Alimentatia bebelusilor

INTRATI PE WWW.GOOGLE.RO

SUS IN STANGA GASITI GMAIL, DATI CLICK

APOI LA ADRESA INTROUCETI

BIBLIOTECA.KIDZ

LA PAROLA

CARTI.KIDZ

LA MESAJE PRIMITE GASTI CARTI CATE VRETI
SI SE COPIE CA DIN MAILUL DUMNEAVOATRA
a1_23
Postat pe 5 Septembrie 2008 23:14
Buna. Am un baietel de 1 an si nu stiu ce sa ii dau sa pape pt. ca este mofturos. Mananca numai lapte la san.........de 2 ori pe sapt. ciorbica cu carnita si 3-4 fructe pe saptamana. Nu stiu ce sa mai fac...........am incercat sa il intarc....dar degeaba..........el cauta tot timpul "tzitzi" si saptamana respectiva a papat numai lapte, a refuzat orice fel de mancare. Noaptea se trezeste de 3-4 ori si papa lapte de la san.
Ce sfaturi imi dati?????????
simona_olteanu2007
Postat pe 7 Septembrie 2008 19:17
eu sunt Theodora, inca nu am implinit 3 luni, dar as vrea sa stiu cam de cand trebuie diversificat meniul. Deocamdata mananc lapt praf "NAN 1" si lapte de la mami de la san care este foarte bun....
As vrea si eu minunata carte de bucate pentru bebelici la adresa malinastan@yahoo.com

Va pup pe toti
malinam
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:13
AM INCERCAT SI NU POT SA INTRU IN BIBLIOTECA KIDS. IMI DA PAROLA GRESITA
danyelle005
Postat pe 8 Septembrie 2008 15:54
simona si al meu a facut mofturi la mancare de nu mancat vreo 2 saptamani masa de pranz ci tztzi in loc. pana cand m-am saturat sa tot fac mancare si el sa nu manace asa ca i-am cumparat borcanele de la nestle.. macar stiam cadacanu manaca pot sa-l pastrez si 2 zile la frigider. Pana la urma a mancat dar nu orice... doar pui cu morcav si legume cu pui. si astea mai mult pacalit cu paine. daca ii dau bucatele mici de miez de paine deschide gura si manaca..asa ca atunci cand deschidea gura ii dadeam o ligurta cu mancare.. apoi miez de paine ca sa nu se supere .. bine nici asta n-a tinut prea mult.. am trecut la hranitul cu mama... o bucatzica de paine din mama mea, o bucatica de peste, un pic de legume.. si mai apoi la hranitul in timp ce el se joaca pe sub o masa cu jucariile dupa el. asa a mancat azi. singur nu papa.. doar vrea sa roada castronul in loc de continutul castronului. si cel mai bine papa cand e si taticul lui la masa.. atunci e cel mai cuminte copil. nu stiu, poate c-ar trebui sa-l intarci
a1_23
Postat pe 8 Septembrie 2008 15:55
malinam, la 6 luni e bine sa incepi diversificarea, acum asa se recomanda si pt cei alaptati si pentru cei cu lapte praf. dar acum fiecare medic recomanda ceva, dar e bine sa nu incepi mai devreme de 5 luni. iar cu laptele praf incearca treptat sa i-l scoti, lapticul se formeaza cand bebe suge
a1_23
Postat pe 8 Septembrie 2008 16:02
salut!
a dat careva la bebelusi de 8, 9 lui sa pape spanac?
cum l-ati gatit?
sabina82002
Postat pe 8 Septembrie 2008 22:30
as dori daca se poate sa imi trimiti si mie carticica cu retete. adresa mea de mail este aly_cocacola@yahoo.com
multumesc anticipat...
aly_cocacola
Postat pe 18 Septembrie 2008 22:28
Buna
As dori si eu cartea cu retete pentru bebelusi. Am un baietel de 1 an si o luna si nu mananca mai nimic. Spre exemplu azi pana la ora 15.30 a papat doar lapte de la san. I-am facut supica, piure de conopida dar nici nu a vrut sa guste. Gatesc in fiecare zi pentru el.........si m-am cam saturat.........nu stiu ce sa mai fac pt. a manca. O sa ii cumpar maine mancarica la borcanele..sper sa ii placa. O alta problema e ca se trezeste in fiecare noapte de 3-4 ori ca sa pape lapte de la san. Acest lucru se intampla de vreo 4 luni.
Dati-mi sfaturi va rog
simona_olteanu2007
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:59
Sunt de acord. Al meu prefera supica de galuste
simona_olteanu2007
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:26
sa sti ca si eu am un baietel tot de 1an si o luna si maninca tot ce ii dau eu de la supica la corbita si alte feluri facute special pentru el.
milicaneagu
Postat pe 20 Septembrie 2008 16:44
m-ar ajuta mult acea carte,te rog daca poti trimitemio pe adresa simo_21@yahoo.com.mersi
simo_21_08
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:21
SUNT BUNICA UNUI BAIETEL DE 6 LUNI (RARES) SI VA ROG SA-MI TRIMITETI SI MIE CARTEA DE BUCATE PT. BEBELUSI. ADRESA MEA ESTE: gabimaghi@ yahoo.com VA MULTUMESC ANTICIPAT!
gabimaghi
Postat pe 26 Septembrie 2008 10:28
buna. sunt andreea. am si eu o fetita de 6 luni si jumatate si as vrea sa-mi trimiti si mie cartea daca se poate. iti multumim mult. andrea si maria, ingerasul meu
DEEITA
Postat pe 14 Octombrie 2008 11:22
am uitat sa scriu adresa de mail dan_chelupdm@yahoo.com
DEEITA
Postat pe 14 Octombrie 2008 11:23
borcanelele cu fructe din comert sunt foarte dulci in comparatie cu cele pe care le poti prepara tu acasa din fructe proaspete.
ana_cozmiuc
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:50
daca nu mai papa san, copilul, teoretic ar trebui sa inceapa sa pape cate putin din fiecare, bieinteles, eu nu ii dau sare nici yahar, cum am vayut o gramada de retete. Al meu pusti are 8 luni, si adaptam retete. Am gasit una in care a papat ficat farte bine. Mar copt la cuptor amestecat cu ficatul fiert foarte bine si pasat.
prim22misha
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:45
Buna fetelor.Am un baietel de 1 an si 2 luni,Vladut, care este foarte mofturos.credeti ca m-ati putea ajuta si pe mine cu carticica de bucate pentru bebei? adresa mea este cornerploiesti@yahoo.com.multumesc
chielena
Postat pe 13 Noiembrie 2008 20:02
buna! carti gasiti aici:
INTRATI PE WWW.GOOGLE.RO
SUS IN STANGA GASITI GMAIL, DATI CLICK
APOI LA ADRESA INTROUCETI
BIBLIOTECA.KIDZ
LA PAROLA
CARTI.KIDZ
LA MESAJE PRIMITE GASTI CARTI CATE VRETI
SI SE COPIE CA DIN MAILUL DUMNEAVOATRA
a1_23
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:00
va rog cand postatii retete sau ce mai da-ti la bebelusi de papic specificatii si varsta lor
anisoara_kidz
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:15
Buna
Fetita mea are 6.5 luni si nu prea mananca decat lapte. Am incercat cu supica, a mancat-o o perioada si mai mult la biberon si acum nici macar asa nu o mai vrea. Mai mancam para si cereale dar.. Am incercat si pui si degeaba. In schimb mananca iaurt. Ma puteti ajuta cu vreun sfat? De doua saptamani suntem pe tratament de vitamine de la doctor dar degeaba.
Ma intereseaza daca se poate, cartea de retete pt bebei in word.
Multumesc mult.
Pupici
gganisoara
Postat pe 6 Ianuarie 2009 08:07
buna, daca mai ai cartea cu retete ptr bebe, te rugam trimite-ne-o si noua nu mai stiu ce sa-i dau MIrunei mai cu seama la masa de seara. multumim frumos
mihamicuta
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:42
buna mamico,
si puiul meu a mancat la inceput (pe la 7 luni jumatate abia) supa strecurata in biberon si anumite persoane ma comentau insa asa s-a obisnuit sa o bea in loc de apa la pranz dupa ce manaca piureul de legume din supa si carnita si acum are in curand 10 luni, ptr mine important e ca manaca .la inceput nu manca acum nu mai stiu ce sa-i dau, ea nu manaca piure de fructe doar suc si bea cam 120-130ml de suc ,acum de sezon-portocala -morcov si putina sfecla. sa stii ca a inceput tarziu si pe asta sa-l bea nu-ti spun ce nervoasa eram ca nu manca nimik in afara de lapte , acum suntem bine.
sanatate va uram
mihamicuta
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:24
buna mamicilor as vrea si eu cartea cu retete pentru bebelusi
adresa mea de mail este
ralu.media@yahoo.com
multumesc
ralu_media
Postat pe 21 Februarie 2009 18:11
as vrea si eu carte cu rete.adresa mea de email este:beatricetmz@yahoo.com.va multumesc anticipat
beatricetmz
Postat pe 26 Februarie 2009 09:17
as vrea si eu carte cu rete.adresa mea de email este:beatricetmz@yahoo.com.va multumesc anticipat
beatricetmz
Postat pe 26 Februarie 2009 09:18
salut.am vazut pe net ca ai o carte despre retete ptr bb.ma intereseaza si pe mine deoarece am 2 gemeni de 5 luni si nu stiu ce sa le mai dau .locuim in italia dar dr de aici nu (cel putin dr lor)te ajuta cu sfaturi.multumesc frumos si scuze de deranj.adresa mea de email valentinasandafulga@yahoo.com.multumesc anticipat .
vale33
Postat pe 27 Februarie 2009 19:29
Dorim si noi carticica. Peste 3 zile facem 4 luni si inca papam integral laptic
adresa de mail: icecon2005@yahoo.com
Rose68
Postat pe 30 Martie 2009 23:47
poti sa-mi trimiti si mie cartea cu retete pentru bebe? , adresa de mail cgociman2004@yahoo.com
kidz000665
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:26
buna
mi-as dori si eu cartea cu retete culinare daca nu e prea mare deranjul,multumesc mult
alina2009
Postat pe 15 Iunie 2009 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AFTER SCHOOL CLUBUL ISTETILOR DIN CONSTANTA (SCOALA DUPA SCOALA) 1 De la: kidz001127 6 Iulie 2009 18:29
mamici nascute in aprilie 20 De la: lumini21 7 Aprilie 2010 15:03
AFTER SCHOOL CLUBUL ISTETILOR DIN CONSTANTA 1 De la: kidz001127 30 Mai 2009 08:24
vand balansoar - ideal pt alaptat 2 De la: carmen_adriana50 8 Februarie 2011 15:44
concurs foto copii 1 De la: i_love_lexa 24 Februarie 2009 19:23
Setari Cookie-uri