sarcina oprita din evolutie

cand am pierdut primele doua sarcini, nu vroiam sa spun nimanui nimic, ma simteam vinovata, credeam ca sunt singura sau printru putine fete care au patit asa ceva... apoi am inceput sa caut pe forumuri, sa ma interesez... si din pacate mi-am dat seama ca sunt mult prea multe mame de ingeri... mult prea multe... dar si minuni exista... mi-am facut cateva [rietene bune mamici de ingeri, am ramas toate insarcinate in aproape azcelasi timp, din pacate doua intre noi au pierdut iar sarcinile, dar celelalte am nascut bebei sanatosi... sa le ajute Dumnezeu pe toate mamici le de ingerasi sa treaca peste tragedia asta si sa aiba bebei cat mai curand in bratele lor!!!
ale_micutza, eu nu am avut simptome ca am pierdut sarcinile, pur si simplu am aflat la eco dupa cateva saptamani chiar, dar nu uita ca increderea in Dumnezeu e cel mai eficient tratament!!! ai incredere si o sa nasti un bebe sanatos si voinic, de care o sa va bucurati !!!
etinc3lle
Postat pe 7 August 2009 13:04
poi vedeti??? nu e nici un simtom nimic... poi de aia ma tem eu k ma duc la eco imi zice k e ok, dar dak se intampla ceva dupa aceea???
dupa aia mai vine si teama de ecograf! unii spun k nu e bine sa faci multe eco altii zic k nu are nimic! apoi nu stiu ce sa mai cred sper sa fie bine dar pana ce nasc si o sa imi tin bb in brate nu o sa fiu linistita!
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 14:33
buna.eu stiu ca nu are nimic daca faci mai multe ecografii.eu miam facut in fiecare luna si nu am patit nimic nici eu nici bebe.ai incredere in Dumnezeu.dar in cate saptamani esti?te pup pa pa
nico_sabo
Postat pe 7 August 2009 15:14
ale, frica ta poate sa-i faca rau lui bbului. linisteste-te si ai incredere in Dumnezeu, stai cumintica, fara efort, presupun ca ti-a recomandat sa stai mai mult la pat si ai grija de tine pana la egoismsi fa-ti tratamentul cu sfintenie. daca vrei sa te linistesti, eu asa am facut la 12 saptamani, am fost si mi-a facut 3D si am cerut parerea si altui dr, desi aveam mare incredere in dr mea. nu cred ca fac rau ecografiile, eu am facut eco din doua in doua saptamani din luna a 6-a pana in ziua in care am nascut, sarcina trebuia monitorizata ca sa nu se mai intample ca la celelalte. daca vrei, cere-i dr tau sa-ti monitorizeze sarcina mai des. hai, fruntea sus, ganduri frumoase, o sa fie bine!!! nu am vrut sa te sperii, imi cer scuze
etinc3lle
Postat pe 7 August 2009 15:15
alle_micutza, nu te mai stresa mami atat. Stii tu cum e, eu vorbesc, ca si mie cate imi trec prin cap, de la bebe, pana la probleme de servici si altele personale, Ooooffff, dar sa stii ca de cate ori imi trece cate un gand negru singura ma remontez spre a gandi pozitiv, zic cate o rugaciune in gand si ma simt mai bine. Eu sustin parerea ca ecografiile oricat de multe ar fi ele, n-au ce rau sa faca. Din contra se vede f bine daca bebele are ceva sau nu. Acum pe bune daca iti face doar 3 ecografii in 9 luni de zile cum am mai auzit, cum sa-si dea dr. ala seama daca bebe are o problema sau nu daca nu il vede si daca tu nu ai totusi niste simptome. Si degeaba ajungi sa ai stari de rau cand e prea tarziu, asa ca ecografiile sunt bine venite.
kidz000722
Postat pe 7 August 2009 15:19
am 20 de saptamani de sarcina! si ma tem enorm sa nu fie probleme
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 17:43
Sunt si eu o mamica de ingeras. Pe Ionut, primul meu copil dupa 11 ani de munca l-am pierdut la 6 luni de sarcina cand in aceeasi saptamana la consultatiile doctorei si investigatiilor 3D mi s-a spus ca totul merge fff bine. Am avut iminenta de avort la 3 luni si de atunci am incetat toate activitatile mele si am stat doar in pat cu tratament si sperante. La urmatoarele controale totul mergea bine, am facut toate analizele am luat tot ce mi-a spus doctora, am avut repauz total si in zadar cand am inceput sa am dureri de spate la inceput usoare si apoi crescande in intensitate mi-am sunat doctorita imediat si mi-a spus sa iau nospa dar degeaba durerea a crescut in intensitate ca m-am dus la urgenta . Acolo din toate injectiile care mi le-au facut ca nu imi amintesc decat spaima, durerile si urletele mele. Travaliul meu a durat 12 ore de chin ca nu a avut nimic efect asupra durerilor am nascut un copil viu de 600 g. In afara faptului ca era un pic mai mare ca palma mea nu avea nici un defect - era perfect sanatos. Cat am stat cu el la neonatologie 12 ore - toata viata lui- nu am acceptat si am ordonat, implorat pe toti si pe D-zeu sa nu mi-l i-a pe Ionut ( a apucat o asistenta sa mi-l boteze). Nu imi amintesc decat ca eram o stana de piatra in fata incubatorului si imi doream sa il iau in brate si sa-i transmit cumva ca nu accept si nu are de ales decat sa traiasca. Vedeam privirile asistentelor neputincioase care nu imi puteau da nici un raspuns. Si a luptat micutul tot timpul cat am stat langa el.
A trebuit sa merg sa fac injectii si cand m-am intors la el asistentele mi-au spus ca in momentul in care am iesit pe usa a incetat sa mai aiba puls. M-am suparat pe toti - pe D-zeu, pe Ionut, pe toata lumea. Am iesit afara cum eram in halat desi era martie si intrebam de ce ? Nu stiu de unde am avut forta sa ma trezesc a doua zi din pat, dar am facut-o , daca la inceput a fost doar ca un robot fara suflet, fara nimic doar cu chipul lui Ionut in mintea mea, acum dupa 5 luni am curaj sa sper ca intr-o zi voi tine in brate propriul meu copil. Nu are rost sa spun ce simt cand vad bebelusi pe strada, nu are rost sa spun ce simt cand vad la televizor mame care isi vand bebelusii pt organe, nu are rost sa spun ce simt cand vad mame care isi ucid bebelusii. Atunci vad un D-zeu nedrept, insensibil si rece. Dar stiu ca nu e asa, stiu si sunt constienta ca vad asa doar din prisma durerii mele si nu vad in asamblu. Poate intr-o zi voi vedea si atunci ma va ierta D-zeu.
georgiana6matei
Postat pe 7 August 2009 17:55
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 19:34
Draga mea, sunt cu gandul alaturi de tine,nu stiu daca exista cuvinte de mangaiere sau imbarbatatare in astfel de cazuri.eu am pierdut o sarcina in luna a 7-a si nu pot sa-ti spun cat a fost de dureros! Aveam surorile mele alaturi, prietene, vecine- mi se spuneau cuvinte de alinare, dar nimeni si nimic nu a putut umple golul....Ii alesesem si numele,ma gandeam cumo sa zugravesc camera, sarcina decurgea bine dar s-a oprit brusc, fara nici o explicatie! Noptile au fost atat de grele ! sanii parca strigau pruncul la alaptare...
Am mai pierdut inainte cateva sarcini, dar au fost in lunii putine si sentimentul matern nu a fost atat de desvoltat, a fost mai degraba ca o usurare.
Nu stiu daca te ajuta ,dar e bine sa stii ca exista o asociatie a Mamelor de ingerasi care se intalnesc in fiecare an in marile orase, si nu numai si mai este o carte pe care ti-o recomand cu caldura:Minuni cu copii nascuti si nenascuti,,minuni noi ale sfantului Efrem.
Sa-ti mangaie Dumnezeu sufletul si sa iti dea putere sa iei viata mai departe ca un dar!
Zorica
Postat pe 8 August 2009 19:17
Draga georgiana6matei. Imi pare nespus de rau. Nu imi vine sa cred, si nu ma pot pune in locul Tau. Imi pare rau si ma rog la Dumnezeu sa poti trece si sa te ajute sa iti dea un Copilas. Si stiu ca asa va fi. Nu stiu ce sa iti mai spun. Orice cuvant este de prisos. Asa este uneori Dumnezeu ne pedepseste si nu stim de ce, poate ca mai greseste si el. Sper din tot sufletul sa ave-ti un copilas, care sa traiasca si sa va bucurati de el. Fii tare, te rog frumos.
Kiki_Mic
Postat pe 8 August 2009 19:59
Buna tuturor mamicilor de ingerasi,ma numesc Oana, am citit toate povestile voastre triste,si la fel ca si voi,si eu cu durere in suflet va spun ca sunt mamica unui ingersai,care sper din suflet ca de acolo de unde e sa ma poata ajuta sa opresc durerea din sufletul meu si sa-mi stinga dorul care-mi macina sufletul!Bebica mea,Emma,era primul nostu copil dorit din suflet de noi toti,a fost cu mine doar 23 de saptamani,dupa care Dumnezeu mi-a luat-o si a lasat un gol care doare .....doare enorm!
Am avut o sarcina fara probleme,exceptand greturile pana la 3 luni,cu toate analizele facute pe care le dau medici si plus altele pe care le ceream eu sa le fac,totul era in regula,la 16 saptamani am fost la control am facut ecograful si mi-a zis dr ca e colul un pic deschis dar nu e problema ca ase e la majoritatea sarcinilor,eu nu am stiut ca poate sa genereze probleme grave asa ca nu am mai vazut alt medic,inainte de a implini 24 de saptamani fara 5 zile ,dimineata cand merg la baie am vazut chilotelul ,un pic ud nu foarte mult,era ceva incolor,nu aveam dureri nu avem sangerari nimic,am zis sa merg la dr sa ved ce este ,am avut cel mai mare soc din viata mea cand mi-a zis ca e avort in curs si trebuie sa nasc,nu mi-a venit sa cred.....mi-au facut internarea si ma-u dus direct in salonul unde erau femeile in travaliu,eu nu aveam nici o durere si ziceam ca sunt nebuni,intr-un final a venit dr si mi-a zis ca am placenta iesita prin colu deschis " care nu reprezenta nici un pericol"si nu pot sa mai faca nimic!A venit o asistenta cu perfuzia care iti provoaca dilatatia,am refuzat si atunci mi-au adus o foaie pe care am semnat-o si am plecat din acel spital nenorocit!Am plecat intr-un alt oras,tin sa spun ca eu sunt din TG-jiu,am incercat tot dar pentru bebica mea nu a mai fost nimic de facut!Sprijinul sotului meu in aceste momente a fost neconditionat si nepretuit,iar dna Dr. a fost exceptionala,intelegandu-mi suferinta a fost de acord ca sotul meu sa ramana langa mine pe tot parcursul travaliului!Imi pare rau ca nu am fost la aceasta doctorita inainte si m-am lasat pe mana acestor incompetenti din orasul meu.
Niciodata nu voi intelege cum s-au intamplat toate astea fara cel mai mic avertisment,cum pot fii asa nepastori uni medici si asa de incompetentii,se joca cu vietile noastre si ne distrug sufletul!sunt indurerata si trista pentru ca in tara asta totul este din ce in ce mai rau!Dumnezeu sa ne ajute sa depasim aceste momente! te sarut puiutul meu si nu te voi uita niciodata
Oana_Emma
Postat pe 11 August 2009 14:27
buna!

la fel ca si voi si eu am pierdut o sarcina zilele trecute, mai exact acum 9 zile.eram insarcinata in 21 de saptamani.Nu va pot descrie suferinta prin care am trecut si prin care trec. Nu a fost o cauza anume ci pur si simplu mi s-a deschis colul si mi s-a declansat nasterea.L-am nascut pe bebe insa era mult prea mic pentru a se face ceva pentru el. Acum astept rezultatul analizelor lui sa vedem ce a fost. Am facut toate testele si analizele pe parcusrul celor 21 de saptamani si toate au iesit bune. acum asteptam sa ma refac si sa o luam de la capat cu toate ca imi este f teama.
inca mai am sangerari dar dr mi-a zis ca sunt normale si ca le voi avea pana se va retrage uterul. Voi fetelor cat ati avut acete sangerari sau lohii cum se numesc ele?? ca la mine au trecut 9 zile si inca sangerez.
multa sanatate va doresc
ratusca83
Postat pe 17 August 2009 18:38
Dumnezeule mare!! m au taiat lacrimile cand v am citit povestile!!...mamici va doresc multa sanatate si mult noroc in viata!alte cuvinte sunt in plus.va doresc din suflet sa tineti cat mai curand un bbel sanatos in brate.sa ne tineti la curent.va pupam si va dorim multa sanatate si capul sus.Dumnezeu e mare si niciodata nederept.toate au un rost cu toate ca nu tot timpul il vedem.
carter
Postat pe 17 August 2009 19:24
buna sunt si eu o graviduta in 6 sap,si mi-e cam frica vinerea trecuta am fost la consultatie si dr o zis ca-i cam micuta sarcina si sa merg peste 2 sap la control,ma cam durea burta si mi-a prescris no-spa.Dar nu apucat sa treaca decat o sap ca vineri m-am internat cu un pic de sangerare dar ff putin,eram foarte speriata nici nu ma puteam tine pe picioare cand am ajuns la clinica mi-a facut un ecograf si mi-a spus ca copilul e mai bine ca data trecuta si i-am auzit si inimioara dar ca sunt ceva cheaguri de sange pe langa el si m-am internat mi-a facut tratament cu Utrogestan si ceva injectabil sangerarea se oprise in noaptea aceia si m-am bucurat ffff tare.dar pericolul nu trecuse am stat 3 zile fara sangerare si acuma asteptam sa merg la ecograf .Venise doctorul de dimineat la vizita si-mi zise ca ma lasa acasa dar dupa ce face un ecograf,asteptam cu nerabdare acel ecograf sa vad ce face bebele chiar daca este cat o ghinda.am facut ecograful dr mi-a spus ca sarcina ii in evolutie dar ca pericolul nu a trecut si ca ne vedem peste 2 sap sa speram ca nu mai repede.voi ce ziceti am sansa sa duc sarcina pana la capat .Vdoresc multa sanatate si sa nu va pierdeti niciodata speranta.

kidz003403
Postat pe 17 August 2009 22:32
cum ai spus si tu speranta moare totdeauna ultima asa ca iti doresc sarcina cat mai usoara in continuare stai cat mai linistita nu te stresa ca simte si bebe fiecare emotie a ta si cu ajutorul lui Doamne Doamne totul va fi ok
SEBY1YEAR
Postat pe 17 August 2009 22:36
......si eu sunt o mamica de ingeras....
am avut nunta in mai si din prima incercare pentru prima oara in viata mea,la 29 de ani, am ramas insarcinata.pentru noi a fost cel mai frumos miracol.eram fericiti de numai puteam.mie imi venea sa zic tuturor pe strada ca voi fi mama,pluteam.
ma simteam excelent.nu am vomat nici macar o data.ma odihneam din greu.tocami intrasem in concediu pana la 1 septembrie.mancam f sanatos.analize bune.sarcina o urmaream la un dr f bun din oras,
viata noastra avea un sens:bebe.
nici macar o secunda nu m-am gandit ca se poate intampla ceva.pe 4 august m-am trezit dupa-amiaza si am descoperit o pata maronie.m-am alarmat.am sunat dr si mi-a zis sa merg la control la o colega ca ea e plecata din oras.
pe 5 august 2009 increzatoare m-am dus la cabinet.mi s-a facut eco si inima lui bebe nu mai batea.am fost socata.am ramas la chiuretaj si am plans si pe masa pana am adormit la anestezie.si m-am trezit tot plangand....
s-a rupt ceva din mine.......mi-e greu sa imi revin...aveam 11 saptamani de sarcina...ma simt pustiita........am fost la biserica sa mi se citeasca rugaciunea de dupa o intrerupere........am plans de mi s-a uscat sufletul........de ce Doamne???????
angelic
Postat pe 18 August 2009 00:26
M-a mancat pielea sa citesc toate aceste mesaje... M-au intristat nespus de mult,si m-au facut totodata sa apreciez ceea ce am .... Sunt insarcinata in 32 de saptamani, nu stiu ce o sa am,pentru ca luna trecuta era d-na doctor sigura 100 % ca e fetita,iar saptamana trecuta 100 % ca e baiat . Am citit ceea ce a-ti scris voi si lacrimile curg fara voia mea,gandindu-ma la cat suferiti. Nu imi ramane sa va spun decat atat : fruntea sus,Dumnezeu sa va ajute sa aveti cat mai curand parte de propria voastra comoara... E greu sa iti gasesti cuvintele pentru a alina durerea cuiva,1000 de cuvinte nu fac un ban in astfel de cazuri
Lali__Mete
Postat pe 18 August 2009 10:28
Buna fetelor...
am mai scris deja, eu am trei sarcini pierdute pana acum.....dar de 2 saptamani nu mai pot de bucurie...sunt insarcinata si am deja 7 saptamani. Nu pot sa descriu ce bucuroasa am fost cand am vazut rezultatul testului. a fost ceva la care nu mai speram. Acum ma rog lui Dumnezeu sa aibe mila de mine si de copilas si sa faca cum e mai bine. Pana una alta ma bucur de sarcina si ce o fi o fi. Am deja un baietel de 4 ani.....iar sarcinile le-am pierdut dupa ce l-am avut pe el....inexplicabil..Va doresc la toate sa nu va pierdeti speranta caci Dumnezeu e mare.
lexmark
Postat pe 18 August 2009 14:05
Stiu ca este greu am trecut si eu prin asa ceva in urma cu ceva ani. Nu mai puteam sa ma uit la nicio graviduta la niciun bebel ca plangem in hohote si asta nu a durat cateva zile sau saptamani ci ani. Dar anul trecut am ramas insarcinata si am stat cu sufletul la gura pana a aparut ingerasul meu pe lume in 31 mai 2009. imi era frica sa stranut sa tusesc sa nu care cumva sa pateasca el ceva.Am facut toate analizele posibile si imposibile numai ca stim ce el este bine.
Bunul Dumnezeu si Maica Domnului au ascultat rugamintile noastre si bebe este bine cu toate ca a aparut pe lume cu 2 saptamani mai devreme.Acum avem deja 6.700kg si 63 cm suntem baieti mari, ne supara colicile.
Eu sper si va doresc sa puteti tine cat mai repede in brate puiutii vostri si sa nu dormiti nopti intregi numai pentru a sta langa ei sa ii linistiti sa va bucurati la fiecare gazuta pe care o da si la fiecare pisulica pe care il face, sa pupaciti fiecare centimetru de pielicica si sa va topiti de fercire atunci cand va va apuca de mana prima data.
Va rog sa nu va lasati prada durei si sa sperati ca totul va fi bine chiar daca va trece mai mult timp decat va doriti pana sa simtiti ghemotocul in burtica.
Trebuie sa sperati ca totul va fi bine.
leeloo75
Postat pe 18 August 2009 14:57
imi pare rau,am scris mai sus si la fel ca si tine si eu am pierdut sarcina,23 de saptamani,col deschis,sangerarile asa cred ca tre sa fie,asa a zis si dr mea,eu am 18 zile de cand s-a intamplat si tot mai am unele pete maro pe tamponel,iti doresc sa ai putere si curaj,stiu e greu dar ....imbratiseri
Oana_Emma
Postat pe 18 August 2009 15:26
buna!cum am mai scris si mai sus si eu am pierdut o sarcina pe la 11 saptamani.si acum simt o durere si un gol in suflet chiar daca au trecut mai bine de 3 ani de atunci.imi pare nespus de rau pt toate mamicile de ingerasi si sper sa va ajute Dumnezeu pe toate sa va tineti copilasii in brate cat mai curand.alte cuvinte nusi au rostul.aveti incredere in Dumnezeu.va pup pe toate
nico_sabo
Postat pe 19 August 2009 09:33
buna fetele....
va povesteam zilele trecute ca am pierdut o sarcina de 21 de saptamni...De atunci au trecut cam 12 zile si eu tot sangeram cate putin....luasem antibiotic 5 zile la inceput.....ieri am avut o scurgere mai ciudata de culoare rosu inchis spre maro si m-am speriat si am mers de am facut un ecograf.....acolo s-a vazut ca mai era un rest de 1.8cm si ca, cavitatea nu este inchisa...mi-a dat sa iau ergomet 2 fiole pe zi, calciu si augumentin de 1 gram....dupa ce am facut prima injectie de ergomet la cateva ore cand am mers la toaleta am eliminat acel rest(eu sunt sigura ca era el deoarece avea o textura ca de tesut mai groasa si era f mare....apoi am mai sangerat inca putin si de azi dimineata nu mi-a mai curs deloc.......decat ceva galbui...
oare este normal ca dupa acest ergomet sa nu mai sangerez ??..temperatura este buna..nu am avut mai mare de 36 cu 5... dureri de burta nu am avut deloc...decat acum am mici dureri dar cred ca din cauza ergometului.
multumesc mult
ratusca83
Postat pe 20 August 2009 18:20
ergomet-ul are rolul de a opri sangerarea
lexmark
Postat pe 21 August 2009 13:23
Buna tuturor. Am scris si eu mai inainte cum am pierdut o sarcina la 7 luni. Dar azi sunt mamica unui baietel de 1 luna. Trebuie doar s-avem incredere ca D-zeu ne-ajuta.
P.S. Dupa 3 ani 1/2 de cand am pierdut fetita inca sufar si plang dupa ea. Oare trece vreodata durerea asta care o simt? Parca acum cand am nascut baietelul ma gandesc tot mai des la ea. Nu stiu de ce. Ar trebui sa merg inainte. Doar mi-a ascultat D-zeu rugamintea. Va pup!
tanase_claudia
Postat pe 21 August 2009 21:30
buna.....

va scraim zilele trecute ca am fost la ecograf si s-a vazut un rest acolo si dr mi-a dat ergomet, calciu si augumentin....am inceput de miercuri sa fac ergomet si am eliminat mai multe chegulete asa si fragmente de tesut....dureri de burta am f mici de la contractiile pe care le da ergometul....
joi nu am mai avut scurgeri deloc....dar ieri iarasi au inceput..nu sunt abundente dar tot mai elimin acolo cate un chegulet si ceva asa ca un mucus de culoare rosu inchis spre maroniu....nu are niciun miros doar ca e deranjant sa tot elimin ( va rog sa ma scuzati pt detalierea facuta).... oare este normal ca dupa ergometul asta sa stot am scurgeri?? nasa mea mi-a zis ca se curata uterul...
offf nu stiu ce sa mai zic....luni am programare la dr meu .....
multumesc mult ...oare e normal sa ma curat atat???..cineva mi-a zis ca poate dura si o luna:(
ratusca83
Postat pe 22 August 2009 13:28
Pt. ratusca83
Eu am sangerat o luna dupa ce-am nascut. Intr-o zi curgea, urmatoarea zi nu m curgea. Cateodata curgea mult, altadata doar putin. Tot asa am tinut-o timp de
o luna.
tanase_claudia
Postat pe 22 August 2009 19:01
va multumesc mult pentru raspunsuri... multumesc din inima claudia...
sunt foarte speriata pt ca nu ma asteptam sa sangerez asa de mult...am mai citit pe net ca unele femei au sangerat doar cateva zile dupa ce au pierdut sarcina..... eu aveam 22 de saptamani cand am pierdut-o.... si eu ma gandesc zi de zi la baietelul meu, dar ma consolez cu gandul ca este la doamne doamne ..si ca este ingerasul care va avea grija de noi...durerea este foarte mare a pierderii unui copil....si eu ma gandeam ca e cat de cat normal sa mai sangerez pt ca practic l-am nascut..organsimul se curata acum....mai ales ca iau si ergomet...
multumesc din inima.
ratusca83
Postat pe 22 August 2009 19:37
Nu va speriati cu sangerarile decat daca sunt foarte abundente si cu cheaguri.Eu am nascut acum 3 luni si am avut lohiile timp de 6 saptamani dupa care a venit menstruatia si a durat 16 zile din care 10 au fost ingrozitoare., am avut pauza 10 zile si iar a venit si inca o mai am , are 15 zile primele 7 chinuri nu gluma acum nu vrea sa se termine si pace.
Bineinteles ca am fost la doctor am facut si ecografie si tot tacamul ca sunt speriata rau de tot.Concluzia a fost ca sufar de o dereglare hormonala dupa nastere si ca nu ar fi prea bine sa fac tratament hormonal. Asa ca iau anticonceptionalele prescrise si astept ca organismul meu sa isi revina cat de cat.
leeloo75
Postat pe 22 August 2009 19:48
Pt ratusca83
Sarcina a fost destul de maricica zic eu. Uterul a apucat sa se mareasca. Si daca faci efort deja, si din cauza asta curge m mult. In zilele in care faceam curat si m vedeam si de bebe curgea m mult. Imi pare rau pt pierderea ta. Si eu am pierdut acum 3 ani o fetita cand eram gravida in 7 luni. Am avut aceeasi consolare. Iar acum am un baietel de 1 luna si cateva zile. Curaj.
tanase_claudia
Postat pe 22 August 2009 20:19
ratusca tie cat timp ti-a spus medicul sa faci pauza pana sa ramai iar?
luli_truli
Postat pe 22 August 2009 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua! am si eu o intrebare am o prietena care a avut contact sexual acum 6 saptamani si nu stie de ce ii vine ceva maro si ar vrea sa stie daca posibil sa fie insarcinata pentru ca luna trecuta ia venit normal mestruatia 6 De la: garbo_446242 18 Februarie 2019 07:26
infectii dentare 9 De la: Aly_Fab 13 Februarie 2010 23:01
PERETII UTERULUI LIPITI 35 De la: nela_kidz 6 Mai 2012 11:59
va pricepeti la vise??? 13 De la: ankmaciuk 6 August 2009 16:57
SEX LIFE - Spune si povestea ta ..!! 1 De la: shivashante 21 Februarie 2009 19:14
Setari Cookie-uri