bebe misca prea mult

buna la toate mamicil,numele meu este Violeta si sunt l prima sarcina.Sunt insarcinata in 28 de saptamani iar fetita mea a micat inca de la 14 saptamani,spuneti-mi va rog daca am vren motiv de ingrijorare dat fiind faptul ca fetita mea misca atunci cand dorm,cand ma spal,cand merg,cand stau????Ea misca indiferent de activitatile pe care eu le fac zii de zi.Si ma loveste foarte tare adica ma doare buricul cand se misca.E oare vreo problema Astept raspuns si stiu ca nu o sa ma dezamagiti.vA pup
radoi_violeta87
Postat pe 25 Februarie 2009 13:03
cel mai sigur vb cu dr cu care vei naste, dar eu nu vad nici o problema in faptul ca se misca. la ecog si dr meu zicea ca il vede ca se misca mai mult decat obisnuit, si am un baietel puternic, un luptator si o scumpete. buricul, pe mine ma durea inca de pe la 17 sapt. mai intai ma manca buricul si pe urma a inceput sa ma doara (nu ca se misca bb, asa pur si simplu ma durea buricul, mai ales daca mergeam. Dar dupa o vreme nu m-a mai durut buricul (insa iesise zdravan i afara burtii, aveam parca 2 burti:una mai mare cu b b, si alta mica-mica(buricul ), dar a ainceput sa ma doara spatele si sa imi amorteasca piciorul stang (culmea:cand mergeam!!) simteam ca niste ace de gheatza in interiorul piciorului (dr a zis ca probabil apasa bb pe un nerv ceva, dupa ce am nasut a trecut problema cu piciorul)

Sarcina usoara si bb sanatos iti doresc!
ruschita
Postat pe 25 Februarie 2009 13:19
salut!mai intai felicitari pentru fetita si pot sa-ti spun ca si sebi era intr-o continua miscare atunci cand era in burtica chiar mi se parea anormal sa nu-l simt vreo ora doua si cand dormeam il simteam miscandu-se.buricul nu m-a durut dar ma durea spatele ingrozitor cu ginecologul tau ai vorbit?

SEBY1YEAR
Postat pe 25 Februarie 2009 13:21
Violeta, incerc sa iti trimit un filmulet cu burtica cand aveam 8 luni sa vezi acolo miscare, parca era un ocean involburat , si asa facea non-stop.... La 4d , bebe a lovit cu piciorusele in chestia aia cu care iti umbla pe burtica si s-a intors la 180 grade, chiar si dr a spus ca nu a mai prins asa ceva la eco...
Spune-i dr tau cand mergi la control, sa vezi ca iti spune, dar nu cred sa fie probleme.Toate cele bune si aveti grija de voi!
carla_dana_p
Postat pe 25 Februarie 2009 15:34
asta nu mai zic,cand aveam 5 luni de sarcina mergeam 2-300 de metri pe jos si gata nu mai puteam merge ma durea piciorul drept cu tot cu buric si sub coaste parca ziceai ca sunt o babuta de 80 de ani insa acum problema e ca misca bebe mult prea mult parca ar vrea sa-mi iasa afara prin buric .te pup ms ptr raspuns
radoi_violeta87
Postat pe 26 Februarie 2009 14:38
asta nu mai zic,cand aveam 5 luni de sarcina mergeam 2-300 de metri pe jos si gata nu mai puteam merge ma durea piciorul drept cu tot cu buric si sub coaste parca ziceai ca sunt o babuta de 80 de ani insa acum problema e ca misca bebe mult prea mult parca ar vrea sa-mi iasa afara prin buric .te pup ms ptr raspuns
radoi_violeta87
Postat pe 26 Februarie 2009 14:40
buna
eu am 24 de sapt. si bebele meu este tare vioi, si dr m-pa zis cand am facut eco. daca era o pribl, imi zicea. asa ca stai linistita, o sa ai o fetita voinica.eu o sa am un baietel si ma gandeam ca baieteii sunt mai energici, dar nu cred ca sexul conteaza....asa sunt ei. eu acum stau in pat, de 2 sapt deoarece vma doare burtica. a zis dr ca bb e bine.....iau nospa si gynipral....daca mai ia cineva, va rog sa ma contactati.....
va pup si aveti grija de nvoi
zarraza
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:41
si sebi era intr-o continua miscare in burtica si acum este la fel oricum no spa am luat si eu gravida burtica nu ma durea in schimb ma durea spatele ca eram imensa
si sarcina usoara...
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:00
scz pot sa te intreb ceva?
e normal ca pe la 6 luni sa nu mai miste asa mult
parca acum cateva zile misca intruna iar de vre 3 zile deabea il simt ca misca
este oare vreo problema sau doarme el mai mult
obadauizabela_elisa_yaho_com
Postat pe 10 Mai 2010 13:04
mergi la medic repede: asa macar te linistesti si tu. la 6 luni nuvad motive pt care ar misca mai putin peste noapte. du-te si vezi, asa vei sti si tu sigur ce se intampla, si eviti si potentialele probleme legate de aceasta tema.
pinicuta
Postat pe 10 Mai 2010 13:08
multumesc
dar crezi ca ar putea fi o problema?
la medic am programare pe joi
oare mai pot sta sau ar tebui sa fac o reprogramare mai repede
obadauizabela_elisa_yaho_com
Postat pe 10 Mai 2010 13:12
daca tu il simti ca nu mai misca la fel, si doar tu esti mama, eu zic sa mergi la medic. macar nu o sa ai ce iti reprosa ulterior: mai bine o vizita inutila decat una importanta lipsa! (M eu nu stiu sa iti spun ce s-ar putea intampla , dar cred sincer ca o mama isi cunoaste organismul si copilul, si daca r fi ceva tu ai fi prima care ar simti ca ceva nu e-n regula)
pinicuta
Postat pe 10 Mai 2010 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imbracaminte geamana???? 4 De la: annutza84 29 Mai 2009 17:08
mastita 1 De la: ariana 12 Mai 2009 15:34
vaccin antitetanos in luna a9 a 14 De la: unica1 27 Decembrie 2010 15:12
Sunt insarcinata din nou :) 10 De la: ale_micutza 28 Iunie 2009 11:48
sarcina 5 De la: 20 Aprilie 2016 20:10
Setari Cookie-uri