iritatii la bebe

bebelusa mea s-a iritat fff tare intre piciorute.nu ii trece nici cu ulei fiert,nici cu bepanten,nici cu crema de galbenele...mai stiti cu ce as putea incerca?
raritza
Postat pe 30 Octombrie 2009 17:40
buna fetita mea cand se irita o dau cu creama elocom iar daca are bubite o fac cu albastru de metil si i trece incearca spers sa iti fie de folos
raluca08_kidz
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:04
fetita mea s-a nascut in luna iulie si a prins caldurile cele mai mari. s-a iritat la fundulet ceva de speriat . Dupa ce am incercat mai multe creme recomandate de medici am trecut pe leacuri babesti: o spalam de fiecare data cand ii schimbam pampersul cu apa de la tarata oparita iar apoi o dadeam cu amidon alimentar din abundenta, pentru a fi uscata mai mult timp . iar ranile i-au trecut imediat.
kidz004431
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:10
multumesc mult ptr sfaturi.o sa incerc cu siguranta.
raritza
Postat pe 30 Octombrie 2009 21:24
multa sanatate i sa i treaca iitatia
raluca08_kidz
Postat pe 30 Octombrie 2009 21:30
buna. incearca si cu cutaden. pe prospect scrie sa nu folosit la copii sub 3 ani dar mie mi l-a recomandat pediatrul. contine oxid de zinc si e foarte buna pentru iritatii. santate la bebic.
DEEITA
Postat pe 31 Octombrie 2009 08:17
buna ,in legatura cu chestia asta a trecut si fetita mea prin asa ceva,groaznic cu iritatii ingrozitoare si usturime,ii dadea sangele,am schimbat scutecele,am luat alta marca,i-am dat cu cele mentionate de tine si in plus si cu sudocrem,cu preparate de la medic pe baza de antibiotic,cu nimic nu ii trecea,o crema de 80 de ron f, scumpa care nu mai stiu cum se numea cu multe.Atunci dr. a zis sa incercam cu bicarbonat,o lingurita de bicarbonat dizolvat intr-un pahar cu apa calduta o spalam jos de trei patru ori pe zi,si seara cu crema triderm,doar o data pe zi de preferat seara,de mentionat bicarbonat de sodiu alimentar si asa ne-am facut bine,eu eram disperata numai stiam ce sa fac,ma duceam la medic mereu cu aceasi problema,la urocultura nu iesea nimic si nici la coprocoltura,incearca si tu si ca sa nu faci dupa ureche intreaba-ti medicul ce parere are,bafta multa,sper sa va fie bine
clara_kidz
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:14
buna incearca NIDOFLOR e f bun asa am patit si eu iar dupa ce l-am dat ia trecut imediat a doua zi nu mai avea nimik.suces s sanatate multa la bebe,pupici.
EUGENIA32
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:37
multumesc mult ptr sfaturi.
raritza
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:22
reviken
pinicuta
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:27
incearca cu unguent advantan este foarte bun fetita mea are acum 1 si4 luni si numai cu el ai dadeam
flo09
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imdemnizatie 7 De la: Stanciu_Florina_1 1 Septembrie 2014 13:33
Ne-am ingrasat in timpul sarinii, hai sa slabim, caci se poate 4 De la: anita_maria 20 Iulie 2009 23:36
mie rusine dar mno... 3 De la: tuka 17 Noiembrie 2009 16:31
Buna tuturor! 4 De la: pinicuta 2 Septembrie 2009 15:14
mamici din Cluj-Napoca 82 De la: felideni 3 Decembrie 2013 13:29
Setari Cookie-uri