IMPLANT MAMAR

Buna fetelor..care ma puteti ajuta cu niste infoarmatii in aceasta privinta...cum este operatia? este dureroasa?care aveti implanturi a-ti avut probleme cu ele?ati putut alapta?
deliarebecca
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:54
Buna, sa stii ca si pe mine ma intereseaza acest subiect, asa ca m-am interesat. Am o prietena care si-a pus implanturi si durerea post operatorie e la fel ca si durere dupa o operatie de cezariana, si tot la fel de lunga e si perioada de refacere, insa rezultatele sunt admirabile. Daca dispui de mai multi banuti iti poti pune implanturi cu termen de garantie f mare, chiar pe viata, daca nu dupa cativa ani trebuie schimbate implanturile. Cat despre alaptat am inteles ca poti alapta fara probleme si cu implanturi.
iasmina_kidz
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:10
buna ... am o prietena care si-a pus cu 3500 euro da nu aici in constanta, ci la BAIA MARE parca a fost... aici in CONSTANTA u cunosti vreun medic bun? ai ceva informatii .... nu stiu ce sa zic eu sunt in dubii.... tu iti pui? eu nu stiu ce sa fac.... sotul meu nu este de acord zice ca am suficient pt inaltimea mea.... ca am sanii exact asa cum trebuie... adevarul e ca nu s-au lasat dupa nastere da as vrea cu un numar mai mare....
deliarebecca
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:28
buna...eu stiu ca daca sunt bine pusi se poate alapta fara nici o problema,insa vreo3-4 saptamani o sa ai dureri cam mari.

dar eu zic daca nu ti s-au lasat dupa nastere si nici sotul tau nu vrea de ce vrei sa te chinui?
daca se lasau se mai intelegea, dar asa...plus ca nu o sa fie permanent si trebuie sa le schimbi din ani in ani.odata inceput procesul nu mai e reversibil.

acum fiecare cu parerea si dorinta lui.
succes
horobeanu
Postat pe 10 Septembrie 2009 12:57
fara nici o suparare eu zic sa te gandesti de 2 ori inainte de a face aceasta operatie atata timp cat ai un sot care nu incurajeaza aceasta actiune sincer balanta inclina de obicei inspre nu decat inspre da cand vine vorba de implanturi ce-i drept arata super dar nu se stie niciodata .
asta ar fi ultimul lucru pe care l-as face in viata mea
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:58
buna....nu stiu ce sa fac... aseara m-am uitat la un serial pe aceasta tema pe acasa(fara sani nu exista paradis).... si m-a cam apukt frica....la ce complicatii a ajuns eroina principala din cauza implanturilor, acum nu stiu o fi pe bune sau fictiune treaba cu infectia la sani....dar sincer m-a apukt frica....
deliarebecca
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:13
Si eu te sfatuiesc sa nu-ti pui implanturi atata vreme cat ai sanii fermi. Mie in timpul sarcinii mi-au crescut sanii 5 numere de sutien, m-au cocosat, inca mai am dureri de spate. Eu mi-as dori o operatie de micsorare.
iasmina_kidz
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:51
si eu m-am gandit de multe ori la o operatie de micsorare (dar doar ca vis, nu ca chiar m-as fi si dus sa ma interesez de medici sau de pret), insa nu m-as duce sa ma taie nici in ruptul capului , adica eu om sanatos, sa ma duc sa ma operez..pt ce? orice operatie implica riscuri, si mai ales cand iti faci implant...depinde ce implanteaza, ce material este, etc etc, am auzit atatea despre tot felul de probleme pe care le poate genera...

nu , iubita, bucura-te ca esti sanatoasa, ai un copil sanatos, arati bine, nu ti s-au lasat sanii, sotul tau te iubeste si ii placi asa cum esti, pt ce sa ti-o faciu cu mana ta? Doamne fereste, nu stii ce se poate intampla, stai cuminte si nu te mai gandi la prostii! (si chiar asa, cand oi avea 60 de ani, ce faci cu implanturile?)
pinicuta
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:23
Si eu tot la nivelul fantasmelor am operatia de sani :). Acum cu sutienul poti sa creezi iluzii optice si daca dezbracate sotii ne plac si ne considera atragatoare e tot ce conteaza !
iasmina_kidz
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:08
iluzii optice, da numai ca daca vrei o micsorare nu stiu ce magie poate face un sutien asta e, sanatosi sa fim, rewtsul nu mai conteaza! pupici!
pinicuta
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:11
da aveti dreptate... nu va contrazic... sutienul nu ma prea impac cu cele cu bureti... ma enerveaza ...l-e prefer pe cele din dantelutza ....asa ca nu prea vad cum ma ajuta un sutien...dar cum sotul nu este de acord cu aceasta operatie.... si mi-a si spus aseara sa ma vada de unde iau 3500 E pt operatie ca el nu imi da...
doar sa iau de la o prietena si ii dau eu dupa sau alta solutie ar fi sa ii strang in timp... cateva luni....uffff
deliarebecca
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:22
cel mai bine e sa-ti asculti sotul asta in cazul de fata oricum de banii respectivi mai bine mergeti la iarna la schi in elvetia ca va costa si mai putin si va distrati pe cinste si sunteti toti bucurosi asa ca nu stiu la ce prag suporti tu durerea dar am o prietena care a zis ca mai bine nastea de 2 ori in aceeasi zi decat sa suporte sa isi mai puna inca o data implanturi oricum indiferent de decizia pe care o vei lua eu iti doresc
SEBY1YEAR
Postat pe 14 Septembrie 2009 14:02
Draga piniuta, ma refeream la fermitate, sutienul poate creea iluzia unor sani f fermi :)), cat despre volum, sunt o gramda de sutiene cu dantele cu push-up, imi amintesc de o colega din facultate care isi punea sosete in sutien cand iese in club :)))). Importat e sa te simti tu bine in pielea ta !
iasmina_kidz
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:52
nu mai e la moda femeia cu sani mari, draga. acum se poarta astea cu sani mici, nu vedeti pe la prezentarile de moda?
kidz_2629
Postat pe 17 Septembrie 2009 18:02
oare???
cornelia_kidz
Postat pe 17 Septembrie 2009 18:17
sigur... barbatii se uita mai mult la fund decat la sani.. iar la sani se uita doar daca e decolteul mare , indiferent de marimea sanilor, sau daca fata nu poarta sutien si sanii sunt mai zburdalnici, nici nu conteaza marimea prea mult, important e sa fie la vedere.
ba astea de-si pun silicoane le mai si comenteaza lumea dupa aia... nu mai spun cum..
kidz_2629
Postat pe 17 Septembrie 2009 21:34
1.sunt de acord ca lumea comenteaza. este evident cand ai implant, si lumea nu vede cu ochi buni asta. e o chestie falsa. este un san fals, care pe langa atatea probleme medicale pe care le poate creea, cred ca nici la atingere nu se simte la fel. cum ar fi sa puna sotul mana pe un san pe care sub piele il simte ca fiind de plastic sau ma rog...?nu cred ca e o senzatie placuta.mie cel putin nu mi-ar placea sa stiu ca el si-a facut nu stiu ce implanturi...
2. sotul te-a ales pt ca esti asa cum esti, de ce vrei sa fii altfel, ca daca voia altceva nu te mai lua pe tine.
3.implanturile "dau bine" la o anumita varsta. apoi cand treci de varsta aia deja cad in ridicol (si nu stiu daca mai poti scapa de ele dupa ce le-ai pus)

concluzie: cred ca toate parerile (si ale celor care au, si ale celor care n-au implanturi) sunt contra...
pinicuta
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:46
a, si... cum sa ii explici copilului tau (mai ales daca e si fata): stii, mami avea sanii prea mici si a trebuit sa isi puna unii falsi, desigur tu cel mai probabil vei avea sanii tot mici caci nu ai de unde mosteni unii mai mari, dar tu nu face ca mami , lasa ca esti frumoasa asa cum esti tu de la dumnezeu... Nu stiu, eu nu mi-as pune si gata (stii cum: nu te lega la cap daca nu te doare...)
pinicuta
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:50
a, si inca ceva: daca buretii de la sutien te deranjeaza , ceva ce sta sub pielea ta crezi ca nu te va deranja??
pinicuta
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:06
dar nu stiu de ce ne straduim sa-i explicam atata, oricum n-are bani de implant.. deci nu-si va face.
kidz_2629
Postat pe 18 Septembrie 2009 10:56
si delia, cu niste banuti mai bine faci niste meditatii de gramatica, ca sa-ti "reimplantezi" regulile de ortografie.. (apropo de "a-ti" din prima postare)
kidz_2629
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:02
eu am sinii mici... foarte mici....minusculi......inexistenti de-a dreptul si chiar nu fac o tragedie din asta.Chiar glumesc pe seama acestui aspect .Acum ca am parul mai scurt cine ma vede de la departare zice ori ca sunt baiat ori vin cu spatele
Niciodata nu mi-a trecut prin cap sa-mi fac operatie dar si asa ii mai zic sotului ca de Craciun vreau cadou o pereche de tztze proaspete
Sunt contra categoric!Asta si tine de cum iti accepti propriul corp.Azi faci sinii miine nasul si tot asa pina nu te mai recunosti.
Avantajul celor fara sinii mari este ca vara nu transpira sub ei
alinakatt
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:23
pt ioana _b....1. nu ai tu de unde sa stii tu ce imi permit eu si ce nu...de iti dai tu cu parerea ...mai gandeste inainte sa vb... 2 la mana a gresi este omeneste si nu esti tu in masura sa-mi spui tu mie ce sa fac.... ce varsta ai tu? ai terminat facultatea? da ce zic eu facultate poate nici liceul nu l-ai terminat... esti cam artagoasa pe toate topicurile unde ai intrat nu sti decat sa jignesti...si apropo de REIMPLANTAT poate ar trebui sa iti reimplantezi tu bunele maniere...
deliarebecca
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:50
pt ioana b: nu trebuie acuma sa fim rautaciosi, parerea mea e ca nu e indicat sa faci un implant dar fiecare om are visurile lui si pana la urma avem nevoie de libertatea de a face propriile greseli. daca in ciuda a tot ce ar crede cutare si cutare delia totusi vrea sa isi faca , este libera sa faca. daca lucrul asta o face fericita pe ea fericita este libera sa incerce. in fond , nu are nimeni nimic de suferit din asta (nici eu, nici tu), e alegerea ei , fiecare om suporta consecintele deciziilor pe care le ia. si fiecare face tot ce crede el de cuviinta ca sa fie cat mai fericit.
pinicuta
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:59
Alege in asa fel incat sa te simti tu bine din toate punctele de vedere. Cauta un medic bun si discuta cu el despre avantajele si dezavantajele implanturilor. Eu una as opta pt un implant daca dupa nastere sanii mei s-ar modifica, mai mult pt fermitate decat sa-i am mai mari.
Si nu baga in seama rautacioasa dintre noi...cauta atentie!
Lalea_kidz
Postat pe 18 Septembrie 2009 14:19
NU SUNT RAUTACIOASA, SUNT REALISTA. si delia, sa gresesti odata, mai zic, dar ai atatea greseli.. si eu inteleg din graba sa mai sari peste o cratima-doua, dar sa pui in plus asta inseamna ca nu stii!!! si tu chiar nu-ti recitesti mesajele dupa ce scrii, nu-ti sar in ochi greselile, exista si optiunea de modificare a mesajului, poti corecta daca a fost din graba, zau asa. nu conteaza ce varsta am, am si facultatea daca vrei sa stii, de jurnalism, dar important nu e asta acum, ci faptul ca eu iti vad greselile si tu nu!!
bune maniere am, a-ti arata greselile nu e o lipsa de maniere, delia, eu chiar iti vreau binele! nu de alta, dar o sa-ti pui silicoane si o sa rada apropiatii tai ca nu stii sa scrii!
iar de bani ziceai ca nu-ti da sotul....
din partea mea poti sa scrii cum vrei, cu cratima in plus in minus, cu cate semne vrei tu...
kidz_2629
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:20
Fetelor, e necesar sa ne simtim bine in propria piele, adik sa ne acceptam asa cum suntem cu defecte si calitati, daca cineva se simte frustrat datorita aspectului sau fizik si nu se poate impaca cu ceea ce considera " defect ", atunci incearca prin diferite metode sa-si remedieze acest "defect". Asa si Delia, stie cum e fara silicoane, dar nu stie cum e cu ele, si poate considera ca ele ii vor schimba imaginea corporala, sau ii vor imbunatati self esteem-ul. Acum sincera sa fiu admir de fiecare data cand vad o femeie cu sani frumosi, chiar si falsi, dar nu mi-as pune niciodata, pe langa efectele negative postoperatorii mai sunt si durerile de spate, in sarcina mi-au crescut f mult sanii, si m-au cocosat, simteam cum imi curbeaza coloana.
iasmina_kidz
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:23
faza cu scrisul chiar nu-si are rostul draga ioana_b. Nu cred ca sunt atat de multe persoane ca isi verifica mesajul inainte de a posta, poate doar alea care cauta nod in papura cum esti tu. Daca femeia a postat un mesaj aici si cere sfatul altor femei, atentia ei a fost canalizata catre mesaj si nu catre cum scrie, te rog, fiecate gresim atunci cand tastam , nu mai fi rautacioasa...
deliarebacca, daca tu simti ca iti lipseste ceva, in cazul de fata niste sani mai mari, atunci pune-ti implanturi, nu a bine sa traiesti frustrata mai ales ca ai si posibilitatea sa-ti indeplinesti dorinta ca sa zic asa. Orice ai face, eu sunt sigura ca vei lua cea mai buna decizie. Bafta!
lidya
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:19
buna seara fetelor...va multumesc pt sfaturi....am sa vb cu un doctor marti sa imi prezinte avantajele-dezavantajelePooopicei dulci.
deliarebecca
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:33
Te admir pentru curaj si daca te decizi sa-ti faci operatia sper sa fie ok din toate punctele de vedere dar cel mai mult sa te multumeasca pe tine ca aia este cel mai important
Cum ziceam eu le am mici dar vara nu transpir sub ele
sa ne ti la curent
alinakatt
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hainute copii second hand 8 De la: chelsaug 29 Aprilie 2009 14:53
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE - COLECTIA 2009 1 De la: tavibkk 7 Iunie 2009 05:42
Vand carucior Chipolino 2in1 1 De la: madili 6 Iunie 2010 23:32
Vand carucior Wampol Explorer Tour 3 De la: adris 18 Octombrie 2009 15:15
mamici nascute in aprilie 20 De la: lumini21 7 Aprilie 2010 15:03
Setari Cookie-uri