GRIPE WATER... recomandati?

Acum 2 zile a venit o prietena la mine cu un flacon de GRIPE WATER... scrie in prospect ca se da pt burtiica la bebei si copii pana in 14 ani... in mod special pt colici... inca nu m-am indurat sa risc si... nu i-am dat lui bebe... si nici nush daca sa-i dau. Voi ati folosit?
hamham
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:59
eu am folosit gripe water pentru colici si pentru somnul si calmarea copilului,a fost bunicel nimic de spus dar nu perfect.oricum nu il folosi ca asa a spus prietena iti trebuie prescriptie medicala.
anaROBERT
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:10
Mersi. Mereu esti la locul potrivit la momentul potrivit!
hamham
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:03
greta eu am folosit gripe baby water in timpul colicilor la emy si a fost ok numai ca eu ii dadeam alternativ cu sab simplex si nu pot spune ce anume ii facea mai bine asa mi-a zis pediatra asa i-am dat, dar din cate am observat eu cand ii dadeam gripe.... parca aveam impresia ca dormea mai bine , incearca nu are ce sa ii faca rau, ca e natural
dar bebicul tau mai are prb cu stomacelul la8 luni ?
cory_emy
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:14
si eu am incercar cu sab simplex si nu au avut nici un efect decat ca tragea foarte multe basinici de la el ,pe mine ma ajutat gripe water si credeti-ma am avut colici si dureri groazice se incolacea si se facea mov mititelu


da greta eu sunt peste tot de aia si deranjez de multe ori da cui ii pasa
anaROBERT
Postat pe 11 Aprilie 2010 00:28
Am scapat de colici de la 4 luni jumate, dar mi s-a recomandat Gripe... O prietena mi-a zis ca ii da copilului ei (are 10 ani copilul) ... de-aia tot vreau sa aflu care e "socoteala" cu asta... Nu e nimic special. Dr nu mi-a zis de el... In plus, fata a insistat ca e bun si ca ar trebui sa-i dau... NEAPARAT! Mi-a starnit curiozitatea mai mult, iar acum vreau s astiu ce E AsA SPECIAL?!...
hamham
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:10
ANA... pe cine deranjezi? Zi-mi mie ca ii aflu adresa si merg sa-l bat !!! Dau acum un "search" pe "Goagal" (vorba raposatului nostru deputat ) si imediat aflu! Daca se supara ciineva pe tine, sfatul meu: IGNORA!
hamham
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:13
si totusi greta ptr ce vrei sa ii dai gripe water?
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:16
ana pe cine ai suparat? ....mie una sfaturile si parerile tale mi s-au parut f ok asa ca
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:17
noapte buna fetelor ....pupicei dulci si somnic usor !!! ma duc sa
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:22
Pt... digetie? Nush exact... dar daca va avea dureri de burtica (pana la urma sie u maiam din cand in cand) poate e util... Dar intai m a documentez bine...
hamham
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:23
am inteles acum ...da asa e si pe noi ne mai doare burta uneori ....vezi si tu acum ca mai afli oricum in timpul colicilor este ok

hai te pup noapte buna ca pic de somn!!!
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:26
ce dragute sunteti fetelor nu ma deranjat nimeni cine sa o faca nu bag de seama eu banalitati dinastea desi au mai fost cateva elemnte negative pe aici s-au evaporat
anaROBERT
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:34
salut fetelor. eu stiu ca gripe water este facuta din ulei de marar, cumparasem si eu la cel mare, dar tare se mai stramba cand ii dadeam, si nu am vazut nici o imbunatatire...dar cum toti suntem diferiti......
Buna ana
aly_fab
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:41
greta ce varsta are cel mic al tau?
aly_fab
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:42
eu am folosit bonnisan, si cred ca este bun, daca are probleme cu burtica...
aly_fab
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:43
buna aly.

gripe water este foarte bun pentru calmarea colicilor si mai ales pentru somnul la bebici adica ii linisteste si le da o senzatie de somn,noi am folosit si a fost bun insa nu este o regula si pentru ceilalti bebici.
anaROBERT
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:48
Printzishorul meu implineste pe 28 luna asta... 9 lunishoare!!! suntem destul de maricei... dar.. Nu e niciodata rau sa te interesezi de toate "zapacelile"asta aparute pt bebei. In fond eu mai vreau unu... PARDON, UNA... nu unu... asa ca ... daca Derbidatul l-a ajutat pe baiat cu colicile... In 3-4 ani poate pe fata o ajuta Gripe Water... E bine sa stii tot ce e nevoie sa stii. Ufff.. abea astept sa fac si o fetitza... sa ii iau rochitze si sa-i pun fluturashi in par
hamham
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:06
,esti tare greta peste 3 sau 4 ani apar alte si alte minunatii ,dar tu asteapta oricum pregateste fluturasii pana atunci.
anaROBERT
Postat pe 13 Aprilie 2010 00:01
Macar o sa stiu de astea, atunci... SI FLUTURASII ii am deja... In luna a 4a de sarcina eram nebuna dupa ROZ... am facut roz pana si dormitorul ;si mi-a Zis cineva ca voi avea fetitza... AM crezzut, iti dai seama... Si cum prindeam ocazia, luam cate ceva pt fetite. (bine ca intr-o luna jumate am aflat la ecogr ca e baietel... ca cine stie cate lucruri de fetita as mai fi luat pana nasteam)Acum, am o cutie intreaga de cleme si clemutze, fluturasi si buburuze, care mai de care mai frumoasa... Si... fetitza, e de fapt baietel... DAR VINE SI FETITZA!!!
hamham
Postat pe 13 Aprilie 2010 21:32
pai pana vine poti folosi tu fluturasii si buburusele ,eu si acum femeie maritata cu copil mai pun clame stil pestisori sau gargarite in par
anaROBERT
Postat pe 13 Aprilie 2010 23:15
Nheeeaa... Le pastrez, ca eu imi tim parul impleit si folosesc numai elastice de par. Rareori sa-l desprind si sa pun o clema d'aia stil gheara... in rest nimic. Asa ca... astept cativa ani... Oricum ms de sfat...
hmmm... si daca ti le trimit tie?...
hamham
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:27
ce dulce ai fost pai de ce nu ,glumesc am o cutie intreaga mor si nu le port pe toate
anaROBERT
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:57
un motiv in plus sati le dau: ca sa nu ramai cu datiorii... ramai in viata pana le porti ce zici? traiesti mai mult?
hamham
Postat pe 15 Aprilie 2010 18:13
cu sau fara fluturasi am de gand sa mai traiesc cel putin inca 25 de ani
anaROBERT
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DESPARTITREA 28 De la: garbo_412085 25 Noiembrie 2015 07:46
Vand hainute fetite 1 De la: Morena05 2 Iunie 2010 11:47
bluze copii 1-2 ani la 5 lei buc 1 De la: pinky 16 Februarie 2010 06:34
Hainute copii noi sau folosite dar in stare foarte buna 1 De la: elushk 8 August 2009 02:01
Concurs FasTracKids 7 De la: Andra 12 Noiembrie 2009 11:47
Setari Cookie-uri