isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste?

De la: cristi78, la data 2010-08-03 00:18:12MA ADRESEZ PERSOANELOR TRECUTE DE 40 DE ANI.
SI DACA DA ATUNCI VREAU SA NE POVESTIM PRIMA RELATIE CUM A INCEPUT
SI CUM AM CONVINS(O) SA FACA DRAGOSTE


Cristinele.. 78 inseamna anul nasterii? Atunci de ce ai pus intrebarea celor trecuti de 40 de ani? ??? Auzi prima relatie...
lucicazainea
Postat pe 16 August 2010 23:24
Mare dreptate ai iasomio......
totolici
Postat pe 18 August 2010 20:29
De la: cristi78, la data 2010-08-03 00:18:12MA ADRESEZ PERSOANELOR TRECUTE DE 40 DE ANI.
SI DACA DA ATUNCI VREAU SA NE POVESTIM PRIMA RELATIE CUM A INCEPUT
SI CUM AM CONVINS(O) SA FACA DRAGOSTE

Cum naiba sa uiti asa ceva , ma uit la altele mai batrine ca mine care isi aduc aminte ex. mamaie saraca d-zeu s-o ierte cind mergeam pe la ea si o intrebam de una de alta o puneam sa-mi povestesc din tinertile ei ehehe, isi aduce aminte mai bine de acele timpuri decit de cele pe care le traia si eu nu !
Cine nu-si aduce aminte prima sarutare , prima imbratisare , prima iubire ?!
angin
Postat pe 20 August 2010 16:13
cum sa nu ne aducem aminte...asta nu se uita niciodata , mai ales daca prima iubire a ramas pana in prezent si prima si ultima.....eu simt si acum fiori la fiecare sarut desi au trecut peste 20 de ani de cand o facem ....aveam 15 ani cand m-a sarutat prima data si nu va spun ca mai aveam un pic si lesinam ..... acum e totul la fel numai ca am castigat experienta

iubirea e frumoasa daca este impartasita

cory_emy
Postat pe 20 August 2010 21:54
"isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste?"

dap dar i-am dat ignore ca si ea (prima dragoste) mie
LILO
Postat pe 20 August 2010 21:58
Din pacate si eu am dat ignore, iar el s-a lasat convins de mine sa faca la fel. Ne-am vazut fiecare de viata lui vreo 14 ani, dupa care, intr-un moment in care eram amandoi liberi, singuri si fara speranta de a ne gasi perechea, aceeasi prieteni care ne-au facut cunostinta (intre timp s-au casatorit) si-au propus sa mai faca o incercare de a ne aduce impreuna. Dupa multe negocieri intre mine si ei, am acceptat o prima intalnire, iar de atunci au trecut 4 ani, ne-am si casatorit, prietenii ne-au devenit nasi, iar noi traim fericiti (suntem convinsi) pana la adanci batraneti. Este frumos, ne iubim si ne pare rau dupa anii pierduti. Eram copii fara minte. Dar avem grija in fiecare zi sa recuperam ce am pierdut. Nu am inca 40 de ani (nu sunt chiar departe), dar cred ca este o poveste frumoasa, care le poate da sperante multora. Sa fiti fericiti.
anomisana
Postat pe 20 August 2010 23:46
Daca-mi aduc aminte de prima dragoste???sigur ca-mi aduc...de care din ele vreti sa va povestesc?chiar de prima?,de prima dupa prima? de prima dupa a doua?samd...?la mine toate au fost ca la inceput...din toata inima...

Numai de ultima nu pot sa va povestesc ca mai sunt sedimente nelimpezite....mai bine va povestesc de prima care va veni...ce ziceti?!?
mark_
Postat pe 21 August 2010 00:04
Mark, pe tine personal nu te-a intrebat nimeni si pe urma la cit de nehotarit si oscilant pari ori esti batrin si ai inceput de dementa ori e numai gura de tine.
Indiferent de situatie: mark off!
Ciresica
Postat pe 21 August 2010 07:43
ciresica...
fleurdelis
Postat pe 21 August 2010 08:54
prima iubire??
chiar constatam acum cateva zile ca acel visin sub care.... a fost primul sarut...mai exista!
si mi s-a parut atat de nedreeept....
fleurdelis
Postat pe 21 August 2010 08:56
totolici,

am mami,am..
doar n-o sa traiesc din amintiri...
iasomia
Postat pe 21 August 2010 09:54
da dar nu a fost impartasita si fiecare e pe drumul lui cu viata lui.......
garbo159811
Postat pe 21 August 2010 12:46


O provocare frumoasa si a vietii de zi de zii .
NU e bie sa povestesti oricui , chiar daca poate e educativ mai ales tinerilor celor din zilele noastre.
Am adus aminte( e OK ! , deci nu e Alzheimer) , m-am jucat cu gandurile insa imi pastrez amitirea clipelor si anilor aceea de neuitat , de prima dragoste mai adevarata !.
Au fost anii 60/ plus muzica , sportul, prietenii de atunci .
OK - bravo era mai frumos decat zilele de azi si viata tineretului de azi , cu tot progresul si europenizarea prost in teleasa
ZP
kidz001033
Postat pe 21 August 2010 18:44
Prima mea iubire adevarata??A fost si mai exista in 1971,,,,,,,,,, Cand l am cunoscut,,parca din ceruri coborase un ,inger, care m a vrajit in asa hal incat dupa cateva luni ,nu stiu cum am ajuns sa fiu a lui, apoi sa mi placa acel joc dracesc!! :Si mai dureaza,,,pana cand,,, doamna cu coasa ne va desparti!
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 02:33
De la: mark_, la data 2010-08-21 00:04:06Daca-mi aduc aminte de prima dragoste???sigur ca-mi aduc...de care din ele vreti sa va povestesc?chiar de prima?,de prima dupa prima? de prima dupa a doua?samd...?la mine toate au fost ca la inceput...din toata inima...

Numai de ultima nu pot sa va povestesc ca mai sunt sedimente nelimpezite....mai bine va povestesc de prima care va veni...ce ziceti?!?

ai mare dreptate!! mereu urmatoarea si urmatoarea va fi prima dragoste!! ce ironie!!
lucia28
Postat pe 22 August 2010 03:10
Haideti!A ti uitat asa repede de pima dragoste?? Nuuuuuuu se poate!
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 16:40
De la: cory_emy, la data 2010-08-20 21:54:58cum sa nu ne aducem aminte...asta nu se uita niciodata , mai ales daca prima iubire a ramas pana in prezent si prima si ultima.....eu simt si acum fiori la fiecare sarut desi au trecut peste 20 de ani de cand o facem ....aveam 15 ani cand m-a sarutat prima data si nu va spun ca mai aveam un pic si lesinam ..... acum e totul la fel numai ca am castigat experienta

iubirea e frumoasa daca este impartasita




Dorutza
Postat pe 25 August 2010 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de pareri cafeform 3 De la: Nicool 10 Iulie 2011 23:10
In relatie cu un barbat aventurier si nestatornic 21 De la: garbo_7980 16 Noiembrie 2012 12:10
Am nevoie urgenta de un sfat. 9 De la: garbo001423 28 Februarie 2010 06:51
Sper sa va fie de folos ...Sufletului! 42 De la: Mihaela_Tudora_1 21 Iulie 2013 13:56
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:20
Setari Cookie-uri