farmece??? vraji???

De la: garbo002458, la data 2010-03-18 22:10:23Imi pare rau sa va dezamagesc pe cei care nu credeti, dar DA vrajile exista!!! Eu sunt un caz patit si credeti-ma e greu sa te afli in astfel de situatii... Unica solutie, daca ii pot spune asa, este credinta in Dumnezeu, credinta si mersul la biserica!




Cee ce va pot spune despre farmece si vrăji este sa nu va duceți la acele persoane care își fac publicitate pe internet,căutați babe,femei in vârsta care nu au astfel de publicități .
Dacă aveți probleme de genul :
Farmece,vrăji,blesteme Etcc îmi puteți lasă un mesaj pe adresa gabryele 84 @ yahoo . it si va pot îndruma .
Inima_Distrusa_1
Postat pe 20 Septembrie 2016 14:04
In general nu e bine sa umbli cu asa ceva nici daca vrei sa desfaci o vraja sau sa faci ceva "de bine".
Daca chiar crezi in farmece si vraji, exista Moliftele sfintului Vasile cel Mare, rugaciunile catre Sf. Ciprian si multe alte rugaciuni contra farmecelor si vrajilor.

Asa ca Inima_distrusa daca vrei sa-i indrumi pe cei "vrajiti" catre o vrajitoare super tare care nu-si face reclama pe net sau o baba doctor in desfacerea vrajilor mai bine te potolesti si ii indrumi crestineste spre biserica ca altfel, conform credintei crestine iti faci multe pacate practicind magia fie ea si alba(?!?!?!) si il impingi spre pacat si pe cel indrumat spre o astfel de solutie.
Biblia dixit, nu eu.
Acum depinde de fiecare ce alege ca vorba aia, "toate imi sint premise dar nu toate imi sint de folos."
Tommy_Boy
Postat pe 20 Septembrie 2016 14:55
Doamne ajuta tuturor celor cu asemenea probleme, care, credem sau nu exista si sunt foarte "utilizate".
Schmetterling
Postat pe 20 Septembrie 2016 18:29
Îmi poate spune cineva cum as putea sa îl ajut pe iubitul. Meu are farmece ...a stat cu o nebuna înainte și la făcut de numai stie ce e cu el ..povestea este foarte lunga sunt multe de spus .chestia e ca în casa apar și dispar lucruri la început puneam mana pe ele și le aruncam ...am avut o perioada când numai știam nici eu de mine dar cu ajutorul lui Dumnezeu mi am revenit eu nu credeam în astfel de lucruri dar am trăit momente de horror în acea casa ..oribil ...El are momente când este el și momente când numai e el parca e demonizat va într un fel anume spune anumite chestii și faza e ca nu își aduce aminte va rog sa îmi spuneți cum ar trebui sa procedez
Roxanica31
Postat pe 10 Februarie 2017 20:17
De la: Roxanica31, la data 2017-02-10 20:17:38Îmi poate spune cineva cum as putea sa îl ajut pe iubitul. Meu are farmece ...a stat cu o nebuna înainte și la făcut de numai stie ce e cu el ..povestea este foarte lunga sunt multe de spus .chestia e ca în casa apar și dispar lucruri la început puneam mana pe ele și le aruncam ...am avut o perioada când numai știam nici eu de mine dar cu ajutorul lui Dumnezeu mi am revenit eu nu credeam în astfel de lucruri dar am trăit momente de horror în acea casa ..oribil ...El are momente când este el și momente când numai e el parca e demonizat va într un fel anume spune anumite chestii și faza e ca nu își aduce aminte va rog sa îmi spuneți cum ar trebui sa procedez
Roxanica31
Postat pe 10 Februarie 2017 21:12
Mergeți la Biserica spre îndrumare in aceasta problema.Rugăciune, post, spovedanie.Doamne ajuta!
Schmetterling
Postat pe 11 Februarie 2017 15:09
Va mulțumesc eu asa am făcut dar cu el îmi va fi un pic mai greu ...am găsit piciorul patului legat cu ata roșie. ..bine plus multe alte scarbosenii ...persoanele care fac lucruri de astea sunt scârboase la fel ca lucrurile care le fac
Roxanica31
Postat pe 11 Februarie 2017 17:20
Pentru casa poti chema preotul sa faca o sfestanie.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Februarie 2017 09:31
pt roxanica 31.ti am trimis mesaj privat
garbo_463309
Postat pe 25 Februarie 2017 20:01
garbo101426
Postat pe 25 Februarie 2017 21:52
Nu pot vedem mesajele in privat
Roxanica31
Postat pe 8 Martie 2017 12:07
ScriE aici te rog
Roxanica31
Postat pe 8 Martie 2017 12:10
stiu o doamna care il poate scapa de farmece pe iubitul tau.sta langa bucuresti.trebuie sa mergi personal.mai mult nu spun ca nu vreau sa i fac reclama.daca poti ajunge iti lasi o adresa de mail si iti dau telefonul si adresa femeii
garbo_463309
Postat pe 8 Martie 2017 18:29

Din pacate si asta eee ... Romania noastra cea adevarata!

Cam ce-ar mai putea fi de adaugat la asa ceva?!?


Ca nu putem chiar sa ne luam toti picioarele la spinare si sa lasam tzara asta pe miinile politrucilor tradatori de neam si tzara, a nemernicilor si coruptzilor sau aaa ... vrajitoarelor!
garbo101426
Postat pe 8 Martie 2017 19:02
Nu la vrajitoare e solutia credeam ca imi spui un preot sau o biserica din romania unde se fac dezlegari
Roxanica31
Postat pe 8 Martie 2017 20:09
De la: Roxanica31, la data 2017-03-08 20:09:58Nu la vrajitoare e solutia credeam ca imi spui un preot sau o biserica din romania unde se fac dezlegari


'Dezlegari' dintr-astea se fac - neoficial - mai pe la toate minastirile din Romania. Si chiar in orase, da' cu mare fereala. Poti intreba orice preot, da' mai discret...

Adevarata problema nu e unde vrei sa te duci, la ce biserica sau minastire, ci sa gasesti acolo un duhovnic compatibil cu tine.
Iar asta e o adevarata arta si dificila cautare, ca nu e ca la piatza sa alegi rosiile cele mai frumoase!...

Personal te asigur insa ca nici asta nu e calea de urmat.

Oricum, sanatate si bafta!...
garbo101426
Postat pe 8 Martie 2017 23:26
Acum chiar ma bagati in ceata.La vrajitoare/descantatoare, clar nu, insa nici la dezlegari la preoti?! Atunci ce trebuie sa faca cineva care se confrunta cu asemenea treburi?
Schmetterling
Postat pe 9 Martie 2017 15:26
foarte tare chiar unde eu am un duhovnic merg inainte2 cu rugaciune spovedanie si biserica nu e nimic de ascuns preotii vb de vrajile astea si la maslu si se leaga când èsti plin de pacate anI fara spovedanie si impartasanie se numește boala sufletului dar e de munca si multa credinta ideea e sa te apropiI de Dumnezeu nu e de glumit cu asa ceva te fac sa numai stiI ce e cu tine si cei care le fac nu constiemtizeaza de durerea si suferinta care o provoaca altora dar când li se intorc lor vrajile e Jale eu una nu as avea cura sa ma joc cu dra cu când l am simtit pe pielea mea si daca as da timpu inapoi nu as mai sta nespovedita si neimpartasita sunt multe de spus ...multumesc tuturor celor care mi ati raspuns si traitI cu HRistos in inima ca nu se stie niciodata pe cine intalniti in viata asta
Roxanica31
Postat pe 9 Martie 2017 16:27
Eu inainte nu credeam in asa ceva dar exista si radeam când auziam de asa ceva si uite asa m a pedepsit bunul D-zeu ca alta data sa numai rad de altu si sa spun ca e nebun.....am platit cu aceasi moneda sa aud de la apropiati prieteni ca sunt nebuna
Roxanica31
Postat pe 9 Martie 2017 16:33
Anul trecut in noiembrie in state a fost difuzat un documentar despre magie si vrajitori.Invitat a fost Morgan Freeman.Acesta a povestit despre o prietena de a lui care avea mari probleme.A umblat prin toata lumea pe la toti magii si samanii pentru a rezolva problema dar toti o trimiteau in Romania.Tipul am inteles ca este cel mai tanar dar si cel mai puternic vrajitor sau magician pe care a putut tipa sa il intalneasca si singurul care a reusit sa o scape de probleme.Culmea Morgan spunea ca acest tanar traieste in saracie chiar daca a avut oferte de a se muta in state si de a avea ce si-ar dori el.Tipul e din Galati nu o sa il vedeti prin ziare cu anunturi prefera sa stea in anonimat.Concluzia lui Morgan a fost ca exista asa ceva numai ca trebuie sa stii unde sa cauti.
garbo_464153
Postat pe 17 Martie 2017 13:40

Tare de tot Morgan Freeman!


Mai ales ca din cite stim el a fost chiar si ... Dumnezeu pe Pamint, nu-i asa?!?

garbo101426
Postat pe 17 Martie 2017 13:46
De la: garbo002458, la data 2010-03-18 22:10:23Imi pare rau sa va dezamagesc pe cei care nu credeti, dar DA vrajile exista!!! Eu sunt un caz patit si credeti-ma e greu sa te afli in astfel de situatii... Unica solutie, daca ii pot spune asa, este credinta in Dumnezeu, credinta si mersul la biserica!


Ai dreptate, dar cine nu vede nu crede. Nu ai cum sa le bagi mintea in cap cu palnia. Si eu iti cer sa-mi dai un Bentley, dar de unde daca tu nu ai? Asa si cu ei, de unde le ceri daca ei nu au vazut, nu stiu, asa e omu pana nu da cu capu nu crede ca il doare.
Kostyrapper
Postat pe 21 Mai 2017 17:51
De la: , la data 2010-03-19 08:25:58
De la: garbo002458, la data 2010-03-18 22:10:23Imi pare rau sa va dezamagesc pe cei care nu credeti, dar DA vrajile exista!!! Eu sunt un caz patit si credeti-ma e greu sa te afli in astfel de situatii... Unica solutie, daca ii pot spune asa, este credinta in Dumnezeu, credinta si mersul la biserica!


atat timp cat nu crezi in prostii din astea nu se poate lega nimic de tine ! am vorbit cu un calugar de la o manastire ! asa ca fratilor nu mai credeti in tampenii !


Regula numarul unu si anume ''sa nu credem in vraji'' asta este o regula pentru toata omenirea, dar printre noi sunt altii care cred. Deci daca ei cred si noi nu credem, unde este rasplata lor atunci? Pentru credinta lor.. vezi, ai fi vorbit tu cu un calugar, dar daca eu vreau sa-ti fac o vraja pe tine, pentru ca eu cred in acea vraja, ti se va intampla. Singurul lucru care te va proteja impotriva vointei mele de ati face rau, este ca tu sa fi curat. Botezat in religia ortodoxa, spovedit, impartasit, postesti, nu fumezi, nu doresti raul nimanui, nu injuri, nu mergi la distractii, nu esti lacom dupa bani, daca cineva te fura, nu te razbuni, daca cineva te injura, nu ii raspunzi inapoi, daca cineva te uraste, tu incerci sa il ajuti si sa il aduci pe calea cea dreapta si daca cineva te bate, te rogi pentru el sa ii vina mintea la cap, simti mila pentru el ca este victima diavolului si asa mai departe, in cazul acesta, nu se va lega nici un fel de vraja pe care ar putea sa ti-o faca vreun muritor. Baga bine la cap.
Kostyrapper
Postat pe 21 Mai 2017 17:57
De la: yzabela_03, la data 2010-03-21 10:44:11ce usor este sa spui credinta in D-zeu te ajuta sau un preot dar realitatea e mult mai dura din pacate...crezi sau nu ,apelezi la preot sau la alte metode dar posibil sa fie zadarnic....am avut multe framantari si multe intrebari au fost in mintea mea...ma intrebam de ce mie mi se intample ,cui ii ii stau in cale si cum sa scap ...m-am rugat mult ,s-au rugat si altii pt mine ...unii credeau ca sunt putin dusa daca le spuneam asa ca am tacut luptand cu fortele intunericului...eram f credincioasa,mergeam la o biserica,nu credeam in vraji sau farmece...stiam ca exista dar stiam ca nu se va lipi decat de cei care nu vor avea un Dumnezeu...mare mi-a fost dezamagirea cand am vazut atat suflete asa zis ratacite sau farmecele,strigoi sau ce mai sunt...m-am gandit mult sa aflu motivul pt care mie mi se intampla...citeam Biblia poate de teama acelor spirite rele si din dorinta de a gasi ajutorul divin dar...era bine doar cat citeam si ma rugam ...intr-o zi plecata departe am intalnit o tiganca cu fuste lunga care se tinea de mine sa-mi ghiceasca...imi era teama sa o ascult asa ca o rugam sa plece si sa ma lase... stiam ca daca voi accepta sa-mi ghiceasca voi intra pe terenul diavolului asa ca nu ma interesa...femeia cu copilul in brate apoi mi-a cerut bani ca sa ia mancare la copil...i-am dat bani sa cumpere mancare dar i-am spus sa nu-mi spuna nimik ca nu ma intereseaza...dupa ce i-am dat banii a strigat dupa mine ...mi-a spus ca o femeie din neamul sotului meu imi face vraji si mi-a spus si numele sa ma feresc de ea...n-am bagato in seama ...am intalnit o alta tiganca in alt loc tot cu fusta imi cerea la fel ca cealalta....am dat de mila pt copil si la fel a strigat dupa mine spunand aceleasi vb ca cealalta...am tresarit la vb ei de data asta facand legatura cu cele din trecut...erau aceleasi vb rostite de tiganci diferite in locuri total diferite ca locatie ma refer ,ca judet...mi-a dat de gandit si am incercat sa fiu mai atenta la ce este in familia noastra si mai ales in a lui...mai multe femei cu acelas nume erau in familia lui si atunci am hotarat sa vb cu mama mea care este f credincioasa ....i-am cerut ajutorul desi la fel ca multi altii ea spunea ca nu exista si nu se atinge daca nu crezi chiar de ar fi...incepusem sa regret ca i-am spus...ma privea ciudat ...credea ca sunt dusa dar a venit cu fratele meu o vreme si a ramas la mine...fratele meu visase tot ce ii spusesem eu mamei mele fara ca el sa styie...mama mea s-a ingrozit si a inceput sa-mi dea crezare ...a avut apoi si ea niste probleme dar impreuna cred ca am reusit sa scapam insa am ajuns la concluzia ca un singur lucru te salveaza de asa ceva...daca stai cu acei oameni,la masa lor,daca intri in casa lor sau vin in casa ta,daca ai ceva de la ei sau ei au ceva de la tine nici credinta ,nici rugaciunea nu au putere ci mergi pe cont propriu...Dumnezeu te paraseste si te lasa sa lupti singur atat timp cat ai relatii cu acele persoane....nu strainii au putearea de a-ti face ceva ci intotdeauna cei pe care ii crezi ca sunt alaturi de tine si in care ai toata increderea...azi inca se mai simte puterea vrajilor la fiecare ocazie in care astfel de persoane intra in casa mea sau iau legatura cu ele...am invatat sa stau departe dar uneori este imposibil facand parte din familie exista evenimente in care nu poti evita intalnirea...astfel de oameni sunt bolnavi de nefericire si nu suporta sa vada in jurul lor pe altii fericiti...astfel de oameni fac rau chiar copiilor carora le-au dat viata...sau poate e doar o plata primita de la D-zeu pt faptele lor


Ai foarte mare dreptate si tin sa mentionez ca m-a impresionat povestea ta. Dar ai spus aici ceva pentru care simt nevoia sa iti raspund. ''nici credinta ,nici rugaciunea nu au putere ci mergi pe cont propriu...Dumnezeu te paraseste si te lasa sa lupti singur atat timp cat ai relatii cu acele persoane....nu strainii au putearea de a-ti face ceva ci intotdeauna cei pe care ii crezi ca sunt alaturi de tine si in care ai toata increderea...'' Credinta si rugaciunea te va ajuta sa aflii persoanele care iti vor raul. Cunosc caz la care i s-a aratat ingerul pazitor si i-a spus cine si ce face, pana si mormantul pe care i s-a facut. Asta pentru ca a meritat ajutor din partea lui Dumnezeu. Intr-un fel ai dreptate, daca suntem pe terenul diavolului suntem pe cont propriu, daca venim la Dumnezeu suntem aparati. Normal ca Dumnezeu a lasat diavolul sa se apropie de tine pentru ca tu te-ai lasat prada lui cu curiozitatile tale. E dreptul diavolului sa te castige, pana cand iti indrepti greselile si meriti protectia lui Dumnezeu. Diavolul nu ne poate rani decat intr-un singur mod, trebuie sa gaseasca o persoana vie, care ii deschide lui aceasta portita, altfel, nu are dreptul sa se atinga de tine. In legatura cu ce ai spus tu, ca ai vazut ca iesea de sub covor si toate alea, eu te cred, crede-ma ca am avut parte de experiente nenumarate si bune si rele. Dumnezeu m-a ajutat la momentul potrivit exact atat cat a fost nevoie fara nici macar o secunda intarziere. El este corect si punctual la orice ora din zi sau din noapte fara nici o urma de indoiala. Daca crezi ca ai facut sacrificii dar tot se mai leaga de tine spiritele raului, trebuie sa insisti sa iti dai seama unde greseti, ceva sigur lipseste, doar atunci nu se mai leaga de tine si stai departe de persoanele care ar avea vreun motiv si cunostiinte sa faca vraji. Inca ceva, orice strain poate sa iti faca vraji nu numai cunoscutii, aici este o lupta, un proces intre Dumnezeu si satan care incearca sa isi justifice actiunile prin actiunile noastre. Asa cum el a vrut sa il tradeze pe Dumnezeu din lacomie de putere, asa incearca el sa arate ca si noi facem la fel, deci el a avut dreptate sa vrea mai mult. De aceea nu conteaza ca e strain sau nu, este tot om, importanta este decizia care o luam, sa mergem in rai sau in iad. atata tot. Cum facem asta? Alegand sa facem rau sau bine. Cei care merg la vrajitori chiar si din curiozitate, sunt pierduti, dar totusi procesul asta este corect, cum? Facand ceea ce satan nu face si anume parerea de rau. Lasand orgoliul la o parte, trebuie sa il imploram pe Dumnezeu sa ne ierte. Dar cum facem aceasta? Cum se va dovedi faptul ca ne pare rau? Prin martori, prin confirmarea cu voce tare ca ne cunoastem faptele, stim ce am facut si promitem sa nu mai facem. Martorii sunt, Ingerul tau pazitor care este trimis de la Dumnezeu daca esti botezat, preotul, diavolul care este pe urmele tale. Ei si cu tine, sunteti in biserica, iar tu cu parere de rau iti spui pacatele si recunosti ca iti pare rau pentru ce ai facut. Dupa care te impartasesti cu Sfintele Taine, cerand ca sa faci partasie cu Dumnezeu. Atunci persoana care ti-a facut rau, isi va primii dracii inapoi si vei afla si tu ca se simte rau, doctorii nu stiu ce are persoana aia si chestii inexplicabile.
Kostyrapper
Postat pe 21 Mai 2017 18:17
De la: garbo_463309, la data 2017-03-08 18:29:11stiu o doamna care il poate scapa de farmece pe iubitul tau.sta langa bucuresti.trebuie sa mergi personal.mai mult nu spun ca nu vreau sa i fac reclama.daca poti ajunge iti lasi o adresa de mail si iti dau telefonul si adresa femeii


Asta-i mai trebuie sa mearga la alta vrajitoare. Vei merge si tu si acea vrajitoare in iad. Ai idee ce vorbesti? Cine are vraji trebuie sa ceara ajutorul lui Dumnezeu printr-un preot, nu la alte mumii umblatoare.
Kostyrapper
Postat pe 21 Mai 2017 18:28
De la: Tommy_Boy, la data 2016-09-20 14:55:56In general nu e bine sa umbli cu asa ceva nici daca vrei sa desfaci o vraja sau sa faci ceva "de bine".
Daca chiar crezi in farmece si vraji, exista Moliftele sfintului Vasile cel Mare, rugaciunile catre Sf. Ciprian si multe alte rugaciuni contra farmecelor si vrajilor.

Asa ca Inima_distrusa daca vrei sa-i indrumi pe cei "vrajiti" catre o vrajitoare super tare care nu-si face reclama pe net sau o baba doctor in desfacerea vrajilor mai bine te potolesti si ii indrumi crestineste spre biserica ca altfel, conform credintei crestine iti faci multe pacate practicind magia fie ea si alba(?!?!?!) si il impingi spre pacat si pe cel indrumat spre o astfel de solutie.
Biblia dixit, nu eu.
Acum depinde de fiecare ce alege ca vorba aia, "toate imi sint premise dar nu toate imi sint de folos."


Ai foarte mare dreptate, dar oamenii sunt atat de naivi si usor de prostit si se mai si imping unii pe altii la vrajitoare. Nu stiu ce vorbesc, parca a innebunit lupu. Le trebuie dezlegari fara nici un sacrificiu. Pai in felul asta la vrajitoare, ea este scalav diavolului, merge la sclava sa-i roage pe diavol sa lase victima impace, nu pentru ca victima merita ci pentru ca nu se simte bine, iar cand victima ajunge pe lumea cealalta ii va apartine diavolului, pentru ca defapt victima nu s-a curatit de pacate, doar a cerut sa se simta bine pe pamant si atat, dar nu a cerut ajutorul lui Dumnezeu. Cat de prost trebuie sa fii sa faci asemenea greseala tie si celor din jur. Nu e destul ca se leaga ei de satana, ii mai impinge si pe altii..
Kostyrapper
Postat pe 21 Mai 2017 18:35

Citesc si ... ma crucesc aproape impietrita!
Atit de profund incit aproape ca ... am uitat sa mai si respir de indignare!


Vorbele semenilor mei (?!?) frizeaza dementza cea mai autentica, pseudo-religiozitatea cea mai ipocrita si oo_ligofrena si ne arata cit de trist pare sa fie viitorul speciei umane...


Fetelor, voi realizati ca in sec XXI in mintile unora inca e un cumplit si devastator...

...DARK AGES ?!?


Dumnezeule, ai lasat tragic de inutil ca Fiul Tau sa fie crucificat...

...ABSOLUT DEGEABA !


Omenirea pe care ai creat-o, pur si simplu...

...NU TE MERITA !!!
garbo101426
Postat pe 21 Mai 2017 18:42
De la: Roxanica31, la data 2017-03-09 16:27:41 foarte tare chiar unde eu am un duhovnic merg inainte2 cu rugaciune spovedanie si biserica nu e nimic de ascuns preotii vb de vrajile astea si la maslu si se leaga când èsti plin de pacate anI fara spovedanie si impartasanie se numește boala sufletului dar e de munca si multa credinta ideea e sa te apropiI de Dumnezeu nu e de glumit cu asa ceva te fac sa numai stiI ce e cu tine si cei care le fac nu constiemtizeaza de durerea si suferinta care o provoaca altora dar când li se intorc lor vrajile e Jale eu una nu as avea cura sa ma joc cu dra cu când l am simtit pe pielea mea si daca as da timpu inapoi nu as mai sta nespovedita si neimpartasita sunt multe de spus ...multumesc tuturor celor care mi ati raspuns si traitI cu HRistos in inima ca nu se stie niciodata pe cine intalniti in viata asta


Daca poti mergi cu el la Mănăstirea Bistrița (județul Vâlcea) satul Bistrița aparținând de comuna Costești. Acolo se fac dezlegari si in plus au pe sfantul Grigore in biserica, incearca sa-l duci acolo si sa atinga crucea sfantului, in sticla care acopera corpul este o gaura pentru a putea atinge crucea, nu il va vindeca dar va avea efect asupra lui si vei vedea cum se va manifesta. Asta e adevarata dovada pentru cei care nu cred, cei care nu credeti mergeti sa cunoasteti omul si apoi mergeti cu el sa vedeti ce se intampla, abia atunci o sa credeti cand veti vedea cu ochii vostrii.. mai bine ati face asa decat sa vorbit aiurea, ca vorbiti fara voi.
Kostyrapper
Postat pe 21 Mai 2017 19:44
Buna , ma poti ajuta in legatura cu farmece , sa vb cu un preot care te a ajutat ?
Marius_Marius_3
Postat pe 27 August 2017 13:05
Eu as recomanda calugarii in asemenea probleme.Preotii de mir, multi sunt sceptici cand vine vorba de vraji, plus ca, in cazul calugarilor care traiesc intr-o viata monahala desavarsita, nu doar ca sunt constienti ca aceste lucruri chiar exista inca din vremuri vechi,dar au arme de lupta impotriva lor si alta "putere" si de a dezlega.Preotii de mir, care au familii, multi nu vor face anumite dezlegari.
Spovedanie generala din copilarie, post, pocainta, smerenie si gaseste un preot sau calugar, oriunde, care sa te sfatuiasca si ajute.
DOAMNE AJUTA!
Schmetterling
Postat pe 28 August 2017 08:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AFACERI 1 De la: Jasmine_delly 30 Octombrie 2010 02:32
Buna 4 De la: Micass 21 Mai 2009 19:38
Vand bilete la concert Madonna 3 De la: micostesa 27 Iulie 2009 13:21
Mare inaugurare !!! !!! !!! 1 De la: AlMaiDesteptInIstorie 25 Septembrie 2009 00:05
razi de mori :)) 15 De la: dalyla 1 August 2009 21:07
Setari Cookie-uri