Bb nu prea mai doarme noaptea........

pai da voi va puteti numi mame fericite ca va dorm copii dar noi....avem de tras cu ei si cine stie cat...


andre_david cum ai reusit sa il faci sa doarma toata noaptea?ce leacuri folosesti ,poate imi vinzi si mie reteta.
cum se manifesta stomatita asta?
anaROBERT
Postat pe 25 Martie 2010 22:24
office_salinasusesi_ro
Postat pe 26 Martie 2010 09:15
Sincer pot sa spun ca seamana cu tacsu la somn,adica sa doarma foarte mult.Pur si simplu asa s-a obisnuit singur.De cand a renuntat sa manance noaptea de atunci doarme toata noaptea.Si eu cand aud mamici care nu dorm din cauza copiilor imi dau seama cat sunt de norocoasa si sper sa nu o patesc la urmatorul copil,si sa nu doarma. Iar despre stomatita ce pot sa-ti spun.i s-au imflamat gingiile si erau albiciase ca si cum ii coceau si cum il atingeam putin pe ele sangerau.Gura ii mirosea urat,ca infectia din cauza gingiilor iar limbuta o avea alba.Il ustura foarte tare si nu putea sa manance sau sa doarma.Sper sa nu treceti vreodata prin asa ceva.Pupici
andre_david
Postat pe 26 Martie 2010 10:20
Buna mamici din nou, as vrea sa felicit mamicile fericite, desi nu e meritul lor , au copii din'' stofa mai buna'' .Am revenit doar sa va comunic ca facem azi o saptamana intreaga de somn pe timpul noptii si sper sa nu fie doar o perioada.Va pupacim
mama_lui_Filip
Postat pe 29 Martie 2010 12:20
mersik frumos pentru detalii andre_david,nu avem asa ceva si sper nici sa nu facem vreodata


mama_lui_filip esti o super norocoasa care este secretul vostru ,sa mi-l impartasesti si mie
anaROBERT
Postat pe 29 Martie 2010 12:23
fetelor eu va intreb cu cine doarme copilu in camera.eu am o fata de 7 luni si de la trei luni jumate doarme singura pentru ca se trezea foarte des doar pentru ceai dar suficient ca se trezea de 4 chiar 5 ori pe noapte si de atunci nu am mai rezistat si am lasat-0 singura in camear si nu sa mai trtezit deloc.ACUMA ca incep dintisori se mai trtezeste dar ma duc la ea ii dau op gura de apa si adoarme la loc.
rebeca_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:21
baietelul meu are 3 luni si 10 zile, doarme de la 9:30 seara la 8-9 dimin dar astfel: se trezeste de 2 ori, la3-4 si la 6 si de la 7:30-8 il iau in brate si mai doarme pina la 9. ziua doarme bine, adica la fiecare 2 ore imi doarme 30-40 minute, uneori chiar si o ora. tin sa spun ca doarme cu mine in pat si doarme numai pe burta.
oricum eu ma consider o mamica norocoasa. si inca ceva, mai are momente ziua cind, fiind prea obosit, nu poate adormi si nu accepta nici sinul. atunci il adorm cu foenul. zgomotul il linisteste imediat. tot de pe un forum am aflat de chestia asta, am incercat-o si a mers.
pupici la bebici
mioara82
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:04
MIOARA89 EU ITI DAU UN SFAT NU MAI IL CULCA CU APARATE CA NU ESTE BINE ,ACUMA FARA GLUME DAR AM UN PRIETEN BUN DIN TM SI ARE 35 ANI SI ACUMA DOARME CU UN FEUN,NOI RADEM DE EL DAR SINCER NU ESTE DE RAS,INCEARCA SA II GASESTI ALCEVA SI DEZVATAL DE BRATE INCEARCA SA IL CULCI IN PATUL LUI CU O STICLA DE CEAI.
rebeca_kidz
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:08
Nici feonul ,nici televizor ,nici muzica .....toate creaza dependeta si greu sau imposibil de scapat de asa ceva.
sotul meu mai are nopti cand vrea sa adoarma cu televizorul deschis,pe muzica ....iar pe mine ca scoate din papuci ....Eu de abia astept sa adorm si el vrea muzica .si ziua daca se pune la somn,dupa masa ,el da drumul la tv si asa doarme.
Eu nu am pus in camera copilului nici radio,nici casetofon....nimic si nici nu l-am invatat cu muzica sau televizor.
Am citit intr-o carte cum niste parinti au ajuns la disperare cu copilul din cauza somnului si i-au pus la tv desene ....copilul a adormit dar s-a obisnuit asa si nu au reusit sa il faca sa doarma in alt fel. li s-a recomandat de catre pediatru sa il lasa se planga cateva minute,nu cate o jumatate de ora ,desigur pana copilul vede ca nu va obtine ce vrea si vrea nu vrea,va trebui sa doarma fara desene.succes total in maxim o saptamana .
depinde si de copil ...poate la unii dureaza mai mult....
am rasfoit si eu acest forum in cautarea unei solutii magice sa il fac sa adoarma si sunt diferite practici puse in aplicare.
al meu e mai marisor,dar a inceput sa doarma toata noaptea fara ca eu sa mai incerc vreo solutie.sa vedem cand vine vara daca tot asa va dormi .mai are nopti cand se trezeste si vrea suzeta ...dar mai rar.sa nu il laud prea tare si sa isi schimbe obiceiul
kidz003776
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:54
cu foenul l-am adormit doar de citeva ori, a avut niste zile ff agitate acum vreo saptamina. de 2 nopti il culc in patutul lui, a stat mititelu, nu mi-a venit sa cred, doarme acolo pina la 7-7:30 dimin. mai am o probl cu somnul ziua imi doarme numai in brate nu stiu ce sa fac, cum il pun jos incepe sa urle. dar o sa mai incerc. faza e ca eu stau in londra, cu chirie, intr-o casa cu mai multe pers, si nu imi pot permite sa il las sa urle pina se invata singur, ca nu suntem numai noi in casa, ma intelegeti... astept solutii, fara plins daca se poate. si mai am o problema cu el, nu vrea sa stea in carut, am adevarate reprize de plins cind vreau sa il scot afara. de multe ori am venit cu el acasa in brate, ca nu se mai oprea din urlat, si e greu...are 8,200 la 3 luni. a mai patit careva asa?
mioara82
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:57
bebica mea a dormit f bine pana acum doua sapt cand s-a imbolnavit . dormea de la 22.30-23.00 la 09.00-10.00 depinde cu doua pauze de supt de obicei la 2 si la 6 dar acum se trezeste si din sfert in sfert de ora plangand ca m-a terminat. cele care dorm bebicii fara prb toata noaptea se pot considera fericite dar sa stiti ca nu depinde de noi ci de copilasi nostri . eu am fost f norocoasa la primele fetite ca au dormit de la nastere toata noaptea dar cu emy a fost altfel inca de la inceput. de aceea va intreb si eu cum e cu metoda asta cu feonul ca deja am doua sapt de cand nu dorm mai mult de doua ore pe noapte iar ziua nu pot dormi deloc
cory_emy
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:32
buna cory, imi pare rau sa aud ca ai probl cu fetita, metoda cu foenul nu cred ca se aplica in cazul tau, eu il foloseam doar cind bebe era prea agitat sa adoarma, dar dupa aia dormea somnul lui normal. deci foenul doar te ajuta sa il adormi, nu il face sa doarma mai mult sau mai putin, cel putin asa e in cazul meu. ceea ce vreau sa spun e ca foenul nu influenteaza durata somnului. cum functioneaza? doar ii dau drumul si zgomotul il face sa taca imediat si in citeva minute a adormit ( nu indrept aerul spre el, ci numai sa auda zgomotul).
ce virdta are fetita? sa nu fie alta cauza de nu doarme
mioara82
Postat pe 9 Aprilie 2010 16:40
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:35
buna,ma scuzati ca ma bag in seama,dar dupa parerea mea nu cred ca-i buna gimnastica seara si nici plimbarea pe afara,deoarece ai aigita si atunci cand ai pui la culcare ei vor sa continue sa se joace.inainte de culcare cu 3 4 ore nu mai trebuie sa aiba nici o activitate. eu am noroc ca fetita mea de 5 luni fara o saptamana inca din burtica dormea ,nu ai mai simteam miscarile de cum venea seara,iar dupa ce sa nascut pana in prezent la fel doarme.ne pune amandoua in pat(doarme cu mine)la ora 22 stingem veioza,si pana dimineata la 9 nu se trezeste.eu ma trezesc de doua ori sai dau lapte o data la 1 si o data la 6 dimineata.va doresc sanatate si somnic dulce.
selia
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:19
si inca ceva,am o intrebare cum e cu feonul asta ca pana acum nu am auzit asa ceva?imi pare rau de mamicile care nu pot sa doarma noaptea din cauza bb.eu ai multumesc lui dumnezeu ca pana in prezent nu am avut probleme,si sper sa nu am.macar daca nu prea mancam bine,atunci sa dormim bine:)va pup si sanatate
selia
Postat pe 14 Aprilie 2010 08:34
office_salinasusesi_ro
Postat pe 14 Aprilie 2010 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna mamicilor 121 De la: garbo164340 8 Octombrie 2010 18:28
cu ce il imbracam pe bebe la botez 2 De la: kidz006972 21 Mai 2010 23:48
comenzi sua 1 De la: garbo165752 29 August 2010 10:53
copii nascuti an 2 iulie 2008 115 De la: office_salinasusesi_ro 26 Februarie 2010 23:34
avem nevoie de somnic!!!!!!!!! 44 De la: kidz001637 12 Aprilie 2010 10:13
Setari Cookie-uri