oare sunt gravida

Frigiderul e un real test de sarcina:pune ceva carnati prajiti seara in el iar daca dimineata poti suporta mirosul cand deschizi frigiderul,inseamna ca nu esti.La mine a functionat si mi-am dat seama din a doua saptamana ca sunt gravida.
kidz000353
Postat pe 22 Martie 2009 22:21
da, si asta la ce varsta a fatului? ca eu la inceput nu aveam simptomele astea, abia mai tarziu au inceput sa ma deranjeze mirosurile (dupa ce era clar ca sunt insarcinata oricum, la o luna-doua...)
ruschita
Postat pe 22 Martie 2009 23:17
buna fetelor eu sunt noua dar vam tot urmarit,as avea o intrebare cm al meu a fost in data de 9 si in ziua 22 am avut o scurgere roz cum ie normala dar roz,se poate sa fiu gravida? si ma doare capul intruna de 2 zile !ce ziceti fetelor?astept raspuns de la voi!!!!!!!!!!!!!!!!!
miha_ela12
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:50
un test de sarcina ai facut?
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Aprilie 2009 12:33
tare topikul asta.. dar vad ca nimeni nu a revenit sa ne spuna daca era sau nu insarcinata
eu am avut 2 pete maronii cand trebuia sa imi vina ciclu.. am facut test si a iesit negativ si la inca o saptamana jumate am facut test si a fost pozitiv.. deci si cu testele astea depinde..
cam intotdeauna apare treaba cu sanii umflati (mai mult sau mai putin.. depinde daca exista simptomul asta si la ciclu) si in primul trimestru ar trebui sa existe somnolenta..
mie somnolenta mi-a aparut de abia in luna 3 de sarcina si nu m-a deranjat nici un miros pe intreaga perioada a sarcinii (chiar daca simteam totul mai puternic).. nu am avut nici o pofta, nu am avut niciodata greata (ref la mancare) si am fost la fel de vioaie in primele 2 luni de sarcina la fel ca si inainte (ma refer la sport si la lucrurile zilnice pe care le faceam)..
dianecrii
Postat pe 6 Mai 2009 13:35
buna! vad ca toate care suntem aici avem cam aceleasi probleme si intrebari de pus.sincer imi doresc un bebe foarte mult dar de curand la 10 zile dupa ce mi-a venit cm m-am trezit patata de sange nu foarte mult cantitativ cateva picaturi chiar asta sa inta,plat de doua ori timp de doua zile. am facut si un test de sarcina chiar in acea zi si a iesit negativ acum astept sa-mi vina cm. e posibil sa fiu insarcinata si sa nu-mi dau seama tinand cont ca nu prea am simtomele graviditati decat cel de somnolenta si sani putin mariti si ma cam doare un pic burta si mijlocul.ar fi posibil sa fiu insarcinata si sa nu iasa la testul de sarcina cumparat din farmacie?
lidia29
Postat pe 26 Mai 2009 14:07
Nu cred mai mult ca sigur spre dezamgirea ta nu esti insarcinata.Eu am ramas pt a doua oara gravda si mi s-a intamplat ca prima oara mi-a intarziat si la o sapataman mi-am facut testul si a iesit pozitiv.iar acum 2luni tot asa mi-a intarziat mi-am facut testul a iesit negativ si a doua zi mi-a venit ciclulSa dea Domnul sa ramai pana la urma.Doamne Ajuta!
maria_serafim
Postat pe 26 Mai 2009 14:36
raspundem te rog la intrebare:- daca imi fac analize de sange si de urina se obsearva si la 4 sau 5 zile astept raspunsul ms
loryblonda
Postat pe 9 Iunie 2009 11:56
lidia29 mai incearca cu inca un test barza si vei fi sigura!eu asa am facut cand am ramas insarcinata!pupici si sper sa ai rezultatul dorit
silviatatu
Postat pe 9 Iunie 2009 12:18
pai mai ai rabdare si tu o saptamana !si apoi fa un test de sarcina
silviatatu
Postat pe 9 Iunie 2009 12:19
fetelor am reusit sunt insarcinata!!!!!!!!!!!!!!! am facut 4 teste de sarcina si la toate au iesit a doua liniuta roz.
lidia29
Postat pe 9 Iunie 2009 19:24
FELICITARI va dorim tie si lui bb multa sanatate si sa ne tii la curent ai facut programare la medic?
SEBY1YEAR
Postat pe 10 Iunie 2009 13:36
bravooooooo!felicitari si sa ai mare grija de tine,cum a zis si SEBY1YEAR asteptam sa mergi la medic si sa ne aduci vesti noi,iti urez sanatate multa si un bebe cat mai frumos,dar pana atunci sa ai maaaare grija de tine si de sufletelul tau micut pupici
silviatatu
Postat pe 10 Iunie 2009 14:44
silvia mai aveti si voi putin si faceti 1 anisor vine tati pana atunci sau a venit deja?
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Iunie 2009 13:36
tati vine in 1 iulie,ca o sa facem cheful pe 5[taierea motului]abia astept sa vina ii e taaare dor de noi mai ales de copii,cand o sa-l vada pe alex ca e leit tati,si ca mai merge si in picioare,,vai de el ce o sa-l smotoceasca!s-a schimbat mult de cand a plecat [de 4 luni]au mai crescut au invatat lucruri noi,cand am vb la tel cu el era si nasu si a glumit ca merge la gagici la care Silviu ii spune'''tati tu sa nu cumperi gagica ca o ai pe mami,si mami e ieftina!'''ce zici de asta?am ramas cu gura cascata si tati cu un dor si mai mare de el.pupici
silviatatu
Postat pe 12 Iunie 2009 22:10
Bravo lidia ma bucur pt tine.sa ai parte de o sarcina usoara si sa fie totul bine. eu sunt insarcinata cu al doilea si sper sa fie bine.
maria_serafim
Postat pe 14 Iunie 2009 15:34
imi dau seama ca-i este foarte dor de voi ca si voua de asemenea ma uit la sebi ca invata asa repede si evolueaza de la o saptamana la alta da pai in 4 luni cred ca nu o sa-i vina sa creada ce mari sunt
SEBY1YEAR
Postat pe 15 Iunie 2009 13:13
asta asa este!au crescut muuult de cand a plecat tati,chiar ieri am vb cu el la telefon si mi-a zis ca abia asteapta sa vina acasa sa-i smotoceasca putin.cand a plecat avea alex doar 7 luni de atunci a progresat muuult
silviatatu
Postat pe 15 Iunie 2009 13:22
nu neaparat...am am avut senzatie de rau dupa 2 luni cand stiam deja
blonda170
Postat pe 16 Iunie 2009 23:38
Felicitari...acum abia am citit mesajul(primul) si chiar ma gandeam...SIGUR E ...somnolenta si durerea de sani e un lucru foarte sigur la inceput...cat despre sangerare se mai intampla uneori vine chiar si ciclul normal peste sarcina....Testul daca e facut pana in 21zile de la conceptie iese negativ...din acest motiv nu a iesit din prima...Multa multa bafta...sa fie sanatis...si eu am o fetita de 2 ani si 7 luni si sunt insarcinata in 19 sapt..pooop
blonda170
Postat pe 16 Iunie 2009 23:44
buna fetelor!sunt nou-venita!am si eu nelamuriri!cine ma ajuta cu sfaturi?luna trecuta mi-a intarziat ciclul 2 zile,trebuia sa vina pe 16 si a venit pe 18,a venit cam putin!pe data de 1 06.am fost la un control ginecologic,am facut papanicolau si analiza la secretie,pap a iesit normal si candida,dr mi-a dat sa iau zanocin,metro....si cervugid ovule,am luat ,pe 17 am fost din nou la control,''nu mai ai nimik'',i-am zis dr ca trebuia sa-mi vina ciclu pe 16 06 ,a zis ca da trebuie sa vina,acum suntem in 22 si nu mi-a venit!!!!!!!daca sunt insarcinata ce trebuie sa fac?imi doresc aceasta sarcina,afecteaza cu ceva medicamentele?va rog ajutati-ma!!!!!!!!!!maine dimineata fac si testul!dar ajutati-ma!imi vine sa urlu!!!!!!!!!!!
kidz001394_byly
Postat pe 22 Iunie 2009 18:20
sora mea a facut gravida fiind de 2 ori candida si bineinteles ca a trebuit sa ia tratament asa ca nu i s-a intamplat absolut nimic la copil chiar i-a zis medicul ca sunt foarte multe femei care gravide fiind fac candida.
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Iunie 2009 14:01
buna fetelor!am facut testul ,dar a iesit o singura liniuta!,uitandu-ma pe la pranz la el(la test)am observat ca usor se vede si cea de-a doua liniuta!rusii nu vor sa apara,sanii ma dor.ma linisteste si pe mine cineva in legatura cu tratamentul?
kidz001394_byly
Postat pe 23 Iunie 2009 14:13
felicitari inseamna ca esti insarcinata urmatorul pas e sa-ti suni ginecologul si sa-ti faci o progamare si cred ca el e in masura sa te lamureasca cu lux de amanunte.
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Iunie 2009 14:16
eu zic sa mai incerci un test de la alta marca si apoi vei sta mai linistita ,dar cel mai sigur e sa mergi la un medic ginecolog care iti va spune 100% daca esti insarcinata,si daca esti iti doresc un bebe frumos si sanatos si o sarcina usoara
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 14:22
buna mamicilor!
am si eu o intrabare la voi!
m-am certat recent cu o vecina foarte tare k deja tremuram toata si cre k mi-a urcat tensiunea la 500!
problema care este... de atunci ma doare destul de tare burta!
e oare o problema??? o sa va rog dak puteti sa ma ajutati si sa imi raspundeti la intrebare!
multumesc
ale_micutza
Postat pe 23 Iunie 2009 14:26
esti insarcinata?
daca da sa eviti astfel de certuri ca nu e bine sa te agiti pt ca bebe traieste aceleasi emotii ca si tine care nu-i fac bine deloc,fii calma si linistita si laso pe vecina sa vb singura!tu gandeste-te la binele copilului tau!
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 14:37
multumesc!
kidz001394_byly
Postat pe 23 Iunie 2009 15:09
multumesc!mai astept 3 -4 zile si fac alt test
kidz001394_byly
Postat pe 23 Iunie 2009 15:11
pai ai putea sa-l faci si azi testul,nu trebuie neaparat sa astepti cateva zile,asta cum vrei tu,sper sa fie pozitiv,sanatate multa iti doresc
silviatatu
Postat pe 23 Iunie 2009 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bb agitat in burtica???????????? 16 De la: masini 20 Decembrie 2009 08:25
analize in cazul opririi in evolutie a sarcinii 7 De la: CarminaM 17 Septembrie 2010 00:40
sarcina 3 De la: andreuta001 26 Noiembrie 2011 15:13
Infertilitate? 5 De la: garbo258759 9 Ianuarie 2012 11:18
probleme cu scanul? 2 De la: alfheim 1 August 2011 15:28
Setari Cookie-uri