caderea parului

eu una recomand din suflet inainte de a apela la aceste metode un control la medic...si eu am patit la fel ,plus ca nu reuseam sa ma odihnesc ,de slabit nu,din contra chiar si m-am hotarat sa vizitez un medic endocrinolog si am facut f bn pt ca am descoperit ca la glanda tiroida am noduli...sfatul meu e sa va controlati desi poate nu aveti nimic macar o data pe an ...copii nostri au nevoie de noi si spun asta deoarece mama mea a murit la numai 48 de ani si nu am auzit-o ducandu-se la medic sau ceva de genu... de copii nostri prin asa ceva cand putem evita mergand la medic? eu una asta incerc sa fac sa pun pe primul loc sanatatea mea si a familiei si apoi restul....sanatate si pupici
izab33lla
Postat pe 13 August 2009 18:10
Izabela parul iti cadea de la tiroida? Sa stii ca ai dreptate ca mai intai trebuie sa aflam cauzele interne ale caderii parului pt. ca sampoanele si alte masti actioneaza numai la exterior, cred ca si eu voi merge la endocrinolog...
silvia_kidz
Postat pe 14 August 2009 18:33
da...am inceput tratamentu de cateva luni si deja ma simt mai bine...asa cum ai scris si tu ar trebui vazut daca nu cumva exista vreo afectiune si apoi sa vedem ce e de facut...sanatate multa
izab33lla
Postat pe 15 August 2009 17:06
Caderea parului la 3-4 luni de la nastere se pare ca e o regula pentru marea majoritate a mamicilor, am fost la coafor la 2 luni de la nastere si m-a avertizat ca o sa-mi cada parul si nu am crezut pana acum o luna, de atunci am impresia ca raman cheala de fiecare data cand ma spal pe cap. Nu tine de alimentatie, sunt o femeie care nu se neglijeaza chiar si cu bebe am fost la endocrinolog si la nutritionist in timpul sarcinii, mananc numai mancare sanatoasa, nu-mi lipseste zilnik din alimentatie iaurtul si lapticul. Am o colega dermatolog care mi-a zis sa stau linistita ca e ceva normal, corpul trece prin transformari hormonale si ca in cateva luni o sa scap de problema si parul o sa se regenereze, ramane de vazut sa nu raman cheala pana atunci
iasmina_kidz
Postat pe 23 Septembrie 2009 23:54
asa este cum spune si iasmina,nu este o regula dar se intampla,parul cade cam la toate mamicile dupa sarcina si nastere,problema e strict hormonala,dupa perioada sarcinii cand parul nu cade deloc,si mamicila i-au vitamine,se alimenteaza bine,urmeaza perioada asta cand parul se regenereaza,nu va faceti griji va trece ,la fel am patit si eu si nu imi mai cade acum la 1 an si 3 luni dupa nastere,acum depinde si de alti factori,stre,ritm de viata,alimentatie....
anafaraon
Postat pe 24 Septembrie 2009 00:13
Va sfatuiesc sa folositi samponul Nanoguard de la Nanogen penru ca opreste caderea excesiva a parului si promoveaza o crestere sanatoasa a lui. Nanoguard constine Zinc si Vitamina B6. Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
O zi buna!
garbo078042
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:53
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:10
dupa nastee si mie imi cadea parul groaznic,m-am si tuns si tot asa imi cadea...de abia dupa 6 luni nu-mi mai cade asa rau.
kidz005783 multumim pt informatie ...dar unde se gaseste acest sampon???
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 01:19
Cu mare placere. Il poti comanda pe site-ul www.nanogen.ro sau la numarul de telefon 0749027324
garbo078042
Postat pe 23 Februarie 2010 15:12
se poate ca acest sampon sa fie super si foarte bun ca multe altele dar conteaza foarte mult si stilul tau de viata o laimentatie bogata sau saraca in vitamine,proteine,calciu precum si stresul care este un factor foarte important....asa ca am incetat sa mai cred in povesti si sa arunc banii am facut si eu tratamente si tot degeaba dar poate ca alciva ii va fi bun
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 15:16
eu o sa incerc....cu anumite riscuri...atata timp cat n-o sa-mi cada parul mai tare este bine....
Mi-a recomandat o fata un sampon si nu a avut nici-un efect doar ca faceam matreata de la el asa ca am renuntat....o sa-l incerc si pe asta poate poate....
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 15:29
da bineinteles eu nu am spus NU numai ca sunt foarte multi factori de care depinde caderea parului si cel mai indicat ar fi sa faci un consult si apoi vei primi un tratament adecvat.
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 15:31
Factorul de baza al caderii parului a fost NASTEREA ....asa ca acum is linistita....ma gandeam doar pe viitor....in caz ca mai intervine acest factor in viata mea
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 15:54
in cazul tau este bine ca asta este motivu lpentru care iti cade dar la mine mereu a fost o reala problema ma confrunt cu ea inca de cand m-am casatorit ca sa vezi ironia sortii asa ca nu am baza in sampoane cum nu am nici in tratamente.
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 15:57
pai atunci la tine factorul de baza e CASATORIA....sau mai exact SOACRA???
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 16:01
da singura mea problema este SOACRA evident acum am si un copil sunt tot mai grabita mai stresata nu mai am rabdarea care o aveam cand eram pustoaica si iti imaginezi ca un pic cate un pic toate au contribuit factorului in cauza.
anaROBERT
Postat pe 23 Februarie 2010 16:02
Il poti gasi comandand pe www.nanogen.ro
garbo078042
Postat pe 25 Februarie 2010 10:54
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)


office_salinasusesi_ro
Postat pe 25 Februarie 2010 17:44
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 21:37
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Martie 2010 09:36
Si eu am avut probleme cu caderea parului acum nu mai am, chiar incepe sa se regenereze.Am folosit 3 luni Provillus si nu-mi mai cade.Acuma am mai comandat inca pentru 3 luni pentru regenerare si functioneaza.Daca vreti ceva detalii in privinta produsului add me pe messenger la id andrei_superstar1989@yahoo.com Aceste produs este si pentru femei si pentru barbati.
kidz007409
Postat pe 22 Martie 2010 12:52
Ce este acest Provillus? Sampon,medicament, ser???
silvia_kidz
Postat pe 22 Martie 2010 20:28
silvia provillus este un tratament natural pentru caderea parului,care nu il gasesti pe piata ci doar il poti comanda,desi eu sincer nu ti-l recomand
anaROBERT
Postat pe 22 Martie 2010 23:55
Pe www.nanogen.ro sau se poate face comanda si pe id-ul: nanogeromania
garbo078042
Postat pe 23 Martie 2010 14:44
Nu imi inspira incredere acest produs,AnaRobert ai folosit asa ceva?
silvia_kidz
Postat pe 23 Martie 2010 19:36
nu am folosit produsul in sine,ceva de genul comandat la fel de pe un catalog primit prin email de pe internetul minune si sincer va sfatuiesc fetelor....nu faceti prostia care am facut-o eu,nu luati aceste tratamente care nu inspira incredere.

pastile impotriva caderii parului...sa fim seriosi
anaROBERT
Postat pe 23 Martie 2010 23:34


office_salinasusesi_ro
Postat pe 24 Martie 2010 07:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sport postnatal ---Picot_Pilates-Post-Natal_Pilates 9 De la: cory_emy 16 Martie 2010 18:53
Pastilele Raspberry Ketone sunt eficiente pentru slabit? 1 De la: garbo_9035 30 Octombrie 2012 19:02
Saline artificiale Timisoara (si nu numai) 1 De la: office_salinasusesi_ro 13 Noiembrie 2009 08:41
merita sa va uitati la catalog sunt produse bio si sunt la preturi super bune http://www.life-care.ro/catalog/ 2 De la: pinky 25 Februarie 2010 01:27
Pentru mamicile care vor sa iasa in evidenta de revelion ;) 1 De la: tot_adda 25 Noiembrie 2009 23:10
Setari Cookie-uri