4-a dimensiune,este nu sa fi ignorant cum suntem majoritatea ci sa aicapacitati de ex ca ale yoghinilor.un inalt nivelspiritual, ceea ce inseamna meditatie zilnica, curatire energetice-fara "pacate" pacatul fiindo amprenta energetica negativa...care se"lipeste"de corpurile energeticeumane..
rebelfire
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:36
sAnt proFund impresionat!
in sfarsit, un a_venit!...:)))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:50
Nu pro_fund....
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:58
sindromul tourette
garbo166250
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:00
iar ma doare capul....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Brain twisters! 84 De la: panty_C 29 Ianuarie 2012 15:48
castiga un dolar pe fiekre click ce primesti... 1 De la: Dydylina 20 August 2009 15:14
Spune sincer...! 66 De la: pantera_neagra 30 Ianuarie 2010 13:06
Luptam sa fim fericiti sau.... ? 1 De la: irinalaiu 5 Februarie 2011 11:33
DESPRE BARBATI 28 De la: dor72 28 Iunie 2011 22:38
Setari Cookie-uri