imunitate

stie cineva? daca i-am dat fetitei mele Broncho vaxom in sept-oct-nov cate 10 zile, cand mai pot sa ii dau din nou? ca i-a mers fffff bine, cu el, in conditiile in care merge la cresa nu mi-a racit deloc, insa acum iar mi-a racit (de aprox 1 sapt ne chinuim cu o tuse groaznica), si i-as mai da inca o cura de 3 luni cate 10 zile ca in toamna, insa nu stiu daca nu cumva este prea repede.
mela_kidz
Postat pe 4 Februarie 2009 09:01
ne poti spune si noua cam ce suma de bani castigi tu din asta???si poate ne arati si o copis a unui cec ceva???poate asa o sa ne convingi sa ne alaturam tie pe acest site
silviu_m74
Postat pe 10 Martie 2009 20:01
si eu ai dau la copilasul meu de 3 ani si 4 luni imunoroyal junior cu echinaceea m-i l-a recomandat dr de familie si chiar are rezultate sincer
silviatatu
Postat pe 23 Martie 2009 16:38
nu anteleg ce cauti tu pe acest topic sa scrii asa ceva!tu ce castigi din asta?daca ami arati o dovada clara ca ai castigat vre-un leu ancrc si eu1!acestea sunt niste anselatorii,de ce crezi ca toate inform sunt secrete?si nu ai voie sA DEZVALUI NIMIC?NU STIU CUM AI ANCREDERE AN ACESTE FIRME FANTOMA?!
silviatatu
Postat pe 23 Martie 2009 16:44
pai n-ati inteles , mai, daca intrati pe site-ul ei nu se mai imbolnavesc copiii, capata o imunitate..mama-mama!
ruschita
Postat pe 23 Martie 2009 17:49
buna fetelor!eu am un copil de 12 ani si nu am avut probl cu el de mult pt k mi-a racomandat un medic batran tratamentul cu DECARIS ,cand a fost adus in Romania in 1960,decarisul a folosit la intarirea imunitatii si s-a descoperit k se elimina si viermisorii,ulterior.Se face in felul urmator=se iau doua cutii cu decaris si se da in prima zi o jumatate de pastiluta,ex luni=marti si miercuri,pauza joi iarasi o jumatate ,vineri si sambata pauza
neliivan60
Postat pe 23 Martie 2009 20:18
mai traieste medicul acela???spune-i sa se spanzure....nu tio-a zis si cat de toxic este acest decaris pet ficat???!!!!???? ce reziduuri raman in urma lui in organism???si cat de mult trebuie sa munceasca ficatul sa le poata elimina????
silviu_m74
Postat pe 24 Martie 2009 20:56
dupa 3 luni se repeta cura , trebuia sai dai deja
rose_kidz
Postat pe 25 Martie 2009 13:36
raspunsul era pt. Mela , referitor la BRONCHO-VAXOM
rose_kidz
Postat pe 25 Martie 2009 13:54
multumesc frumos rose pt raspuns, am intrebat-o deja si pe medicul de fam si i-am dat deja prima tura de 10 zile.
mela_kidz
Postat pe 25 Martie 2009 21:33
Pentru cresterea imunitatii cel mai bun supliment alimentar intrat in Romania de curand este Transfer Factor Plus de la compania 4life, cea care a descoperit sistemul de extragere al factorilor de transfer din colostru bovin. TF Plus creste imunitate cu 437%. . Pentru copii cel mai bun este TF Trifactor sau daca este prea mic TF Masticable (chewable) 2 capsule / zi. Il gasiti pe site-ul www.transfer-pentru-viata.ro
Factorii de transfer sunt mici molecule care transmit informatii imunitare, consolidand si oferind inteligenta sistemului imunitar, oferindu-i capacitatea de a recunoaste si de a distruge virusi, bacterii, paraziti, ciuperci si celule canceroase.
Sistemul imunitar este responsabil pentru apararea organismului nostru impotriva oricarei amenintari iar daca ii mentinem inteligenta si puterea, putem preveni multe boli care adesea sunt incurabile.
Factorii de transfer sunt un sistem de mesagerie imunologica extrem de eficient, formati din mici lanturi de peptic compuse din 44 de aminoacizi. Au fost proiectati de natura pentru a transfera informatii de imunitate.
kidz000942
Postat pe 11 Mai 2009 15:19
eu cred ca pentru imunitate cel mai indicat este un tratament homeopat este mai usor pentru ca de regula nu are efecte secundare.......
va las un link pentru informatii amanuntite.......http://www.homeopathicmd.ca/Romanian.html#safe

pupici la bebici!
oto_otto2000
Postat pe 7 Iunie 2009 23:38
Salut!
Am citit de fetita ta de 3 ani si 6 luni ca ai probleme cu imunitatea de cand ai dat la gradinita,si eu am un baietel de 3 ani si de cand ii dau lapte de capra (nefiert)in fiecare seara si cateodata si dimineta nu a mai racit.Si David al meu anul trecut mai mult a fost racit decit nu de cand l-am dat la gradi dar anul acesta nu a fost racit niciodata.Cu incredere iti recomand si tie laptele de capra.
kidz004967
Postat pe 5 Noiembrie 2009 21:34
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 10 Ianuarie 2010 14:45
pentru imunitate eu i dau baietelului meu bromhovachson.mi-a recomandat medicul.e drept ca e cam scump,dar incercam
garbo106566
Postat pe 1 Martie 2010 21:37
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:23
noi am fost cu ea la salina natalia din bucuresti
m-am speriat la inceput de cate secretii a putut sa aiba dar noaptea a putut dormi mult mai linistita. am scapat de raceala fara antibiotic!
sanatate puiutilor
kidz006226
Postat pe 30 Mai 2010 11:53
de la cat timp pot duce copilul la salina? Eu am un baietzel de un an si o luna si as vrea sa il duc dar nu stiu daca e bine asa mic.
viobregar
Postat pe 30 Mai 2010 12:09
Copii pot frecventa salina, cu recomandarea medicului de familie sau a medicului pediatru, de la varsta de 1 an.




------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 17:12
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 17:13
pot spune ca si eu am avut aceiasi problema cu baietelul meu,racea foarte des ii dadeam tot timpul antibiotice....pana am incercat septilin,de atunci nu a mai racit deloc nici macar sa-i curga un pic nasucul...absolut deloc...il recomand cu toata increderea
garbo253344
Postat pe 5 Ianuarie 2012 14:08
incearca septilin...noua ne merge foarte bine cu en...nu mai racim deloc
garbo253344
Postat pe 5 Ianuarie 2012 14:26
hello... Am o problema, pe care se pare ca o intalnesc multe mamici. De cand mi-am dat fetita la gradinita, raceste mult mai des, imunitatea i-a scazut considerabil. Am incercat sa caut o solutie si am descoperit un supliment alimentar pe baza de ingrediente naturale, Vitalact Immunity Junior de la Ropharma care intareste organismul si asigura un aport de energie asa cum are nevoie un copil. Dupa vreo 2 saptamani de la prima administrare am observat deja schimbari.L-a mai folosit cineva?
andreeaiovici
Postat pe 21 Iunie 2013 16:23
Lasa nu mai fi curioasa. Ajunge ca l-ai folosit tu , ca sa-i faci reclama
Rotty
Postat pe 21 Iunie 2013 20:32
Hello, mamicilor!Am si o fixatie la copilul meu in legatura cu imunitatea lui.De-a lungul timpului, tot i-am dat diferite produse naturiste, dar fara efect, iar in cele din urma am descoperit Vitalact Immunity Junior, de la Ropharma.II dau piticului in fiecare zi, contine minerale si vitamine si chiar sunt multumita.Nu a mai racit deloc de cand ii dau acest supliment.O zi frumoasa!
andreeaiovici
Postat pe 26 Iunie 2013 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"perle" de-ale copiilor 7 De la: racovus 21 Mai 2010 21:02
vreau sa-mi duc copilul la mare 41 De la: office_salinasusesi_ro 20 Martie 2010 08:42
Sprijin pentru parinti 1 De la: oanadia2006 16 Ianuarie 2009 13:59
Importanta si rolul educatiei muzicale la copii 4 De la: garbo267145 24 Martie 2012 12:06
Scoala de Vara la Clubul de Muzica.ro 1 De la: clubul_de_muzica 1 Iulie 2015 15:40
Setari Cookie-uri