bucuria primei sarcini

mai dak este sa ma iau dupa cum m a invatat pe mn medicul sa calculez sapt unei sarcini tu ar trebui sa ai peste 20sapt. ...dar dak zici k nu ai menstruatia regulata.....nu te lua dupa faptul k nu ai burtik k eu pana la 6luni am intrat in talia27 la blugi...iar de la 6 luni am inflorit brusc ..eu iti recomand un ecograf 4D k sunt sfinte si vezi acolo ce ti zice.dak esti din buc iti recomand eu o clinica fff buna.pupici si tine ne la curent
carter
Postat pe 14 Iulie 2009 22:44
ale_micutza, intr-adevar, cred ca mai bine e sa te duci ori la un 3D, ori la un 4D unde, masurand circumferinta craniului lui bebe, marimea placentei, bebele in intregime, il incadreaza in niste perimetri si iti spune exact in cate saptamani esti. du-te la un doctor mai bun, ca cel care ti-a spus ca ai peste 4 luni cred ca nu stie ce vorbeste. barem ailalti ti-au dat estimativ. oricum, stiu ca este foarte posibil, datorita dezvoltarii diferite a unui copil sa se schimbe saptamanile de la consultatie la consultatie. s-a mai intamplat multora.
si nici dupa kilograme si burtica mica nu prea poti sa te iei. sunt variabile in functie de organismul fiecarei femei.
in concluzie, ori faci o medie a ceea ce ti-au spus primii doi doctori, ori faci 3D sau 4D intr-un centru foarte bun. de preferat la bucuresti. am inteles ca cei mai buni ar fi la Medlife (o doctorita pe care o cheama Chitulescu, si sper sa nu gresesc), sau la Dr. Albu langa Polizu.
sper ca ti-am dat macar o idee. si stai linistita. totul va fi bine.
luci1109
Postat pe 15 Iulie 2009 19:26
sau clinica GRAL din dristor.super buna doctorita care face ecograful.si au si tehnologie de ltima ora si preturi ff ok.poop
carter
Postat pe 15 Iulie 2009 21:28
buna ziua mamici si burticii......sunt si eu noua printre voi o burtica de 20 saptamani si peste 4 zile ma duc la eco speram sa fie totul bine bb sa fie sanatos caci din cate a m inteles asta este ce-a mai inportanta eco .....papa
kidz003444
Postat pe 21 August 2009 11:08
zi-ne ce ai facut, chiar daca am scris cu intarziere. inainte erau mamicile mai active aici. acum nu stiu unde au disparut toate. cucu!!! bau!!!!
luci1109
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:28
buna a fost totul bn e baetel
kidz003444
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:13
bun a
sunt o viitoare mamica in 24 saptamani. t-am citit mesajele.
felicitari. te-ai hotarat unde nasti?
am vazut ca aui avut dureri. vroiam sa te intreb, deoarece eu acum am dureri de burta, dr meu mi-a reciomandat repaos si iau nospa si gynipral....dar durerile nu inceteaza definitiv....
poate ma puteti ajuta...
multumesc
zarraza
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:25
fetelor, mai traiti? noi inca da. a mai nascut cineva intre timp? este cineva cu bebe acum in brate? care este senzatia?
nici noi nu am mai intrat, dar asta din cauza ca am fost la servici si asta mi-a ocupat cam tot timpul. ultima bomba este ca bebe a coborat foarte jos, si eu trebuie sa stau cat mai mult la orizontala pentru ca el sa stea la caldurica in burta. sper sa nu fie vreun incapatanat care sa iasa mai repede decat trebuie cu mult. abia am intrat in 32 de saptamani.
voiam sa va mai intreb: voi aveti dureri ale oaselor bazinului? pe mine ma doare groaznic intre picioare (oasele, articulatiile, nu stiu exact ce) daca apuc sa sta 5-10 minute relaxata. dupa aia, daca ma ridic, ma doare de merg ca o rata leseasca si ma mai si tin de toti peretii. o fi de la bebe care a coborat si apasa jos acolo?
luci1109
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:02
buna.si eu am avut dureri dar nu asa diferite,pt ca bb meu sa nascut pelvian,pe mine ma durea totul in josul burtii pt ca acolo avea piciorusele era invers saracuta,dar am inteles de la celelalte mamici ca e normal,cica se recomanda repausul.eu am nascut la 36 ca fetita mea a vrut sa vina mai repede.nastere usoara si bb sanatos si sa va bucurati de bb
mada_sabina
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:41
sa iti traiasca bewbelina si sa aiba parte numai de fericire si de multa sanatate. de restul ii faci tu rost :) . si tu sa ai din partea ei numai bucurii, iuar ca familie va urez sa traiti numai zile si momente fericite, niciodata suparari.
spune-ne mai multe despre bebitza. cum este/ ce face? cum iti ete tie cu ea acasa?
luci1109
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:03
am si eu o problema si nu stiu dak sunt insarcinata sau nu! in primul rand vreau sa precizez k imi doresc un bebe foarte mult!! problema mea este ca am senzatia ca am nevoie foarte des(incontinuu) la baie dar cand ajung la baie constat k defapt nu am nevoie,am dureri de spate si de cap, stari de voma si in acelasi timp imi este foame incontinuu!!! crede-ti ca ar putea fi o sarcina cu, colul uterin deschis??? imi cer scuze daca intrebarea mea e putin mai stranie dar nu stiu care sunt simptomele!!
alexa86_kidz
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamica in luna Aprilie 1 De la: RazaDeSoare 23 Decembrie 2008 14:43
Dr Smoc operatie polipi 1 De la: oana35 18 Martie 2011 22:51
Vaccin Rhogam rh negativ 1 De la: kidz003930 2 Octombrie 2009 00:59
Sarcina! 2 De la: garbo_471221 19 Iulie 2017 18:02
imbracaminte geamana???? 4 De la: annutza84 29 Mai 2009 17:08
Setari Cookie-uri