Mushroom-appreciation!!!

Deci, stiu ca a mai spus cineva pe undeva pe garbo despre asta dar atunci nu am facut decit sa citesc si atit. Intre timp m-am mai documentat, am incercat si acum vin cu rezolutia:
- DA, am incercat (si continui sa o fac) capsulele cu Red Reishi (ganoderma lucidum) precum si capsulele cu Cordyceps Sinensis.

Initial am inceput cu caco pura cu adaos din acesti fungi si mai tirziu am cumparat si capsulele.

Sunt miraculoase (cel putin pentru mine).
Ma dezintoxica, imi dau energie si imi "tin de foame".

Nu stiu de unde se pot procura in RO (dar sigur se poate ca eu de pe Garbo am auzit de ele) dar va garantez ca sunt SUPER!

Titlul topicului este de fapt un site unde puteti gasi informatii pentru cei care sunt curiosi.
Ciresica
Postat pe 26 Mai 2011 23:10
Okeeeey, deci nu va intereseaza de cipercile mele.Pai ia sa mai adaug eu asa, din culise faptul ca miraculoasele ciperci cresc apetitul sexual, libidoul, erectia si tot ce tine de reusita unui sex...sanatos.

Ei, acum v-am trezit interesul?

Ciresica
Postat pe 3 Iunie 2011 20:28
mamiiii....io s prezenta!!!!!!!!!!!!!!!zii..... cu ciumperci.....
nazirra
Postat pe 3 Iunie 2011 20:29
deci miine ii ziua Lui...am musafiri...aveti si la sac?????
nazirra
Postat pe 3 Iunie 2011 20:31
hehehehe, nebunatico. Vrei pentru EL si ceilalti musafiri? Nu-ti ajunge numai El? Doar zisei ca are efect pozitiv asupra secsului!!!!!
Ciresica
Postat pe 3 Iunie 2011 20:44
incercam si io....
nazirra
Postat pe 3 Iunie 2011 22:34
Buna ziua,
cele 2 ciuperci Reishi (Ganoderma lucidum) si Cordyceps sinensis se gasesc in capsulele Imunitate cu 7 ciuperci, impreuna cu inca 5 tipuri de ciuperci, din care unele sunt de origine autohtona, iar altele de origine din China Japonia.Compozitia lor consta in extract total de Reishi (Ganoderma lucidum), extract total de Shitake (Lentinus endodes), extract total de Maitake (Grifola frondosa), Cordyceps sinensis, ciuperca de mesteacan (Obliquus inonotus), extract de Coriolus versicolor, miceliu de iasc (Fomes fomentarius).Primele 4 ciuperci Ganoderma, Cordyceps, Shitake si Maitake sunt ciuperci cunoscute in China si Japonia pentru efectele lor imunostimulante, antitumorale, adaptogene, confirmate de studii stintifice.Ciuperca de mesteacan are o activitate puternic antioxidanta, proprietati anti-inflamatorii scade glicemia si induce distrugerea anumitor linii celulare maligne.
Coriolus versicolor a dat rezultate foarte bune in tratamentul mai multe tipuri de tumori: pulmonare, mamare, cervicale stomacale, hepatice si de prostata si reduce efectele secundare ale chimioterapiei.
Iasca, se dovedeste prin studii recente ca are un puternic efect antiviral, antibacterian, imunostimulent si poate ajuta la tratamentul si prevenirea complicatiilor diabetice , prin scaderea glicemiei, colesterolului si trigliceridelor din snge.
Medic_Fares
Postat pe 16 Ianuarie 2013 13:59
Daca doriti cel mai bun complex de ciuperici, gasiti mai multe informatii aici: http://www.eco-natural.eu/complex-de-ciuperci-vindecatoare/
garbo_379705
Postat pe 25 Iulie 2013 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamentul cu lumina Polarizata 5 De la: zeptermed 4 Martie 2011 12:27
Stiti ce sa faceti in cazul muscaturii de capusa? 9 De la: quasaria 22 Noiembrie 2014 21:09
Leacuri babesti 6 De la: garbo197910 23 Octombrie 2013 20:09
dfsfs 11 De la: GeaninaGeni 5 Ianuarie 2014 09:04
Trusa de calatorie cu remedii naturale 6 De la: Medic_Fares 5 Ianuarie 2014 08:03
Setari Cookie-uri