ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Care sunt culegerile de matematica?

Voteaza
*****Scor: 5 din 2 voturi

Dupa ce culegere de mate sa lucreze un copil de cls.8-a....algebra si geometrie?...ajutati-ma cu cativa autori!
  citeaza   raspunde

mai... eu te-as ajuta cu placere, dar.... nu inteleg ce e aia culegere de matematica ? tratate... manuale... mai inteleg, dar culegere... ??? daca vre-un autor are vre-o culegere... asta inseamna ca acxolo sunt multi autori... un autor are un sau mai multe manual/e al/e lui numai... asa cred eu. in tot cazul... succes !
  citeaza   raspunde

De la: caleidoscop, la data 2012-07-14 21:09:42Dupa ce culegere de mate sa lucreze un copil de cls.8-a....algebra si geometrie?...ajutati-ma cu cativa autori!
  citeaza   raspunde

mmmda... se pare ca exista... !!!

rapcea.ro/2011/02/27/va-mai-amintiti-culegerea-de-exercitii-de-m...
  citeaza   raspunde

PAGE NOT FOUND!...IN URMA CAUTARII.
  citeaza   raspunde

De la: barboneli, la data 2012-07-15 13:50:45mmmda... se pare ca exista... !!!

rapcea.ro/2011/02/27/va-mai-amintiti-culegerea-de-exercitii-de-m...] ai, fii serios!
  citeaza   raspunde

eu serios.... ???? imi ceri prea mult... !!!
  citeaza   raspunde

pe timpul meu...se numea GHEBA....CULEGEREA LUI GHEBA.
  citeaza   raspunde

pai si asta... tot Gheba e... !!!!
  citeaza   raspunde

Pentru pregatirea examenului de clasa a 8-a va recomand culegerile de la paralela 45 sau de la editura art. Ambele edituri au culegeri pentru semestrul I si II atat pentru clasa a 7-a si a 8-a, dar mai au si culegeri cu teste tipice care este indicat sa incepeti sa le lucrati dupa parcurgerea materiei.
Pentru vacanta va recomand recapitularea clasei a 7-a.
Mult succes!!!
  citeaza   raspunde

mate 2000 (pentru clasa a VIII a); puiul (asta se distribuie in scoli) ; in general culegerile de probleme sunt recomandate de profesorul care preda la clasa;
dar "mate 2000" este foarte buna - s-ar putea sa aibe 2 parti (sem I si sem II) nu mai tin minte dar parca asa au avut copiii mei,
  citeaza   raspunde

multumesc prieteni dragi!
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: