isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste?

MA ADRESEZ PERSOANELOR TRECUTE DE 40 DE ANI.
SI DACA DA ATUNCI VREAU SA NE POVESTIM PRIMA RELATIE CUM A INCEPUT
SI CUM AM CONVINS(O) SA FACA DRAGOSTE
cristi78
Postat pe 3 August 2010 00:18
Adica eu la virsta mea de peste 40 de ani vrei sa-mi aduc aminte de prima relatie????
Pai ce, imi mai aduc aminte?
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 00:21
PAI TOCMAI ASTA VREAU SA INCERCI ? SA IT- ADUCI AMINTE SI DACA VREI POTI
cristi78
Postat pe 3 August 2010 00:25
Nu pot maica ca-s batrina.
Altul la rind va rog.
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 00:30
Dar aia de 20-30-40 de ce n-au voie sa-si aduca aminte? Sau crezi ca-s prea proaspete informatiile si nu merita impartasite?
Doara
Postat pe 3 August 2010 06:21
Ciresico, mama, colega sau colegul n-a pus intrebarea cum trebuie si te-ai pierdut printre atatea delicatesuri filozofesti. Intrebarea era simpla:
Iti amintesti cand ai fost smotocita prima data de sareau lenjurile tale ca farfuriile zburatoare in toate partile?
Ioana007
Postat pe 3 August 2010 06:50
Ahaaa, despre asta era vorba? Ei nu-mi amintesc eu decit un singur lucru : ca mi-am scos lenjurile de buna voie si nesilita de nimeni ca de cind asteptam.....
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 07:14
Mie imi spui? Iti batea inima ca clopotele de la mitropolie si ochii iti straluceau ca luna plina.Nu mai spun ca atunci cand te-a pupat biata victima pe gurita, abia a putut sa scape intr-un tarziu cu buzele uscate si cu doi dinti lipsa de unde toata viata de atunci i s-a pus numele de Stirbu.
Ioana007
Postat pe 3 August 2010 07:20
Sparrow, dezvaluieste, tu esti acela? Ca prea le stii bine pe toate.
Marturiseste ca eu nu mai stiu cu cine...dar mai stiu cum!
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 07:25
Sigur ca eu sunt Bombonica mea dulce. Imi amintesc toate iubirile tineretii cand eram lup tanar si infometat.Ori acele iubiri erau frumoase si aveau in ele parfumul inefabil al serilor de vara cand florile miroseau asa frumos ca aproape te faceau sa plangi.Si mai aparea ea ca o caprioara cu ochii aceia migdalati din care se revarsau raze de luna si vorbele ei miroseau a flori si trandafiri salbatici.Se ridica dorinta in carne ca o ceata usoara si vobele deveneau murmur de ape. Dorinta se amesteca si cu o usoara rusine, sau poate ca era uimirea cu care noi baietii descopeream atunci prima oara frumusetea si ne lasam vrajiti de gingasia fara seaman a iubitei.(Ea saraca poate nici nu stia cat de iubita este.)Era un inger, o zana, calca la fel de usor ca in poeziile lui Eminescu si nu polua decorul cu imagini poluate a unor straturi groase de glet sau de fard.Pana si mirosul ei era discret si delicat. Cand pleca, nu ramanea decat un ciudat miros de frezii care se pierdea undeva departe, o carare care urca in propriul tau vis si ca sa o vezi, trebuia sa mergi pe aceasta cu gleznele lovite de florile gratioase ale noptii.
Acum, gasesti niste gaste, care sunt atat de cunoscatoare incat tot farmecul se risipeste la primul pahar de spumos.Iti face cu ochiul si iti spune: Hai sa o facem.Dar nimic nu mai canta ca inainte si sunetele noastre devin nu numai dezacordate ci si o blasfemie la creatia lui Dumnezeu.
Ioana007
Postat pe 3 August 2010 07:41
si eu nu pot sa-mi povestesc prima mea iubire?
prima care a fost,este si va fii?
nu pot sa povestesc ca ne iubim inca de cand eram la scoala?
ca ne-am cunoscut chiar in curtea scolii si ca a fost ca un cadou pentru mine ca ne-am cunoscut chiar de ziua mea,si ca anul acesta pe 2 iunie am implinit 10 ani decand ne stim?
adica nu pot sa povestecs ca abia aseptam sa-l vad,iar atuni cand ma sarua ma inroseam toata?
Doamneee,ce "copil prost" eram...



dancris
Postat pe 3 August 2010 08:21
putem sa povestim toti prima iubire ca toti am avut 16-18 ani, demuuuulttttt tare demuuuuuult

dancris, adica tu doar o iubirica ai avut si cu el te-ai casatorit n-ai avut si tu fluturasi si lesinuri pe la 15-16 ani asa pt altul?
nelly05
Postat pe 3 August 2010 08:54
V-as fi spus si eu povestea mea, dar cica-s prea necoapta, n-am inca 40 de ani, deci am tacut...
Tylly
Postat pe 3 August 2010 09:01
asa mami....noi nu dam din casa
hai mai bine la o cafea si-o pipa....
eu abia am ajuns acasa,mi-e somn de pic si am treaba de nu-mi vad capu'


da' prima dragoste tot a fost frumoasa
eladaela
Postat pe 3 August 2010 09:03
a fost foarte frumoasa
si hai ca am facut nes cu cola, imi e prea somn pt o cafea normala
nelly05
Postat pe 3 August 2010 09:06
nelly mama,de la ness cam tremur (sau o fi de la amintirea primei iubiri??
las' ca fac eu cafea....ca doar am venit de la munca,ce pana mea
eladaela
Postat pe 3 August 2010 09:08
eu abea am venit la munca si cafeaua mi-o injectez direct in vena , mai tarziu
nelly05
Postat pe 3 August 2010 09:11
Eheee, prima dragoste... Ce vremuri!!! Pare sa fi trecut un secol de atunci...
Bre, io cred ca imbatranesc.

Am nevoie de cafea, clar!

Tylly
Postat pe 3 August 2010 09:16
fetelor, mi-era dor de voi...
Tylly
Postat pe 3 August 2010 09:20
De la: nelly05, la data 2010-08-03 08:54:27putem sa povestim toti prima iubire ca toti am avut 16-18 ani, demuuuulttttt tare demuuuuuult

dancris, adica tu doar o iubirica ai avut si cu el te-ai casatorit n-ai avut si tu fluturasi si lesinuri pe la 15-16 ani asa pt altul?


una singura am avut,eram era tare salbatica,el ma domesticit

daca punea vreunu mana pe mine,pfff....faceam crize

la 16 ani a inceput..
dancris
Postat pe 3 August 2010 09:27
si la mine o cafeaaa!
dancris
Postat pe 3 August 2010 09:28
haideti mai ,cum adica:demuuuult.....sunteti asa batranici?
dancris
Postat pe 3 August 2010 09:30

Tylly
Postat pe 3 August 2010 09:31
oricum eu va iubesc!
dancris
Postat pe 3 August 2010 09:33
babutze
nelly05
Postat pe 3 August 2010 09:38
cell
nelly05
Postat pe 3 August 2010 09:39
cred ca n-ati inteles intrebarea: "CUM AM CONVINS(O) SA FACA DRAGOSTE "?
Poate e omul/oama in pana de inspiratie...
quasaria
Postat pe 3 August 2010 09:43
care prima,bre?

ultima conteaza...aia de te ia prin surprindere taman cand te pregatesti de hibernare,parerea mea...
si daca esti norocos,simti ce n-ai simtit la 16 ani....da,da....
iasomia
Postat pe 3 August 2010 09:43
Sparrow, dar de prima atingere, de prima data cind ai tinut-o de mina si ea s-a fisticit, de primul sarut furat la despartire dupa ce ati vazut un film la cinema iti mai amintesti?

Ce stiu copiii din ziua de azi?
Ciresica
Postat pe 4 August 2010 04:55
Prima dragoste are un parfum anume, nu se uit niiodata.Si nu e vorba d convins, totul vine de la sine, iubirea trece toate barierele. Cand nu exista inervine calculul, actul in sine, care nu mai are loc si floricelele...- te iau de nevasta, imi placi...si el e bine mesi casatorit. E cazul celebrului Nicu Parvu, vesnic indragostit, vesnic casatorit...Dragostea e magie , e binecuvantare, e daruire...
cercelmarilena
Postat pe 15 August 2010 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aspectul conteaza??? 29 De la: camelia73 12 Iulie 2009 20:24
un soț zgarcit. cum sa traiesti cu el? 63 De la: garbo_407720 14 Ianuarie 2015 07:57
Lyoness-recomanzi si castigi! 1 De la: garbo045767 7 Martie 2010 09:32
Intrebare 13 De la: garbo_394413 3 Februarie 2014 20:34
Nu ii inteleg familia 16 De la: ella4u_2004 26 Septembrie 2013 21:38
Setari Cookie-uri