ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Cum sa-l inchiriez repede?

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

Buna!
Cat de lung scrieti un anunt de vanzare sau inchiriere? Cam cate detalii sa dau? E prima data cand incerc sa inchiriez un apartament. Sa ii fac si poze?
Va multumesc in avans pentru raspunsuri.
  citeaza   raspunde

Pozele sunt foarte importante. Incearca sa le faci cat mai clare: baie, bucatarie, dormitoare, living, hol. Nu e nevoie decat sa scrii imbunatatirile, etajul, anul de constructie al blocului si nr de contact, dar mai ales sa specifici ca esti particular, bineinteles conditiile in care vrei sa inchiriezi: suma si cate luni in avans doresti.
Exemplu: particular vand/inchiriez ap. 2/3 camere, gresie, faianta, parchet, termopane, ac, etaj 3/8 300eur/luna, 2+1.
  citeaza   raspunde

Am omis... trebuie sa scrii -in cazul inchirierii- ne/mobilat si complet utilat -aragaz, frigider, masina de spalat, microunde,etc-
  citeaza   raspunde

Nu stiu daca e o lungime standard. Trebuie sa dai cat mai multe detalii: camere, zona, daca e mobilat, daca are termopane, parchet, ma rog, despre facilitati. Da, ideal ar fi sa pui si poze stii ce se spune, o poza face uneori cat 1000 de cuvinte. Eu imi pun anunturile pe ImobiliareBiz.ro, am vandut repede terenul si casa. Bafta!
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: