Sport postnatal ---Picot_Pilates-Post-Natal_Pilates

pentru revenirea siluetei si a formei fizice de dinainte de sarcina
exercitiile se fac impreuna cu bebelusii

http://rapidshare.com/files/130063148/Picot_Pilates-Post-Natal_Pilates.part1.rar
http://rapidshare.com/files/130066161/Picot_Pilates-Post-Natal_Pilates.part2.rar
http://rapidshare.com/files/130070323/Picot_Pilates-Post-Natal_Pilates.part3.rar

astept vesti de la voi in caz ca va plac
mult succes
acmc
Postat pe 22 Iulie 2008 07:23
Buna!!! Am incercat si eu sa intru pe acest site dar nu am reusit, poate poti sa-mi dai alte site-uri cu gimnastica. mersi
garbo099641
Postat pe 2 Octombrie 2008 20:09
am verificat si fisierele sunt inca active, trebuie sa le copiezi de acolo, exista ceva limite impuse de timp dar se pot copia cu rabdare....sau daca ai cont la ei cu atat mai bine
mult succes
si daca tot doresti si alte situri, iti pot recomnda

http://www.parents.com/

e un site super, de la sarcina pana la a fi parinte gasesti tot ce tine de viata de cuplu, sper sa iti placa.
aici chiar gasesti un articol cum sa scapi de suplusul de greutate acumulat dupa nastere, cu imagini ilustrative bineinteles

http://www.parents.com/baby/health/lose-baby-weight/post-baby-ab-workout/

Losing the Baby Weight

Single-Leg Circles

Almost every mom dreams about getting her abs back in shape after giving birth (unless you're one of the lucky few who shrank back to your old self the minute you left the delivery room). The logical solution is to do tons of crunches, right? Actually, that's one of the worst moves you can make, says Michele Olson, PhD, professor of exercise science at Auburn University, in Montgomery, Alabama. "Crunches only target one of several ab muscles -- primarily the rectus abdominis -- and that's the one that's most overstretched during pregnancy," she explains. Not only will going crunch-crazy get you iffy results, you'll put too much pressure on this now-delicate, overburdened muscle.


And even if your child is older and your abs have long since healed, all moms will get the best results possible by doing a mix of tummy-toning moves that target all your ab muscles. Her crunch-free Pilates plan does just that -- and, as a bonus, it strengthens your pelvic-floor muscles, which also get weaker during pregnancy. Do this super-quick workout three times a week and you'll see firmer abs in no time!


Single-Leg Circles

Lie faceup on the floor with your arms at your sides, palms down. Scoop your belly in (imagine you're pulling your belly button toward your spine) and extend your right leg toward the ceiling, toes pointed and turned slightly outward. Inhale and imagine that you're tracing a circle about the size of a dinner plate with your right leg, tightening your abs to keep hips still on the floor throughout the movement. Circle 10 times clockwise, then repeat in a counter-clockwise direction. Switch legs and repeat.

etc..........

sau

http://www.parents.com/family-life/fitness/weight-loss/

pupici
acmc
Postat pe 15 Februarie 2009 12:37
eu am ales sa ma inscriu la un club de fitenes 2 ore pe saptamana sambata si sunt foarte multumita oricum asa ma mai recreez si eu ca sta sotul meu cu bebelusul care acum are 8 luni si 3 saptamani sunt foarte bucuroasa ca se descurca super impreuna la inceput imi faceam o gramada de griji dar acum stau linistita pupici si cat mai putine kg la mamici
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Februarie 2009 12:41
Cat de mult mi-as dorii sa merg si eu la sala, mergem inainte de a ramane insarcinata si eram f multumita, dar acum de cand am nascut parca m-am puturosit, imi tot inventez scuze, las sa mai creasca bebe si tot asa. Acum bebeul meu are 4 luni si jumatate, dar tot nu ma invrednicesc sa merg la sala, iar abodomene acasa nici atat, daca nu am alte persoane in jur ca sa ma stimnuleze eu una nu prea fac sport. Sa-mi fie rusine !
iasmina_kidz
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:59
Buna fetelor. Acesta este prima nastere care a decurs normal si repede. Inca mai alaptez si de la 65 de kg inainte sa raman gravida am ajuns la 81 dupa ce am nascut. Si la mine nu functioneaza teorema ca daca alaptezi atunci slabesti. Larisa are deja 8 luni si eu sunt foarte deprimata de modul cum arat si ma dor toate, nu am chef de nimic si chiar relatia cu sotul in pat s-a cam stricat, am discutat despre tema acesta si il si inteleg. Mentionez ca ciclul menstrual inca n-a revenit. S-ar putea sa fie acesta problema?
larisa_ana
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:02
nu cred ca asta are vreo importanta problema e cu totul alta mai vorbeste o data cu sotul si vezi ce vrea sigur oricum trebuie sa te inteleaga deocamdata ca nu poti tine diete cat alaptezi iar apoi alege sa mergi sa faci masaj sau la sala sau orice te ajuta pe tine sa slabesti sa discuti cu un nutritionist sa-ti faca un regim ...vezi tu si
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:45
Cu cat te simti tu mai frustrata de felul cum arati cu atat ii induci si sotului tau sa te priveasca in acelasi mod in care te privesti tu. Fii mandra ca esti mamika, ca poti sa alaptezi si ca ai grija de familia ta. Mamicile sunt frumoase, sunt femei implinite, asa ca sotul tau ar trebui sa-ti multumeasca ca esti sotie si mama ( uneori suntem mamici si pentru sotii nostrii ). Explica-i ca pentru tine primordial acum familia, adik el si bebele, si ca atunci cand vei considera ca se pot descurca si fara tine cateva ore pe zi, o sa ai grija si de tine, pana atunci te dedici lor. Fii optimista si ai incredere in tine ! Incearca seara, dupa ce adoarme bebe, sa-ti dedici si tie o ora, da-te cu creme de corp, fa-ti o masca de fata, relaxeaza-te, meriti si tu makar o ora numai pentru tine !
iasmina_kidz
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:17
larisa nu stiu daca mai are rost raspunsul meu tz dar sa stii ca nu esti singura care ai patit asta si eu trec prin acelasi lucru m-am ingrasat enorm dupa nastere si ma simteam la fel de prost ca si tine dar intr-o zi m-am hotarat sa imi schimb atitudinea si totul a devenit mai usor , sper ca si pentru tine s-au rezolvat prb
cory_emy
Postat pe 16 Martie 2010 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dintii mamei dupa nasterea bebelului 21 De la: izab33lla 11 Ianuarie 2010 18:07
Masina de cusut 4 De la: camitiv 12 Decembrie 2008 15:27
talus varus(orientarea picioarelor spre interior) 3 De la: Ana_MariaI 11 Mai 2011 16:22
concediu de maternitate! 109 De la: kidz000837 26 Ianuarie 2010 11:28
concediu post natal 16 De la: office_salinasusesi_ro 18 Aprilie 2010 10:42
Setari Cookie-uri