Plecare in vacanta fara copii

Buna ziua. Vreau sa va intreb pe voi mamicilor daca ati avut ocazia sa plecati in vacanta 7 zile fara copii? Cum s-au comportat, cum au reactionat? Noi trebuie sa plecam mai departe de tara, undeva prin Turcia, si nu-l putem lua cu noi mai ales ca se pleaca cu autocarul. Copilul fiind mic de 1 an nu cred ca o sa reziste. Il vom duce la bunicii de pe tata pe care ii vedea o data pe saptamana. Voi ce parere aveti?
Mihaa_kidz
Postat pe 11 Septembrie 2008 22:50
Noi am fost plecati in vacanta, in Turcia cu finuta de 1 an si 2 luni. Este intradevar putin diferit pentru ca am fost cu masina personala; am putut sa oprim de 2 ori la dus si de 2 ori la intors sa o schimbe mama ei, si sa ii dea sa pape. In rest, in ceea ce priveste drumul, bebelusa s-a comportat exemplar. A rezistat cel mai bine dintre noi...de fapt a dormit mai tot drumul; se trezea doar pt papa, se juca putin si apoi iar somn. Si ea nu este un copil foooarte linistit, este chiar foarte energica. Eu una am avut ceva indoieli, legate de cum va suporta ea drumul, care este foarte lung (Buc-Kusadasi=20 ore la dus), dar a fost ok.
kmi_22
Postat pe 12 Septembrie 2008 11:09
da, lasa ca am plecat noi la moeciu toti 3 (de la bucuresti la moeciu, am facut cred ca vreo 4-5 ore, si a fost UN CHIN drumul: Andrei e o agitatura mica, se intinde dupa chestii, se suceste, se foieste, nu-i mai ajung jucariile, ne-am si oprit pe drum sa il schimbam de caca si sa se racoreasca (transpirase rau si i-am schimbat si hainele). Pana acum noi nu am plecat nicaieri fara el, dar cum se face si el bine , e intarcat, sanatos, cald frumos afara , reuseste sa adorma noaptea singurel (fara tzitzi), o sa plecam undeva singuri sau plec doar eu pe o insula pustie sa imi reincarc bateriile ca deja o iau razna Nu stiu la care din bunici o sa il ducem (sau la nasi, hm, vedem...), nu stiu nici cat de bine o sa fie dar vedem atunci. (Asta zic acum, atunci cred ca o sa il sun de 10 ori pe zi sa vad ce face, cum ii e...) Sa ne spui cum a fost aceasta experienta.
ruschita
Postat pe 12 Septembrie 2008 14:28
Maya are 1 an si o luna, am fost cu ea la mare cand avea 10 luni , un drum lung, de o noapte intreaga, cu masina personala...cu autocarul zic ca nu e de mers cu ei.... (peste vreo 2 luni vom zbura cu ea peste ocean si ma gandesc cu maaaaaare groaza la asa un drum lung). Nu am fost inca niciunde fara ea...si nici nu m-as duce. Ei se adapteaza, sunt mii de copii lasati la bunici de mici, sau la cresa sau cine stie pe unde, nici unul nu a patit nimic, deci...se poate. Vorbeam cu o prietena zilele astea, ea avand un baietel de aeeasi varsta, si facea scanarii cu prima zi de gradinita ... isi imagina cu baietelul ei va urla dupa ea, iar ea va plange mai tare ca el
Ca sa nu deviez si mai tare de la subiect...eu nu m-as duce in vacanta fara ea, as organiza in asa fel vacanta incat sa ne poata insoti (singuri am fost ani in sir, acum e si randul ei).
Pupici
msh2007
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:58
Noi am fost plecati o sapt fara cei doi nazdravani si nu s-a intamplat nimic .Ba chiar pt ei a fost mai bine ...alintati de bunici ...li s-au facut toate poftele.Pentru noi a fost Am fost si cu ei cateva zile la mare si pe urma si singurei cu prietenii. Deci e ok.
florentina_nina
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:37
Seara buna,sa va traiasca si sa aveti nu ma bucuri de la iei!! Noi am plecat de la inceput cu iei nu as putea sa-i la-s cu alt cineva eu nu am parinti sau dus..... si la socri,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. nu ca nu ar sta iei dar copiii nu vor fara noi. si am plecat peste tot in tara si afara .nu am avut prob. cu iei. acum fiecare face cum crede dar ii bine sa-i luam nu as putea sa stau fara iei o seara frumoasa si pupicii la bbbbbbb
balu
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:55
Asa as face si eu, adica nu as pleca fara ei in concediu, nu stiu, parca as fii fara maini. Copilasii mei au fost cu noi tot timpul pana acum cand am plecat la serviciu si unul a mers la gradi iar celalalt la bona. Deci nu m-as duce in concediu fara ei, desi am avut experiente neplacute anul trecut cu cel mare ca a tb sa ne intoarcem dupa 3 zile de mers la urgente si de tratament. Bafta in concediu si sa va simtiti bine.
garbo099641
Postat pe 18 Septembrie 2008 18:09
chiar zilele astea vorbeam cu sotul unde vom face concediul si fara sa vreau am dat acum de topic sincera sa fiu nici nu-mi imaginez concediul fara sebi cu noi cred ca o parte din sufletul meu ar ramane acasa cu el si ar fi cel mai groaznic concediu am avut timp de apropape 6 ani sa facem excurii singuri de ne-am saturat asa ca toate concediile viitoare vor fi cu sebi oricat de greu ne-ar fi si sincer nici nu as avea cu cine sa-l las ca bunici nu avem si cu altcineva nu as avea incredere
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Martie 2009 21:36
Concurs Bulgaria.
http://litoral-bulgaria.travelplanner.ro/CASTIGA-o-VACANTA-de-PASTE-la-HOTEL-ATLAS-Nisipurile-de-Aur-ALL-INCLUSIVE?user=3666
Mihaa_kidz
Postat pe 20 Martie 2009 22:53
Mihaa au si spatiu amenajat pentru copii? asta in cazul in care castig concursul?
SEBY1YEAR
Postat pe 22 Martie 2009 12:02
eu nu as putea merge an concediu fara copii cat de greu mi-ar fi ,fara ei simt un gol imens nu m-as putea desfasura an largul meu,cred ca m-as gandi tot timpul ce fac? daca au mancat daca s-au culcat,nu am dormit o noapte fara ei numai cand am fost la nunti sau botezuri atat
silviatatu
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:09
eu am o fetita de 7 luni si am luat-o cu mine prin vacante inca de la 2 luni...cred ca are undeva la 6.000 km facuti cu noi si vreau sa va spus ca nu mi s-a imbolnavit niciodata, si-a format o imunitate foarte buna.
Natali_kidz
Postat pe 12 Octombrie 2009 10:05
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Februarie 2010 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca iau antibiotic mai pot sa alaptez copilul????????? 1 De la: garbo209713 19 Iunie 2011 08:21
diete 10 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 14:56
ce ziceti de... 1 De la: kidz005740 30 Noiembrie 2009 19:16
concediu de maternitate! 109 De la: kidz000837 26 Ianuarie 2010 11:28
luxatie de sold 1 De la: ramona_chirosca 21 August 2009 11:23
Setari Cookie-uri