intrebare?

buna mamici,fetita mea a avut acum o saptamana pojarel ,acum e bine,dar sambata astept niste musafiri cu copilasi,si nu stiu ce sa fac oare copilasul meu mai poate sa dea boala asta si la altii?
lizy_kidz
Postat pe 11 Mai 2010 16:39
nu cred....de obicei bolile astea se dau mai departe atunci cand ai bubite nu dupa ce tia trecut. Acuma am eu o intrebare....ce pot sa fac daca de cand am ramas gravida am greturi pe tot parcursul zile si nu pot manca mai nimic?orice miros si manca5re imi provoaca greata.si nu mai am energie pentru nimic.stau toata ziua in pat....cum pot scapa de chestia asta?
kidz008055
Postat pe 11 Mai 2010 20:42
asa am patit si eu pana a inceput sa miste bebele; nu puteam sa vad mancare,in loc sa ma ingras eu slabeam;dar pe la 4 luni jumate am inceput sa mananc si amu nu stiu cum sa dau kg jos la mine a mers cu fructe si cartofi copti,in rest nu puteam sa vad altceva. si legat de miros: in casa nu se mai dadea nimeni cu parfum si nici la munca;am avut noroc ca m-au inteles toti sper sa scapi repede de greturi si sa ai o sarcina usoara,profita acum cat poti de liniste si de stat in pat.fa-ti toate poftele k atunci cand o sa vina comoara aks o sa-ti fie dor sa mai ai cateva minute doar pt tine.
lizy_kidz
Postat pe 12 Mai 2010 19:40
buna lizy da mai poate da k 3 sapt dupa ce i au trecut bubitele ink mai poate da pojarelul.mie asa mi a explicat pediatra asa k cel mai bn e sa contramenadezi intalnirea.pop si multa sanatate
carter
Postat pe 13 Mai 2010 12:23
Si eu m-am simtit la fel ca tine...mare lucru nu poti sa faci pana misca bebe, sa iei vitamine si sa mananci fructe, mi ales din astea de sezon. De mancat eu mai mult m-am fortat sa mananc, si cu mirosurile am avut probleme mari...dar asta e, acum am o comoara de fetita...iti doresc sarcina usoara si multa rabdare
Cori_mami_de_Eliza
Postat pe 15 Mai 2010 13:44
in legatura cu greturile nu poti face nimic, asa am fost si eu cu primul copil, de in luna a doua am putut manca paine cu unt, unt cu paine, cartofi fierti cu unt si unt cu cartofi fierti, asa ca am slabit vreo 8 kg. nu puteam simti nimic prajit, usturoiat, parfumat, nimic, nimic! dar apoi mi-a trecut si am inceput apoi sa mananc de toate! cred ca fiecare femeie trece prin asa ceva! relaxeaza-te acum cat mai poti, cand vine bebe, o sa fii ocupata! o sarcina usoara!
olteana26
Postat pe 24 Mai 2010 08:53
Buna Mamici,

Bebelusul meu de 1 an si 3 luni a facut febra noaptea trecuta, 39.5 C, am actionat cu un supozitor (paracetamol) si a scazut febra. Dar nu stiu ce are, imi refuza sanul, plange si pare sa se incordeze la stomac, nu vrea sa manance nimic. Avem probleme cu constipatia, dar nu cred sa fie aceasta problema acum. As vrea sa intreb daca cineva a mai avut problema asemanatoare si cum a actionat. La noi este problema sa gasim un doctor astazi, abia maine vom putea gasi pe cineva. Va multumesc pentru raspuns. Ioana
kidz006379
Postat pe 24 Mai 2010 13:47
nu sta cu el acasa...dute la urgenta
alinakatt
Postat pe 24 Mai 2010 13:54
Buna,

multumesc pentru raspuns. M-am uitat in gatul lui si am inteles de ce nu poate manca, dar ii curg bale multe si nu am vazut cum ca ar iesi maselute, avem toti dintii deja. Noi stam departe de spital, nu pot ajunge astazi, si este sarbatoare azi si nu cred ca as avea sansa sa gasesc un doctor priceput. Incerc sa il hidratez cu ce vrea el sa bea si sa speram ca rezistam pana maine, scad febra cu supozitor. Nu stiu ce pot face mai mult.
kidz006379
Postat pe 24 Mai 2010 16:25
Da, incearca sa ii dai antifebrile, iar maine la prima oara - mergeti la medic
Daca insa noaptea se va simti rau, chemati neaparat salvarea, mi se pare ca vine cu tot cu un medic . Sanatate multa!

...si va rog frumos ajutati-ma cu un vot pentru bebelusa mea draga - participam la un concurs foto. Multumesc muuult!

-scoateti eventualele spatii libere din link

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-Copilul-meu-este-cel-mai-haios-2010/Bebei-haiosi-0-3-ani/Uite-ce-am-eu-aici-745.html



hoinareala
Postat pe 24 Mai 2010 18:34
am votat la bebelina ta, e foarte frumoasa! sa-ti traiasca si sa creasca mare si frumoasa! prima data nu a mers linkul, era necunoscut, dar apoi am corectat acolo la htm l, am facut html, am adus l-lul langa m si a mers likul! zic asta ca sa stie si urmatoarele mamici care vor sa voteze! olteana26
olteana26
Postat pe 24 Mai 2010 20:46
[quote]am votat la bebelina ta, e foarte frumoasa! sa-ti traiasca si sa creasca mare si frumoasa! prima data nu a mers linkul, era necunoscut, dar apoi am corectat acolo la htm l, am facut html, am adus l-lul langa m si a mers likul! zic asta ca sa stie si urmatoarele mamici care vor sa voteze! olteana26[/quote]

Da, in momentul in care se posteaza linkul, apare acolo un spatiu ma bucur ca nu te-a dezarmat

Multumesc mult de tot , esti o draguta
hoinareala
Postat pe 24 Mai 2010 23:07
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crese din galati 2 De la: deenis 3 Noiembrie 2009 12:47
Importanta si rolul educatiei muzicale la copii 4 De la: garbo267145 24 Martie 2012 12:06
imunitate 1 De la: garbo248622 17 Noiembrie 2011 16:31
va rog in dimineata asta 9 De la: daniilia 14 Mai 2012 13:57
Crese in Iasi 4 De la: rox_is 6 Septembrie 2009 07:33
Setari Cookie-uri