vergeturi

buna! cum ati tratat vergeturile dupa nastere? eu am folosit crema de la elancyl (mi-a recomandat medicul de familie, ca fiind cea mai buna crema de pe piata) si de la mustela, dar nu ma ajutat. multumesc!
felideni
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:48
buna...

si eu am facut ceva vergeturi dupa nastere, dar din cate stiu eu odata aparute, nu mai dispar decat cu laser............asa ca le-am lasat asa si nu ma mai gandesc la ele. stiu ca sunt inestetice dar ce putem face???
horobeanu
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:00
BUNA FELIDENI, si eu am vergeturi si folosesc crema de vergeturi de la elancyl,si sunt multumita de ea,sau mai ingustat nu mai sunt asa inestetice...trebuie sa urmezi tratamentul minim 4-5 luni fara intrerupere ,masaj de 2 ori pe zi in zonele afectate cu crema si sa vezi ca se ingusteaza....eu am avut si pe fund cateva si in 2 luni au disparut..dar nu erau asa pronuntate ca cele de pe burta...eu am 4 luni de cand fac masajele cu crema si am de gand sa continui toata iarna...
deliarebecca
Postat pe 14 Septembrie 2008 10:21
Buna!
Se tot vorbeste de vergeturi si tratamente dupa sarcina....dar ceva de luat in timpul sarcinii nu se poate? Ma gandesc la o crema pe care sa o folosesti cat timp esti insarcinata pentru a preveni aparitia acestor vergeturi sau a celulitei nu exista? Am auzit ca o data ce ai ramas insarcinata nu mai trebuie sa folosesti cremele din comert ca au anumite substante si nu fac bine copilului si de asemenea sunt ceva restrictii legate de parfum.....este adevarat?
Buburuza_kidz
Postat pe 14 Octombrie 2008 10:19
eu am folosit Mulstela si de la,Roc(maternity antistrech marks) dar nu am folosit tot timpul ci am folosit dove mai mult timp si nu mi-au aparut vergeturi dacat in ultimele2-3 saptamani si asta din cauza ca am schimbat crema.acum folosesc de la Roc sa le mai micsorez putin ca sunt inestetice si ma dor.
ninutza_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 01:08
Si eu mam dat cu crema cat am fost insarcinata pe mine mo ajutat am facut vergeturi ,dar nu f grave am vazut colege de salon erau de sus pana jos s pe picioare trebuie sa te dai ca pielea se intinde ,daca nu te dai ii mai rau
Mie nu mi se mai vad aproape deloc dupa 2 ani jumate de la nastere.Nu mai tin minte numele cremei.
SA AVETI GRIJA DE VOI
livadariuelena
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:50
aidarabei
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:27
Puteti sa folositi ce fel de creme vreti voi; nu o sa va ajute. Incercati un search pe google si o sa intelegeti ce zic. SIngurul tratament este cel cu laser, din cate stiu eu, pt fiecare zona e nevoie de cca 4 sedinte, 1 sedinta fiind 700-800 Euro. Succes! Am si eu vergeturi, ca am luat 30 de kg in timpul sarcinii si mi-au iesit pe picioare, fese si sani. Sunt creme care se folosesc in timpul sarcinii, eu nu am stiut, care chiar ajuta la elasticitate...si astfel se evita vergeturile. Va mai recomand sa stati la soare, sa va bronzati - bineinteles, nu o sa va treaca cu asta, dar se va mai uniformiza culoarea si nu se vor observa la fel de usor vergeturile.
anflo
Postat pe 26 Februarie 2009 15:35
offf vergeturile astea numai cand ma gandesc ca vine vara si vrem sa plecam la mare imi vina sa plang oricum gravida fiind am facut baie in crema si degeaba si cand m-am dus sa nasc aveam crema cu mine ca au si ras asistentele cand au vazut-o oricum singurul tratament care va da randament va fi cel cu laser pe care o sa-l aplic dupa cea de-a doua nastere asa ca acum ma mai chinui cu creme cel putin nu mai sunt asa inestetice...
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Martie 2009 13:13
buna .eu am vergturi groaznice am fost slaba si am luat mult in greutate pot macar sa fac ceva sa pot sacpa de ele sau trebui sa traiesc cu ele //www.kidz.ro/comunitate/forum/post_reply/537/quote/5307.html#ng0044:
miruna_kidz
Postat pe 10 Martie 2009 12:07
buna am slabit brusc e o gramada de grasime si vergeturile sunt fff visibile
miruna_kidz
Postat pe 10 Martie 2009 12:10
incercati de la forever tratament pentru celulita.eu am scapat si de vergeturi si de kg.
garbo080600
Postat pe 25 Aprilie 2009 21:14
Buna .unde gasesti forever,eu am intrebat la farmacie si nu au.nici nu au auzit de asa ceva.
ninutza_kidz
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:12
nu se gasesc in farmacii.intra pe net si fa comandahttp://www.flpaloevera.ro/catalog.html
garbo080600
Postat pe 30 Aprilie 2009 11:17
buna, paula_corina_elena poti sa spui mai exact cum se numeste tratamentul ?
eu nu l-am gasit pe site
rose_kidz
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:56
nu pot spune ca este un tratament.este o crema "aloe body" se maseaza cu ea zona afectata si se infasoara in folie cat se poate de strans. http://www.healthking.bizoo.ro/vanzare/45180/Crema-anticelulitica-Aloe-Body-Conditioning-Creme. prospectul spune ca este pentru celulita dar eu , la sfatul unei prietene, l-am folosit pentru vergeturi.este super, super. multa bafta
garbo080600
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:31
sper sa fie ca o sa intru sa o comand si eu
SEBY1YEAR
Postat pe 1 Mai 2009 13:10
mersi pt.informatii. pupici si sanatate
rose_kidz
Postat pe 1 Mai 2009 13:32
buna! m-am gandit si eu sa comand aceasta crema, dar mi se pare foarte scumpa. paula corina elena, ai avut vergeturi fine sau mai adanci si vechi?
felideni
Postat pe 1 Mai 2009 15:12
pai eu cand am ramas insarcinata am avut 60 kg si am ajuns la 110.au fost si adinci si urate si cel putin pe burta si in jurul buricului erau .....scarboase. crema am descoperit-o dupa 8 ani......deci erau foarte vechi. pupici .
garbo080600
Postat pe 2 Mai 2009 21:06
multumesc! cred ca raspunsul tau m-a convins sa comand si eu crema. si vergeturile pe care le am eu sunt adanci si vechi.
felideni
Postat pe 3 Mai 2009 18:19
am uitat sa va mai spun.cele care folosesc aceasta crema sa o folositi seara si sa o tineti pana a doua zi. neu asa am facut.pe prospect scrie cumva la 2 ore s-o tineti (parca).va pup
garbo080600
Postat pe 11 Mai 2009 07:40
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 19 Mai 2009 21:49
Buna, viitoare mamici !
Ma adresez voua deoarece vergeturile, odata aparute , nu stiu daca mai dispar....
Insa ,ptr cele care nu au, va recomand sa folositi cel putin o data pe zi uleiul de masline ptr masaj. Eu am folosit si , slava Domnului, pielea mea este in perfecta stare. In plus (f. important) , nu afecteaza in niciun fel sanatatea fatului. Sarcina usoara si sanatate !
lehtinen
Postat pe 3 Iulie 2009 21:22
Recomand viitoarelor mamici impotriva vergeturilor unguentul de galbenele cu vitamina E de la Melkfett....il gasiti la plafaruri. Atat mie cat si verisoarei mele a facut minuni. In schimb ea nu s-a dat pe sani si a ramas cu vergeturi, iar pe restul corpului nu are nici macar una.
Lalea_kidz
Postat pe 11 August 2009 12:41
hei mamaicilor nu va mai ingrijorati de vergeturi si eu am ramas cu fffffffff multe dar aceasta este semnatura unei mamaici si ce mai conteaza cand avem cei mai frumosii caopii si oricum tatii ne iubeste si asa ,va pup numai bine,
mihaela_kidz
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:08
pt paula_corina_elena ...a-si vrea sa te intreb de cate tuburi ai nevoie ? sau kte luni de tratament? mersi mult
eu_mino
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:13
acu cred ca mai depinde si de materialul clientului...
SEBY1YEAR
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:22
eu am facut intre picioare vergeturi dupa ce am nascut dar nu mai trec cu nimic
kidz006577
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:55
fetelo,eu am folosit o crema Lipoglivenol de la yves rocher care a fost foarte buna dar nu o mai fabrica.cand gasisem in sfarsit si eu ceva care sa dea rezultate...
irina__delly
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Timp liber? 10 De la: office_salinasusesi_ro 10 Februarie 2010 23:29
Copilul 2 De la: ruschita 9 Martie 2009 01:17
Haine NOI copii 2 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:36
mamici din iasi 103 De la: office_salinasusesi_ro 29 Aprilie 2010 15:39
Studenta in an terminal medicina 2 De la: ubita 20 Iulie 2009 21:51
Setari Cookie-uri