PREMERGATORUL SI BEBELE

Buna mamici.....eu am o fetita de 7 luni si vroiam sa va intreb de la ce varsta i-ati pus pe puii vostri in premergator??

fetita mea merge de-a busilea si am surprins-o de vreo 3 ori ca statea in picioare dar sprijinita.(de mi-a stat inima in loc).

as vrea s-o pun in premergator pt ca nu mai sta locului,unde o asezi sta cateva minute si se plictiseste.i-am facut loc de joaca, i-am luat leagan,nimic....numai in brate daca se poate.

va multumesc
horobeanu
Postat pe 18 Februarie 2009 11:06
e foarte bine daca merge de-a busilea. dupa ultimele studii facute, premergatorul nu este sanatos pentru bebe, drept urmare eu nu am folosit la mihnea premergator, l-am lasat sa mearga de-a busilea. si pediatrul m-a sfatuit sa nu-l pun in premergator. asa am procedat eu, dar sa vedem si parerile altor mamici.
felideni
Postat pe 18 Februarie 2009 21:16
Alex are 7 luni si l-am pus deja in premergator,dar nu mult timp,asa mai pot face si eu ceva in casa ca alfel se plictiseste in carucior sau il las pe paturica lui de joaca dar plange dupa un timp si nici in patut nu sta mult .
eu l-am pus de la 6 luni,dar cum am spus,nu mult timp.
e bine sau nu ,acum ce sa zic?cred ca daca nu se lasa in exces nu e chiar atat de rau ,dar intradevar ,am citit ca nu e prea indicat.
alex nu vrea sa mearga de-a busilea,vrea direct in picioare desi singur nu se ridica inca.
ninutza_kidz
Postat pe 18 Februarie 2009 21:34
eu pe andrei nu l-am pus deloc, stiu ca se zice ca nu este bine sa il pui ca i se deformeaza bazinul, si in plus nici nu avem loc in casa de un premergator (si asa aveam caurtul, scaun de masa, patut, pe urma tricicleta...unde sa mai pui si premergator, zau asa? ) si nu a avut nici o problema. f bine daca se ridica in picioare, de ce sa iti stea inima in loc?asa trebuie, sa stea daca poate! evolueaza, creste ce, crezi ca din premergator nu o sa vrea sa stea in picioare? acusi o vezio fugind prin casa
ruschita
Postat pe 19 Februarie 2009 09:03
si noi vom face 6 luni si vrem sa o punem in`premergator pt ca ii place sa se miste mult si ar sta in picioare
kidz000609
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:26
pe primul copil l-am pus la 6 luni cate un pic 5 minute si apoi din ce an ce mai mult si la 10 luni a mers singur an picioaRE deci


nu l-am folosiit prea mult.iar pe cel mic care are 9 luni jumate l-am pus de la 7 luni si deja merge de manute dar singur e cam greu ca e cam grasut noua nu ne-a daunat premergatorul dinpotriva ne-a ajutat
silviatatu
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:32
eu nu l-am pus pe Alex in premergator deloc desi avea o energie in el de nu se poate ,dar asta a fost ambitia mea sa nu-i cumpar premergator ,sa aiba ambitie sa mearga singur si a reusit.
ALEXANDRU28
Postat pe 3 Mai 2009 15:49
bravo voua!dar treaba ai mai putut face?cat timp are bebe?
si cum te-ai descurcat pana a inceput sa mearga?
asteptam vesti pupici
silviatatu
Postat pe 4 Mai 2009 00:10
Buna,dragi mamicii!Si eu mi-am pus printesa de 2zile in premergator,dar f.putin,cred ca ne ies dintzisori si nu ne place niciunde,doar in brate.
mihabartesch
Postat pe 4 Mai 2009 00:44
si Alex al meu A STAT CAN DOUA TREI ZILE APOI A PRINS SMECHERIA de a face pasi ca sa mearga inainte atunci avea 6 luni jumate iar acum are 10 luni si 2 zile si face 3-4 pasi singurel,sanatate multa si sa cresteti mari
silviatatu
Postat pe 4 Mai 2009 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alintati-va copiii!!!!!!!!!!!!!! 1 De la: kidz000448 15 Iunie 2009 19:02
sarcinà 6 De la: Laura_M 22 Noiembrie 2010 21:20
extractie dentara in timpul sarcinii 3 De la: garbo_379765 29 Iulie 2013 22:54
Sarcina 1 De la: vasilica_elena 23 Februarie 2014 11:13
Centru de pregatire prenatala 3 De la: zina03 3 Decembrie 2010 10:30
Setari Cookie-uri