ingrijirea mamicii; sfaturi utile

Buna mamicilor.
Eu sunt o mamica un pic mai mare, adica am copil de 20 de ani. Niciodata sa nu spuneti ,, cui ii place de mine bine ,cui nu sa intoarca privirea". O sa ajungeti la o varsta( varta mea de 43 ani) si o sa va para rau ca nu a-ti facut tot ce trebuia la vremea respectiva. Va dau un sfat. Piata de fete frumoase este in plina desfacere, aveti grija in special de sotul vostru. Nu-l puneti pe locul 2 niciodata. Copilul este prea mic sa inteleaga dragostea voastra insa sotul simte imediat cand va indepartati de el si atunci cauta il alta parte, dragoste, iubire.Aveti grija cat mai mult de voi.
ileana_iov23
Postat pe 13 Mai 2010 10:28
copilul e prea mic sa inteleaga dragostea?????? n-am auzit niciodata un neadevar mai mare! cu atat mai mult cu cat tocmai:daca sotul poate sa caute dragostea si in alta parte, copilul saracu' nu are unde o mai cauta: daca nu i-o oferi tu nu are cine alta sa ii fie mama ! iar sotul pe tine TE-A ALES. el A AVUT DE ALES. Copilul NU! Asta nu inseamna ca nu merita si el tot ce e mai bun, chiar daca nu a avut posibilitatea de a alege!

eu zic ca fiecare trebuie sa se puna si in locul celorlati si sa mearga dupa principiul "ce tie nu-ti place nici altuia nu-i face": daca tie nu ti-ar placea sa ai un sot neingrijit sau neglijent, nu fii nici tu asa fata de el. iar cat priveste copilul... sa incercam a nu facem njici greselile parintilor nostri dar nici alte greseli pe care le putem evita. sa nu ne purtam cu ei decat asa cum ne-ar fi placut sa se poarte ai nostri cu noi. nu?
pinicuta
Postat pe 13 Mai 2010 11:38
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand premegator Fisher Price 1 De la: creatza 3 Septembrie 2009 15:10
bebe de 6 luni in premergator, e gresit? 44 De la: Alina80 18 August 2009 15:50
vand cantar chicco, scoica baby care, carucior baby care, etc. 5 De la: kidz1010 19 Octombrie 2009 13:10
Cel mai frumos desen! 1 De la: Terapii_Naturiste 31 Mai 2012 11:01
vand fete de masa 1 De la: inata 17 Octombrie 2009 15:25
Setari Cookie-uri