felinarul rosu

De la: criss75, la data 2010-06-27 07:38:08Salutare la toata lumea... interesant post imi place si m-a provocat! vreti subiecte fierbinti?!? Va dau eu subiecte fierbinti!

Pai sa vedem.... Am vreo 35 de ani, sunt casatorita de la 20. Ceva gen primull sosit primul luat.... De vreo 4 ani au inceput problemele, iar de 2 suntem doar colegi de apartament. Orice am incercat a ramas fara raspuns.... Poveste banala, nu?
M-am hotarat in ianuarie sa divortez ca nu se mai poate! Bomba! Apare cineva.... un tip opusul sotului meu... care ma iubeste ca un nebun...pe care-l doresc cu disperare si-l iubesc la fel de mult. Am aflat ca-mi place sa fac dragoste, ca nu e ceva scarbos si culmea ca sunt inca femeie contrar opieniei sotului meu. Ca sa vezi!
E criza varstei? E dragoste? Habar n-am dar e al dracu` de bine!
Mustaciti acum! Sa va vad!


pai cine te-a pus sa te mariti de la 20 ?
tu ti-ai trait viata?si probabil imi vei scrie ceva de genul :"stii, am petrecut clipe frumoase ,bla bla.."esecurile si dezamagirile te fac mai puternic in fiecare relatie iar tu nu ai capatat aceasta experienta si asta te face un pic vulnerabila cu noua iubire pe care o ai.
e dragoste ,ai uitat cum e sa fii femeie iar noul iubit face exact ceea ce va doriti ...

Ca si concluzie ,merita sa traiesti niste clipe frumoase alaturi de viitorul tau sot .
cavalerulnegru
Postat pe 27 Iunie 2010 09:42
Bravo cavalere pt. raspuns. Felinarul rosu?Rosu reprezinta erotism. Mai demult felinarele rosii erau postate inaintea bordelurile, ca semnt distinctiv. sa nu uitam ca rosu la semafor inseamna interzis. dar... ce zic eu aici? in acelasi timp rosu e caldura, rosu e intimitate, rosu e culoarea indraznelii. prin forta si indrazneala ei culoarea rosie este considerata pretutindeni ca fiind simbolul fundamental al principiului vital. Dar parca tot partea cu erotismul e mai buna. Asta ca sa nu ziceti ca sunt doar o babalica amarata. Asa ca, sa "rosim" mai mult. oricare ar fi motivul.
flamia
Postat pe 27 Iunie 2010 09:42
buna dimineata tuturor ,buna dimineata flamia

... fiecare dintre noi cred ca are un felinar rosu in inima sa ...acea dorinta ascunsa neimpartasita ...
cavalerulnegru
Postat pe 27 Iunie 2010 09:46
EU VA MULTUMESC FRUMOS >>>m-ati facut sa rad !!! si cand voi fii mai "apta " am sa va povestesc >>> m-am nascut langa teatrul evreiesc si >>> MAI SUS ,CU vre-o 100 de m >>era >>>{CRUCEA DE PIATRA }>> la 4 ani ai mei >>eram tare intrigata si nu pricepeam NIMIC ... iar mami >> a si spus : ca mai incurcata ,ca la intrebariile mele > N-A FOST NICIODATA !! >> "norocul ca ne-a demolat " si ne-am mutat ... va sarut pe toti
garbo001084
Postat pe 27 Iunie 2010 09:49
ps:rosu e omniprezent in viata noastra

dar culoarea rosie are si un mic dezavantaj in afara de avantajele sale..".instiga" la dorinte ascunse ,duce la cresterea pulsului,devii agitat,etc...
cavalerulnegru
Postat pe 27 Iunie 2010 09:49
criss75, tot ce pot sa iti spun e ca trebuia sa divortezi mai demult....
Dragoste nu stiu daca e, de vreo criza la 35 de ani n-am auzit, dar... iti pasa, pina la urma, ce o fi?
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 10:17
desi m-as cam abtine de la vreun comment ..eu stiu precis ca nu am nici un fel de frustrari ..si nici o dorinta neimpartasita
banal.....daaa...ce sa fac
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 10:33
desi m-as cam abtine de la vreun comment ..eu stiu precis ca nu am nici un fel de frustrari ..si nici o dorinta neimpartasita
banal.....daaa...ce sa fac
fleurdelis
Postat pe 27 Iunie 2010 10:33
De la: cavalerulnegru, la data 2010-06-27 09:42:18
De la: criss75, la data 2010-06-27 07:38:08Salutare la toata lumea... interesant post imi place si m-a provocat! vreti subiecte fierbinti?!? Va dau eu subiecte fierbinti!

Pai sa vedem.... Am vreo 35 de ani, sunt casatorita de la 20. Ceva gen primull sosit primul luat.... De vreo 4 ani au inceput problemele, iar de 2 suntem doar colegi de apartament. Orice am incercat a ramas fara raspuns.... Poveste banala, nu?
M-am hotarat in ianuarie sa divortez ca nu se mai poate! Bomba! Apare cineva.... un tip opusul sotului meu... care ma iubeste ca un nebun...pe care-l doresc cu disperare si-l iubesc la fel de mult. Am aflat ca-mi place sa fac dragoste, ca nu e ceva scarbos si culmea ca sunt inca femeie contrar opieniei sotului meu. Ca sa vezi!
E criza varstei? E dragoste? Habar n-am dar e al dracu` de bine!
Mustaciti acum! Sa va vad!


pai cine te-a pus sa te mariti de la 20 ?
tu ti-ai trait viata?si probabil imi vei scrie ceva de genul :"stii, am petrecut clipe frumoase ,bla bla.."esecurile si dezamagirile te fac mai puternic in fiecare relatie iar tu nu ai capatat aceasta experienta si asta te face un pic vulnerabila cu noua iubire pe care o ai.
e dragoste ,ai uitat cum e sa fii femeie iar noul iubit face exact ceea ce va doriti ...

Ca si concluzie ,merita sa traiesti niste clipe frumoase alaturi de viitorul tau sot .
garbo085927
Postat pe 27 Iunie 2010 10:47
dupa o anumita perioada intervine monotonia mai ales cand incepi din timp dupa o perioada simti nevoia de cu totul altceva de o schimbare parca ati plac cu totul alte lucruri
garbo085927
Postat pe 27 Iunie 2010 10:51
MONOTONIA APARE IN MOMENTUL CAND :DRAGOSTEA NU MAI ESTE INTRETINUTA DE FOCUL IUBIRII.
cavalerulnegru
Postat pe 27 Iunie 2010 11:00
Monotonia mai apare si cand ambii sunt prea plcitisiti si dezinteresati ca sa mai icnerce sa mentiona acel "foc"...care...by the way...este tot rosu!

P.S. Ati avut copii?
Gabriela_28
Postat pe 27 Iunie 2010 11:06
o data cu timpu focul iubirii scade nu se mai aprinde ca la inceput si mai ales daca te-ai casatorit devreme nu mai are acelasi gust parca ai incerca si altceva mai ales ca moda sa schimbat mult nu mai sunt acelasi conceptii ca inainte iubirea exista inca nu sa stins intervine doar nevoia de schimbare momentele tensionate devin ceva obisnuit
garbo085927
Postat pe 27 Iunie 2010 11:12
Sa inteleg ca el nu te considera femeie,sau cum?..sotul tau...Demonsteaza-i atunci ca esti! si bine ai faci...asa incepe totul -pareri diferite...camere diferite.....si drumuri diferite...ok traieste-ti viata e doar una...
matix1
Postat pe 27 Iunie 2010 11:35
cam asta vrem,
liniste echilibru dragoste si recunoastere
garbo013668
Postat pe 27 Iunie 2010 12:06
mai frate si care e problema unor femei? ....nu te mai intelegi cu el, nu te mai baga in seama,nu te mai face sa simti fiorii aia de la inceput, incearca sa tragi linie, sa pui punct si, mai ales, sa te desprinzi.....cu atat mai mult daca ai gasit pe altcineva care sa te merite cu adevarat...si, poate, ai trait si clipe cu el in care te-a facut sa te simti in al noualea cer, si nu numai psihic....ci si fizic...

trebuie sa te desprinzi, sa incui totul in urma ta, indiferent cat de mult l-ai iubit, cat de mult ai tinut la el...pentru ca atatat timp cat se poarta asa cu tine, e clar ca el nu mai simte ceea ce a fost pentru tine, din cvasi-n-motive...

si trebuie sa fii atenta la celalalt de langa tine, la ceea ce face pentru tine, la cum te vede si cum se poarta cu tine....si, cel mai important, cum se ambitioneaza sa faca ceva pentru tine...si sa caute sa descopere noua iubire si, alaturi de ea, sa se desprinda usor de celalalt si sa plece mai departe, intr-un nou inceput.....

parerea mea, nu dadeati!!
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2010 12:23
tutankhamon, mi/ai scris mie?
elodia
Postat pe 27 Iunie 2010 12:27
parerea mea e ca nici iubirea, nici pasiunea nu se pot "reaprinde" - ele sau sint, sau nu... asta cu cit il mai intereseaza sa invie relatia e frectie. Mortii nu mai invie. Si nu e nimeni de vina pt asta. Pur si simplu omul nu te mai iubeste, nu il mai atragi, nu mai simte nimic - vorba lui tuth, din cvasi motive sau nici unul. Nu mai e nimic de facut.
S-a dus, asta e, ingroapa relatia, pune-i o luminare si mergi mai departe.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 12:32
Cavalere te iubesc! Reconosc! Asa e... Am stat doar ptr ca am crezut ca asa trebuie sa fie. Ma descopar acum o cu totul alta femeie! Habar n-aveam ca-mi place atat de mult sa fac dragoste! Asa e niciodata nu e prea tarziu. Nu stiu unde sunt nhibitiile mele... au disparut! Stiu doar ca sunt fericita si ca ma bucur de tot ce mi se intampla! Pana la urma fie ce-o fi...
criss75
Postat pe 27 Iunie 2010 12:53
elodiutza...e valabila pentru toate femeile care sunt in aceasta situatie...nu numai strict pentru tine, pui.... pup fata...in alta dezordine de idei, ce face notarul?
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2010 12:57
criss75.....si daca e cel pe care il astepti de mult si ti l-ai dorit toata viata?...merita sa risti sa-l pierzi si sa stai langa un alt barbat caruia nu-i mai pasa de tine??
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2010 13:02
De la: tutankhamon, la data 2010-06-27 13:02:18criss75.....si daca e cel pe care il astepti de mult si ti l-ai dorit toata viata?...merita sa risti sa-l pierzi si sa stai langa un alt barbat caruia nu-i mai pasa de tine??


Nu Tuty, am decis ca n-am ce sa astept! Divortam oricum... Ideea e ca mi-e teama! Teama de ce simt ce ce-o sa fie! Pur si simplu am senzatia ca ma arunc in gol. Stii parca e prea frumos sa fie adevarat... nu stiu daca sa cred sau nu ca exista oameni ca el... Ciudat e ca inima imi spune ca va fi bine :)
criss75
Postat pe 27 Iunie 2010 13:08
De la: garbo085927, la data 2010-06-27 10:51:47dupa o anumita perioada intervine monotonia mai ales cand incepi din timp dupa o perioada simti nevoia de cu totul altceva de o schimbare parca ati plac cu totul alte lucruri


Care monotonie iubita... asa a fost de la inceput :( nu s-a instalat ulterior...
criss75
Postat pe 27 Iunie 2010 13:10
De la: Gabriela_28, la data 2010-06-27 11:06:04Monotonia mai apare si cand ambii sunt prea plcitisiti si dezinteresati ca sa mai icnerce sa mentiona acel "foc"...care...by the way...este tot rosu!

P.S. Ati avut copii?


Da avem o fata de 12 ani. Ea e cea care m-a trezit la realitate si mi-a zis ca ajunge si ca nu mai vrea sa ma mai vada plangand! "Sa divortam mami!"
criss75
Postat pe 27 Iunie 2010 13:11
tutankhamon,
elodia
Postat pe 27 Iunie 2010 13:12
criss....stii ceva pui?....nu e un gol....e faptul ca te desprinzi dintr-o casnicie de tz ani....dintr-o monotonie, te-ai obisnuit cu stilul ala de viata...te-ai obisnuit sa faci lucrurile mecanic....te-ai obisnuit cu sotul tau, chiar daca el nu mai era de mult asa ceva....asa, bun, rau, cum era, era al tau...aveai o siguranta...dar acuma ai intalnit pe cineva care te face cu adevarat sa traiesti, sa simti, sa respiri....si nu ai incredere...e firesc...

ti-e teama ca se va sfarsi la fel...dar priveste-l atunci cand te saruta, asculta-l cand respira, fii atenta la bataile inimii lui....asculta ce spune si cum o spune - daca spune eu.....e balon de sapun, daca spune noi, e ceva....priveste-l cum te mangaie, daca te priveste pe tine in ochi cand o face....daca atunci cand faceti dragoste te vrea cu totul si vibreaza.....sunt lucruri pe care o femeie trebuie sa le stie interpreta.....

si mai e o chestie.....stai in expectativa.....vezi ce va face el pentru ca voua, amandurora, impreuna, sa va fie bine, atata timp cat veti fi impreuna...daca se ambitioneaza sa aveti o viata impreuna, cu realizari, daca vrea sa faca asta pentru tine si e dispus sa o faca....
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2010 13:22
elodia....te pup fata...ai grija de tine.... ...fii desteapta...
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2010 13:23
De la: tutankhamon, la data 2010-06-27 13:23:28elodia....te pup fata...ai grija de tine.... ...fii desteapta...


asta seamana cu "zoe,fii barbata!"
elodia
Postat pe 27 Iunie 2010 13:27
[quote]Da avem o fata de 12 ani. Ea e cea care m-a trezit la realitate si mi-a zis ca ajunge si ca nu mai vrea sa ma mai vada plangand! "Sa divortam mami!"[/quote]


o recunosc pe fie-mea, deja. care e micuta...
De ce copiii nostri au mai mult curaj ca noi?

Eu am plins cu ea in brate cind avea citeva luni - s-a intimplat. Altfel, pling foarte rar... Ei bine, dupa ce s-a uitat la mine citeva clipe cu o figura foarte serioasa, a intins manutza aia pufoasa de bebe si mi-a sters lacrimile.
Sint constienta ca probabil a fost un reflex, sau curiozitate, a vrut sa vada ce sint alea... dar semnificatia, la momentul respectiv, a fost dincolo de cuvinte.

I-am zis da, asa e, ai dreptate bebelus... stam aici si jelim ca fraierele... ia, let's go!
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 13:29
elo...da seamana mai mult cu......"zaitz, nu pagadii!"....zaitzul fiind ala rau, evident....
tutankhamon
Postat pe 27 Iunie 2010 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul leu ....femeia gemeni...:)... 10 De la: garbo88 27 Iulie 2014 10:23
Ma plictisesc de atata bine! 42 De la: Roxxynela 16 Septembrie 2009 22:50
cu sau fara prezervativ 38 De la: garbo_7980 23 Noiembrie 2012 23:34
Sa il parasesc sau nu? 64 De la: garbo062687 2 Iunie 2014 22:20
Despre tatuaje.E bine sau nu e bine? 28 De la: garbo_11426 26 Iulie 2017 22:43
Setari Cookie-uri