masaj in timpul perioadei de alaptare

hello mamici
face cineva masaj si inca alapteaza ?
e adevarat ca nu e bine si ca se duce toata grasimea in lapte ?
babisme?
am nascut pe 27 aprilie .inca alaptez noaptea si ziua mixt si oricum am inceput sa diversific.
gimnastica mi se pare mai greu de facut ,mai ales dupa atata timp de sedentarism si lipsa de miscare .pt inceput ma gandeam la masaj pt a reveni cat de cat la dimensiunile anterioare .de fapt am revenit dar in 4 luni am pus alte 6 kg .
cine face masaj ?
ce influenta a avut asupra lapticului ?
sau alte dezavantaje ....
bronzie1999
Postat pe 8 Noiembrie 2009 21:50
Buna,

Si ei am avut aceiasi intrebare,dar se pare ca nu este nici o problema...poti face linistita MASAJ...SPOR LA TREABA
simo_kidz
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:20
daca imi dai si mie o ewxplicatie logica la cum anume masajul ar afecta laptele... masajul cel mult stimuleaza circulatia sanguina, relaxeaza musculatura, da o stare de relaxare si de bine. dar sa faca laptele mai gras...????????? e prima data cand aud una ca asta!
pinicuta
Postat pe 9 Noiembrie 2009 21:29
draga mea cred ca astea sunt pur si simplu inventii......cum ar putea masajul sa influenteze calitatea laptelui?

poate ca daca faci masaj, te relaxezi , te simti mai bine , acea stare de bine si de relaxare sa duca in final si la stimularea lactatiei. dar sa treaca grasimea in lapte si alte chestii....

asa ca du-te si relaxeaza-te daca ai posibilitatea si bucura-te de masaj...

horobeanu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
branza calcica 9 De la: SEBY1YEAR 5 August 2009 14:36
despre sexualitate 1 De la: cuculuta 12 Ianuarie 2009 11:02
Mutism electiv 12 De la: garbo_471664 17 Septembrie 2017 16:12
somnul bebelusului 43 De la: H3l3ne 23 Iunie 2010 14:11
lapte de capra 1 De la: UADINA 7 Ianuarie 2010 13:31
Setari Cookie-uri