OARE CE POATE FI ?!

UNEORI GASESC IN OLITA URINA TULBURE, OARE CE POATE FI? ASTA RAR , DAR PARCA INCEP SA MA SPERII! DACA NU MA INSEL COINCIDE CU PERIOADELE CAND ESTE RACITA. AM SA MERG LA PEDIATRU, DAR MA GANDEAM CA POATE VREUNA DINTRE VOI V-ATI MAI CONFRUNTAT CU ASA CEVA ! MULTUMESC !
SAMIA
Postat pe 25 Decembrie 2008 15:27
infectie urinara
ruschita
Postat pe 25 Decembrie 2008 19:42
E MICA, ARE DOAR TREI ANI, E POSIBIL? DE LA CE SE FACE? ADEVARUL E CA SUNT FOARTE SPERIATA
SAMIA
Postat pe 26 Decembrie 2008 19:23
Ce scumpa esti, infectia urinara se poate face la orice varsta. Sunt bebelusi de 2 luni care fac, sunt copii care ies cu ea din maternitate. Poate a luat o bacterire de undeva. Poate cand a facut caca nu s-a curatat bine si de acolo se trage... Fa-i mai intai o urocultura si un sumar de urina si pe urma vezi ce e si poti sa te dumiresti de la ce i se trage. Andrei a facut prima lui infectie cand a iesit din maternitate, adica atunci s-a descoperit, el are o malformatie la aparatul urinar se de asta facea inf. Dar daca fetita ta pana acum avea urina limpede nu poate fi vorba de malformatii, poate doar de o bacterie de undeva.
ruschita
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:24
si daca e infectrie stai linistita ca se trateaza cu antibiotic si trece, nu-i bai
ruschita
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:25
MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNS. AM VORBIT ASTAZI CU PEDIATRA SI LA FEL MI-A ZIS SI EA SA-I FAC UN EXAMEN DE URINA SI O UROCULTURA, DUPA VOM VEDEA..... TRATAMENTUL E INJECTABIL LA INFECTIE URINARA? DUPA MAI POATE RECIDIVA BOALA ?
SAMIA
Postat pe 27 Decembrie 2008 23:42
depinde de dr. la noi a fost pe branula antibioticul. daca e doar osimpla bacterie nu ar trebui sa recidiveze zic eu...
ruschita
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:23
antibioticele pot fi inlocuite cu mare succes de produse ce contin FACTORI DE TRANSFER...extrasi din colostru bovin si din galbenus de ou,cu rol imunomodulator si de crestere a activitatii celulelor Natural Killer(NK) cu pana la 437%...deci organismul se poate apara singur prin intermediul sistemului imunitar de orice invazor extern( ciuperci,fungi,virusuri,bacterii si chiar poate combate cu mare succes celulele canceroase dezvoltate de fiecare organism uman)...mai mul;te detalii despre ce sunt factorii de transfer si cum actioneaza ei pe www.4life-romania.ro sau la cerere pe mail
silviu_m74
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:26
fetita mea isi baga buza de jos sub gingia de sus un fel de supt oare de ce? are 3 luni si jumate aproape...
vivi23ro
Postat pe 4 Ianuarie 2009 12:12
AM FOST ASTAZI DUPA REZULTATUL ANALIZEI LA URINA SUNT FOARTE FERICITA CA NU E NIMIC, AM FACUT ANALIZA LA DOUA LABORATOARE DIFERITE SI REZULTATUL E NEGATIV LA AMBELE
CICA SI ATUNCI CAND OLITA ESTE FOARTE RECE URINA SE TULBURA DECI.... SAU DACA SE SCOATE OLITA LA RECE SI SE LA..... DACA PATITI ASA CEVA MACAR SA STITI CAUZA. PUPICI TUTUROR SI MULTA SANATATE PUIUTILOR VOSTRI
SAMIA
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:23
VIVI EU PERSONAL NU VAD NIMIC GRAV IN ASTA, POATE E CEVA NOU PENTRU EA.....II PLACE , ARE GUST BUN SAU POATE FACE ASTA CAND II ESTE FOMICA !? STAI LINISTITA
SAMIA
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Madalina 2 De la: Catana_Pleth_1 21 Decembrie 2012 18:37
sangerari vaginale la fetite de 10 luni 12 De la: dina2011 6 Iulie 2011 08:06
carti personalizate pentru copii 2 De la: davidiana 19 Octombrie 2009 08:52
Afte sau pete albicioase in gurita lui bebe 28 De la: aly_fab 28 Iunie 2015 20:07
ecografie transfontanelara 3 De la: fleurentina 14 Aprilie 2009 15:05
Setari Cookie-uri