IMPLANT MAMAR

delia sa ne tii la curent, sa ne zici ce a spus dr si ce decizie ai luat.
pinicuta
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:34
Delia ce deciziei ai luat?
iasmina_kidz
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:55
buna seara fetelor....am avut discutie ce cca 1 ora cu dr valcu si sfatul dansului a fost cu alte cuvinte ca nu este cazul.... dak dupa a doua sarcina se lasa sau isi modifica forma da , dar asa cum sunt acum citez: alte paciente vin sa se opereze ca in urma operatiei sa capete fermitatea care o am eu... deci cu alte cuvinte deocamdata renunt la idee....va pooopicesc..si va multumesc mult de tot pt sfaturi!!!
deliarebecca
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:00
ei, nu cred ca pt asta ai mers tu la dr, ca sa iti spuna ca ai sani frumosi (ca doar, asta ti-a zis si sotul tau si nu cred ca aprecierile doctorului cantaresc mai mult decat ale sotului totusi), zi-ne parerea medicala, arumentele pro si contra pt o astfel de interventie, ca doar presupoun ca s-au discutat in toata ora cat a durat intrevederea...
pinicuta
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:21
pinicuta, pui si tu intrebari de astea de baraj..stai ca delia se da acuma ocupata, ce vrei sa-ti spuna, sa se dea de gol ca n-a fost la medic...sau ca nu a inteles nimic din partea stiintifica ..sa fim seriosi ca nu stau doctoriii acuma o ora la discutii ca sa convinga o pacienta ca arata bine si sa nu se opereze ...
si uite-asa, dupa ce lumea s-a zbatut sa argumenteze pe acest topic, a venit delia sa se laude ca i-a apreciat doctorul sanii si ea de asta nu se mai opereaza... de acum e multumita de cum arata...
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 05:39
iona b asta denota faptul ca esti de o prostie rara....da uite acum de a dracu ce sunt nu raspund pe forum ce mi-a spus dr
am sa-i trimit un mesaj privat pinicutei... esti satisfacuta acum?si da sunt foarte ocupata trebuie sa incep munk nu trebuie sa iti dau tie explicatii despre ceea ce fac.. si cand intru pe site...
deliarebecca
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:25
eu am evitat sa te fac proasta in fata desi aveam argumente! uauu, acum ai treba, pana acum aveai timp sa si visezi la operatii estetice de mii de euro...
Dar se vede ca prostul mai e si agresiv!
Hai ca ti/o spun acum: esti o mare proasta, analfabeta - care nu stii sa scrii si ar mai fi si mincinoasa, obsedata de imaginea fizica..
chiar asa, tu ai facut liceul totusi? sau macar 8 clase?
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:11
daca aveai CE sa-i raspunzi pinicutei, ii raspundeai pana acum... cu mine f. repede ai reactionat sa-mi raspunzi urat...eram sigura de asta, ma asteptam .. de ...limbajul de tzatza prosta si agresiva ti-e mai la indemana !!
daca tot ai deschis acest subiect puteai macvar sa ne spui argumentele doctorului (oricum sunt convinsa ca n-ai fost sau nu poti sa le redai daca ai fost) care te-au determinat sa-ti schimbi hotararea, nu asa vii tu sa ne spui ca TU ai sanii nu stiu cum fata de MAJORITATEA femeilor care au nascut care ii au lasati bla bla... DUPA CE TE SMIORCaiai ca tu ii vrrei maaaari...
esti PROASTA!!!!!
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:38
nu inteleg ioana de ce esti asa de curioasa ce i-au spus doctorii deliei?las-o in pace si daca esti curioasa du-te si intreaba-i personal!astazi e duminica si toata lumea se relaxeaza poate citind ce s-a mai scris pe aici,nicidecum citind certurile dintre voi care sa fim sincere au fost iscate de tine ''''curioasa'''
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:47
nu vreau sa par rautacioasa dar asta E ADEVARUL......nu va mai certati si haideti sa nu mai fim precum copiii,aici fiecare isi spune parerea nu ne criticam unii pe altii!
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:50
mai recititi si o sa vedeti ca eu n-am jignit pe nimeni.. cine a avut frustrari s-a simtit atacat, problema lui..
si ma enerveaza jignirile grosolane, care denota prostie si incultura
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:59
''''''CEL MAI DESTEPT CEDEAZA!hai sa vedem.....................cine?
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:01
Hai mai fetelor, chiar asa? ii dai satisfactie unei intruse daca o pot numi asa. Aceasta persoana (ioana_b) cred ca e mult mai frustrata decat sustine ea ca ar fi deliarebecca, nu vedeti ca nu face nimic decat cauta cearta? cine i-a cerut ei parerea pana la uma? daca acest topic nu e de nasul ei, sa nu si-l vare aici ci...stie ea unde. Cu asta cred ca am spus destul, deja m-am coborat la nivelul ei prea mult. O zi frumoasa la toata lumea!
lidya
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:01
ioana_b, dar tu ce studii ai draguta? ca prea ai un vocabular de mahala pune mana si mai citeste si tu cate ceva, despre cum sa vorbesti in lume de exemplu, totusi...nu stii cu cine stai de vorba nu?

deliarebecca, sa nu te simti jignita, persoanele protejate de anonimat, considera-le NULE.
cornelia_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:38
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:40
sunt de acord
cornelia!
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:41
pai deja ma enerveaza, pe unde intra nu stie decat sa atace, cred ca nu si-a gasit nasul
eu i-as da ignor, dar din pacate nu se poate pe acest forum.
cornelia_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:44
oricum ea e ,trebuie doar sa nu o mai luam in seama si daca e desteapta,va ceda,iar daca nu....................trageti concluzia!"o zi buna
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:46
iar voi sunteti toate proste si nu cedati, concluzia.
mai,. mai, cata solidaritate feminina cu cineva pe care nici macar nu o cunoasteti, vb de deliarebeca... pe voi cine v-a intrebat ceva? va place cearta vad...
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:54
fetito, mai de spus despre tine? in ce fel mai esti? ca pana acum le ai pe toate...
cornelia_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:04
Ioana B daca asa te invata acum sa vorbesti la facultatea de jurnalism ,scuzele mele ,dar de asta sunt scrise toate articolele din revistele de scandal asa de prost,cu greseli cu nemiluita,si cu un vocabular de te dor ochii citind... Ai avut un ton agresiv inca din primul mesaj postat si te miri de e te face lumea proasta... Hai sa fim seriosi, mesajele tale spun printre randuri ce caracter de mahala ai,oricata scoala ai sau ai face de acum incolo. Educatia pe care trebuia sa o primesti in primii ani de viata(pe care tu se pare ca ai sarit-o) nu ti-o mai da nimeni acum...Daca tot vrei sa te certi cu cineva atat de tare,mai bine du-te la oglinda si stramba-te si injura-te cu cea pe care o vezi reflectata acolo
Lali__Mete
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:26
desteapta de lali mete, arata-mi tu greselile mele, inafara de cateva litere mancate din graba tastarii .. ceva relevant sa-mi arati asa cum am arat eu la deliarebeca, care pune cratimele la nimereala.. de desteapta ce-i ..
se pare ca va place balacareala mama, mama,... eram sigura, dragelor...
de ce nu ati luat atitudine si cand au fost copii jigniti pe forum, a fost o mama cu fetita bolnava de mastocittoza de care s-a ras si nu a luat nimeni atitudine inafara de mine.
ma rog, gaste proaste!
va dati mari acum cu atitudinea voastra moralizatoare, de fapt va place mahalaua si certurile la usa cortului...
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:34
draguta de tine, daca citeai mai atenta mesajul meu postat la mastocitoza ai fi inteles exact ce am vrut sa zic, dar tu te-ai aruncat ca...inainte si nu ai inteles, asta arata ca te duci degeaba la scoala. de fapt la cum isi obtin diplomele in ziua de azi cele ca tine nici nu ma mira
cornelia_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:45
Din cate se vede, draga de tine,ioana b,stai sa vezi acum cine iti raspunde si cine nu,si nu faci decat sa citesti exact cum iti convine... Nu ma refeream in special la greseli gramaticale sau de ortografie,ci la ton mai mult,ai un ton de revista/fituica de aia pe care nu se merita sa dai nici macar doi bani vechi... Mai lasa cioculetul,nu mai improsca cu vorbe si insinuari vulgare,tipai aratat destul caracterul josnic.
Lali__Mete
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:53
aoleu, cu cine ma "certam "eu.. deci proasta lipsita de orice respect pentru durerea unei mame, esti chiar tu, cornelia. nu retinusem numele, am zis doar asa, nu stiam ca esti pe aici.. Probabil n-ai copii, dar totusi nici macar un gram de empatie nu ai???? cand o mama e disperata si cauta un pic de sustinere, tu cum poti sa crezi ca o va ajuta sa-i spui ca-i trece boala copilului cand va face sex???


spre exemplificarea tuturor
http://www.kidz.ro/comunitate/forum/view_topic/1669/mastocitoza.html

de asta te-ai si bagat in discutie, aveai un of cu mine de la subiectul de mai sus//
imi pare rau, dar eu ma retrag, chiar la nivelul corneliei nu ma cobor, fiinta mai josnica ca asta nu exista...
kidz_2629
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:00
auzi draguta, inca o data ai dat dovada de mare....stii tu. Citeste mai bine in ce context am scris si apoi vorbeste. Nu faceam haz de durerea unei mame, drept dovada ca mamica respectiva a inteles ce am vrut sa zic, numai tu bati campii. Mai fata, cred ca ai nevoie de ajutor....si stii ceva?rolul de desteapta nu te prinde deloc, stiu ca ai sa citesti si te va racai la culme, insa vei prefera sa-ti musti degetele ca nu tastezi, am dreptate?
cornelia_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:49
si apropo, de unde te retragi? ca deja ai dat tot ce-ai avut din tine, aaaaaa, numai atata poti? hai ca sigur poti mai mult

P.S. fetelor, imi cer scuze ca am deviat de la subiectul topicului, in special lui deliarebecca, dar aceast personaj chiar trebuie pus la punct, poate vrea sa aflu si cine e cu adevarat, sa vedeti atunci daca mai deschide gurita aia a ei...sper ca-i ceva de ea
cornelia_kidz
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:53
1. pentru faza cu scrisul corect, sunt de acord cu ioana b... delia are mari lacune in domeniul asta... ca multe altele de pe forum, dar asta nu e o scuza pentru nimeni sa scrie incorect, pe motiv ca "asa scrie toata lumea"...
2. cat despre silicoane, ma indoiesc ca un doctor in romania, pe criza asta, sta o ora sa convinga o pacienta ca are sani frumosi si ca nu-i trebuie operatie... nu zic ca n-a fost, dar mi se pare dubios, ca astia abia asteapta cliente...
3. ma rog, ideea silicoanelor pare tentanta pentru multe femei, dar in final cele mai multe renunta... si asta nu pentru ca le-o spune doctorul, ci din motive financiare si din motivele pe care frumos si punctual le-a enumerat si pinicuta...
4. acum, ca s-a ajuns la jigniri grele, desi subiectul nu parea atat de promitator, incepe sa-mi para rau ca am citit tot topicul...
andracalin
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:13
pai vad ca nu ai rezistat fata!inseamna ca tu esti cam in plus aici...chiar esti oarba,nu vezi?eu ma refeream la care din voi doua sa cedati[tu si deliarebecca]
silviatatu
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:57
ok, toate bune si frumoase, totusi eu nu am inteles o chestie: "persoanele protejate de anonimat considera-le nule"......

???????????

cum anume cineva dintr-un forum e mai "anonim" decat altii? ca doar nu si-a dat nimeni adresa sau nr de la pantof pe site, nu? (ca sa nu mai fie "anonim" sincer, chiar nu am inteles ideea in toata povestea asta cu "asnonimatul"...
pinicuta
Postat pe 27 Septembrie 2009 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand carucior solid cu 3 roti, marca Hauck 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:54
Bebelus 8 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:07
patut din lemn,carucior nou,scaunel de masa,premergator si inaltator auto 1 De la: bianca_mia 13 Octombrie 2009 19:31
www.petrecereadincutie.ro 1 De la: Marcellino 17 Februarie 2010 03:09
Se poate un vot ? 1 De la: creatza 9 Martie 2009 18:37
Setari Cookie-uri