voma,diaree si febra

buna seara mamici,am si eu o problema ce ma sfatuiti sa fac de vineri seara copilul meu(1 an si 4 luni)are temperatura care variaza prima data a avut 38,8 acum i-am luat-o si avea 39,4 dupa care i-am mai luat-o odata la o diferenta de 10 min si avea 38,9 i-am bagat in fundulet un novocalmin si i-am dat 3 ml de panadol baby nu am ce sa ii fac pana maine dimineata ce ma duc cu el la dr.voi ce ma sfatuiti sa fac sa ii scada temp?
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 22:30
N-ai fost pana acum cu el la doctor?
Eu zic ca daca nu-i scade temperatura sa suni la doctor.
Multa sanatate la puisor sa se faca bine
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 22:46
nu am fost mony ca la luat de vineri seara si sambata si duminca nu lucreaza dr si am tot sperat ca ii scade sa nu ajung cu el in urgenta dar vad ca fara rost.acum sper sa ii scada si maine dimineata sa fug cu el ca nu mai stiu ce sa ii mai fac.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 22:49
pai nu ai doctorita pediatra pe care sa o suni sa vina la tine acsa?
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 22:56
am dr pediatra dar nu vine ea acasa este o doamnna ma duc eu la ea la cabinet nu acasa.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 22:59
Atunci sfatul meu e sa-ti schimbi pediatra caci cand e vorba de copilul tau nu ai nevoie de doamne,parerea mea,eu sincer asa as face daca pediatrul nu ar veni cand copilul meu e racit sau are febra.Eu stiu ca de aia mergem la un pediatru sa fie la dispozitia noastra ori de cate ori avem nevoie.
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:10
da ai dreptate nu contrazic cele spuse de tine si eu vad ceva normal aici dar in schimb este foarte buna ca pediatra si nu m-am mai confruntat cu o asa situatie pana acum dar sper sa fie bine si mine diminata sa ma duc ca sunt disperata.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:20
Buna pediatra ????
In ce fel????
Sa nu poti tu sa-i dai un telefon cand ai nevoie?
Eu nu o vad deloc buna daca nu-i pasa de un copil bolnav.
Dupa ce ca , copilul meu e bolnav,sa-l mai scot si afara in frig,sa mai vin si la cabinet sa stau la rand in aceeasi incapere cu mai multe persoane care probabil sunt bolnave ca de aceea au venit la doctorita..
Scuza-ma dar parerea mea este ca e o doctorita de cea mai proasta calitatea,si te rog sa ma scuzi ca spun asta,dar asta e parerea mea despre un asemenea doctor.
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:34
Pediatrul meu mi-a spus sa-l sun la orice ora din zi si din noapte sa nu stau sa astept,mi-o spus ca mai bine sa fiu o mama care suna din orice decat sa fiu indiferenta,mie asa mi-a spus pediatru si asa am procedat,pt ca mi-a explicat caci cu copii nu e de jucat.
Sper sa fie bine puiul tau si sper sa-ti gasesti un pediatru bun.
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:36
si noi cand ne ducem la cabinet intram de cum ajungem,imi amintesc ca odata am respectat randul si ne-a certat sa nu mai facem niciodata asa ceva.
buna m-am referit ca este atenta si se intereseaza si il consulta de-a amanuntu,stam in cab ei cam o ora si ceva pana il consulta comparativ cu alti pediatri care in 15 min spun ''gata ne vedem data viitoare.
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:46
pai si daca mai sunt inca 10 copii acolo cu aceeasi problema ii baga pe toti in cabinet?
Pai eu spuneam sa cauti un pediatru bun ,nu unul care il vede 15 min
bau
Postat pe 28 Februarie 2010 23:51
eu chiar sunt multumita de pediatra asta imi place cum se poarta cum vorbeste,modul ei de a consulta copilul sunt multumita de ea si poate ca daca o sunam zilele astea poate ca venea acasa la copil dar unde nu am stiut nici nu mi-a trecut prin cap sa o sun,nu pot face acuzatii si supozitii poate ca venea femeia,dar o intreb maine,....daca va sunatm duminica veneati la copil acasa sa il onsultati?sa vad ce spune
anaROBERT
Postat pe 28 Februarie 2010 23:58
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 2 Martie 2010 06:12
fetitei mele de luna a anceput cu febra mare ancet apoi cu diarie si acum cu voma azi find joi an decis sa vizitam dr dupa consultatie nu are nimik si totusinea dat debridah siropsi hidrasec ,mai avem si un antibiotic..sunt disperata mananca f putin si vomita tot deja nu mai stiu cum so linistesc ca plange saracuta.oricum am scos laptele ,dulcele si eam facut orez cu morcov,banana si branza de vaci mai putin grasa ,paine prajita sau uscata ,covrigi ,ou tare si sa speram ca ne vom reveni .................
claudia_mami
Postat pe 20 Mai 2010 22:33
cate luni are bebele? o sa incerc sa te ajut cum pot cu un sfat
tusi_Oli
Postat pe 20 Mai 2010 22:39
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jet urinar intrerupt la baietei 19 De la: office_salinasusesi_ro 3 Februarie 2010 07:58
paraziti intestinali 7 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 09:10
Carti de bucate bebe 190 De la: kidz005466 10 Aprilie 2010 21:23
camera copilului 2 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:22
ruperea turtei la fetite 2 De la: horobeanu 23 Noiembrie 2009 20:00
Setari Cookie-uri