hemoroizii!!!..tratamente???

am inteles k peste 50la suta din femeile care au nascut natural au avut probleme cu hemoroizii.ati avut asemenea probleme?a trebuit sa urmati un anumit tratament?si ink o intrebare..cum aleg braul?k sa nu raman cu burtik>k am observat k e pe marimi si sincer nu mi dau seama care marime mi se potrivete acum k am burtik.pupici
carter
Postat pe 23 Iulie 2009 19:29
eu am nascut natural si vreau sa iti spun ca nu am avut nici un fel de problema.singura incomoditate au fost cusaturile care le-am avut.baietelul meu a cantarit 4 kg la nastere,deci erea destul de mare.eu cred ca probleme cu hemoroizii au acele femei care au avut si inainte de a naste.parerea mea
in legatura cu braul pt burtica,nu stiu daca te referi la cel care se pune fiind insarcinata sau la cel de dupa.daca este cel de dupa,pe mine m-au sfatuit sa nu imi pun nimic pt ca muschii burtii ramaneau atrofiati,adica nu se mai incordau si burta ramanea urata.iar daca te referi la cel care se pune in timpul sarcinii,banuiesc ca marimile sunt in functie de marimea pe care tu o foloseai la haine.nu stiu sigur,mai bine intrebi acolo unde il vei cumpara.pupici si multa bafta la nastere
segio2009
Postat pe 23 Iulie 2009 20:54
ms ptr raspuns..eu zic de braul pe care il porti dupa ce nasti k sa nu ramai cu burtik.se atrofiaza muschii????? k mie toata lumea mi l a recomandat.pupici
carter
Postat pe 23 Iulie 2009 21:24
buna....eu dupa ce am nascut am folosit cateva zile braul.....si ma durea burta...am vb cu dra cu care am nascut si m-a luat la suturi sa zic asa....ca puteau sa-mi pocneasca cusaturile din cauza lui....mi-a interzis sa-l mai folosesc.....akum u faci cum crezi dar eu una nu il recomand ....poooopicei dulci
deliarebecca
Postat pe 23 Iulie 2009 22:15
da...mie mi-au aparut hemoroizi imediat dupa nastere.dar am luat de la farmacie crema si mi-am dat cam o luna de zile si acum nu mai am asa ceva.

eu nu am purtat brau.....am purtat burtiera.care eu zic ca ajuta.
a mai fost un topic deschis chiar de mine despre burtiera...

http://www.kidz.ro/comunitate/forum/view_topic/347/burtiera-ajuta.html

succes
horobeanu
Postat pe 24 Iulie 2009 00:03
daca nasti prin cezariana este evident ca nu ai voie sa folosesti asa ceva.face foarte rau. tu fa cum crezi,mie asa mi s-a spus de la medic.eu nu l-am folosit si pot spune ca nu am burtica.am ce aveam si inainte de a naste.sunt la cura de slabire dar asta este alta istorie
segio2009
Postat pe 24 Iulie 2009 02:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: Ciresica 27 Iunie 2010 04:27
am nevoie de un sfat 1 De la: kidz001796 21 Septembrie 2009 14:35
oare sunt insarcinata? 3 De la: alexxa 18 Februarie 2009 22:01
bebelusii din centrele de plasament 3 De la: Lumynita 1 Decembrie 2009 15:47
e bine sau nu? 8 De la: tatusilvia 6 Iunie 2009 16:20
Setari Cookie-uri