avem nevoie de somnic!!!!!!!!!

Ma tem mamico ca puiul tau te vrea doar aproape si cu asta n-ai ce face. Pana mai creste inseamna ca vei mai avea nopti albe.David doarme cu noi si ma simte aproape .Nu stiu ce sa te sfatuiesc ca nici asa nu e bine zic uni dar asa ma pot odihni si doarme si el.Ziua in schimb nu avem probleme ,doarme singur si 3 ore.Mai cresc si se schimba,sa speram spre linistea ta.
mari81
Postat pe 12 Februarie 2010 15:01
da si eu sper de 1 an tot sper de 1 an si 4 luni adik si robeert doarme cu noi in pat daca il pun in patutul lui sare ca ars si tot nu doarme e sper sa se schimbe pe viitor ca nu se mai poate
anaROBERT
Postat pe 12 Februarie 2010 15:04
eu de abia astept sa vina seara- sa-i pun pe amandoi la culcare!!! e mare nebunie si mare razboi inainte sa doarma.. Cu primul baiat (am doi) poate am gresit ca am dormit cu el, si poate il agitam. Al doilea l-am lasat sa doarma singur, si se pare ca doarme si el, si eu mai bine, mai linistiti! x
aly_fab
Postat pe 12 Februarie 2010 15:07
copii pot fi tare sadici!! cel putin al meu mai mare...pare foarte fericit cand chinuie cu cineva, si asta si cu dormitul... Nu ceda!! Lasa-l sa doarma singur! Se va obisnui!!! sper
aly_fab
Postat pe 12 Februarie 2010 15:10
Speram sa nu ca atunci aveai inca o solutie,dar asa?!Incearca totusi homeopatia pote ajuta,eu nu am incercat dar nici nu o condamn cand nu mai exista alta varianta.Te pup.succes.
mari81
Postat pe 12 Februarie 2010 15:17
Aly fab pro si contra cu dormitul impreuna.eu asa am reusit sa-mi pastrez latele sa-l alaptez caci altfel de oboseala nu reuseam.La noi functioneaza dormitul impreuna,nu-i sigur ca la un al doilea copil ar fi la fel.Incerc sa-mi spun experianta poate ajuta unele mamici,dar nu-i sigur.In disperare omul face multe.
mari81
Postat pe 12 Februarie 2010 15:23
Asa-i :)) Si eu am facut la fel, eram extenuanta, si de abia puteam sa ma ridic din pat....Daca dormeam o ora pe noapte neintrerupta era bine!!! Grrr.. Pana si bebelushii sunt diferiti intre ei !!! Unii dorm, altii nu!! va pup
aly_fab
Postat pe 12 Februarie 2010 16:12
eu nu am nimic impotriva sa doarma in pat cu noi eu consider ca '''orice invat are si dezvat''e drept mai greu dar sigur cand va creste mai marisor va intelege iar cu homeopatia nu in nicu un caz nu am sa ii dau copilului homeopate si mai ales pt somn prefer sa fac nopti albe inca un an de acum dar nu sunt de acord cu homeopatele dar oricum msik pt sfat.mai astept sa vedem poate se schimba singur treptat treptat
anaROBERT
Postat pe 13 Februarie 2010 00:22
Dragele mele eu sunt impotiva dormitului impreuna. Chiar de cand am venit din maternitate am culcat copilul in patutz. Mi-a fost greu la inceput deoarece plansul ei ma inmuia,dar am fost tare.Fetita mea doarme in patutzul ei noapte de noapte si nu are nici o problema! Dincontra uneori se cere singura in pat si atunci stiu ca este obosita si vrea sa doarma! Stim cu toate ca pe masura ce cresc sunt mai inteligenti si va fi mai greu sa-i dezvatam. Dar fiecare procedeaza asa cum stie mai bine! Va pupam si sa cresteti mari!
kidz001637
Postat pe 13 Februarie 2010 19:29
si eu am un baietel de 4 luni si ziua nu doarme mai deloc,in schimb doarme noaptea.ziua ne chinuim cu cate o jumatate de ora de somn intre mese,dar daca il duc la plimbare cu masina,in scaunul lui doarme bine si ceva mai mult.incearca varianta asta.succes
editzu
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:59
si eu am un baietel pe care il cheama sebastian ca pe tatal lui si avem ceva probleme cu somnul de zi-nu doarme decat cate o jumatate de ora intre mese,dar doarme noaptea.sunt multumita,dar trimite si mie melodia aia de care zici,cand ai timp,poate se linisteste si doarme si ziua,poate se transmite somnic de la sebi al tau la sebi al meu.dana_sebi@yahoo.com.pupici
editzu
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:04
fetita mea are 11 luni si la inceput cand am nascut-o a dormit singurica in patutul ei asta s-a intamplat pana pe la 4 luni dupa care a avut o perioada mai agitata si din comoditate am luat-o cu noi in pat si acolo a ramas si in momentul de fata iar acum de vreo doua saptamani a fost bolnavioara si ce credeti nu se mai multumeste sa doarma cu noi in pat ci vra sa doarma doar pe mine pe pieptul meu sau in brate si am cam cedat nervos ca are 11 kg
cory_emy
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:06
si eu ma chinui sa il fac sa doarma in patutul lui oare voi mai reusi vreodata cum sa fac si cum sa mai procedez ca deja e marisor sa mai doarma cu mine in pat
anaROBERT
Postat pe 11 Aprilie 2010 00:25
Metoda mea de a culca puiul singur in patutz este sa-i dau cateva din jucariile preferate.Ii pun si muzica (are unele melodii preferate) si uite asa se joaca,mai asculta muzica si in cele din urma adoarme.Un mic truc nu prea stau in preajma ei,imi fac de treaba la bucatarie si daca nu ma vede atunci isi vede de treaba ei.Sper din tot sufletul sa reusiti si voi...la noi functioneaza.
kidz001637
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand carucior Primii Pasi model H309 si scaun masina 1 De la: simi_clau 15 Aprilie 2010 23:54
sterilizatul biberoanelor 20 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 09:32
Vaccin Prevenar 3 De la: gioconda_iftime 28 Octombrie 2009 11:00
bunica ingrijorata! 1 De la: Stefy_Adela_Veniger_1 26 Noiembrie 2012 12:53
Cum sunt bebelusii vostri la 4 luni? 55 De la: aly_raz 22 Ianuarie 2016 05:52
Setari Cookie-uri