Gradintia sector 3

Stiti vreo gradinita in sectorul 3, particulara, pe care o puteti recomada? Cu detalii?
Astridutzu
Postat pe 29 Iunie 2011 17:47
Chiar daca nu am primit nici un raspuns pun aici experienta mea cea mai recenta de mama cautatoare de gradint perfecta poate ii va fi de folos altei mamici cautatoare de gradinita perfecta:

Azi am fost si m-am hotarat sa-l inscriu de proba la Puiutul pufos, pe perioada verii. (Au o facilitate care se cheama inscriere de proba, doua saptamani, la programul dorit FARA TAXA!)
Mi s-a parut foarte ok si locul mi-a placut cel mai mult dintre cele vizitate pana acum.
Au limba engleza inclusa in pretul gradinitei, vara aceasta fac la cererea parintilor si cursuri de inot la un bazin pe langa gradinita, iar in grupa sunt maxim 10 copii, in asa fel incat domnisoarele se pot ocupa de fiecare in parte.
Dormitorul este o incapere separatst (spre deosebire de gradinita la care am fost pana acum). Si fiecare clasa are sala ei de baie, copii se spala pe dinti dupa fiecare masa, iar curtea este suficient de mare pentru numarul de copii.

Re-Vin dupa doua saptamani si va zic cum a fost.
Astridutzu
Postat pe 8 Iulie 2011 17:16
buna Astridutzu,

imi pare rau ca nu am vazut mesajul tau la timp sa-ti fac o recomandare, dar partea buna si amuzanta (oarecum) este ca ti-as fi recomandat gradinita la care zici ca intentionai sa-ti inscrii pustiul. cum va merge v-ati acomodat? ati ramas la Puiutul Pufos? la ce educatoare sunteti?

eu l-am inscris pe Luca anul trecut la Puiutul Pufos , la recomandarea unei verisoare, pe care o stiu ca e foarte agera si exigenta cu privire la ce-i ofera fetitei ei, de altfel ca noi toate :)
maria_79
Postat pe 1 Octombrie 2011 20:44
asteptam cu nerabdare cursurile de patinaj :)
maria_79
Postat pe 31 Octombrie 2011 15:12
Desi m-am inscris de-abia acum, marturisesc ca sunt o cititoare mai veche a acestui forum de pe care am luat informatii extrem de utile, cum ar fi cea referitoare la gradinita.
Vreau acum sa multumesc, desi cu intirziere, mamicilor care au postat aici recomandarea. Eu locuiesc in sectorul 4, dar lucrez in zona Dristor, asa ca recomandarea cu Puiutul Pufos mi-a venit manusha.
Si nu regret ca v-am acordat credit: gradinita e asa cum ati spus, iar toti cei care lucreaza acolo sunt niste oameni nemaipomeniti: calzi, iubesc copii si copii ii iubesc pe ei. Fetita mea e indragostita de domnisoara Raluca si spre suprinderea mea la un copil atat de mic, chiar a facut progrese la germana cu frau kristine.
Multa sanatate la mamici si la pitici!
ralucutz
Postat pe 12 Iunie 2013 19:06
Puiutul Pufos. Ce ma bucur sa vad ca si alti parinti au fost la fel de incantati ca si mine de experienta pe care au trait-o copiii lor aici.
Baiatul meu a mers la Puiutul Pufos si in vacante, atat de tare a fost atasat de oamenii de acolo si de lucrurile frumoase care se intimplau in permanenta.
lobella
Postat pe 17 Iulie 2013 19:28
Nu stiu daca mai este de actualitate insa stiu ca sora mea e foarte incantata de puiutul pufos in sectorul 3. Eu sunt foarte incantata de felul in care isi desfasoara activitatile caci am mai fost si eu nevoita sa-l iau pe cel mic de lagradinita si nu sunt straina de felul in care se poarta toata lumea cu tine si cu cei mici.
Alina_Andrei
Postat pe 1 Octombrie 2013 14:28
Ma bucur sa pot spune ca si in 2014 sunt parinti incantati de Puiutul Pufos , air eu ma numar printre ei. Printre cei "disperati:" dupa Puiutul Pufos este fiu-meu, care atunci cand vine vacanta zici ca da trebuie sa-l duci "la vaccin" in fiecare zi. Vara il duc si in vacanta, au niste cursuri speciale (si primesc si copii din afara), dar iarna ii e foarte greu sa inteleaga de nu merge "la copii".
ioana_v09
Postat pe 27 Noiembrie 2014 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum ar fi , ce ar oferi , cum s-ar numi gradinita perfecta 30 De la: apublican 22 Iulie 2010 15:54
Gradinita 14 Sibiu 1 De la: esteticasibiu 12 Martie 2009 02:19
Noua Lege a Educatiei 2 De la: cri_kidz 30 Martie 2012 01:56
Meditatii Matematica clasele 5 - 12 si bacalaureat 1 De la: esteticasibiu 12 Martie 2009 02:23
putul unei gandiri din perle 21 De la: bau 28 Iunie 2010 12:14
Setari Cookie-uri