OARE???

HELLO LA TOTZI!
Am un cosuletz de genul acesta http://www.bestkids.ro/p-3657-cosulet-auto-bye-bye.aspx dar nu stiu daca sa il folosesc! pot sa pun bebicu in asa ceva??? nu il afecteaza la spate? are 2 luni si 11 zile
ale_micutza
Postat pe 4 Februarie 2010 13:41
Si eu am folosit si sora mea foloseste acelasi gen de cosulet si are acum bebele ei 3 luni
ginutavrabiuta
Postat pe 4 Februarie 2010 13:57
Foloseste/l cu incredere...eu folosesc chiar scaun de masina pt bebe care are 4 luni (de la 3 luni il tin in casa in el). Cand ii dau sa manance cu lingurita acolo il tin
marmota_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 15:06
nici eu nu am puss mia fost frica de coloana
raluca08_kidz
Postat pe 4 Februarie 2010 15:55
Oasele lor sunt ca niste cartilagii,n-are ce sa se intample la varsta asta la coloana.Plus ca nu-l tii o zi intreaga sau o noapte ca sa crezi ca e prea mult
ginutavrabiuta
Postat pe 4 Februarie 2010 16:13
multumesc! il am de 3 sapt si nu am indraznit sa il folosesc!
dar in ham??? e voie?
ale_micutza
Postat pe 4 Februarie 2010 21:21
in port bebe adica?
pinicuta
Postat pe 4 Februarie 2010 21:29
Eu am folosit si port bebe,mai tarziu si hamul pt a-l ajuta sa mearga si premergatorul,dar n-a facut un pas in el,tot singur a mers,neajutat
ginutavrabiuta
Postat pe 5 Februarie 2010 10:10
Buna dimineata dragelor! FLEXASHOP BUCURESTI va invita in showroom-ul din Galeriile Mobexpert Baneasa, pentru a cunoaste gama noastra de mobilier modular si accesorii ce se adapteaza perfect tuturor necesitatilor copiilor in crestere. Acelasi mobilier poate fi folosit de la 2 pana la minim 14 ani. Va asteptam :)
flexashop
Postat pe 6 Februarie 2010 10:43
nuuu... kangur... la aia ma refeream! e voie?
ale_micutza
Postat pe 8 Februarie 2010 14:39
de ce sa nu fie voie se foloseste de la cateva zile noi de cum am iesit din spital oricum este una din cele mai sigure metode de a transporta copilul mai ales in masina este dotat cu centura de siguranta si protectii pentru umeri,centura autovehiculului trece peste baza, pentru o instalare rapida.Iar transportul copilului in brate in masina este total contraindicat in cazul unui accident DOAMNE FERESTE!!!iti poate zbura din brate... si foloseste-l cu incredere mai ales daca-l ai ...

SEBY1YEAR
Postat pe 8 Februarie 2010 14:51
oricum eu de foarte multe ori l-am luat si in bucatarie cu mine ca seby cand era mic nu vroia sa stea singur asa ca mancam sau gateam impreuna.
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Februarie 2010 14:54
eu de la o luna-doua nu mai tin exact minte l-am pus in marsupiu........acum are 6 luni dar nu mai pot sa-l duc in marsupiu ca ma rupe de spate,deci pe cand e mic e bun.
In legatura cu scaunul de masina....este interzis sa circuli cu masina cu bebe fara sa ai scaunel pt el,este cel mai sigur si cel mai bun pt bebe.Daca crezi ca un scaun ar deforma coloana unui bebe atunci ar trebuii sa se deformeze si cand il tinem noi in brate ca la noi in brata sta mai rau decat intr-un scaun. Foloseste-l cu incredere
bau
Postat pe 8 Februarie 2010 15:11
multumesc
ale_micutza
Postat pe 8 Februarie 2010 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
informatie 2 De la: rexona 13 Noiembrie 2008 08:38
Indemnizatia pentru cresterea copilului 2 De la: victor68 29 Iulie 2010 20:52
vaccinul de 1 an infarix penta si scaunul moale 31 De la: ruschita 22 Decembrie 2008 18:34
gradinitele particulare din pitesti 2 De la: kidz003672 13 Noiembrie 2013 11:24
Vreau ca fiicele mele sa castige concursul, ma jutati, va rog? 1 De la: sorinheisu 13 Iulie 2009 23:37
Setari Cookie-uri