barbatul sagetator

buna ziua ! ce puteti sa-mi spuneti cum sunt barbati din aceasta zodie ? :) eu sunt leu ... ce shanse as avea cu aceasta zodie ? :) cum sa-l cuceresc?
ancutsam
Postat pe 6 Martie 2012 14:47
eu doar cer informatii :) nimic mai mult :) Ca doar nu trimit pe nimeni de aici sa cucereasca in locul meu :) Dar sa stii ca un om informat are mai multe shanse de castig :)
ancutsam
Postat pe 6 Martie 2012 14:59
Glumeam, iart-m!
Axl_22
Postat pe 6 Martie 2012 15:04
lasa iertatul :) ca nu e cazul :) mai bine ajuta-ma daca stii ceva de sagetatorii :)
nu vezi ca nimeni nu sare cu vreun raspuns :))
ancutsam
Postat pe 6 Martie 2012 15:08
tata e sagetator.
mama il are alaturi de 36 ani si a reusit asta cu muuuuult tact (si dragoste). deci: lasa-l cat mai liber, fii fermecatoare,impecabila, inteligenta, culta, nu il interoga, nu ii critica prietenii si hobbiurile, supune-te.
vei primi in schimb sansa de a ramane femeia lui si vei avea alaturi un gentleman... cam aerian, dar macar gentleman ;)
ufishor
Postat pe 6 Martie 2012 15:27
merci :)
dar cred ca daca fac toate astea :) nici nu mai conteaza ce zodie este impricinatul :)
ii valabil la tot zodiacul:)
oricum :) o sa tin cont de ce ai zis si .. o sa-mi dau toata silinta:)
ancutsam
Postat pe 6 Martie 2012 17:04
nu te sfatuiesc ...si eu sunt tot leu si am avut o experienta cu un sagetator ,cea mai ciudata ,pina acum ,din viata mea ...nu mai imi trebuie sagetatori .....sunt ciudati ,mindri ,orgoliosi ,neseriosi ,laudarosi siii daca se poate ,tu sa fii muta ,surda etc ...,sa astepti ,sa te caute el ,cind are chef si sa stai la cheremul lui ...invers niciodata ,nu prea ai cu cine ,sa vorbesti ,sau sa'l contrazici ,nu te sfatuiesc ,ptr. ca nu ai nici'o sansa ,iti tai craca singura ........... daca crezi ca merita si ai rabdare ,incearca .....dar sigur nu o sa'l intelegi si nu o sa rezisti prea mult linga un asemenea specimen ......
garbo080542
Postat pe 12 Martie 2012 22:11
ai toate sansele, numai tu sa vrei, potriveala la maxim, atitudinea conteaza foarte mult.
mihaela_baldea_yahoo_com
Postat pe 13 Martie 2012 15:22
Draga mea,eu sunt sagetatoare si am fost maritata cu unul 21 de ani.a fost o experienta fabuloasa. Toate defectele mele le vedeam in el ca intr o oglinda.in momentul in care am decis sa ma schimb si sa renunt la defectele mele transformandu ma l am parasit brusc intr o zi cand mi am dat seama ca nu mai pot trai cu o persoana care mi aduce aminte de toate defectele persoanei mele nemairecunoscandu ma acum. Deci e fabulos pentru ca ar fi aiurea sa cred despre mine ca nu sunt fabuloasa dar....daca vrei un barbat adevarat nu cauta intre sagetatori pentru ca nici nu stii in ce te bagi.sunt atatea zodii minunate cu barbati minunati...sagetatorii sunt ceva atat de special incat o leoaica pasionala ca tine va muri si nu va stii din cate parti mai poate incasa sageti.
garbo266713
Postat pe 15 Martie 2012 23:09
Si parintii mei sunt sagetatori si adevarul e ca uneori casatoria era cam trasa de par, dar datorita lui tata au ajuns acum la 23 de ani de casatorie :D am vazut ca mai nimeni nu il lauda pe sagetator, eu nu pot sa spun decat ca am o relatie cu unul si e impecabila! si cred eu ca lasam destul de la amandoi sa fie bine, si merita orice fac pentru el! app, eu sunt varsatoare, daca sunteti curioase.. :D
lina07
Postat pe 19 Martie 2012 19:51
De la: ancutsam, la data 2012-03-06 14:47:03buna ziua ! ce puteti sa-mi spuneti cum sunt barbati din aceasta zodie ? :) eu sunt leu ... ce shanse as avea cu aceasta zodie ? :) cum sa-l cuceresc?
Sunt orgoliosi ,sa nu fie contazisi,libertate deplina,vesnic cuceritor,(sa-l lasi sa-si faca mendrele cu alta si dupa aia vine inapoi)deci ..infideli,si nu mai spun cat de mincinosi .
Vasy43
Postat pe 20 Martie 2012 10:20
Mare dreptate ai Vasy .....
garbo080542
Postat pe 25 Martie 2012 14:43
De la: lina07, la data 2012-03-19 19:51:10Si parintii mei sunt sagetatori si adevarul e ca uneori casatoria era cam trasa de par, dar datorita lui tata au ajuns acum la 23 de ani de casatorie :D am vazut ca mai nimeni nu il lauda pe sagetator, eu nu pot sa spun decat ca am o relatie cu unul si e impecabila! si cred eu ca lasam destul de la amandoi sa fie bine, si merita orice fac pentru el! app, eu sunt varsatoare, daca sunteti curioase.. :D
Din tot zodiacul ,sagetatorii ,se inteleg cel mai bine cu varsatoarele ,ptr. ca sunt semne de aer si sunt aeriene ..... ca si ei .....
garbo080542
Postat pe 25 Martie 2012 14:48
Se completeaza foarte bine ....nu a fost o jignire ,este o realitate .......
garbo080542
Postat pe 25 Martie 2012 14:51
sagetatorii sunt fff libertini,le place sa calatoreasca mult nu au stare intr-un loc,si nu le
place sa-i contrazici.trebuie sa fi mereu de acord cu ei ..
calburean
Postat pe 25 Martie 2012 20:40
mai adaug eu,egoisti si lasi,eu tot leu sunt,daca s-ar putea sa le ierti toate greselile ar fi minunat
daniis
Postat pe 28 Martie 2012 18:04
adevar 100 %
garbo080542
Postat pe 31 Martie 2012 18:03
Depinde ce fel de sagetator ai intalnit. Eu am unul de 16 ani, de vreo 12 suntem casatoriti si ma face fericita sunt tot leoaica, sincer nu cred ca puteam gasi ceva mai bun :), dar depinde de la om la om, de educatie, cultura si multe altele. Probabilitatea sa va potriviti e mare depinde de voi.
mary_78mar
Postat pe 2 Aprilie 2012 23:40
Sagetator-----Leoaica------- compatibilitate 99% depinde de decada si asccendent....felicitari mary_78mar......sa traiti fericiti 100 de ani!
vasile48
Postat pe 9 Aprilie 2012 17:56
Hai sa-ti spun cum a fost relatia si casnicia mea cu un sagetator. Avem si o fetita impreuna. Am avut cea mai frumoasa relatie si cea mai frumoasa casnicie. Dupa care au inceput sa se raceasca relatiile. Dupa 4 ani de relatie si 3 de casnicie. Pe el l-a preocupat mai mult decat orice cariera. Dupa care s-a indragostit de o colega. Si acum cica incercam sa ne refacem casnicia pentru copil. E foarte greu pentru mine, Mai ales ca-l dispretuiesc pentru ceea ce a fost in stare sa faca. Dar trebuie sa o fac pentru copil.
Ideea e ca nu trebuie sa te increzi niciodata in el, pentru ca poti sa fii dezamagita de pe o zi pe alta. Noi chiar daca nu mai eram la fel de apropiati ca la inceput, eu aveam incredere oarba in el. Pentru ca mintea cu foarte multa pricepere. :(
garbo_2477
Postat pe 27 Aprilie 2012 13:46
Sunt cu un sagetator impreuna de trei ani , si nu am reusit pana in ziua de azi sa il inteleg, eu sunt leu , imi place sa ies, sa ma distrez ..etc, el in schimb sta numai in casa si nu prea ii place sa vb de unele chestii cum ar fi "mutatul Impreuna, copii sau casatorie" Iar cand ma cert cu el e ca si cum as fi o nebuna ce vb singura pt ca nu am cu cine, nu comunicam, nu stiu ce e in capul lui , e ingrozitor, singurul lucru ce ne tine impreuna e sexul. Deci cine vrea un sagetator sa-i de-a Dumnezeu putere sa il tolereze asa cum e el, cine stie poate voi aveti noroc, depinde si de educatie si de mentalitate(al meu e neamt:((((,,,) Succes ;)
Mistery88
Postat pe 30 Aprilie 2012 20:15
Nu as lua-o ca pe o jignire pentru orice in lume!! Sunt multumita pana la Dumnezeu si inapoi de sagetatorul meu!!! :P
lina07
Postat pe 1 Mai 2012 01:01
Cine are unul si e multumita bravo ei ce pot sa sbscriu si eu ca traiesti alturi de ei intens viata dar si suferi intens mie cel putin mi sa cam dus cheful
E foarte orgolios vrea mereu sa fie liber sa faca ce vrea dar atunci unde mai e farmecul vietii in doi?dac mereu unul in stinga altul la dreapta?
Tu in care pozitie esti?Daca esti multumita sa fii in majoritatea timpului singura ca el mereu are ceva altceva de facut atunci incearca
In plus ca e ca un mare copil nu se maturizeaza niciodata
nagy_ikako
Postat pe 1 Mai 2012 15:46
DOAMNE cite timpenii puteti sa debitati.voi leii astia ,ce va credeti?...ingerasi?...voi sinteti, fara defecte? voi sinteti cei mai fideli?,nuuuuu, nu ami vine sa cred. am vazut si cunosc destui lei si leoaice,care asi inseala barbatii, si invers. asa ca mai bine lasativa pagubase, si nu mai vedeti paiul din ochii altora, mai bine ati vedea birna din ochii vostri.
tygru64
Postat pe 5 Mai 2012 21:41
Deci se potrivesc si cu balantele, nu? Sunt tot zodie de aer
pisikutza25
Postat pe 5 Iulie 2012 09:29
Ce pot sa spune ca da, sagetatorilor le place sa fie mereu primii, reanesc chiar foarte mult prin atitudine, insa viata cu ei e o aventura pt ca te impinge sa faci lucruri pe cre nu le-ai mai facut. Intr-adevar, sunt cam repezi, insa au si calitati care ii deosebesc de alte zodii, cum ar fi sarmul si atentia pe care o acorda unei persoane fie ea enervanta. Eu sunt berbec si tin sa cred ca sagetatorul ma completeaza
garbo_5355
Postat pe 10 Iulie 2012 10:01
De la: pisikutza25, la data 2012-07-05 09:29:12Deci se potrivesc si cu balantele, nu? Sunt tot zodie de aer [/quote



Ea balanta, el sagetator... poate merge, invers mai greu... pentru el! Eu sunt sagetatoare, el balanta si nu e... destul de aerian pentru mine!!! Saracul, il compatimesc , dar rezista cu stoicism!
Ophiuchus
Postat pe 10 Iulie 2012 11:32
Aerieni, orgoliosi, nu cedeaza atunci cand stiu ca au dreptate, au nevoie de libertate, de spatiul lor, cuceritori, dar si leii sunt incapatanati si vor sa fie totul ca ei... Eu cred ca se pot intelege daca cei implicati isi doresc asta si se respecta unul pe celalalt si isi respecta dorintele fara a incerca sa-l transforme pe celalalt in marioneta sau in bibeloul propriu (in paranteza fiind spus, sagetatorii cam au simtul proprietatii... sotia mea, copilul meu, toate... ale mele...). Dar e mereu atent cu cei de langa el, altruist si are prostul obicei de a-i pune pe ceilalti inaintea sa. Mereu visator, putin... mai mult ironic, uneori sarcastic, dar intotdeauna optimist! Atat de sincer incat de multe ori si glumele lor ranesc pe cei din jur... Cred ca recunosti multe trasaturi comune cu leii... Mai ales cele care tin de orgolii si incapatanare...
In realitate insa totul se poate negocia cu tact, iubire si bun simt! Bafta!
Ophiuchus
Postat pe 10 Iulie 2012 12:10
De la: Ophiuchus, la data 2012-07-10 11:32:37
De la: pisikutza25, la data 2012-07-05 09:29:12Deci se potrivesc si cu balantele, nu? Sunt tot zodie de aer [/quote

Ea balanta, el sagetator... poate merge, invers mai greu... pentru el! Eu sunt sagetatoare, el balanta si nu e... destul de aerian pentru mine!!! Saracul, il compatimesc , dar rezista cu stoicism!


Am uitat sa va spun... Saracul (balanta) rezista de 19 ani (din care 15 de casnicie) langa nesuferita de mine (sagetator) si nici nu-i trece prin cap sa ma schimbe... Hmmm, poate totusi e mai aerian decat cred eu...
Ophiuchus
Postat pe 10 Iulie 2012 12:19
Sunt sagetator si vreau sa zic ca spuneti numai prostii si aberatii, vb de parca suntem de pe alta planeta, fetelor daca sunteti frustrate nu mai intrati pe forum-ul asta, fata a intrebat doar cum se CUCERESTE, nu cum se "face de rahat un sagetator", stiu ca ati fost trase in teapa de Sagetatori, dar astia suntem si nu o sa se schimbe asta niciodata, voi nu faceti decat sa pareti patetice si disperate.
Cu privire la topic, cred ca trebuie sa ii arati ca esti inteligenta si un pic hard to get to, si asa ii atragi atentia cat de cat. Trebuie sa ii arati ca nu orice baiat/barbat poate sa o aiba si va deveni un fel de provocare pentru el ca sa te cucereasca, si conteaza foarte mult daca esti naturala si sigura pe tine.
rma
Postat pe 9 Octombrie 2012 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie gemeni barbat pesti 12 De la: eu_geminy 30 Octombrie 2011 02:05
eu sagetator el leu.... 2 De la: garbo093584 7 Noiembrie 2011 20:18
femeia taur cu un taur 6 De la: dragos2012 26 Decembrie 2011 16:54
Va rog!!!!Femeia berbec-barbatul taur?Va implor 14 De la: grigoras69 9 Martie 2011 13:19
se spune ca femeia fecioara face casa buna cu barbatul taur.oare asa e? 3 De la: aly_fab 18 Noiembrie 2010 12:22
Setari Cookie-uri