nodul la bebelusi

BUNA
Sunt o mamica din Brasov si in cursul zilei de ieri am descoperit un nodul la sanul drept al ficei mele. Larisa are cinci luni jumatate si nu stiu ce poate sa insemne acel nodul. Mai exista vreo mamica care s-a confruntat cu o asemenea problema?
Aparent acel nodul se pare ca nu o doare la palpare, nu face nici febra, nu prezinta chiar nici un simptom ca ar avea ceva. Precizez ca nu am avut nici o problema pana acum cu ea, nu a fost nici macar racita, dar acum sunt cam disperata ca nu prea stiu ce poate sa insemne acest nodul si bineinteles ca l-am descoperit sambata cand nu e nimeni la cabinetul medical si astfel mi se prelungeste disperarea.
circiualinaioana77
Postat pe 7 Septembrie 2008 09:38
Si eu am avut o problema destul de asemanatoare cu fetita mea. In jurul virstei de un an i s-a depistat fetitei mele un nodul in jurul sfircului. Am fost trimisi de catre medic la endocrinologie. Acolo doamna doctor ne-a recomandat sa facem citeva analize de singe unde s-a depistat ca fetita mea avea o dereglare hormonala. Am fost si la ginecologie la un control dupa care am facut tratament o perioada cu vitamina A. Am revenit la control dupa acel tratament, am repetat analizele dar nu trecuse in totalitate. Asa ca am reinceput un nou tratament tot cu vitamina A dar in cantitate mai mare. Dupa cel de-al doilea tratament nodulul a disparut in totalitate si analizele de singe au iesit bine. Ni s-a recomandat de catre doamna doctor sa urmarim daca va mai aparea ceva pe viitor si sa revenim cu copilul la control. Dar spre multumirea mea nu a fost nevoie deocamdata. Fetita mea are acum 5 ani si totul este in regula.
andutza
Postat pe 21 Noiembrie 2008 13:22
eu am un baietel de 1 qn jumate si la nastere ave ambii sanisori cu noduli si mi s-a spus ca e o dereglare hoprmonala,dar o mamica a 4 baietei m-a invatat sa il stroc in fiecare zi la baita pana dispar si asa am facut si au disparut iar acum nu are nimic...am uitat sa specific dar in sanisori avea lapte si putea face infectie daca ramanea acolo.....sanatate
izab33lla
Postat pe 1 Decembrie 2008 11:30
acesti noduli nu se storc niciodata , se pot produce infectii grave , intotdeauna se merge la medic pt tratament nu la vecina .
ion_cristina
Postat pe 31 Decembrie 2008 15:01
si fetita mea are tot 5.si jumatate si am avut aceeasi problema ,stai linistita nu e nimic grav e o dereglare hormonala si ai sa vezi ca o sa-i treaca ,si eu am fost speriata am fost la pediatru si mi-a spus sa o las asa ca trece de la sine.............stai linistita
alexia012eg
Postat pe 17 Februarie 2009 11:41
va multumesc pentru mesajele voastre......intre timp m-am mai linistit ,fetita mea este un copil vesel,plin de viata,hazlie,dar stiti cum suntem noi mamicile la cel mai mic semn ca nu le-ar fi bine la puiutii nostrii intram in panica.
Eu doar sper ca totii piticii sa fie sanatosi si sa ne umple la toate inimile de bucurie........va pup.
circiualinaioana77
Postat pe 19 Februarie 2009 21:56

buna
Dana ma numesc si am un bebe de 6 luni.
Am descoperit de la o luna ca are niste ganglioni la gat micuti care se misca.
Va rog sa-mi spuneti si mie daca stiti ce se poate faca?
multumesc
daniela_sima0
Postat pe 3 Aprilie 2009 20:26
pediatrul ce a zis? si sebi a avut unul dupa cap dar i-a disparut in timp si nu am facut absolut nimic asa ca mergi la un control si sanatate.
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:47
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 8 Februarie 2010 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ruperea turtei la fetite 2 De la: horobeanu 23 Noiembrie 2009 20:00
despre dintii bebelusului 10 De la: Miruxi 10 Iulie 2010 13:22
alaptare si anestezie 5 De la: silvia 6 Noiembrie 2009 16:31
hainute ieftine pentru bebelusi 0 De la: 15 Martie 2010 09:31
tati se simte neglijat.... 18 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:32
Setari Cookie-uri