mamicilor...am gasit gradinita de vis

nu am timp sa intru in fiecare zi...imi pare rau...si sincera sa fiu mai si uit.....ma uimesc unele mesaje de aici....
in momentul cand am deskis topicul asta m-a interesa la maxim treaba cu gradi....am lasat-o balta demult
bebe_oriana
Postat pe 12 Martie 2010 16:38
ce alta tema de discutie mai e pe aici interesanta?
bebe_oriana
Postat pe 12 Martie 2010 16:40
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Martie 2010 07:58
Salut! Vreau sa va cer ajutor pentru viitorul meu finut...stiti o gcresa saptamanala in craiova? bebelusul este momentan intr-un centru maternal impreuna cu mama lui, nu au sprijin din partea familiei, dar vor sta aici un an apoi tb sa-si gaseasca mama servici si pemicut sa-l duca la cresa...Va rog sa ma ajuta-ti cu sfaturi!Va multumesc!
garbo175760
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:54
Buna nu va mai certati pe gradi sau pe faptul ca educatoarele nu au calificare sau mai stiu eu ce.Copilul invata fie la stat fie la particular depinde de capacitatea lui de acumulare(daca mama si tata sint "redusi"copilul cu cine sa semene?) Si fetita mea merge le gradi de stat dar asta nu inseamana ca nu invata ceva ,chiar vb mai frumos si este mai disciplinata ,nu au trecut decit citeva zile dar sint multumita.Daca vesela se spala in cada ai chemat vreodata sanepidul?Hai sa nu mai batem cimpii cu strainatatea ca nici acolo nu fug ciinii cu covrigii in coada!
garbo224695
Postat pe 22 Septembrie 2011 12:01
Personal, am copilul înscris în prezent la o grădiniță particulară nouă, care se va deschide în sectorul 4 (lângă Orășelul Copiilor), în luna septembrie (Grădinița Kids Palace) . L-am avut înscris la o altă grădiniță din același sector care s-a închis pentru că nu-i mai mergea bine (nici nu vreau s-o numesc!... păcat de locația minunată.). Era jalnică din punct de vedere administrativ, dar avea un personal minunat care făcea copilul meu să se simtă special, iubit. Același personal s-a mutat la noua grădiniță și am considerat că nu clădirea contează pentru un copil, ci persoanele care-i sunt alături, care contribuie la educarea lui și condițiile ce i se oferă. Sunt foarte mulțumită de noua grădiniță. Pe lângă faptul că va avea aceeași educatoare tânără, cu o strategie didactică bine pusă la punct ( are cunoștințe în Psihologia copilului și Legislația privind protecția copilului... și nu numai) și cu o răbdare nemaipomenită, condițiile sunt cu mult superioare grădiniței anterioare, iar prețurile sunt accesibile. De exemplu, în taxa programului lung, până la 19 seara, intră: masa de dimineață, gustarea de fructe, prânzul, somnul de după-amiază, gustare de după-amiază, cină, activitățile de bază și activități extracurriculare (teatru, vizite la zoo, circ etc.). Eu sunt foarte mulțumită, mai ales pentru că fiul meu va rămâne alături de colegii de la grădinița cealaltă, pentru că toți s-au mutat după educatoare. De asemenea, clasele sunt foarte, foarte spațioase, iar în incintă s-au amenajat: sală de fitness pentru copii, săli de opționale (balet, dansuri etc.), au parteneriat și cu Berry Spa, pentru înot. Pe mine o să mă scutească de mult consum de energie această grădiniță. La cerere, poate asigura și transportul, costurile suplimentare fiind asigurate de către părinți. Singurul lucru care lipsește, este curtea... Dar deasupra clădirii impunătoare D+P+3, este o minunată terasă de care m-am îndrăgostit, cu un loc de joacă mare și frumos amenajat, pe margini având un perete de 1.60 m de protecție. Pe site-ul lor găsiți toate detaliile. Eu chiar sunt extrem de mulțumită și de locație (mai ales că este lângă parc) și de personal (educatoarele sunt foarte drăguțe, bine pregătite, iar îngrijitoarele foarte amabile)... Aș avea mai multe de spus, dar cred că v-am înnebunit destul. Sper că v-am fost de ajutor. :)
garbo_379490
Postat pe 23 Iulie 2013 12:04
Va recomand cu drag Gradinita Wonderland din Calea Vitan nr. 164, Bucuresti, sector 3.
Programe si Tarife Gradinita Wonderland

Program 07:30 – 12:00 pentru un cost lunar de 600 Ron, include:
● mic dejun
● activitati educationale
● gustare fructe
● activitati recreative/ optionale

Program 07:30 – 13:30 pentru un cost lunar de 750 Ron, include:
● mic dejun
● activitati educationale
● gustare fructe
● activitati recreative/ optionale
● pranz

Program 07:30 – 16:30 pentru un cost lunar de 850 Ron, include:
● mic dejun
● activitati educationale
● gustare fructe
● activitati recreative/ optionale
● pranz
● somn
● gustare

Program 07:30 – 18:00 pentru un cost lunar de 980 Ron, include:
● mic dejun
● activitati educationale
● gustare fructe
● activitati recreative/ optionale
● pranz
● somn
● gustare
● activitati recreative

Program 07:30 – 19:00 pentru un cost lunar de 1100 Ron, include:
● mic dejun
● activitati educationale
● gustare fructe
● activitati recreative/ optionale
● pranz
● somn
● gustare
● activitati recreative
● cina

Program AFTER SCHOOL 12:00 – 18:00 pentru un cost lunar de 700 Ron include:
● transport scoala – sediul Wonderland
● asistenta medicala de specialitate
● servirea pranzului
● pregatirea lectiilor cu personal calificat (inclusiv a lectiilor in limba engleza)
● somn/activitati recreative desfasurate in curtea special amenajata
● gustare de dupa-masa

Localizare: http://gradinitawonderland.com/contact-gradinita-sector-3-bucuresti/
Tarife: http://gradinitawonderland.com/program-si-tarife-gradinita/
Galerie Foto: http://gradinitawonderland.com/galerie-foto-gradinite-bucuresti/
garbo_406967
Postat pe 9 Noiembrie 2014 04:21
Ai dreptate!
Eu am avut o experienta neplacuta in care am surprins cu o camera video ascunsa cum educatoarea batea copiii. Parintii cred ca daca platesc mult, atunci si-au facut datoria si totul o sa fie bine. Gresit! Nu pretul face o gradinita buna. Am gasit un site cu destul de multe listari de gradinite, poate va ajuta: http://gradinita.net/
garbo_412051
Postat pe 12 Mai 2015 12:31
Buna seara, vreau sa il duc pe cel mic la gradi, e prima data si sunt cam speriata. Nu stiu ce si cum sa aleg. O sa ma duc la ceva vizite, dar m-ar ajuta o recomandare si din partea voastra. As vrea gradinita sa fie in zona Banu Manta. Am vazut ca in zona e Pitiricky despre care am auzit de bine si vreau sa sun sa ma duc la o vizita. Ce alte variante ar fi? La ce sa ma uit cand ma duc la vizite? Sunt cam ingrozita de pasul asta. Nu prea l-am lasat singur pana acum si nu stiu cum o sa fie.
Multumesc si va astept cu raspunsuri.
Andreea
AndreeaMares
Postat pe 12 Ianuarie 2016 21:29
Dusul copilului la gradinita e o incercare pentru fiecare mama. Iar cand se lasa cu plansete si rugaminti este un chin. Eu am trecut o data prin asta si mi-a ajuns. Si am fost o norocoasa, pentru ca dupa un an de chin am reusit sa descopar si eu, ca mamica dinainte gradinita potrivita pentru copiii mei, iar la cel de-al doilea aveam probleme sa il iau acasa de la gradi !
Gradinita Puiutul Pufos ii poate ajuta pe cei care stau in zona Dristor sau la Piata Traian, pe Calea Calarasi, caci acum au doua sedii (noi am fost la cei de la Dristor).
Si, da, nu banii garanteaza calitatea actului eductional si ca oamenii care lucreaza acolo iubesc si inteleg copiii. Gradinita Puiutul Pufos este o gradinita privata, frumoasa, nu dintre cele mai scumpe sau cu fite. Dar oamenii de acolo sunt minunati.
maria_79
Postat pe 27 Iulie 2016 17:52

Cea mai buna, sanatoasa si educatzionala gradinitza/camin cu putintza a fost, este si va fi de-a pururea si in vecii vecilor, cea intitulata...

...La bunica/mamaitza/mama-mare acasa !!!


garbo101426
Postat pe 23 August 2016 17:56
Pentru noi, gradinita de vis a fost Puiutul Pufos, de la Dristor! Cu doamne, cu activitati, cu profesorii de activitati extracuriculare, cu excursii, cu tot!
Carmen_09
Postat pe 27 Iulie 2017 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Control oftalmologic la copilul mic 20 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 16:11
va rog informatii 3 De la: haihui 4 Aprilie 2009 23:09
Caut cabinetul dr.-lui Jianu Mihai 1 De la: alinutza22 2 Februarie 2009 13:16
amigdalita la copii 17 De la: ank_seby 17 Martie 2017 12:45
Poezioare 231 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 09:31
Setari Cookie-uri